|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/7/19: لژيونرهاي پروازي!
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7000
يك شنبه 28 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6897 19/7/97 > صفحه 23 (ورزشي) > متن
 
      


لژيونرهاي پروازي!
واترپلوئيست ها در گفت و گو با «ايران» از مشكلات شان براي حضور در ليگ صربستان صحبت كردند

نويسنده: محمد محمدي سدهي

تيم ملي واترپلوي ايران پس از 44 سال، طلسم بي مدالي را شكست و موفق شد از استخر بازي هاي آسيايي جاكارتا مدال برنز را بيرون بكشد. درخشش تيم ملي باعث شد توجه تيم هاي اروپايي به تعدادي از ملي پوشان كشورمان جلب و شرايط حضور 3 ملي پوش در تيم هاي صربستاني فراهم شود. مهدي يزدان خواه، حامد ملك خانبانان و ارشيا الماسي ملي پوشاني هستند كه بحث لژيونر شدن آنها هفته هاي گذشته مطرح شد اما از اين 3 لژيونر 2 بازيكن براي حضور در ليگ صربستان با مشكلاتي روبه رو هستند و ممكن است اين فرصت تاريخي را از دست بدهند. خبرنگار «ايران» پاي صحبت هاي اين 3 ملي پوش نشست و علاوه بر آن با محسن رضواني، رئيس فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو هم گفت وگويي انجام داد تا آخرين فعل و انفعال حضور واترپلوئيست ها در ليگ صربستان را جويا شود.

يزدانخواه: لژيونر شدن ما به نفع تيم ملي است

مهدي يزدانخواه، عضو تيم ملي واترپلو مي گويد: «من و حامد سرباز هستيم و براساس قانون بايد پس از 45 روز به كشور بازگرديم و بعد از دريافت مجوزهاي مورد نياز مجددا از كشور خارج شويم. هر 45 روز بايد اين پروسه انجام شود كه اين كار براي ما مشكل است. باشگاه صربستاني مشكل ما را مي داند و مخالف رفت و برگشت ما است.» جالب است! اين صحبت هاي يزدان خواه ما را ياد مربياني مي اندازد كه به مربيان پروازي معروف هستند. حالا به نظر مي رسد اصطلاح «لژيونرهاي پروازي» هم قرار است بخشي از ورزش ايران شود. او مي افزايد: «به دليل كسب اين مدال تاريخي از مقام معظم رهبري درخواست كرديم تا ما را معاف كنند كه قول هايي هم در اين مورد به ما داده شد. در صورت رفع اين مشكل 20 روز ديگر به صربستان مي رويم تا با باشگاه «VK Stari Grad» قرارداد ببنديم. حقيقتا  لژيونر شدن ما به نفع تيم ملي است.» يزدانخواه در پاسخ به اين سؤال كه آيا در ليگ صربستان هم مي توانيد بدرخشيد، مي گويد: «ما پيش از اين با تيم هاي ليگ صربستان بازي دوستانه برگزار كرديم و از تيم هاي اين كشور شناخت داريم. واترپلوي ايران رو به پيشرفت است و قطعا مي توانيم در ليگ هاي بزرگ هم بدرخشيم. هدفم حضور در ليگ هاي معتبري همچون ليگ ايتاليا است و اميدوارم دري باز شود و ما به ليگ هاي معتبرتر برويم.»

ملك خانبانان: چگونه مي شود فوتباليست هاي مشمول 6 ماه به كشور باز نمي گردند؟

حامد ملك خانبانان، يكي ديگر از لژيونرهايي است كه با مشكل سربازي مواجه شده. او در اين خصوص مي گويد: «بعيد مي دانم مشكل مان حل شود. سؤال من از مسئولان ورزش اين است كه چگونه مي شود فوتباليست هاي مشمول 6 ماه به كشور بازنمي گردند؟ چرا آنها را معاف مي كنند و ما معاف نمي شويم؟» او كه همانند يزدانخواه از باشگاه «VK Stari Grad» پيشنهاد دارد، ادامه مي دهد: «مي دانستيم بابت سربازي دچار مشكل مي شويم. حيف است كه اين فرصت خوب را از دست بدهيم. من پس از مسابقات كشورهاي اسلامي هم چند پيشنهاد خارجي داشتم اما رضواني، رئيس فدراسيون موافق انتقالم نبود به همين دليل لژيونر نشدم.» خانبانان بيان مي كند: «سال بعد مسابقات انتخابي المپيك را در پيش داريم و حضورمان در ليگ صربستان مي توانست به تيم ملي كمك كند و باعث مي شد تا ما با تجربه بالاتري در تيم ملي حضور يابيم. متاسفانه ليگ ايران هر ساله پسرفت مي كند و تعداد تيم هاي ليگ كمتر مي شود. در سال هاي گذشته جام حذفي و سوپر ليگ برگزار مي شد اما چند سالي است كه اين دو مسابقه برگزار نمي شود، عدم برگزاري مسابقات باعث مي شود تيم ملي ضعيف شود.»

