|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد97/4/20: نقشه امريكا براي نفت، فولاد و مس ايران
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4305
چهار شنبه 24 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 4131 20/4/97 > صفحه 10 (اقتصاد) > متن
 
      


گزارش 
نقشه امريكا براي نفت، فولاد و مس ايران
جهانگيري تشريح كرد


معاون اول رييس جمهوري توقف صادرات نفت ايران توسط امريكا را ادعايي واهي و بي حساب دانست و گفت: تلاش و برنامه ريزي ما بايد در نقطه مقابل اقدام هاي امريكا باشد و بايد تلاش كنيم نفت مورد نياز كشور را توليد و مازاد آن را صادر كنيم. اسحاق جهانگيري، روز گذشته در جريان سفر به استان اصفهان با اشاره به اينكه بر اساس اعلام امريكا، وزارت خزانه داري اين كشور به اتاق جنگ اقتصادي عليه ايران تبديل شده است، گفت: مهم ترين هدف امريكا اين است كه به اقتصاد ايران آسيب جدي وارد كرده و شرايط زندگي را بر مردم ايران تنگ كند تا دامنه نارضايتي هاي مردم گسترش يافته و امريكايي ها بتوانند اهداف ديگر خود را نيز دنبال كنند. وي با تاكيد بر اينكه همه ما به عنوان مسوولان كشور و ملت ايران بايد در مقابل راهبرد امريكا، راهبرد مناسبي در پيش بگيريم، افزود: ما بايد با مقاومت، برنامه ريزي دقيق و دقت نظر در اجرا بتوانيم برنامه هاي امريكا را با شكست مواجه كرده و اقتصاد ايران را سرپا نگه داشته و زندگي مردم را از آسيب مصون نگه داريم. معاون اول رييس جمهوري با بيان اينكه امريكا مي خواهد صادرات نفت به عنوان مهم ترين درآمد ايران را تا آبان ماه به صفر برساند، تصريح كرد: البته اين ادعايي واهي و بي حساب است و عملي شدن اين ادعا نيازمند آن است كه كشورهاي ديگر ناچيز بودن خود را در برابر امريكا بپذيرند و تسليم شوند. جهانگيري ادامه داد: تلاش و برنامه ريزي ما بايد در نقطه مقابل اقدام هاي امريكا باشد و بايد تلاش كنيم نفت مورد نياز كشور را توليد و مازاد آن را صادر كنيم. معاون اول رييس جمهوري عنوان كرد: هدف ديگر امريكا اين است كه از صادرات كالاهاي مهم صنعتي ايران جلوگيري كند و از صادرات ۴۵ ميليارد دلاري كالاي غيرنفتي كشور نظير فولاد، مس و صنايع پتروشيمي ممانعت به عمل آورد. وي با اشاره به فشارهاي امريكا تصريح كرد: اگر موفق به صادرات شويم هدف بعدي امريكا اين است كه اجازه ندهد به منابع مالي حاصل از صادرات خود دست پيدا كنيم و در اين مورد نظام بانك جهاني را تحت فشار قرار دهد تا جابه جايي پول براي ايران غيرممكن باشد كه البته ما براي اين مشكل نيز راهكارهايي پيدا كرده ايم كه با كشورهاي اروپايي، چين و روسيه مذاكراتي انجام شده تا بتوانيم جابه جايي پول را به خوبي به انجام برسانيم.
    جهانگيري با ابراز تاسف از كساني كه در اين شرايط به دنبال سودجويي هستند، گفت: متاسف مي شويم وقتي كه ملت ايران در برابر دشمني مثل امريكا مبارزه مي كند، عده اي در داخل كشور به دنبال آن هستند كه چگونه مي توانند جيب ملت را غارت كنند كه البته با اين عده قليل هم به شكل مناسب برخورد خواهد شد. پاد
    
