|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق97/7/10: حمله سپاه به مقر تروريست ها
magiran.com  > روزنامه شرق >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3363
پنج شنبه 18 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 3257 10/7/97 > صفحه 15 (سياست) > متن
 
      


حمله سپاه به مقر تروريست ها
بامداد دوشنبه با حمله 7 پهپاد و 6 موشك بالستيك صورت گرفت


شرق: روابط عمومي كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اطلاعيه اي از هدف قراردادن مقر سركردگان جنايت تروريستي اهواز در شرق فرات در كشور سوريه با شش فروند موشك بالستيك زمين به زمين در نخستين ساعات بامداد روز دوشنبه توسط يگان موشكي نيروي هوافضاي سپاه خبر داد و تاكيد كرد: «امنيت ملت ايران خط قرمز نيروهاي مسلح بوده و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در صيانت از ميهن اسلامي و تامين امنيت و آرامش مردم عزيز از هيچ تلاشي فروگذار نكرده و مشت آهنين خود را همچنان مهياي پاسخ قاطع و كوبنده به هرگونه شرارت و شيطنت دشمنان قرار خواهد داد».

به گزارش سپاه نيوز، متن اطلاعيه روابط عمومي كل سپاه به اين شرح است: «در پي جنايت تروريستي 31 شهريور ماه 1397 اهواز كه به شهادت 25 تن و مجروح شدن 69 تن از مردم مظلوم و بي دفاع و نيروهاي مدافع ميهن اسلامي منجر گرديد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با استعانت از ذات اقدس باري تعالي، به نيابت از ملت سرافراز ايران و خانواده هاي معظم شهيدان، در لبيك به نداي مقام معظم رهبري و فرماندهي كل قوا حضرت امام خامنه اي (مدظله العالي) براي انتقام خون اين شهدا، به ويژه كودك چهارساله و جانباز 70 درصد دفاع مقدس از تروريست ها و گوشمالي عوامل بزدل اين حادثه، ساعت دو بامداد امروز (دوشنبه 9 مهرماه) محل استقرار و تجمع تروريست هاي تكفيري تحت حمايت آمريكا و قارون هاي منطقه در شرق فرات در كشور سوريه را مورد ضربه موشكي قرار داد. طي اين عمليات كه با نام «ضربت محرم» و با رمز مقدس «يا حسين(ع)» انجام شد، تعداد شش فروند موشك بالستيك ميان برد از پايگاه هاي موشكي نيروي هوافضاي سپاه در غرب كشور شليك و تروريست هاي مزدور و جنايتكار از فاصله 570كيلومتري هدف ضربات مهلك و مرگ بار قرار گرفتند. متعاقبا هفت فروند پهپاد رزمي اين نيرو مواضع و مقرهاي تجمع و پشتيباني تروريست هاي مزدور استكبار جهاني را بمباران كردند». در ادامه اين اطلاعيه آمده است: «بر اساس اطلاعات و گزارش هاي دقيق دريافتي، در اين عمليات تعدادي از سركردگان و عناصر مؤثر جنايت اخير تروريست ها به هلاكت رسيده و يا مجروح شده اند، همچنين زيرساخت هاي آمادي و انبار ذخيره مهمات آنان منهدم گرديد. در اين رهگذر يادآور مي شود؛ جمع بندي و رهگيري شواهد و قراين جنايت اخير اهواز، فرزندان ملت ايران را به مقر تروريست ها در شرق سوريه كه توسط آمريكا هدايت و پشتيباني شده و در راستاي اهداف شيطاني تروريسم دولتي كاخ سفيد و منافع رژيم صهيونيستي و ارتجاع منطقه عمل مي كند، رسانيد و سپس با طراحي و برنامه ريزي دقيق اطلاعاتي و ميداني، نقاط تعيين شده، آماج موشك هاي نقطه زن قرار گرفت. در پايان به هموطنان عزيز اطمينان مي دهيم، همان گونه كه بارها اعلام شده است، امنيت ملت ايران خط قرمز نيروهاي مسلح بوده و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با همراهي و مشاركت ساير نيروهاي نظامي، انتظامي و اطلاعاتي كشور در صيانت از ايران اسلامي و تامين امنيت و آرامش جامعه از هيچ تلاشي فروگذار نكرده و مشت آهنين خود را همچنان مهياي پاسخ قاطع و كوبنده به هرگونه شرارت و شيطنت دشمنان قرار خواهد داد».

