|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/4/20: جهانگيري: مردم بايد بدانند
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6998
پنج شنبه 25 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6823 20/4/97 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


جهانگيري: مردم بايد بدانند
معاون اول رئيس جمهوري در اصفهان وعده داد مردادماه درباره فساد با مردم صحبت مي كند    
    کانال ها و مجراهايي با روسيه و چين ايجاد شده است تا به واسطه آن امکان جابه جايي پول براي کشورمان امکانپذير شود
    رئيس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي وعده داد مردادماه با مردم به صورت جدي درباره فساد اقتصادي صحبت کند. اسحاق جهانگيري که يک روز بعد از انتشار برخي ادعاها مبني بر استعفايش از معاون اولي رئيس جمهوري، به استان اصفهان سفر کرده بود، مواضعي اتخاذ کرد و سخناني به زبان آورد که هيچ نشانه اي از احتمال خسته شدن و کناره گيري در آن نبود. او در برنامه هاي مختلفي که داشت هم از برنامه ريزي هاي جديد دولت براي مواجهه با شرايط جديد که آن را جنگ اقتصادي امريکا خواند، خبر داد و هم به مردم وعده داد که در مردادماه با آنها سخن خواهد گفت.
    او همچنين تاکيد کرد که بايد شرايط جديد را براي مردم توضيح دهيم. به گزارش ايسنا، وي در جلسه شوراي اداري استان اصفهان، درخصوص گلايه هايي پيرامون فساد در کشور گفت: درخصوص فساد به طور کامل و جدي تر در مردادماه صحبت خواهم کرد البته يک عده افراد کوته فکر وجود دارند که مردم را در شرايط سختي قرار دادند و دولتمردان را دچار چالش کرده اند، اين عده به دنبال زدن جيب مردم و غارت اموال ملي هستند در حالي که پيش از اين نيز با آنها برخورد مي شد امروز با اين افراد به صورت شديدتري برخورد مي شود چرا که کشور امروز نيازمند افزايش سرمايه اجتماعي و اعتماد مردم است.
    جهانگيري با بيان اينکه امروز اتفاقات جديدي براي کشور پيش آمده است، گفت: فکر کردم که در کجا بايد اولويت هاي آن را و مسائل مرتبط با آن را با مردم در ميان بگذارم و به اين نتيجه رسيدم که در جمع مسئولان، نخبگان و مردم اصفهان اين موضوعات را براي مردم ايران منعکس کنم.
    وي با اشاره به اينکه امروز شرايط کشور خطير است و اين شرايط به اين معناست که روندها و اتفاقات با گذشته متفاوت است و ما در بحران شديد قرار داريم، افزود: امريکا از زمان پيروزي انقلاب اسلامي با کشورمان همواره ستيز داشته است، اما اين بار موضوع ديگري در ميان است بنابراين شرط کافي براي مواجهه با اين وضعيت مسئوليت پذيري است، البته دولت، مجلس و قوه قضائيه و حتي مجموعه حاکميت به تنهايي نمي توانند اين وضعيت را مديريت کنند.
    جهانگيري تصريح کرد: واقعيت هاي پيش روي کشور فلج کننده نيست بلکه محدوديت هاي پيش آمده توانمندي هاي ما را در کشور افزايش مي دهد، بنابراين بايد واقعيت ها را به درستي کشف کنيم چرا که در دل شرايط فرصت هاي زيادي وجود دارد که به کمک آن مي توانيم بسياري از مسائل و بيماري هاي مزمن کشور را درمان کنيم.
    
     ضرورت انسجام در سطوح حاکميتي
    وي با بيان اينکه همه براي عبور از شرايط جديد بايد به دولت کمک کنند، گفت: در سطح نهادهاي حاکميتي بايد انسجام کامل ايجاد شود ما در دستگاه هاي حکومتي نسبت به شرايط پيش رو متاسفانه درک يکساني نداريم. برخي تصور مي کنند شرايط تحريم هاي امروز تکراري است و راهکارها همانند قبل است.
    از سوي ديگر برخي مي گويند شرايط جديد است و بايد با ابتکار راهکارهاي جديدي را پياده کنيم. به گفته جهانگيري، اکنون مهم تر از فرد و دولت بايد نظام با موفقيت از اين شرايط بيرون بيايد و پيش شرط آن انسجام در کشور است. جهانگيري با اشاره به اينکه بدترين سناريويي که قرار است رخ دهد چيست، اظهار کرد: به فضل الهي کاري مي کنيم که امريکا نتواند قادر باشد صادرات نفت ايران را متوقف کند و در اين خصوص ما بايد روش هاي معامله را که ساده ترين نوع معامله است را شفاف سازي کنيم و ما به اين موضوع عمل مي کنيم.
    
