|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/4/20: خبر بنگاه ها
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4549
دو شنبه 29 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4371 20/4/97 > صفحه 12 (بانك و بيمه) > متن
 
 


خبر بنگاه هاگزارش سرپرست بيمه مركزي ايران از بازار بيمه جهان
    گروه بنگاه ها : سرپرست بيمه مرکزي در کانال تلگرامي اش نوشت؛ جديدترين گزارش موسسه سوئيس ري (گزارش سيگما) از تحولات صنعت بيمه جهان در سال ۲۰۱۷ منتشر شد.
    به گزارش پايگاه اطلاع رساني راز پول، پرويز خسروشاهي درباره گزارش سيگما گفت: سال ۲۰۱۷، حق بيمه توليدي صنعت بيمه در جهان با رشد واقعي ۵/ ۱ درصدي (با حذف اثر تورم) به نزديک ۵ هزار ميليارد دلار افزايش يافت. وي با بيان اينکه نرخ رشد واقعي حق بيمه در رشته زندگي ۵/ ۰ درصد و رشته هاي غيرزندگي ۸/ ۲ درصد بوده است، افزود: حق بيمه توليدي در رشته زندگي به ۷/ ۲ هزار ميليارد دلار (با سهم ۵۵ درصدي) و در رشته هاي غيرزندگي به ۲/ ۲ هزار ميليارد دلار (با سهم ۴۵ درصدي) افزايش پيدا کرد.سرپرست بيمه مرکزي ايران با بيان اينکه رشد حق بيمه توليدي در هر ۲ بخش زندگي و غير زندگي نسبت به ۲۰۱۶ کندتر شده است، گفت: کندي رشد در بيمه هاي زندگي ناشي از کاهش حق بيمه ها در آمريکا و اروپاي غربي و افت رشد در بيمه هاي غير زندگي به جهت رشد آهسته تر کشورهاي نوظهور بوده است.
    خسروشاهي ادامه داد: سال گذشته بازارهاي نوظهور به خصوص چين، همچنان به عنوان موتور محرکه رشد حق بيمه جهاني باقي ماندند. چين در سال ۲۰۱۷، جزو کشورهايي بود که سريع ترين رشد در بازار بيمه به خصوص بيمه هاي زندگي را داشت.وي درباره حق بيمه توليدي چين در رشته زندگي گفت: چين در سال ۲۰۱۷ حدود ۲۱ درصد رشد داشت (بالاتر از متوسط ۱۰ سال گذشته). ۱۱ درصد حق بيمه توليدي رشته زندگي در جهان در اختيار چين است.سرپرست بيمه مرکزي ايران تصريح کرد: در سال ۲۰۱۷ رشد حق بيمه هاي غير زندگي در بازارهاي پيشرفته در سطح ۱.۹ درصد ثابت ماند که يکي از دلايل اصلي آن افزايش نرخ ها در رشته وسايط نقليه موتوري بود، اما بازارهاي پيشرفته در بيمه هاي زندگي با رشد منفي ۷/ ۲ درصدي روبرو شد.
    به گفته خسروشاهي، بازار بيمه هاي زندگي در آمريکاي شمالي با ۵/ ۳ درصد کاهش مواجه شد که عمدتا ناشي از کاهش عرضه طرح هاي پس انداز بازنشستگي بود. در ژاپن نيز حق بيمه توليدي در رشته زندگي ۱/ ۲ درصد کاهش داشت که ناشي از انتظار کاهش نرخ مرگ و مير بود که سبب به تاخير افتادن خريد بيمه هاي زندگي در ژاپن شد. وي افزود: مساله ديگر اين است که بيمه هاي زندگي در بازارهاي پيشرفته هنوز نتوانسته به طور کامل از تبعات بحران مالي ۲۰۰۸ رهايي يابد. رکود اقتصادي، کندي در رشد دستمزدها در کنار نرخ هاي بهره پايين و تغيير قواعد کنترل توانگري، محصولات پس اندازي سنتي را که داراي نرخ بهره تضمين شده هستند براي بيمه گذاران و شرکت هاي بيمه زندگي غير جذاب کرده است.خسروشاهي افزود: براساس برآورد موسسه سوئيس ري، به پشتوانه رشد اقتصادي بالاي چين، حق بيمه هاي زندگي در چند سال آينده افزايش خواهد يافت، اما بخاطر نرخ هاي بهره پايين، افزايش رقابت و تغيير مقررات، اين رشد توام با رشد متناسب در سودآوري شرکت هاي بيمه زندگي نخواهد بود و سودآوري بيمه هاي زندگي همچنان تحت فشار قرار خواهد داشت. تداوم نرخ هاي بهره پايين در کنار انواع مقررات توانگري ۲، يک نگراني عمده براي سودآوري و توانايي شرکت هاي بيمه زندگي در ارائه محصولات بلندمدت جذاب مي باشد.
    
