|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/7/19: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9434
شنبه 27 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9333 19/7/97 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


خبرحجت الاسلام كريمي تبار ،نماينده ولي فقيه و امام جمعه ايلام شد

رهبر معظم انقلاب اسلامي طي حكمي حجت الاسلام كريمي تبار را به عنوان نماينده ولي فقيه و امام جمعه ايلام منصوب كردند.به گزارش حوزه امام و رهبري گروه سياسي خبرگزاري آنا، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي طي حكمي حجت الاسلام كريمي تبار را به عنوان نماينده ولي فقيه و امام جمعه ايلام منصوب كردند. متن حكم رهبر انقلاب اسلامي به اين شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحيم

جناب حجة الاسلام آقاي حاج شيخ الله نور كريمي تبار دامت افاضاته

در پي استعفاي جناب حجة الاسلام آقاي لطفي دامت توفيقاته از امامت جمعه ايلام، با قدرداني و تشكر از خدمات چندين ساله ايشان، جنابعالي را كه از ميان مردم مؤمن و وفادار آن استان برخاسته و مدت ها به خدمت در آن سامان اشتغال داشته و بحمدالله از صلاحيت لازم برخوردار مي باشيد، به امامت جمعه و نمايندگي خود منصوب مي كنم.

مردم عزيز آن استان مرزي، دوران هاي دشواري را در سال هاي دفاع مقدس و پس از آن گذرانيده و با همه مشكلات، وفاداري خود به نظام اسلامي را حقا به اثبات رسانيده اند. اكنون جنابعالي در ميان اين مردم بزرگوار و فداكار به قبول وظيفه سنگيني مفتخر گشته ايد. انتظار مي رود با همه توان در خدمتگزاري به آنان كوشيده و با تقويت مجموعه هاي دلسوز و انقلابي به مجاهدات فكري و عملي در زمينه هاي گوناگون مدد رسانيد. ارتباط نزديك و صميمي با جوانان و سلوك مردمي با همگان و بهره گيري از نخبگان و دانشگاهيان را توصيه مي كنم و مزيد توفيقات الهي را براي جنابعالي مسالت مي نمايم.

سيد علي خامنه اي

17 مهرماه 1397»

«سي اف تي» به امنيت ملي آسيب مي رساند

كارشناس مسائل سياسي گفت: «سي اف تي» به امنيت ملي آسيب مي رساند.محمدحسن آصفري در گفت و گو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سياسي خبرگزاري آنا ، در رابطه با تاثيرگذاري تصويب «سي اف تي» در مجلس بر امنيت ملي گفت: نمايندگان مجلس بدون در نظر گرفتن امنيت ملي لايحه اي را تصويب كردند كه نه تنها امنيت ملي را تامين نمي كند بلكه ممكن است به آن هم آسيب برساند.وي با بيان اينكه اين طرح در مشكلات اقتصادي گره گشايي انجام نمي دهد، افزود: نمايندگان ياد گرفته اند كه ريشه حل تمام مشكلات را در مذاكره با آمريكا و غرب بدانند و اين يك آفت براي سياست خارجي و اقتصاد كشور محسوب مي شود. در صورتي كه در گذشته قراردادي به نام برجام تصويب شد كه تا به امروز هيچ گونه گره گشايي نكرده است؛ پس چرا بايد يك اشتباه را دو بار تكرار كرد. آيا بهتر نيست در داخل ريشه يابي درستي از مشكلات صورت گيرد.آصفري افزود: تا زماني كه نمايندگان ما استقلال راي و فكري نداشته باشند و فهم دقيقي از منافع ملي در ميان آن ها ديده نشود، چنين تصميم گيري از جانب آن ها امري عادي است و نبايد انتظار تصميم گيري درست داشت. 

موكب شهداي موتلفه اسلامي در تهران برپا مي شود

موكب شهداي موتلفه اسلامي به مناسبت ايام عزاي اهل بيت و سالگرد شهادت حضرت رقيه (س) به همت حزب موتلفه در تهران برپا مي شود.به گزارش خبرگزاري مهر، موكب شهداي موتلفه اسلامي به مناسبت ايام عزاي اهل بيت و سالگرد شهادت حضرت رقيه(س) به همت حزب موتلفه اسلامي در تهران برپا مي شود.اين موكب از امروز پنج شنبه 19 مهرماه مصادف با اول ماه صفر به مدت پنج شب در ميدان شهدا واقع در خيابان 17 شهريور تهران از اذان مغرب پذيراي عموم مردم و عزاداران حسيني خواهد بود.

نقوي حسيني: جابه جايي وزرا مورد پذيرش مجلس نيست

سخنگوي فراكسيون ولايي مجلس گفت: جابه جايي وزرا مورد پذيرش مجلس نيست. سيد حسين نقوي حسيني در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: يكي از مطالبات مجلس و افكار عمومي اين است كه دولت مديريت و تيم اقتصادي اش را تغيير دهد زيرا با اين تيم و با اين نوع مديريت و سياستگذاري اقتصادي، به جايي نمي رسد.وي گفت: بحران هاي امروز اقتصاد كشور مانند كاهش ارزش پول ملي، افزايش نرخ ارز و دلار و طلا، گراني هاي لجام گسيخته و تعطيلي كارخانه ها حاصل سياستگذاري هاي اين تيم اقتصادي است. بنابراين قطعا اين تيم اقتصادي نمي تواند به اهداف مورد نظر برنامه ششم دست يابد و مشكلات كشور را رفع كند.سخنگوي فراكسيون نمايندگان ولايي مجلس با بيان اينكه دولت ظاهرا قصد جابه جايي وزرا را دارد و از تغيير خودداري مي كند، تصريح كرد: جابه جايي مهره ها نتيجه بخش نخواهد بود و به نظر مي رسد مجلس از جابجايي مهره هاي دولت استقبال نكند.