جزئيات حمله موشكي از زبان فرمانده هوافضاي سپاه

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه با اشاره به حمله موشكي شب دوشنبه سپاه به مواضع تروريست ها گفت: «در اين عمليات هم از موشك هاي بالستيك و هم از پهپادهاي بمب افكن براي هدف قراردادن مقر تروريست ها استفاده شد تا درس عبرت بگيرند از اين گروه هاي تروريستي حمايت نكنند و آنها بايد از اين شرايط و وضعيت بترسند». به گزارش تسنيم، سردار حاجي زاده با بيان اينكه ما تا محو كامل تروريست ها اين مبارزه را ادامه مي دهيم، تاكيد كرد: «همان طور كه مقام معظم رهبري فرمودند دشمنان ما اگر يكي بزنند 10 تا مي خورند. تروريست ها در عمليات اخير خود در اهواز از فشنگ استفاده كردند و ما با موشك جوابشان را داديم». او با تاكيد بر اينكه امنيت ملت ايران خط قرمز ماست و ما در اين بخش كوتاه نمي آييم، يادآور شد: «اين عمليات موشكي انتقام سختي را از گروه تروريستي مورد حمايت آمريكا و كشورهاي عربي منطقه توانست بگيرد».

سردار باقري: تعدادي از فرماندهان داعش به هلاك رسيدند

رئيس ستاد كل نيرو هاي مسلح در حاشيه بازديد از نمايشگاه مهارت آموزي كاركنان وظيفه به عمليات موشكي سپاه عليه تروريست ها در سوريه اشاره كرد و گفت: : «در حادثه تلخ تروريستي اهواز متاسفانه عده اي از هموطنان عزيز ما به شهادت رسيدند و عده اي نيز مجروح شدند بنابراين در طول اين يك هفته جهت ريشه يابي اين جريان، اقدامات مختلفي را انجام داديم تا با تخلفات احتمالي، برخورد محكمي صورت گيرد. همچنين لازم بود تا با تروريست ها و منشا اين كار برخورد و انتقام خون شهدا گرفته شود و آن گوشمالي كه رهبر معظم انقلاب فرموده بودند، اتفاق بيفتد». سردار باقري عنوان كرد: «كار هاي اطلاعاتي دستگاه هاي مسئول نشان داد كه تروريست ها ضمن اينكه ارتباطاتي با گروه هاي ضدانقلاب داشتند، از داعش خط گرفته اند و داعش اين افراد را از منطقه ديرالزور سوريه هدايت كرده است .طبق گزارش هاي دقيقي كه داريم، تاكنون تلفات چشمگيري به داعش وارد شده و تعدادي از فرماندهان باقي مانده اين گروه تروريستي نيز به هلاكت رسيده اند». سردار باقري گفت: «مهم اين است كه پهپاد هاي جمهوري اسلامي با عبور از يكي، دو كشور خود را به اين مناطق رسانده و اين عمليات را با موفقيت انجام دادند و موشك هاي جمهوري اسلامي با طي مسافت هاي طولاني با دقت در ساختمان هاي بسيار كوچكي فرود آمدند و تلفات وارد كردند. منطقه اي كه داعش در شرق فرات در آن استقرار دارد، تحت تسلط ارتش آمريكاست و اين موشك ها به منطقه اي اصابت كرد كه به منطقه تحت مسئوليت آمريكا نزديك است». او ادامه داد: «همه اينها هشداري براي دشمنان است تا در راستاي ايجاد ناامني در ايران حركتي نكنند؛ چراكه براي رهبر معظم انقلاب و نيرو هاي مسلح، امنيت مردم خط قرمز است و اگر خطايي صورت گيرد، حتما با قاطعيت پاسخ داده مي شود و همان جمله يكي بزنند، 10 تا مي خورند اتفاق مي افتد».

