|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/4/20: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7026
سه شنبه 28 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6823 20/4/97 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


اخبارولايتي پيام ايران را به پوتين ارائه مي کند
    فرستاده ويژه رئيس جمهوري ايران امروز به مسکو مي رود تا پيام رهبر معظم انقلاب و رئيس جمهوري را به رئيس جمهوري روسيه تقديم کند. به گزارش تسنيم، «بهرام قاسمي» سخنگوي وزارت امور خارجه با اعلام اين خبر گفت: آقاي علي اکبر ولايتي فرستاده ويژه رئيس جمهوري امروز چهارشنبه عازم مسکو مي شود تا پيام رهبر معظم انقلاب و رئيس جمهوري ايران را به آقاي ولاديمير پوتين رئيس جمهوري روسيه تقديم کند. وي هدف اين نامه را «تاکيد بر اهميت و گسترش روابط ايران و روسيه» عنوان کرد. قاسمي با يادآوري ديدارهاي رئيس جمهوري ايران در حاشيه اجلاس شانگهاي با روساي جمهوري چين و روسيه و نيز ديدارهاي محمدجواد ظريف وزير خارجه کشورمان با همتايان چيني و روسي اش افزود: «فرستاده ويژه رئيس جمهوري احتمالاً روز پنجشنبه با رئيس جمهوري روسيه ديدار خواهد داشت و براي روز جمعه نيز ديدارهايي براي آقاي ولايتي درنظر گرفته خواهد شد.» پيشتر ايران فرستادگان ويژه اي را براي رايزني با کشورهاي مستقل و کشورهاي اروپايي اعزام کرده بود که از جمله آنها مي توان به سفر لعيا جنيدي معاون حقوقي رئيس جمهوري به هلند، معصومه ابتکار معاون امور زنان رئيس جمهوري به مالزي و اندونزي، کمال خرازي رئيس شوراي راهبردي روابط خارجي به اسپانيا، واتيکان و ايتاليا، رضا اردکانيان وزير نيرو به ارمنستان و گرجستان، مرتضي سرمدي قائم مقام وزير امور خارجه به کوبا، بوليوي، اوگاندا و ونزوئلا و همچنين سفر آقاي ظريف به پکن، مسکو، بروکسل و شرکت در کميسيون مشترک وزيران خارجه کشورهاي طرف برجام اشاره کرد.
    
    
    مطهري: اگر صادرات نفت ايران را به صفر برسانند، تنگه هرمز را مي بنديم
    نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي معتقد است تهديد نفتي امريکا از سوي روحاني تدبير خوبي بود که عامل بازدارنده اي براي ممانعت از صادرات نفت ايران خواهد شد. به گزارش خانه ملت، علي مطهري با اشاره به تهديد تلويحي نفتي امريکا از سوي روحاني گفت: اقدام ما براي مقابله با تهديدات نفتي امريکا مبني بر به صفر رساندن صادرات نفت ايران، بستن تنگه هرمز است. وي نوع بيان رئيس جمهوري را تدبير خوبي در تهديد امريکايي ها دانست و خاطرنشان کرد: امريکايي ها آمادگي جنگ جديد در خليج فارس را ندارند، از اين رو سخن آقاي رئيس جمهوري تهديد خوبي بود که آثار مثبتي خواهد داشت و عامل بازدارنده اي براي ممانعت از صادرات نفت ايران خواهد بود.
    
    
    واکنش پمپئو به تهديد بستن تنگه هرمز توسط ايران
    وزير خارجه امريکا مدعي شد: «امريکا براي مقابله با ايران تهديدات و سناريوهايي دارد.» به گزارش ايسنا، مايک پمپئو با اشاره به مواضع اخير ايران در رابطه با تنگه هرمز و فروش نفت ادامه داد: «در رابطه با اين تهديدات لازم است تمام دنيا بداند که امريکا ملزم به محافظت از خطوط کشتيراني و صادرات نفت به تمام جهان است، امريکا از دهه ها پيش به اين امر پايبند بوده و به پايبندي خود ادامه مي دهد.»
    
    
    يک ديپلمات زن دستيار ظريف شد
    افسانه نادي پور به عنوان دستيار وزير امور خارجه در حقوق شهروندي منصوب شد. به گزارش ايرنا، افسانه نادي پور از جمله سابقه معاونت اداره حقوق بشر و فعاليت در سفارتخانه هاي کشورمان در توکيو و لاهه (عضو هيات نمايندگي کشورمان نزد سازمان منع سلاح هاي شيميايي) را در کارنامه کاري خود دارد.
    
