|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/4/20: روي خط جام جهاني ۲۰۱۸
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22127
دو شنبه 29 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21949 20/4/97 > صفحه 9 (ورزش) > متن
 
      


روي خط جام جهاني ۲۰۱۸آرزوي روني قهرماني انگليس است
    وين روني، گلزن پيشين منچستريونايتد و اورتون که اکنون در تيم واشنگتن دي سي آمريکا توپ مي زند، اظهار داشت: بازيکنان تيم ملي انگليس فوق العاده خوب بازي مي کنند.من هم اميدوارم که برنده جام شوند.
    وي ادامه داد: آنچه تيم ملي تاکنون در جام انجام داده، فوق العاده است. فکر مي کنم جوي که در انگليس به همين خاطر راه افتاده، استثنايي است. اين اظهارات درحالي بيان شد که امشب در دومين ديدار مرحله نيمه نهايي مسابقات روسيه 2018، در ورزشگاه لوژنيکي، انگليس قهرمان جهان در سال 1966 با کرواسي ديدار مي کند. روني که در 119 بازي ملي موفق شد براي انگليس 53 گل بزند و بهترين گلزن تاريخ سه شيرها شود، ادامه داد: با تمام وجود براي بازيکنان و گرت ساوت گيت آرزوي موفقيت مي کنم. آنها باعث خوشحالي و سربلندي ما شدند.خيلي خوب خواهد شد اگر بتوانند در پايان جام، کاپ قهرماني را براي ما به خانه بياورند. ما به توانمندي آنها باور داريم.
    
    
    ونگر: اوزيل جام جهاني، اوزيل واقعي نبود
    بعد از حذف آلمان در مرحله گروهي رقابت هاي جام جهاني روسيه، انتقادات زيادي عليه اعضاي مانشافت صورت گرفت. بيشترين حجم انتقادات رسانه ها، کارشناسان و پيشکسوتان متوجه «اوزيل» شد که همه او را مقصر مي دانستند. در ارتباط اين بازيکن، آرسن ونگر، سرمربي آرسنال تا پايان فصل اخير و مربي هافبک تکنيکي آلماني در مصاحبه با بين اسپورت نظرش را بيان کرد. مربي سالخورده فوتبال فرانسه که اکنون بحث حضورش به عنوان سرمربي تيم ملي ژاپن در ميان است، عنوان کرد: در شرايط عادي اوزيل، فوتباليستي فانتزي و خارق العاده است.او و گون دوغان در جريان اتفاقات جام جهاني اذيت شدند. اوزيل فوتباليستي است که نياز به حمايت دارد نه جنجال و درگيري. وقتي بازيش را مي ديدم، اين حس به من دست داد که زمان هايي از بازي، بايد در خط حمله قرارمي گرفت. اما او در بخشي از زمين گويي حبس شده بود.وي ادامه داد: همان موقع بود که به خودم گفتم اين اوزيل، اوزيل واقعي نيست که هر حريفي را مي تواند بکشد. اوزيل آزادي عمل نداشت. او در جام جهاني طوري بازي کرد که گويي دست و پايش را بسته بودند.
    
    
    تمجيد ماتيوس از ام با په
    لوتهار ماتيوس در گفت وگويي با آس اظهار داشت: پيش از ورود به بازي هاي مرحله نيمه نهايي جام جهاني روسيه، در مورد پيکارهاي مرحله يک چهارم نهايي بايد بگويم که بيش از همه از بازي بلژيک مقابل برزيل لذت بردم. مسابقه اي که با برد 2 بر يک بلژيکي ها همراه شد. اين بازي همه نکاتي که يک هوادار از آن لذت ببرد، در خود داشت. البته براي من نتيجه شگفتي سازي نبود.وي ادامه داد: فکر مي کنم فرانسه، بلژيک، انگليس و کرواسي که اکنون به نيمه نهايي جام جهاني رسيده اند، واقعا شايسته تر از تيم هاي ديگر بوده اند که اکنون در اين جايگاه حضور دارند. اين تيم ها در سطحي بالا ظاهر شدند و با ثبات بودند. ماتيوس که در جام جهاني 1990 به عنوان کاپيتان با تيم کشورش به مقام نخست رسيد، در ادامه عنوان کرد: در اين جام جهاني، تيم هايي که با کيفيت تر بودند، ثمره تلاش خود را گرفتند. انگليس با استفاده از بازيکنان سريع خود صعودکرد. کرواسي با زيرکي و نبوغ بازيکنانش به اينجا رسيد. فرانسه با تيمي که يکپارچه عمل مي کند، تا نيمه نهايي راه يافت و بلژيک با استفاده از بازيکنان بزرگ و برنامه هاي تاکتيکي مدون خود موفق بود. بازيکن بزرگ تاريخ فوتبال ژرمن ها همچنين اظهار داشت: در اين جام بزرگاني مثل رونالدو و مسي موفق عمل نکردند. به نظرمن چهره هايي مثل ام باپه مي توانند به دوران يکه تازي مسي و رونالدو پايان دهند.
    
