|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم97/7/18: در حاشيه يك پرشياي تصادفي
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5244
سه شنبه 15 آبان 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5222 18/7/97 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
 


در حاشيه يك پرشياي تصادفي
انتشار عكس يك پژو پارس تصادفي در فضاي مجازي يك بار ديگر نگاه ها را سمت شوراي شهر تهران چرخاند

نويسنده: مريم خباز

يك پژوپارس مشكي آش و لاش، شيشه خرد شده، سپر له شده، كاپوت و در سمت راننده تاب برداشته و آن برف پاك كن هاي معطل مانده روي هوا همه آن چيزي است كه مي شود كلي درباره اش حرف زد، از مردي كه در فضاي مجازي گفته شد اين عكس را توييت كرده، از زن نماينده شوراي شهر كه گفته شد اين ماشين متعلق به اوست تا موبايلي كه در دسترس نبود، زني كه تكذيب كرد و همه حاشيه هايي كه دور و بر شوراي شهر تهران پرسه مي زند.14 ماه پيش، روزي كه تحليف شدگان وارد متروي تهران شدند تا به مرقد امام بروند براي تجديد ميثاق، وقتي همه 21 نفرشان روي 21 صندلي آبي رنگ واگن نشستند و مردم ايستاده فقط توانستند چشم بدوزند به اينها، نخستين حاشيه ها آغاز شد. حاشيه، ژست استفاده از مترو بود و سرپانگه داشتن مردمي كه حتما خسته بودند، مخصوصا آن دو پيرمرد موسفيد.

413 روز بعد از اين ماجرا رشته حواشي هنوز دور شوراي شهر تهران مي گردد و پرونده اتفاقات عجيب وغريب و پر بحث آن را قطور مي كند. گفته شد پژو پارس مشكي رنگ متعلق به يكي از زنان عضو شوراي شهر است كه به برادرش قرض داده و او هم در راه شمال تصادفي سخت

كرده است. حاشيه آنجا آغاز مي شود كه اين پژوها جزو اموال دولت است كه فقط در اختيار شوراي شهري ها قرار مي گيرد تا با آن بروند گوشه گوشه شهر را بگردند و امورات را رتق و فتق كنند. اين پژوها همان هايي اند كه سال 96 اسمشان نشست كنار 21 تبلتي كه با هزينه اي يك ميلياردي براي اعضاي شورا خريدند و آن قدر صدا كرد كه بالاخره با توضيحات باربط و بي ربط، حواشي اش را جمع كردند.

پژو تصادفي

مردي كه عكس پژو تصادفي را توئيت كرده، موبايلي 912 دارد كه گفتند اتفاقا مشاور شوراي شهر تهران است، مردي كه نزديك به ماجراهاست ولي ديروز در هيچ ساعت روز در دسترس نبود و تلفن همراهش پيغام عجيبي مي داد؛ چه دور، چه نزديك. اما الهام فخاري، عضو شورا كه به روايت آمارها بيشترين نطق هاي پيش از دستور در يك سال گذشته را داشته و كسي در كامنتي مدعي شده بود كه آن پژو تصادفي متعلق به اوست در پاسخ ما يك تكذيب بيشتر نداشت: «از سال 85 تا به حال يك پژو 206 تيپ 2 دارم. ماشين شورا را هم تا به حال استارت نزده ام چون دست راننده است. راننده هم يك هفته اي است بچه دار شده و مرخصي است. برادر من اصلا تهران نيست، خودم هم گاهي اوقات با مترو رفت و آمد مي كنم.»

علي اعطا نيز كه سخنگوي شوراست با اين كه برايش پيامي گذاشتيم ساكت ماند، بقيه زنان شوراي شهر تهران هم سكوت كردند تا بالاخره عصر ديروز روابط عمومي شورا اين حادثه را در اطلاعيه اي تاييد كرد. اماهمين كه نام شوراي شهر دوباره كنار يك حاشيه نشسته مساله ماست، شورايي كه عمر چنداني ندارد، اعضايش چندان رسانه اي نيستند و با خبرنگاران جناح مقابل رابطه خوبي ندارند ولي تا دلتان بخواهد حاشيه دارند، از يك خميازه بگيريد تا نوشيدن يك فنجان چاي.

از نسكافه تا خيابان

براي يك شوراي شهر 14 ماهه، تعويض 4 شهردار، تصويب دوباره مصوبه اي كهنه و بحث هاي مكرر و بي فايده پيرامون موضوعاتي كه تقريبا هيچ كدامشان گرهي از گره هاي شهر باز نمي كند، كارنامه خوبي نيست، اما خيلي ها شوراي شهر پنجم تهران را اين گونه تعريف مي كنند.

روزي از روزهاي آبان سال گذشته شورايي ها با تصويب مصوبه اي نوشيدن چاي و نسكافه را حين برگزاري جلسات آزاد اعلام كردند در حالي كه پيش از اين خوردن آب در جلسات هم مرسوم نبود. منتقدان اين تصميم دست گذاشتند روي هزينه هاي اين مصوبه و البته وقت كشي هايي كه سرو و نوشيدن هر فنجان نسكافه و چاي به تهران تحميل مي كند.