    
    ظرفيت ديپلماسي در اختيار آزادي زندانيان ايراني
    وزير امور خارجه بر استفاده از ظرفيت هاي دستگاه ديپلماسي براي آزادي ايرانيان دربند که به بهانه تحريم هاي ظالمانه و نامشروع در کشورهاي مختلف به طور غيرقانوني بازداشت شده اند تاکيد کرد. به گزارش ايرنا، محمد جواد ظريف در ديدار با جمعي از خانواده هاي اين زندانيان که براي بررسي آخرين وضعيت پرونده آنان و تشريح پيگيري هاي به عمل آمده انجام شد با غير قانوني و سياسي خواندن دستگيري هاي انجام شده و تقاضاي بلاوجه استرداد آنها به امريکا گفت: «وزارت امور خارجه با همه توان و ظرفيت هاي خود اين پرونده هاي بازداشت را که کاملاً نامشروع و ظالمانه و نوعي گروگانگيري براي باجگيري است تا حصول نتيجه، پيگيري خواهد کرد».
    
    
    هشدار خرازي به اروپا
    رئيس شوراي راهبردي روابط خارجي هشدار داد اگر اروپا نتواند منافع ايران را در قالب برجام تامين کند، دليلي براي اينکه ايران در برجام بماند، وجود نخواهد داشت. سيدکمال خرازي که به آلمان سفر کرده، طي سخناني در بنياد مطالعاتي آلماني «کوربر» به موضوع توافق هسته اي اشاره کرد و گفت: «امروز شاهديم که دولت فعلي امريکا با وجود امضاي توافق مهم بين المللي برجام و تاييد آن در شوراي امنيت سازمان ملل که مي تواند نقش مهمي در ثبات و آرامش منطقه داشته باشد، از اين توافق خارج شده و کشورهاي منطقه را به جنگ و درگيري تحريک مي کند.»
    
    
    توکلي: «آزادي» از لوازم مبارزه با فساد است
    رئيس هيات مديره ديده بان شفافيت و عدالت با تاکيد بر لزوم آزادي رسانه ها در کشور، اظهار کرد: آزادي از لوازم مبارزه با فساد است. احمد توکلي در نشستي که با عنوان «فساد، معضل فراجناحي جمهوري اسلامي» در خبرگزاري ايرنا برگزار شد، به بيان تعريف هايي از وجود فساد سيستماتيک در يک مجموعه پرداخت و گفت: در برخي کشورهاي عضو سازمان همکاري و توسعه اقتصادي، اگر بين 15 تا 35 درصد از مراجعان به حکومت مجبور باشند کار خود را با پرداخت رشوه پيش ببرند، در آن حکومت فساد سيستماتيک وجود دارد. همچنين در تعريف ديگر درباره فساد سيستماتيک آمده زماني که نخبگان يا دولت در سيطره فساد قرار بگيرند اين نوع فساد رخ مي دهد.وي افزود: بر اساس تعريف من، وقتي دستگاه هاي مسئول مبارزه با فساد اعم از ناظران، تحقيق کنندگان و تنبيه کنندگان دچار گرفتاري هايي شوند و براي بقاي خود از خود دفاع نکنند، فساد سيستماتيک اتفاق مي افتد. توکلي همچنين به برخي راهکارهاي مورد نياز براي مبارزه و مقابله با فساد در کشور پرداخت و گفت: در کشور ما براي مبارزه با فساد هم قوانين و ساختار بايد اصلاح و قوانين جديد وضع شوند و هم مبارزه با مفسدان بايد با قدرت و سرعت بالا انجام شود. من به کساني که معتقد به اصلاح ساختار براي مقابله با فساد هستند مي گويم که متاسفانه امروز مفسدان در کنار يکديگر قرار گرفته و به هم چسبيده اند و نمي گذارند که اين اتفاق بيفتد.
    
    
    ديدار معاون وزيرکشور با خانواده زندانيان محيط زيست
    وکيل خانواده کاووس سيدامامي از ديدار معاون امنيتي وزارت کشور با خانواده فعالان محيط زيستي بازداشت شده خبر داد و گفت: معاون وزير کشور از جانب کميته چهار نفره دولت با اين خانواده ها ديدار کرده است.آرش کيخسروي در گفت وگو با ايرنا افزود: اين جلسه هفته گذشته با حضور خانواده ها و همسران فعالان محيط زيستي بازداشت شده، برگزار و هر يک از خانواده ها، مطالب و مشکلاتي که براي همسر يا فرزندانشان پيش آمده را مطرح کردند. قرار است معاون امنيتي وزير کشور، گزارش اين جلسه را به کميته چهار نفره تعيين شده از سوي رئيس جمهوري، ارائه دهد زيرا وي از جانب کميته مزبور با خانواده ها ديدار کرده است.
    
    اخبار
    


 روزنامه ايران، شماره 6823 به تاريخ 20/4/97، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله آب و فاضلاب
متن مطالب شماره 119، فروردين و ارديبهشت 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است