|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/7/19: ايران براي اولين بار به رده سوم جدول رده بندي مدال ها صعود كرد
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22125
شنبه 27 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 22023 19/7/97 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


ايران براي اولين بار به رده سوم جدول رده بندي مدال ها صعود كرد
كسب 13 طلا، 9 نقره و 10 برنز در روز چهارم بازيهاي پاراآسيايي جاكارتا


 چهارمين روز از بازي هاي پاراآسيايي درحالي ديروز برگزار شد كه نمايندگان كشورمان به مصاف حريفان خود رفتند و موفق به كسب 13 طلا، 9 نقره و 10 برنز شدند تا پرمدال ترين روز كاروان ايران در اين بازي ها به ثبت برسد.كاروان جمهوري اسلامي ايران در پايان روز چهارم موفق به كسب 30 طلا، 23 نقره و 27 برنز شده است.نتايج كامل ورزشكاران ايران در روز چهارم به شرح زير است:

*دووميداني: مهدي اولاد در فينال پرتاب ديسك كلاس F11 توانست با ركورد 42.37 به مدال طلاي اين رشته برسد. اولاد با ثبت اين ركورد، ركورد آسيا و همچنين بازي هاي پاراآسيايي را نيز شكست و ركورد جديد را به نام خود ثبت كرد.آرين لطفي نيز با پرتابي معادل 34.14 به مدال برنز رسيد.سيامك صالح فرج زاده در فينال رقابت هاي پرتاب وزنه مردان كلاس F34، با ثبت ركورد 11 متر و 44 سانتي متر به مدال نقره دست يافت. محسن كائيدي و مهدي كائيدي ديگر نمايندگان ايران در اين ماده بودند كه عناوين چهارم و پنجم را از آن خود كردند.عليرضا مختاري در ماده پرتاب وزنه مردان كلاس F53 با 8.73 ضمن شكستن ركورد آسيا و بازي هاي پاراآسيايي موفق به كسب مدال طلا شد. اسدلله عظيمي ديگر نماينده كشورمان در اين ماده با 8.35 به مدال نقره دست يافت. عبدالرضا جوكار نيز با 5.08 از كسب مدال بازماند. دو نماينده كشورمان در ماده پرتاب ديسك بانوان كلاس F56/57 به مصاف حريفانشان رفتند كه در نهايت مدال طلا به هاشميه متقيان از ايران رسيد. متقيان با ثبت حد نصاب 21.17 ضمن شكستن ركورد آسيا و بازي هاي پاراآسيايي موفق به كسب مدال طلا شد. مهناز اميني ديگر نماينده كشورمان در اين ماده با 24.37 از كسب مدال بازماند.

نمايندگان كشورمان در ماده دوي 400 متر به مصاف حريفانشان رفتند و هاشم رستگاري در دوي 400 متر كلاسT37 با ثبت حد نصاب 53:54 موفق به كسب مدال نقره شد. قاسمي در همين ماده با زمان 56:60 برنز گرفت. فرهاد كهريزي نيز در دوي 400 متر كلاس T36 با ثبت حد نصاب 60:39 موفق به كسب مدال برنز شد.عارف بهاروند در ماده پرتاب وزنه كلاس F36 با ثبت حد نصاب 12.57 ضمن كسب مدال طلا موفق به شكستن ركورد بازي ها نيز شد. هاجر صفرزاده نماينده كشورمان در ماده دوي 100 متر بانوان كلاس T12 به مصاف حريفانش رفت كه با ثبت حد نصاب 13.68 موفق به كسب مدال برنز مسابقات شد. نمايندگان كشورمان در ماده پرتاب وزنه مردان كلاس F41 به مصاف حريفانش رفتند كه موفق به كسب مدالي نشدند.صادق و علي بيت سياح به رقابت با 7 ورزشكار ديگر پرداختند كه در نهايت با ثبت حد نصاب 11.19 و 10.59 به عناويني بهتر از پنجمي و هفتمي نرسيدند.احمد اجاقلو در دوي 100 متر كلاس T45/46/47 با زمان 11.08 ثانيه در رده سوم ايستاد و صاحب مدال برنز شد.مهناز اميني در ماده پرتاب نيزه بانوان كلاس F57 با ثبت ركورد 25.68 طلايي شد. عشرت كردستاني ديگر نماينده كشورمان با ركورد 19.52 به عنواني بهتر از پنجمي نرسيد. شيلا حدادي در ماده پرتاب ديسك بانوان كلاس ادغامي F54/55 به مصاف حريفانش رفت كه با ثبت ركورد 15.12 موفق به كسب مدال برنز شد. 