ارتش: اقدام موشكي سپاه ضروري بود

ارتش جمهوري اسلامي ايران در پي انتقام موشكي سپاه پاسداران اطلاعيه اي صادر كرد . در اين اطلاعيه آمده است: «اقدام امروز (دوشنبه) طبق وعده فرماندهي معظم كل قوا يك گوشمالي بود و تروريست ها و ايادي آنان مطمئن باشند كه هر حركت مذبوحانه و زبون ديگري در خاك جمهوري اسلامي ايران با پاسخي به مراتب سنگين تر و كوبنده تر رو به رو خواهد شد. نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران همان گونه كه در هشت سال دفاع مقدس از ملت و كشور خود دفاع كردند، امروز نيز با اقتدار بيشتر و آمادگي كامل اجازه نمي دهند كه دشمنان نظام و ايادي مزدور آنان به كشور ما تعرض كند و هرگونه اقدام كور عليه جمهوري اسلامي، مردم و امنيت كشور بزرگ و مقتدر ايران را به سختي پاسخ مي دهند».

تكذيب ادعاي سقوط موشك سپاه در كرمانشاه

استاندار كرمانشاه سقوط يكي از موشك هاي سپاه در حمله به داعش، در نقطه اي از اين استان را رد كرد. به گزارش ايرنا، هم زمان با انتشار خبر حمله موشكي به مقر سركردگان حملات تروريستي اهواز در شرق فرات، برخي در فضاي مجازي مدعي شدند يكي از موشك ها در نقطه اي در استان كرمانشاه سقوط كرده است. هوشنگ بازوند، استاندار كرمانشاه، اين ادعا را تكذيب كرد. او درباره اينكه گويا تصاويري از آتش سوزي در اين منطقه منتشر شده است، گفت: «خير؛ مطلقا اتفاقي در اين منطقه رخ نداده است».

سردار وحيدي: محدوديتي براي خود قائل نيستيم

رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي تاكيد كرد: براي هر نوع پاسخ ديگري به تروريست ها هيچ محدوديتي براي خود قائل نيستيم. به گزارش ايلنا، سردار احمد وحيدي درباره حمله نيروهاي مسلح به مواضع تروريست ها گفت: «به هر حال اين پاسخ ما درباره آن عملياتي بود كه در اهواز انجام دادند». او در پاسخ به اين سؤال كه آيا احتمال حمله ديگري عليه آنها وجود دارد، افزود: «ما براي هر نوع پاسخ ديگري به تروريست ها هيچ محدوديتي براي خود قائل نيستيم».

بهرام قاسمي: حمله به داعش اقدامي هماهنگ شده بود

سخنگوي وزارت خارجه نيز درباره حمله موشكي سپاه پاسداران به مقر گروه هاي تروريستي در سوريه، گفت: «اين اقدام نشان دهنده عزم راسخ ايران در مبارزه مستمر، پايدار و جدي عليه كانون هاي پرورش، توليد، تسليح و آموزش نيروهاي تروريستي در سطوح و طيف هاي مختلف است». به گزارش ايسنا، بهرام قاسمي همچنين در پاسخ به اين سؤال كه آيا ايران نگران نيست كه اين حمله موشكي باعث شود كه در روند مذاكرات آستانه بين ايران، روسيه و تركيه خللي ايجاد شود، عنوان كرد: «نگراني خاصي در اين زمينه وجود ندارد و من تصور نمي كنم كه چنين اتفاقي بيفتد». او با بيان اينكه همكاري بين كشورهاي عضو روند آستانه ادامه دارد، افزود: «اقدام نظامي ايران در برخورد با يك كانون مشخص و شناخته شده تروريست ها در سوريه در يك نقطه خاص صورت گرفت. اين اقدام، اقدامي هماهنگ شده بود كه بايد صورت مي گرفت». قاسمي درباره اينكه آيا ايران در اين زمينه با دولت روسيه و سوريه هماهنگ كرده بود، عنوان كرد: «توضيح بيشتري ندارم كه در اين زمينه بدهم و همان طور كه گفتم، اقدامات لازم براي انجام اين اقدام ضد تروريستي انجام شده بود». سخنگوي وزارت خارجه درباره اينكه برخي معتقدند حمله موشكي ايران به مقر تروريست ها در شرق فرات سوريه حامل پيام هاي مستقيمي به آمريكا، اسرائيل و عربستان است، هم گفت: «اگر قرار بود اين پيام ها بيان شود، احتمالا سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اطلاعيه اي كه صادر كردند، تمام اين پيام ها را نيز منتشر مي كردند».

