|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/4/20: رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ: چرخه دستگيري معتادان معيوب است
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6977
پنج شنبه 27 دي 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6823 20/4/97 > صفحه 17 (حوادث) > متن
 
      


رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ: چرخه دستگيري معتادان معيوب است


نويسنده: مرجان همايوني


    
    دستگيري اعضاي 8 باند و کشف بيش از 2 تن مواد مخدر، آمار کشفيات پليس مبارزه با مواد مخدر تهران در چند ماه گذشته است.سرهنگ محمد بخشنده - رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ- ظهر ديروز در جمع خبرنگاران با بيان اينکه از تاريخ 15 فروردين 8 باند در سطح شهر تهران شناسايي و منهدم شده است، گفت: در اين مدت دو تن و 192 کيلوگرم انواع مواد مخدر، مرفين، ترياک، حشيش، گل و گراس کشف شده است.در مجموع 9 هزار و 265 متهم نيز شناسايي و دستگير شدند و آمار نشان دهنده افزايش 85 درصدي دستگيري ها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.وي با بيان اينکه 6 هزار و 464 نفر از اين افراد معتادان متجاهر بودند گفت: با توجه به ظرفيت مراکز نگهداري معتادان بيش از 6 ماه نمي توان معتادان دستگير شده را نگه داشت و به ناچار آزاد مي شوند اما دوباره همان معتادان وارد چرخه مي شوند و ما آنها را شناسايي، دستگير و ساماندهي مي کنيم. ظرفيت لازم براي نگهداري معتادان در پايتخت 15 هزار نفر است و 7 هزار نفر در چرخه بازپروري هستند و ما تقاضا داريم تا ظرفيت را افزايش دهند.
    
    پاکسازي 98 درصدي نقاط آلوده
    بخشنده با بيان اينکه پليس مبارزه با مواد مخدر در گشت هاي شبانه روزي نقاط آلوده پايتخت از جمله اتوبان ها و حوزه شمال شهر را پايش مي کنند، اضافه کرد: 98 درصد از مناطق ياد شده پاکسازي شده و معتاداني که دستگير مي شوند اگر ظرفيت نگهداري در مراکز وجود داشته باشد آنها را به آنجا منتقل مي کنند اما اگر ظرفيت نباشد مجبوريم آنها را به گرمخانه ها ببريم.منطقه هرندي را در پايين شهر پاکسازي کرديم اما هنوز برخي از نقاط همانند شوش و مولوي بايد پاکسازي شوند و ماموران پليس شبانه روز براي پاکسازي تلاش مي کنند. در راستاي شناسايي مواد فروشان بيش از 5 نفر از فروشندگان گراس و گل که در شمال شهر تهران فعاليت مي کردند شناسايي و دستگير و از آنها 10 کيلوگرم مواد کشف و ضبط شد.به گفته رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ بيش از 132 زن در حوزه فروش مواد مخدر از 15 فروردين ماه شناسايي و دستگير شدند.
    
    دستگيري مواد فروشان اطراف مدارس پايتخت
    رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با اشاره به دستگيري بيش از 30 مواد فروش در حاشيه مدارس پايتخت گفت: پاکسازي هاي لازم در اين مناطق انجام شده و ما توانسته ايم تا به امروز حدود 30 الي 40 نفر را که خرده فروش مواد مخدر بودند در حاشيه مدارس شناسايي و دستگير کنيم. 5 باند که در سه ماه و نيم اخير در پايتخت متلاشي شدند در زمينه خريد و فروش ماده مخدر «گل» در فضاي مجازي فعاليت مي کردند. اعضاي اين باند، تحصيلکرده بودند.
    گفت و گو با متهمان
    مشتري هايتان را چطور شناسايي مي کرديد؟در تلگرام، واتس اپ و اينستاگرام گروه و صفحه داشتيم و مشتري ها را آنجا شناسايي مي کرديم.
    مواد را چطور تحويل مشتري ها مي داديد؟چند موتور سوار را استخدام کرده بوديم که بعضي از آنها از ماجرا با خبر بودند. اما بعضي ها هم نمي دانستند و به آدرسي که مي داديم مي رفتند.
    احتمال نمي داديد اين پيک هاي موتوري شما را لو دهند؟آدرس دقيقي از ما نداشتند در محلي نزديکي خانه مان با آنها قرار مي گذاشتيم و بسته ها را تحويل شان مي داديم و مشتري ها نيز آدرس محل زندگي شان را نمي دادند. آنها هم در پارک يا مقابل ساختماني معروف در محل قرار مي گذاشتند و بسته ها را دريافت مي کردند.
    گل (مواد مخدر) را از کجا تهيه مي کرديد؟باغچه کوچکي در اطراف تهران داشتيم که گل ها را با توجه به درخواست مشتري هايمان آنجا پرورش مي داديم.؛ درآمدش بد نبود.
    قيمت گل چند است؟بسته اي 30 هزار تومان مي فروختيم. البته چون خودمان توليد مي کرديم تخفيف هم داشت.
    