الماسي: مي توانم آموخته هايم را در ليگ صربستان نشان دهم

ارشيا الماسي، عضو تيم ملي واترپلو كه مشكل سربازي ندارد، منتظر دريافت ويزايش است. او مي گويد: «يكشنبه هفته گذشته مداركم را به سفارت صربستان تحويل دادم و براي اعزام به اين كشور منتظر ويزا هستم. بليتم را براي روز جمعه رزرو كردم و جمعه به صربستان مي روم. قراردادم را از طريق ايميل امضا و ارسال كردم و قرار است كارهاي اصلي را در آنجا انجام دهم.» او در مورد تيم «Valjeno» صربستان مي افزايد: «اين تيم در ليگ A حضور دارد و علاوه بر اين تيم «Valjeno» در سوپر ليگي كه با حضور كشورهاي مونته نگرو، كرواسي، اسلواكي و صربستان برگزار مي شود نيز حضور مي يابد. 4 سال است كه با الكساندر چيريچ، سرمربي تيم ملي كار مي كنم و در طول اين مدت چيزهاي زيادي از اين مربي آموختيم كه مي توانم آموخته هايم را در ليگ صربستان نشان دهم.» عضو تيم ملي واترپلو بيان مي كند: «چيريچ باعث شد ما لژيونر شويم. اگر او نبود ما براي برگزاري بازي هاي دوستانه به صربستان نمي رفتيم و ديده نمي شديم و نمي توانستيم لژيونر شويم. تيم ملي با اين مربي بزرگ توانست طلسم 44 ساله بي مدالي را بشكند. ما حرف هاي زيادي براي گفتن داريم.»

رضواني: تمرينات ملي پوشان واترپلو را يك فوتباليست در خواب هم نمي تواند انجام دهد

محسن رضواني، رئيس فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو درخصوص آخرين وضعيت 2 ملي پوش واترپلو، مي گويد: «در ديداري كه با رهبري داشتيم، بچه ها از ايشان درخواست كردند كه معاف شوند كه اين موضوع در حال پيگيري است. علاوه بر اين وزارت ورزش هم پيگير معافي بازيكنان است.» او با اشاره به اين موضوع كه باشگاه «Valjeno» به ما 20 روز فرصت داد تا مشكل يزدانخواه و ملك خانبانان را برطرف كنيم، مي افزايد: «چيريچ يك برند است و اين باشگاه به واسطه سرمربي تيم ملي اين فرصت را به ما داد. اميدوارم اين اتفاق بيفتد و اين دو بازيكن بتوانند لژيونر شوند چرا كه اين موضوع به نفع تيم ملي است.» رئيس فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو از مسئولان ورزش انتقاد مي كند و مي گويد: «بعد از جام جهاني فوتبال مسئولان به فوتباليست هايي كه خواستند لژيونر شوند، معافي دادند اما اين اتفاق براي رشته هاي ديگر نيفتاد. تمرينات ملي پوشان واترپلو را يك فوتباليست در خواب هم نمي تواند انجام دهد. اينها براي حضور در جاكارتا خيلي زحمت كشيدند و شبانه روز تمرين كردند. كار بچه ها با كسب مدال در جاكارتا بسيار بزرگ بود اما متاسفانه هيچ كس كار بزرگ اين بچه ها را درك نمي كند و نمي بيند.»

لژيونرهاي پروازي!


 روزنامه ايران، شماره 6897 به تاريخ 19/7/97، صفحه 23 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 24 بار
    آثار ديگري از " محمد محمدي سدهي"

  علي شفيعي، سرعتي زن تيم ملي واليبال در گفت و گو با «ايران»: پيروزي مقابل بلغارستان برايمان حياتي بود
محمد محمدي سدهي، ايران 24/6/97
مشاهده متن    
  معنوي نژاد: خسته ايم اما براي مسابقات جهاني انرژي داريم / گفت و گوي «ايران» با دريافت كننده قدرتي تيم ملي واليبال
محمد محمدي سدهي، ايران 21/6/97
مشاهده متن    
  طلا را به ازبك ها ندادم / گفت و گوي «ايران» با الياس علي اكبري، كوراش كار طلايي در بازي هاي آسيايي جاكارتا
محمد محمدي سدهي، ايران 17/6/97
مشاهده متن    
  عليرضا كريمي، آزادكار قهرمان بازي هاي آسيايي 2018 در گفت و گو با «ايران»: دوست دارم قهرمان ملي باشم، نه بازنده مصلحتي / مردم من را آن گونه كه دوست داشتم، نمي شناختند/ هدفم اين است كه به 2 مدال جهاني و المپيك دست يابم/ طلاي يزداني هم به تيم روحيه داد، هم به كاروان
محمد محمدي سدهي، ايران 14/6/97
مشاهده متن    
  گفت و گوي «ايران» با نوشاد عالميان، مرد تاريخ ساز تنيس روي ميز : براي مدال المپيك بايد همين حريفان را شكست دهم / خوشحالم كه طلسم 52 سال بي مدالي در اين رشته شكسته شد
محمد محمدي سدهي، ايران 13/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه گزيده دنياي سراميك
متن مطالب شماره 35، دي 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است