    
    هامان: تيم ملي آلمان فرمانده نداشت
    ديتمار هامان هافبک پيشين تيم ملي آلمان در گفت وگويي با اسکاي عنوان کرد تيم آلمان در مسابقات روسيه 2018 گرفتار چند مشکل عمده بود. از جمله اينکه برخلاف گذشته، در زمين فرمانده نداشت.هامان که اکنون به عنوان کارشناس تلويزيوني فعاليت مي کند، افزود: عدم موفقيت تيم ملي، سوالات زيادي را مطرح کرد.از جمله چرا تيم ملي فرماندهي توانمند در زمين نداشت. به اعتقاد اين چهره يواخيم لو، سرمربي تيم ملي آلمان براي آينده بايد به فکر گزينش چهره اي در تيم ملي باشد که بازيکنان را به خوبي در زمين هدايت کند تا مانشافت دچار خلا نشود.
    
    
    بيليچ به پيروزي کرواسي راي داد
    اسلوان بيليچ در سال هاي 2006 تا 2012 سرمربي تيم ملي کرواسي بود. او که خود در انگليس براي وستهام يونايتد بازي و مربيگري کرده، در گفت وگويي با روزنامه سان اظهار داشت: از بازي تيم انگليس خوشم مي آيد و اين دروغ نيست. من واقعا اين تيم را دوست دارم.اما از آنجايي که بحث موفقيت تيم کشورم در ميان است، شانس پيروزي را به کرواسي مي دهم. وي افزود: در اين دوئل مهم، کرواسي 99 درصد بخت موفقيت دارد و به فينال خواهد رسيد.
    
    
    مانژوکيچ: مودريچ لايق کسب توپ طلا است
    لوکا مودريچ کاپيتان تيم ملي کرواسي در جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه يکي از شانس هاي برنده شدن بهترين بازيکن اين تورنمنت است. او در پنج بازي، سه بار به عنوان بهترين بازيکن ميدان شناخته شده است و از اين حيث شانس خوبي براي گرفتن اين عنوان که آخرين بار ليونل مسي در جام جهاني ۲۰۱۴ کسب کرد را دارد.به نقل از وبسايت fourfourtwo، حال مانژوکيچ مهاجم تيم ملي کرواسي ضمن تمجيد از هافبک خلاق کروات ها و رئال مادريد گفت: من به مدت چند سال است که لوکا را مي شناسم، نه به خاطر هم وطن بودن و بازي در تيم ملي کرواسي. او لايق تمام تعريف ها و تمجيدهايي که از طرف مردم و رسانه ها مي شود، است. لوکا به سختي تمرين و تلاش کرده است تا به اين نقطه برسد. او کاپيتان و رهبر ماست و اگر ما نتيجه خوبي کسب کنيم و او فاتح توپ طلا شود، کاملا مستحق اين عنوان بوده است.
    
    
    هازارد: بازي در رئال مادريد روياي هر بازيکني است
    ادن هازارد که عملکرد درخشانش در بازي بلژيک با برزيل در جام جهاني باعث شد مورد تمجيد بسياري قرار بگيرد، در جديدترين مصاحبه خودش عنوان کرده همچنان دوست دارد براي رئال مادريد بازي کند. هازارد ۲۷ ساله به شبکه بين اسپورت فرانسه گفته: آيا رفتن زيدان روي تمايل من براي بازي در رئال مادريد تاثير مي گذارد؟ درست است که زيدان فردي خاص محسوب مي شود اما فکر مي کنم بازي در رئال مادريد براي هر بازيکني يک رويا است. پيراهن سفيد رئال با و يا بدون زيدان هميشه خاص است. البته از پوشيدن پيراهن آبي چلسي هم خوشحالم و اگر در اين تيم بمانم ناراحت نخواهم شد. فعلا روي جام جهاني تمرکز کردم و تا اين لحظه پيشنهادي دريافت نکردم.
    