طباطبايي نژاد: «سي اف تي» ابزاري در دست دشمن براي تسلط بر ديگر كشور هاست

عضو هيئت رئيسه فراكسيون نمايندگان ولايي گفت: «سي اف تي» ابزاري در دست دشمن براي تسلط بر ديگر كشور هاست.حجت الاسلام سيد صادق طباطبايي نژاد، در گفت و گو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجو، با اشاره به اظهارات برخي موافقان لوايح مربوط به «اف اي تي اف» مبني بر اينكه مخالفان با اين لوايح به دليل فرار از شفافيت مالي و به خطر افتادن منافع شان با اين لوايح مخالفت مي كنند، اظهار داشت: درست نيست بخواهيم تمامي زواياي پيدا و پنهان اقتصادي كشور را در اختيار كساني قرار دهيم كه از نيات آنها باخبر نيستيم. وي با تاكيد براينكه نبايد تمامي اطلاعات خود را تقديم دشمن كنيم، افزود: تا پيش از اين راه گريزي براي دور زدن تحريم هاي اقتصادي داشتيم، اما تصويب اين لوايح ابزاري براي تحت فشار قرار دادن بيشتر كشور و افزايش تحريم ها عليه ما خواهد شد.طباطبايي نژاد با بيان اينكه طبق فرموده رهبري ما نيز به نيت كساني كه اين كنوانسيون ها را ايجاد كرده اند بد گمان هستيم، خاطرنشان كرد: چنين لوايحي را ابزاري در دستان دشمن براي تسلط بر كشور هاي ديگر مي دانيم و معتقديم اگر اين لوايح مفاد خوبي دارد خودمان مي توانيم آن مفاد را به صورت قانون درآوريم.

آيت الله نوري همداني: شوراي نگهبان با دقت لايحه «اف اي تي اف» را بررسي كند

استاد برجسته حوزه علميه قم گفت: شوراي نگهبان با دقت لايحه «اف اي تي اف» را بررسي كند.به گزارش خبرگزاري تسنيم از قم، آيت الله حسين نوري همداني در جلسه درس خارج فقه خود با اشاره به مسئله گراني و وضعيت معيشت مردم اظهار داشت: مردم به وضوح گراني ها را احساس مي كنند كه بسيار نگران كننده است، از مسئولان مي خواهيم نظارت بيشتري به گران شدن كالاها داشته و به مشكلات مردم رسيدگي كنند.وي به لايحه «اف اي تي اف» اشاره كرد و ادامه داد: ما نظر خود را در اين رابطه اعلام كرديم و آيندگان قضاوت خواهند كرد .وي بررسي لايحه «اف اي تي اف» از سوي شوراي نگهبان را مورد اشاره قرار داد و گفت: براي اينكه اين لايحه مخالفتي با شرع و قانون اساسي نداشته باشد، بايد شوراي نگهبان با دقت اين قرارداد را بررسي كند.

رئيس مجلس: برجام در پي تقاضاي رئيس جمهور سابق آمريكا صورت گرفت

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: برجام در پي تقاضاي رئيس جمهور سابق آمريكا صورت گرفت.به گزارش حوزه مجلس گروه سياسي خبرگزاري آنا، علي لاريجاني در حاشيه برگزاري اجلاس مجالس بين كشورهاي عضو اتحاديه اوراسيا در ديدار رئيس مجلس صربستان با تاكيد بر اينكه روابط اقتصادي بين دو كشور ايران و صربستان بايد توسعه يابد، گفت: هم اكنون زمينه همكاري بين اين دو كشور فراهم شده است، ضمن اينكه با توجه به سوابق تاريخي، همكاري بين اين دو كشور بايد از اين ظرفيت استفاده شود.وي افزود: البته بعد از خروج آمريكا از برجام مشكلاتي ايجاد شد و اين اقدام نامناسبي بود كه از سوي اين كشور صورت گرفت، چراكه برجام حاصل سه سال مذاكره بوده كه در پي تقاضاي رئيس جمهور سابق آمريكا صورت گرفته بود.لاريجاني با يادآوري اينكه ايران بر اجراي مفاد برجام پايبند مي ماند، تصريح كرد: هم اكنون مذاكراتي بين ايران و اتحاديه اروپا شكل گرفته است، بنابراين تلاش مي كنيم در چارچوب توافق به فعاليت خود ادامه دهيم.وي با بيان اينكه مسئله تروريسم بسيار مهم است، بر ضرورت مقابله با آن تاكيد كرد.

خبر


 روزنامه رسالت، شماره 9333 به تاريخ 19/7/97، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 13 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله پژوهش نفت
متن مطالب شماره 102، 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است