     صرافي ها را جمع نمي کنيم
    معاون اول رئيس جمهوري در بخش ديگري با بيان اينکه به طور قطع تلاطم هاي ارزي به ثبات مي رسد، اظهار کرد: کالاهاي مورد نياز مردم با ارز مناسب وارد کشور مي شود البته صرفه جويي در هزينه هاي دولت يکي از الزامات اصلي دستگاه هاي دولتي است و در اين شرايط نهادهاي دولتي بايد فوق قناعت کنند. او افزود: اينکه مي گويند دولت مي خواهد صرافي ها را حذف کند حرف بيخودي است، بنابراين انتظار داريم نخبگان و فعالان اقتصادي راهکارهاي جديدي را براي شرايط امروز پيدا کنند.
    وي با تاکيد بر اينکه به طور قطع بودجه دستگاه هاي دولتي در اين شرايط کمتر مي شود، گفت: اکنون زمان دميدن بر طبل مطالبات نيست و نبايد بر مطالبات بيجا دامن بزنيم البته امروز فرصت بي نظيري براي مطالبات و توليدات داخلي کشور است. در اين شرايط مي توان با توليد کالاهاي با کيفيت در بهبود اقتصاد کشور و ايجاد اشتغال پيش رفت و مي توانيم بيماري مزمن اتکاي اقتصاد ايران به نفت را از بين ببريم.
    
     بايد واقعيت خشکسالي را پذيرفت
    وي در ادامه درخصوص موضوعات و مشکلات اصفهان اظهار کرد: مهم ترين مساله اصفهان امروز آب است اما بايد دانست وضعيت ديگر استان ها اگر از اصفهان بدتر نباشد بهتر نيست. جهانگيري گفت: تنها چهار استان کشور نسبت به سال گذشته بارندگي خوبي داشته اند اما بقيه استان ها بيش از 70 درصد با کاهش بارش مواجه بودند. جهانگيري با تاکيد بر اينکه به شخصه مسئول بندهاي مصوبه شوراي عالي آب درخصوص حوزه زاينده رود هستم، اظهار کرد: برخي از اين طرح ها در مقطعي از زمان متوقف شده که امروز دوباره اجرا شده و برخي ديگر سرعت گرفته است و به طور قطع امروز مسائل اصفهان و آب اين استان يکي از موضوعات اساسي کشور است اما بايد واقعيت خشکسالي را پذيرفت. با اين وجود اصفهاني ها نيز مي توانند با استعداد خوب خود از شرايط امروز عبور کنند. جهانگيري ادامه داد: ما به دنبال اين هستيم که دغدغه آب اصفهان به حداقل برسد بنابراين در اين شرايط صنعت اصفهان بايد از پساب استفاده کند، از سوي ديگر بايد صنايع کم آب بر توسعه يابد.
    
    برنامه ريزي براي مقابله با شرايط جنگ اقتصادي
    جهانگيري در مراسم افتتاح طرح توسعه فولاد سبا در اصفهان با اشاره به جنگ اقتصادي که وزارت خزانه داري امريکا موتور محرکه و اتاق جنگ آن است، تاکيد کرد که بايد با تمام قوا برابر اين جنگ بايستيم. وي همچنين تاکيد کرد: ما بايد شرايط جديد کشور را به صورت صادقانه به مردم اعلام کنيم و در اين رابطه از نخبگان، صاحبنظران و انديشمندان کشور و بخصوص استان اصفهان انتظار داريم که به دولت کمک کنند و راهکارهايي ارائه دهند تا بتوانيم اين دوران را با موفقيت پشت سر بگذاريم. به گزارش ايرنا، معاون اول رئيس جمهوري با اشاره به اينکه يکي از برنامه ريزي هاي اصلي آنان اين است که صادرات نفت ايران به صفر برسد، ادامه داد: اين حرف بي حساب و واهي محسوب مي شود، زيرا عملي شدن اين ادعا نيازمند آن است که کشورهاي ديگر ناچيز بودن خود را در برابر امريکا بپذيرند و تسليم شوند.
    وي افزود: ما در برابر اين موضوع و ادعاي طرف مقابل برنامه ريزي هاي مناسبي انجام داده ايم و در حال مذاکره هستيم تا صادرات نفت ايران با مشکل مواجه نشود. جهانگيري با بيان اينکه جلوگيري از صادرات ساير کالاها نيز از ديگر اهداف و برنامه هاي دشمن جهت ايجاد مشکلات اقتصادي براي ايران به شمار مي رود، گفت: براي خنثي سازي اين اهداف نيز برنامه ريزي هاي مناسبي صورت گرفته است و اجازه نخواهيم داد مشکل زيادي در روند صادرات 50 ميليارد دلاري محصولات غيرنفتي شامل کالاهاي مختلف و موادي همچون فولاد، مس و محصولات پتروشيمي ايجاد شود. جهانگيري همچنين تحت فشار قراردادن نظام بانکي کشور را يکي ديگر از اهداف دشمن بيان کرد و گفت: براي خنثي کردن اين هدف دشمن با اتخاذ راهکارهايي، کانال ها و مجراهايي با روسيه و چين ايجاد شده است تا به واسطه آن امکان جابه جايي پول براي کشورمان امکانپذير شود.
    به گفته وي، تحريم ها اگر چه شرايط سختي را براي ايران رقم مي زند اما فرصت هايي نيز براي کشور دارد. معاون اول رئيس جمهوري ادامه داد: يکي از فرصت هاي حاصل از تحريم ها، اين است که بار ديگر به ظرفيت هاي داخلي توجه کنيم و به توليد داخلي بيش از گذشته بها دهيم.
    