    راهكار مقابله با تحريم، توليد با كيفيت است
    اسحاق جهانگيري، معاون اول رييس جمهور اظهار داشت: راهكار مقابله با تحريم، كار جهادي و توليد باكيفيت و قيمت مناسب و جلوگيري از واردات كالاهايي كه در داخل ايجاد مي كنيم. او از اصفهان به عنوان كانون اصلي پيشرفت كشور در ادوار مختلف نام برد و گفت: هم اكنون استان اصفهان با استقرار صنايع بزرگ فولادي، معدنيt فلزي پتروشيمي، پالايشگاه، صنايع كوچك و بزرگ مهم ترين استان صنعتي كشور است. كاهش ۷۵ درصدي برداشت آب در فولاد مباركه كار بسيار ستودني است و من از تمام اقدامات و فعاليت هاي شركت فولاد مباركه به ويژه مديريت شركت جناب دكتر سبحاني تشكر مي كنم. وي با درخواست از مردم، كشاورزان و صاحبان صنايع جهت صرفه جويي در مصرف آب گفت: اگر در بخش شرب، صنعت و كشاورزي كه بيشترين مصرف آب را دارد، ١٠ درصد صرفه جويي شود، كشور معضل آب را نخواهد داشت و دشت هاي كشور براي كشاورزي حاصلخيز خواهد بود.
    
    توليد فولاد ايران بالاتر از ميانگين جهاني
    محمد شريعتمداري، وزير صنعت، معدن و تجارت در آيين توسعه طرح فولادسازي و نورد فولاد سبا، گفت: از سال ۹۲ تا به امروز، توليد فولاد خام به ۳۴ ميليون تن در كشور رسيده است. صنعت فولاد مباركه به صنعت سنگ تا رنگ معروف است و زنجيره و چرخه توليد آن كامل است و وابستگي به خارج ندارد و امروز در فعاليت هاي صنعتي ۷ استان فعال است. او با اشاره به فعاليت هاي اجتماعي شركت فولاد مباركه، تصريح كرد: با وجود اينكه اين شركت خود از كم آبي رنج مي برد اما در بحث هاي مربوط به آب منطقه نيز در حال كمك جدي است. از سال ۹۲ تا به امروز، سهم توليد فولاد خام به ۳۴ ميليون تن رسيده است. اما تامين نيازهاي زيرساختي صنعت فولاد كشور مهم ترين چالش اين صنعت كشور است. شريعتمداري با بيان اينكه در حوزه معدن خبرهاي خوشي در خصوص شناسايي معادن جديدتر و مشخص شدن ميزان دقيق ذخاير سنگ آهن كشور به زودي گوش خواهد رسيد، يادآوري كرد: در كشور ۲۲ درصد رشد توليد فولاد را شاهد بوديم كه نسبت به ميانگين جهاني بسيار بالاتر است.
    
    سهم ۵ درصدي فولادمباركه در صنعت
    محمد شريعتمداري، وزير صنعت، معدن و تجارت در جريان افتتاح پروژه هاي شركت فولاد مباركه اصفهان گفت: فولاد مباركه اصفهان در زمينه اثرگذاري حوزه صنعت سهم ۵ درصدي دارد. فولاد مباركه زنجيره توليد را تكميل كرده است. اين مجموعه به اقتصاد ملي خدمت ويژه داشته و در ۷ استان حضور دارد. وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين اظهار داشت: ۴ هزار شركت در كنار اين مجموعه حضور دارند و ۲۸۰۰ واحد صنعتي تجهيزات مهندسي اين شركت را بومي سازي مي كنند. بر اساس آمارها تاكنون ۸۴ درصد مجموعه دست داخل بومي شده است. فولاد مباركه اصفهان قرار است به ظرفيت ۵۵ ميليون تن در چشم انداز ۱۴۰۴ برسد. اين مجموعه در حوزه فعاليت هاي اجتماعي سهم يك درصدي و در بحث اثرگذاري حوزه صنعت سهم ۵ درصدي دارد. شريعتمداري در ادامه با تاكيد بر نقش ارزنده شركت فولاد مباركه اصفهان در مصرف بهينه افزود: تلاش هاي خوبي در حوزه ذخيره آب و استفاده از پسماندها در منطقه مباركه صورت گرفت كه ميزان مصرف آب در اين مجموعه را در سال هاي اخير به يك هفتم كاهش داده است.
    گزارش: نقشه امريكا براي نفت، فولاد و مس ايران / جهانگيري تشريح كرد
    


 روزنامه اعتماد، شماره 4131 به تاريخ 20/4/97، صفحه 10 (اقتصاد)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 40 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه آموزش و توسعه منابع انساني
متن مطالب شماره 18، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است