    
     رتبه نخست بانک آينده در اجراي طرح رونق توليد کشور
    گروه بنگاه ها : بانک آينده موفق به کسب رتبه نخست بانک هاي خصوصي، در اجراي طرح رونق توليد کشور شد.
    براساس ارزيابي و گزارش منتشرشده از سوي وزارت کشور، از ابتداي سال ۱۳۹۶ تا تاريخ ۲۰ فروردين ماه سال ۱۳۹۷، بانک آينده در بين بانک هاي خصوصي، از نظر مبلغ و تعداد تسهيلات پرداختي، رتبه اول را به خود اختصاص داده است.بانک آينده، در راستاي اولويت هاي تعيين شده مبني بر حمايت از بخش هاي واقعي اقتصاد، افزايش توليد داخلي و توجه به مقوله اشتغال، برنامه هاي هدفمندي در جهت تامين نيازهاي مالي واحدهاي توليدي، به ويژه واحدهاي کوچک و متوسط (SME) را در دستور کار خود، قرار داده است.بر همين اساس، اين بانک در موضوع تامين منابع مالي و پاسخگويي به نياز فعالان اقتصادي، تاکنون توانسته است؛ علاوه بر تعامل پويا با وزارت صنعت، معدن و تجارت، در اين عرصه با بازاريابي مستقيم، مشتريان واجد شرايط را شناسايي و پاسخگوي بخشي از نياز آنها باشد.براساس اين گزارش، دستاورد حاصل از اين رويکرد در بازه زماني پيش گفته، تصويب پرداخت تعداد ۲۱۸ فقره تسهيلات پرداختي به مبلغ ۸ هزار و ۴۶۰ ميليارد ريال بوده که از طرف بانک آينده به بنگاه هاي خرد و متوسط مورد هدف، پرداخت شده است.
    
    
     خداحافظي همتي با صنعت بيمه
    گروه بنگاه ها : عبدالناصر همتي، آخرين نشست خود در جايگاه رئيس کل بيمه مرکزي ايران با مديران عامل شرکت هاي بيمه را دوشنبه گذشته برگزار کرد و شامگاه همان روز به عنوان سفير ايران، عازم پکن شد.همتي در آخرين ديدار صميمانه مديران عامل شرکت هاي بيمه بر حفظ آرامش موجود در صنعت بيمه تاکيد کرد و گفت: لازمه ادامه حيات صنعت بيمه، حفظ آرامش فعلي و داشتن تدبير است.
    وي همچنين با اشاره به يکپارچگي موجود در ميان مديران عامل شرکت هاي بيمه اي گفت: تلاش همه ارکان صنعت بيمه در ايجاد اين همراهي و همدلي قابل تقدير است و بايد بيش از پيش تقويت شود.همتي تصريح کرد: در حال حاضر صنعت بيمه با رشد حق بيمه ۲۴ درصد و بهبود ضريب خسارت نسبت به سال گذشته در وضعيت خوبي به سر مي برد، بنابراين اميدوارم مجامع شرکت هاي بيمه همچون سال گذشته به خوبي برگزار شود.بنابر اين گزارش، در اين ديدار مديران عامل شرکت هاي بيمه و قائم مقام بيمه مرکزي در سخناني مراتب قدرداني خود را از همتي اعلام و از خدمات صادقانه و تدابير وي در اداره مطلوب صنعت بيمه قدرداني کردند.
    خبر بنگاه ها
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4371 به تاريخ 20/4/97، صفحه 12 (بانك و بيمه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 19 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه إضاءات نقديه في الادبين العربي والفارسي
متن مطالب شماره 31، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است