*تيراندازي:رقيه شجاعي در ماده تفنگ بادي درازكش R3 به امتياز 624.6 دست يافت و نتوانست فيناليست شود. شجاعي در اين رقابت ها هفدهم شد. معصومه خدابخشي و زهرا غلام زاده، نمايندگان كشورمان در ماده تفنگ بادي ايستاده R4 بودند كه معصومه خدابخشي با كسب 629.4 امتياز در بين 14 تيرانداز سوم و فيناليست شد، اما زهرا غلام زاده با 621.8 امتياز ضمن ايستادن روي سكوي نهم از راهيابي به فينال بازماند. معصومه خدابخشي در فينال اين مسابقات در رده هفتم قرار گرفت.

*شطرنج: در رقابت هاي گروه b2 و b3 بانوان عاطفه نقوي با 5.5 امتياز عنوان قهرماني و مدال طلا را به دست آورد. فريبا زنده بودي با 5 امتياز به مدال نقره رسيد و فاطمه برقول نشان برنز را از آن خود كرد. درخشش خيره كننده شطرنجبازان بانوي كشورمان سبب شد تا مدال طلاي تيمي رقابت هاي شطرنج استاندارد نيز براي ايران به ارمغان آيد.در مسابقات گروه b2 و b3 آقايان اميد كريمي شطرنجباز 17 ساله اصفهاني توانست با چهار برد و سه تساوي و 5.5 امتياز از مجموع هفت دور، نشان ارزشمند طلا را به دست آورد. همچنين تيم شطرنج b2 و b3 آقايان با تركيب اميد كريمي، مجيد باقري و عليرضا قورچي بيگي، توانستند صاحب گردن آويز نقره شوند.در مسابقات b1 بانوان، ليلا زارع زاده به مدال برنز رسيد و در بخش تيمي شطرنجبازان بانوي نابيناي ايران خانم ها مليحه صفايي، ليلا زارعزاده و زهرا محمدي راد، به مدال نقره تيمي دست يافتند.در پايان مسابقات شطرنج نابينايان در گروه B1 آقايان و در بخش تيمي مدال برنز به ورزشكاران ايران رسيد. در پايان دور هفتم اين مسابقات شطرنج بازان ايران موفق شدند با 8.5 امتياز كسب كنند.

*بسكتبال با ويلچر: تيم بسكتبال با ويلچر مردان با برتري 87 بر 30 مقابل عراق به مرحله نيمه نهايي رسيد. تيم بسكتبال با ويلچر بانوان در مرحله نيمه نهايي به مصاف ژاپن رفت و با نتيجه 96 بر 27 شكست خورد تا راهي ديدار رده بندي شود. تيم كشورمان براي كسب مدال برنز بايد مقابل تايلند قرار بگيرد.

*واليبال نشسته:* تيم واليبال نشسته مردان ايران با برتري 3 بر صفر و با امتيازهاي 25 بر 8، 25 بر 12 و 25 بر 19 مقابل عراق به فينال رسيد. حريف ايران در فينال تيم چين است كه اين مسابقه ساعت 15 امروز برگزار مي شود. تيم واليبال نشسته بانوان ايران با برتري 3 بر صفر و با امتيازات 25-17، 25-14، 25-10 مقابل ژاپن راهي فينال بازي هاي پاراآسيايي 2018جاكارتا شد. تيم ايران در ديدار نهايي به مصاف چين مي رود.