    
    ۱۶ بازيکن انگليس در آخرين موفقيت جهاني تيم شان هنوز متولد نشده بودند
    ۲۸ سال زمان برد تا انگليس بتواند دوباره نيمه نهايي جام جهاني را تجربه کند. اين اتفاق به لطف حضور گرت ساوت گيت رخ داد. سرمربي انگليسي با ترکيبي از بازيکنان جوان توانست سوئد را با دو گل شکست دهد و سه شيرها را در جمع چهار تيم برتر قرار دهد. اکنون انگليس يک گام با فينال فاصله دارد. تيم ساوت گيت پر از بازيکنان مستعد است و ستاره خاصي ندارد.تنها هفت بازيکن اين تيم در زمان آخرين موفقيت کشورشان به دنيا آمده بودند. ۱۶ بازيکن ديگر انگليس زماني که اين تيم به نيمه نهايي جام جهاني ۱۹۹۰ رسيد، متولد نشده بودند. در آن بازي ها انگليس در ضربات پنالتي مغلوب تيم ملي آلمان شد و از رسيدن به فينال باز ماند. پس از آن اتفاق سه شيرها ۶ جام جهاني را تجربه کردند و نااميدکننده ظاهر شدند. اين تيم تنها در دو دوره توانست به مرحله يک چهارم نهايي صعود کند. هفت بازيکني که در زمان حضور انگليس در مرحله نيمه نهايي به دنيا آمده بودند اين اتفاق را به ياد ندارند چون سن کمي داشتند. اشلي يانگ، جيمي واردي، گري کيهيل، فابين دلف، کايل واکر، جردن هندرسون و دني رز، اين هفت بازيکن هستند.
    جواني انگليس در جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه تا جايي پيش مي رود که دو بازيکن اين تيم زماني که ساوت گيت برابر آلمان پنالتي اش را از دست داد و باعث شد انگليس به فينال يورو ۱۹۹۶ صعود نکند، هنوز به دنيا نيامده بودند. آنها الکساندر آرنولد و مارکوس راشفورد نام دارند.
    
    
    هجوم ده هزار هوادار انگليسي به مسکو
    انگليس پس از پيروزي بر سوئد توانست راهي نيمه نهايي جام جهاني شود. اتفاقي که پس از جام جهاني 1990 بي سابقه بود. تا به بازي انگليس و سوئد به طور متوسط سه هزار هوادار انگليسي از نزديک بازي سه شيرها را تماشا کرده اند اما مسابقه امروز حکايتي ديگر دارد. نشريه تلگراف ديروز از سفر 10 هزار هوادار انگليسي به مسکو براي تماشاي بازي با کرواسي خبر داد. پيش از شروع جام جهاني ورود صدها هوليگان انگليسي به روسيه ممنوع شد و نيز به بريتانيايي هايي که عازم روسيه بودند هشدار هاي جدي داده شده بود.
    
    
    تغييرات مهم در تيم ملي آلمان
    راينهاردگريندل رئيس فدراسيون فوتبال آلمان روز دوشنبه در مصاحبه با کيگر گفت «در ماه هاي آينده شاهد تغييراتي اساسي خواهيم بود، به احتمال زياد حتي در تيم ملي سيگنال هايي که از تيم و اوليور بيرهوف دريافت کرده ام نشان مي دهد که بايد تصميم هايي مهم درباره اشخاص گرفته شود». هم آقاي رئيس، گريندل و هم مدير تيم ملي بيرهوف با اظهارنظرهاي عمومي درباره مسوت اوزيل، فشار بر او را افزايش داده اند. پيام آنها براي اوزيل اين است : او بايد بعد از هشت هفته، سکوت خود را در مورد ماجراي ديدار با اردوغان بشکند.
    در جبهه کادر فني، يواخيم لو بعد از درخواست گريندل و بيرهوف تصميم گرفته در مانشافت بماند ولي اين باعث نمي شود که همکاران او در کادر فني هم در تيم ملي ماندگار باشند. دستياران اصلي لو، اشنايدر و زورگ به احتمال زياد کساني خواهند بود که تقاص حذف تحقيرآميز آلمان از جام جهاني را با خروج خود از اردوي تيم ملي خواهند داد.
    اورس زيگنت هالر، رئيس واحد استعداديابي فدراسيون فوتبال آلمان هم از جمله مهره هايي است که کيکر معتقد است در تغييرات مورد نظر گريندل، پست خود را از دست خواهد داد. گئورگ بهلاو، سرپرست تيم ملي و اولي فويگت، مدير رسانه اي تيم ملي هم به گزارش کيکر اين روزها در فدراسيون فوتبال آلمان چندان محبوب نيستند و به احتمال زياد در تغييرات مورد نظر گريندل، جاي خود را به مهره هايي تازه نفس خواهند داد.
    