    سيم کارت هاي 300 ميليوني
    روي صورتش پر از آثار چاقو و قمه است که به گفته خودش براي ترساندن ديگران و البته در جواب نامردي هاي ديگران خودزني کرده است. سه بار بازداشت شده که يک مرتبه به خاطر مواد مخدر 4 سال حبس کشيده است دوبار ديگر را هم به خاطر شرارت به دام افتاده است.
    چرا دستگير شدي؟ مواد را گرمي 80 هزار تومان مي خريدم و 90 هزار تومان مي فروختم. البته دلار که گران شد قيمت ها هم بالا رفت و شيشه گرمي 120 هزار تومان شد.
    براي ما خرده فروش ها که بعد از 5 دست جنس به ما مي رسد درآمد زيادي ندارد اما سردسته ها و به اصطلاح شاخ هاي مافيا درآمد هايشان کلان است. کساني که کيلويي با يک تلفن خريد و فروش مي کنند.
    درست است که سيم کارت فروشندگان مواد با ارزش است و قيمت بالايي دارد؟اينجا مثل ژاپن نيست که سيم کارت بها داشته باشد. اينجا مشتري از روي صدا جنس مي خرد و اگر تماس بگيرد و صداي مرا نشنود تماس را فوراً قطع مي کند. البته فروشندگان کلان فرق دارند. آنها سيم کارت هايشان 200 تا 300 ميليون است. آن هم به خاطر اينکه مشتري هايشان را از روي صدا نمي شناسند و با واسطه هستند. البته ما خرده پاها نيز درآمدمان گاهي بد نيست.
    جاي چاقو روي گردن و صورتت براي چيست؟ اراذل و اوباش بايد اين ويژگي ها را داشته باشند. خالکوبي هم براي ما ايراني ها چيز عجيبي است وگرنه تمام فوتباليست ها و بازيکنان مطرح جهان بدن شان پراز خالکوبي است؛ براي آنها ايراد نيست آن وقت براي ما ايراد دارد.
    با اين حساب وحيد مرادي - شرور معروف - و دوستانش را مي شناسي؟بله، وحيد مرادي را همه ايران مي شناختند. بيشتر اين افراد را مي شناسم.
    از کارهايت پشيمان نيستي؟دزدي که نمي کنم. من مواد نفروشم يکي ديگر مواد مي فروشد. حتي برخي عطاري ها خيلي راحت شيشه و مواد را در اختيار مردم قرار مي دهند. اين را هم لطفاً بنويسيد که وقتي شرافتمندانه کار مي کني اما پيمانکار پولت را نمي دهد چکار بايد کرد. هر چي باشه از دزدي که بهتره.
    ازدواج کرده اي؟مگر ديوانه ام که ازدواج کنم. براي چه بروم با دختري ازدواج کنم که بايد ماهي يک مانتو برايش بخرم که 500 هزار تومان پولش است. زن خرج دارد و دست و پاگير هم هست نمي شود براحتي خلاف کني.
    مشتري هايت را چطور شناسايي مي کردي؟کاري ندارد، يکي بشناسد به ديگران هم معرفي مي کند. البته قبل از اينکه تلگرام فيلتر شود يک سري مشتري هايم تلگرامي بودند.
    
    مهريه ويرانگر
    1370 سکه مهريه همسرش کرده است و عروس خانم زماني که قيمت سکه رو به افزايش رفت قيد زندگي را زد و به دادگاه خانواده رفت و مهريه اش را اجرا گذاشت. کامبيز هم يا بايد سکه هاي مهريه را پرداخت مي کرد يا به زندان مي رفت.او هم براي تهيه سکه ها به خلاف کشيده شد.
    اعتياد داري؟7 سال قبل داشتم اما ترک کردم و سالم شدم. شنيده ايد که مي گويند زن بد آدم را نابود مي کند. حکايت زندگي من است. همسرم مرا نابود کرد و باعث شد تا بعد از 7 سال پاکي دوباره بروم سراغ مواد آن هم نه مصرف بلکه فروشش.
    چرا؟ مگر همسرت چکار کرده بود؟ترک که کردم مغازه اي براي خودم گرفتم و مشغول به کار فروش لباس شدم. بعد ازدواج کردم و مهريه 1370 سکه اي همسرم را پذيرفتم همه چيز خوب بود تا دو ماه بعد از ازدواج که ناگهان قيمت دلار و سکه بالا رفت. او هم که شرايط را اين طور ديد بدون هيچ اختلافي به دادگاه خانواده رفت و مهريه اش را به اجرا گذاشت. قرار شد ماهي دو تا سکه بدهم. من که توانايي پرداخت دو تا سکه در يک ماه را نداشتم تصميم گرفتم دست به کار خلاف بزنم کم کم با ديدن بسته هاي شيشه وسوسه شدم و دوباره به سراغ مواد رفتم. يکي ديگر از دلايلي که باعث شد به سراغ مواد بروم فراموش کردن نامردي همسرم بود.
    
    رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ: چرخه دستگيري معتادان معيوب است
    


 روزنامه ايران، شماره 6823 به تاريخ 20/4/97، صفحه 17 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 24 بار
    آثار ديگري از "مرجان همايوني"

  پاتك پليس به مخفيگاه سارقان پايتخت
مرجان همايوني، ايران 20/6/97
مشاهده متن    
  سقوط آسانسور مرگ / دستور ويژه بازپرس جنايي براي بررسي علت
مرجان همايوني، ايران 15/6/97
مشاهده متن    
  7 روز اسارت با چشمان بسته
مرجان همايوني، ايران 12/6/97
مشاهده متن    
  دستگيري دزد 8 ميلياردي فرش
مرجان همايوني، ايران 10/6/97
مشاهده متن    
  روياهايي كه در زندان رنگ باخت / گفت و گوي اختصاصي « ايران» با ستاره دهه 70 فوتبال
مرجان همايوني، ايران 4/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو فصلنامه مطالعات اقتصاد اسلامي
متن مطالب شماره 1 (پياپي 21)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است