واكنش آمريكا به حمله سپاه

سخنگوي ائتلاف تحت رهبري آمريكا به حمله موشكي سپاه به مقر سركردگان حادثه تروريستي در اهواز واكنش نشان داد. به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري رويترز، «شان رايان» گفت: «نيروهاي ايراني شب دوشنبه بدون اطلاع قبلي يك حمله انجام دادند. منابع خبري گزارش داده اند كه آنها در اين حمله نيروهايي را هدف قرار داده اند كه مي گويند مقصر حمله اخير به رژه نظامي در ايران بودند و پايگاهشان در شرق فرات بوده است». او افزود: «اكنون اين ائتلاف در حال بررسي و ارزيابي اين است كه آيا خسارتي وارد شده و به علاوه هيچ خطري متوجه نيروهاي اين ائتلاف نيست».

كرملين: به مقابله با تروريست ها در سوريه ادامه مي دهيم

سخنگوي كرملين درباره حمله موشكي ايران به عاملان حمله تروريستي در اهواز گفت: «مقابله با سازمان هاي تروريستي در سوريه ادامه دارد و ما بايد به اين مبارزه ادامه دهيم». به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري تاس، «ديميتري پسكوف»، سخنگوي رياست جمهوري روسيه، ادامه داد: «موضع روسيه درباره حضور غيرقانوني نيروهاي خارجي و نيروهاي مسلح خارجي در سوريه كاملا مشخص است».

نيروهاي دموكراتيك سوريه: حمله انتقامي ايران راه داعش را بست

به گزارش ايسنا، «ليلو العبدالله»، سخنگوي يكي از اتاق هاي عملياتي وابسته به نيروهاي دموكراتيك سوريه، در واكنش به حمله انتقامي سپاه به مقر تروريست هاي حادثه اهواز در گفت وگو با روسيااليوم عنوان كرد: «عناصر باقي مانده داعش به دنبال فرار از مناطق تحت محاصره نيروهاي دموكراتيك سوريه در شرق فرات بودند كه حملات موشكي سپاه پاسداران ايران مانع فرار آنها شد».

واكنش سردار سليماني بعد از عمليات ضربت محرم

صفحه اينستاگرام سردار سيلماني به عمليات ضربت محرم واكنش نشان داد. به گزارش ايلنا، سردار قاسم سليماني در واكنش به حمله موشكي به مقر سركردگان جنايت تروريستي اهواز در شرق فرات در كشور سوريه توسط يگان موشكي نيروي هوافضاي سپاه و هلاكت شمار زيادي از تروريست هاي تكفيري در صفحه خود در اينستاگرام واكنش نشان داد.

پست اينستاگرامي سردار باقري پيش از حمله موشكي سپاه

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح پيش از حمله موشكي سپاه به مقر طراحان حمله تروريستي اهواز پيامي را خطاب به اين تروريست ها در اينستاگرام منتشر كرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پيش از اين حمله، سردار محمد باقري با انتشار تصويري نوشت: «سيعلم الذين ظلموا اي منقلب ينقلبون. و آنان كه ظلم و ستم كردند به زودي خواهند دانست كه به چه كيفرگاهي بازمي گردند».

حمله سپاه به مقر تروريست ها


 روزنامه شرق، شماره 3257 به تاريخ 10/7/97، صفحه 15 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 33 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پژوهش ديني
متن مطالب شماره 37، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است