*وزنه برداري: نادر مرادي ملي پوش دسته 80 كيلوگرم كشورمان امروز به روي تخته رفت و با حريفان خود به رقابت پرداخت. اين ملي پوش كشورمان در حركت اول خود موفق به مهار وزنه 206 كيلوگرم شد. مرادي در حركت دوم خود با وجود اينكه وزنه 217 كيلوگرمي را مهار كرده بود به دليل خطا داوران اين حركت را قبول نكردند. ملي پوش كشورمان در حركت سوم خود از مهار وزنه 225 كيلوگرم بازماند و با وزنه اي كه در حركت اول زده بود دوم شد و نقره گرفت.

*شنا: علي محمودخاني در ماده كرال پشت كلاس S8 با ركورد يك دقيقه و 22 ثانيه و 97 صدم ثانيه به مقام ششم رسيد. شاهين ايزديار كه طي سه روز گذشته موفق شده بود 3 طلاي ارزشمند براي ايران به دست بياورد، ديروز در اولين رقابت خود در ماده قورباغه 100 متر كلاس SB9 به همراه شناگراني از ژاپن، قزاقستان و هند مسابقه اش را آغاز كرد. شاهين در اين رقابت موفق شد با ركورد يك دقيقه و 14 ثانيه و 71 صدم ثانيه، بار ديگر قهرمان شود و طلايي شود.. فاصله او با نفر دوم، بيش از 9 ثانيه بود و با قدرت به قهرماني رسيد.شاهين ايزديار همچنين در 50 متر كرال آزاد كلاس S10 با رقبايي از ازبكستان، هند و تايلند رقابت كرد كه در نهايت توانست با ثبت بهترين ركورد ممكن، قهرماني دوباره را از آن خود كند و به پنجمين مدال طلاي خود برسد. محمدحسين كريمي جهان آبادي در ماده 100 متر قورباغه كلاس SB13 در رقابتي نفس گير، با ثبت ركورد يك دقيقه و 13 ثانيه و 33 صدم ثانيه تنها 40 صدم ثانيه كم آورد و مدال برنز را از دست داد.سيدمهدي ميردهقان در ماده 100 متر كلاس SB11 مقام پنجم را از آن خود كرد.

*تيراندازي با كمان:در فينال رقابت هاي ريكرو مسابقات تيراندازي با كمان زهرا نعمتي با نتيجه 6 بر 4 مغلوب وون از چين شد تا به مدال نقره رضايت بدهد. مجيد كاكوش ملي پوش تيراندازي باكمان كشورمان در رقابت هاي w1 بازي هاي پاراآسيايي جاكارتا برابر نماينده كره جنوبي به برتري رسيد و عنوان سوم را كسب كرد و برنزي شد.محمدرضا زندي در فينال W1 تيرانداي با كمان با برتري مقابل حريفان خود به نشان طلا دست يافت. وي در فينال رقابت هاي W1 تيراندازي باكمان بازي هاي پاراآسيايي برابر لي جي از كشور چين قرار گرفت و با نتيجه 130 بر 127 به پيروزي رسيد و عنوان قهرماني را به دست آورد.

*جودو: وحيد نوري، جودو كار نابيناي وزن منهاي 90 كيلوگرم با شكست مقتدرانه حريفان خود از كشورهاي امارات، ژاپن،مغولستان و ازبكستان به مدال طلا رسيد. احسان موسي نژاد در وزن منهاي 100 كيلوگرم برابر حريفاني از كشورهاي مغولستان، ازبكستان و كره به پيروزي رسيد و صاحب گردن آويز طلا شد.محمدرضا خيرالله زاده، جودوكار وزن ?كيلوگرم ايران كه در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود در مرحله نيمه نهايي برابر لي از كره جنوبي به پيروزي رسيد و فيناليست شد. وي در ديدار نهايي مقابل نماينده ازبكستان شكست خورد و به مدال نقره بسنده كرد

ايران براي اولين بار به رده سوم جدول رده بندي مدال ها صعود كرد


 روزنامه كيهان، شماره 22023 به تاريخ 19/7/97، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 48 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه گزيده دنياي سراميك
متن مطالب شماره 35، دي 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است