    با سودجويان برخورد مي شود
    جهانگيري با بيان اينکه دستورالعمل خودکفايي به عنوان يک راهکار جدي مقابله با تحريم ها مورد توجه قرار دارد، افزود: طبق اين دستورالعمل واردات کالاهايي که در کشور توليد مي شود، ممنوع است. او در بخشي ديگر از سخنان خود ضمن هشدار به اخلالگران اقتصادي گفت: متاسفانه در شرايطي که ملت بايد مقابل امريکا بايستد، عده اي به دنبال سود جويي و غارت مردم هستند که با اين عده قليل هم به شکل مناسب برخورد خواهد شد.
    جهانگيري در جريان سفر به استان اصفهان، ضمن افتتاح پروژه توسعه فولادسازي و نورد پيوسته سبا از زيرمجموعه هاي فولاد مبارکه اصفهان، از بخش هاي مختلف خط توليد اين کارخانه بازديد کرد و با توضيحات وزير صنعت، معدن و تجارت و مديران اجرايي پروژه در جريان جزئيات اين طرح و افزايش ظرفيت آن قرار گرفت.
    
    برش
    
    ديدار با علماي اصفهان
    
    معاون اول رئيس جمهوري در سفر به اصفهان با آيت الله مظاهري از مراجع تقليد ديدار و گزارشي از برنامه ها و عملکرد دولت در زمينه رفع معضلات اقتصادي و مقابله با توطئه هاي دشمنان نظام و نيز پيش بيني ها و اقدامات در دست انجام در زمينه حل مشکلات آب استان اصفهان ارائه کرد. جهانگيري همچنين از حمايت هميشگي آيت الله مظاهري از تلاش ها و خدمات دولت، قدرداني کرد. آيت الله حسين مظاهري هم در اين ديدار گفت: ايجاد اختلاف بين مسئولان، مهم ترين مانع خدمت به مردم است و سبب افزايش مشکلات جامعه مي شود. اين مرجع تقليد با اشاره به وجود نارسايي هاي کنوني در کشور بخصوص معضلات اقتصادي و معيشتي مردم، بر ضرورت حفظ وحدت، همدلي و همسويي همه ارکان جمهوري اسلامي تاکيد کرد. وي در ادامه به مشکلات ناشي از کمبود آب در استان اصفهان اشاره کرد و برطرف شدن اين مشکل بزرگ را نيز در گرو اتحاد، برنامه ريزي و جديت مسئولان دانست.
    جهانگيري در ادامه برنامه هاي سفر يکروزه خود به استان اصفهان، در بيت آيت الله حاج شيخ محمد ناصري دولت آبادي حضور يافت و با وي پيرامون موضوعات مختلف از جمله مسائل کشور گفت وگو کرد. معاون اول رئيس جمهوري با بيان اينکه امروز مشکلات کشور افزايش پيدا کرده و دشمنان دين و ملت ايران قصد دارند که به کشور ما آسيب وارد کنند، تصريح کرد: امروز بيش از هر زمان ديگري به حمايت و دعاي خير علما و روحانيون کشور نيازمند هستيم تا بتوانيم از مشکلات عبور کنيم. آيت الله حاج شيخ محمد ناصري دولت آبادي هم در اين ديدار با دعا براي توفيق دولت و همه مسئولان کشور در خدمت رساني به مردم گفت: اميدوارم با مديريت رئيس جمهوري و اعضاي دولت شاهد حل مسائل و مشکلات باشيم و بتوانيم بر فشارها و تهديدات دشمنان از جمله امريکا غلبه کنيم.

    
    جهانگيري: مردم بايد بدانند / معاون اول رئيس جمهوري در اصفهان وعده داد مردادماه درباره فساد با مردم صحبت مي كند
    


 روزنامه ايران، شماره 6823 به تاريخ 20/4/97، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 34 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه بازار چرم و كفش
متن مطالب شماره 170 (پياپي 198)، دي و بهمن 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است