    
    درخواست از پيکه براي ماندن در تيم ملي
    رئيس جديد فدراسيون فوتبال اسپانيا، خوزه مولينا از جرارد پيکه خواسته که تصميم خود مبني بر خداحافظي از تيم ملي اين کشور را مورد بازبيني قرار دهد. پيکه قبلاً گفته بود جام جهاني 2018 آخرين تورنمنتي خواهد بود که او با پيراهن تيم ملي اسپانيا در آن حضور خواهد داشت. تورنمنتي که اسپانيا در مرحله يک هشتم نهايي آن در مقابل ميزبان در ضربات پنالتي شکست خورد و حذف شد. پيکه گفته بود «بعضي ها فکر مي کنند اگر من اينجا نباشم بهتر است». پيکه به خاطر نظرات سياسي خود اغلب از طرف هواداران تيم ملي اسپانيا مورد اهانت قرار مي گيرد.
    هم تيمي سابق پيکه در بارسلونا، آندرس اينيستا هم بعد از حذف اسپانيا از جام جهاني، خداحافظي خود با تيم ملي را اعلام کرد و سرخيو راموس، کاپيتان لاروخا گفته که ممکن است بعضي هاي ديگر هم راه اينيستا را دنبال کنند.
    پيکه البته هنوز برنامه قطعي خود را اعلام نکرده ولي مولينا که خود عنوان دروازه بان سابقه بازي در تيم ملي را دارد اميدوار است بتواند دفاع وسط لاروخا را متقاعد کند که در دوران هدايت سرمربي جديد اسپانيا، انريکه هم در تيم ملي بماند. انريکه اي که در فصل 2014- 2015 به همراه بارسلونا هر سه جام ممکن در فوتبال اسپانيا را فتح کرده بود.
    مولينا مي گويد: «پيکه بازيکني فوق العاده است و من خيلي دوست دارم او با تيم ملي ادامه دهد. البته اين چيزي است که مربي در باره اش تصميم مي گيرد. ولي من دوست ندارم هيچ فوتباليست اسپانيايي اي از تيم ملي خداحافظي کند».
    
    
    حمايت سالگادو از انتخاب انريکه
    ميشل سالگادو اعلام کرده که به اعتقاد او لويس انريکه گزينه مناسبي براي سرمربي گري اسپانيا است. سرمربي سابق بارسلونا روز دوشنبه با امضاي قراردادي دوساله به عنوان سکاندار جديد تيم ملي اسپانيا منصوب شد. لويس انريکه جانشين فرناندو هيرو مي شود که بعد از اخراج لوپتگي در آستانه جام جهاني (کسي که به دليل آنکه همزمان با سکانداري تيم ملي با رئال مادريد به تفاهم رسيده بود از تيم ملي اخراج شد) سکان هدايت لاروخا را بدست گرفته بود.
    ميشل سالگادو که خود بازيکن تيم ملي اسپانيا بوده معتقد است لويس انريکه براي موفق شدن در تيم ملي نسبت به هيرو شانس بيشتري دارد. چرا که هيرو را در سخت ترين شرايط، ناگهان به تيم ملي اضافه کرده بودند که شرايط مناسبي نبود. سالگادو مي گويد «اين يکي از مناسب ترين تصميم ها در مورد سرمربي گري تيم ملي است. انريکه يکي از بهترين گزينه هاي اسپانيا بود».
    روي خط جام جهاني ۲۰۱۸
    


 روزنامه كيهان، شماره 21949 به تاريخ 20/4/97، صفحه 9 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله آموزه هاي قرآني
متن مطالب شماره 28 (پياپي 53)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است