گذشته از چاي، كشمكش هايي كه شوراي شهر براي تغيير نام خيابان هاي تهران در اين 14 ماه داشته كم حاشيه ساز نبوده است، كشمكش براي تغيير نام خيابان كارگر به مصدق، راي نياوردنش، بعد انتقال نام مصدق به خيابان نفت و بلافاصله واكنش پسر آيت ا... كاشاني و دعوت طراحان اين پيشنهاد به مناظره تلويزيوني، چندي بعد تلاش براي نامگذاري خياباني به نام مهدي بازرگان كسي كه مديريت اعتصابات نفت در دوران انقلاب را بر عهده داشت و كمي بعدتر كوشش براي نامگذاري ساختمان شماره يك شورا به نام سعيد حجاريان به واسطه جانباز! بودنش، راي نياوردن اين پيشنهاد و بعد تغيير نام حجاريان با ابراهيم شيباني، پيرمرد سربه زير و ساكت شوراي شهرچهارم.

اين كرده ها در دو پاراگراف نوشته ما جمع مي شود ولي 14 ماه از وقت شوراي شهرمان را گرفته است، شورايي كه در اين مدت حاشيه هايش پر و پيمان تر از متن آن بوده است، مجموعه اي كه با تعويض چهار سرپرست و شهردار در اين مدت، حالا بايد براي انتخاب حتما پرحاشيه شهردار پنجم آماده شود.

خودرو بيمه بوده است!

عصر ديروز سرانجام معاونت ارتباطات و بين الملل شوراي اسلامي شهر تهران در اطلاعيه اي اين حادثه را تاييد و اعلام كرد: در پي انتشار برخي اخبار در مورد حادثه پيش آمده براي خودرو يكي از اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران به اطلاع مي رساند، مدتي پيش خودروي در اختيار يكي از اعضاي شورا دچار سانحه شد كه خوشبختانه خسارت جاني در پي نداشت.

راننده خودروي ياد شده از بستگان عضو شورا بوده كه از شهريور ماه سال 96 به عنوان راننده ايشان مشغول خدمت در شوراي اسلامي شهر تهران است و تشريفات قانوني مربوط به تحويل خودرو به وي نيز در ابتداي فعاليت شوراي پنجم طي شده است.

شايان ذكر است كه خسارت هاي مالي وارده به خودرو نيز از سوي شركت بيمه گر پرداخت مي شود. لذا اخبار منتشر شده مبني بر در اختيار قرار دادن خودرو به فرد غير، خلاف واقع است./ايلنا

تخلفات از نماي نزديك

شوراهاي شهر هيچ كدامشان معصوم نيستند اما برخي شان پرخطاتر از ديگرانند. اسناد ما گزارش استانداري تهران است كه آن هم مستند به گزارش هيات حل اختلاف و رسيدگي به شكايات استان در دوره پنجم فعاليت شوراهاست. مشخص شده از نيمه دوم سال 96 به اين سو 25 نفر از اعضاي شوراها به دلايلي مثل ساكن نبودن در استان تهران، سوءاستفاده از موقعيت و اموال شهرداري و اقدامات غيرقانوني متهم شده اند.

همچنين شش نفر از آنها به اتهام جعل مدرك تحصيلي و كارت پايان خدمت و سوءاستفاده از موقعيت شغلي، عضويت شان در شورا ملغي شده است. اما در اين مدت اتهام ارتشا و تباني در معاملات شهرداري موجب دستگيري 9 نفر شده درحالي كه يك نفر نيز به اتهام سوءاستفاده از موقعيت و تحصيل مال نامشروع در تعليق قضايي است.اعضاي شوراي شهر در نخستين روز آغاز به كار خود در متروي شلوغ تهران روي صندلي نشستند و مردم ايستاده نگاهشان كردندثبت عكس خميازه يكي از اعضاي شوراي شهر باعث واكنش تند او شد تا جايي كه درخواست كرد براي شكار لحظه ها در صحن شورا تصميمي عاجل گرفته شودتغيير نام خيابان هاي كارگرشمالي و نفت ماه ها وقت شورا را گرفت به طوري كه عده اي نوشتند نامگذاري و تغيير نام معابر در اولويت شوراستآبان پارسال شورايي ها با تصويب مصوبه اي نوشيدن چاي و نسكافه را حين برگزاري جلسات آزاد اعلام كردند درحالي كه پيش از اين خوردن آب هم در جلسات مرسوم نبودخريد 21 دستگاه پژو و 21 تبلت براي 21 عضو شوراي شهر از پرسر و صداترين حاشيه هاي شوراي شهر تهران استتيرماه امسال خريد كولرهاي گازي براي شورا صداي عده اي را درآورد كه محسن هاشمي در پاسخ به انتقادات گفت هوا گرم بود و ما خواستيم هوا بهتر شودعكسي در فضاي مجازي دست به دست مي شود كه مدعي است پژوي تصادفي درون عكس خودروي خدمت يكي از زنان شوراست كه به برادرش قرض داده است

در حاشيه يك پرشياي تصادفي


 روزنامه جام جم، شماره 5222 به تاريخ 18/7/97، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بارآثار ديگري از " مريم خباز"

  بيماران در بند خريد آزاد / گزارش جام جم از داستان دنباله دار تهيه دارو و تجهيزات پزشكي توسط خانواده بيماران
مريم خباز، جام جم 24/4/97
مشاهده متن    
  ساعت بي نظمي / كارمندان دولتي يك هفته پس از تغيير ساعت كار از تبعات اين طرح بر زندگي شان مي گويند
مريم خباز، جام جم 23/4/97
مشاهده متن    
  مدرسه فروشي براي مدرسه / واكاوي يك طرح كه قصد فروش مدارس خالي روستاها و حاشيه شهرها را دارد
مريم خباز، جام جم 20/4/97
مشاهده متن    
  شهرهاي شرحه شرحه / چالش هاي بلاتكليفي لايحه مديريت يكپارچه شهري درگفت و گو با رئيس كميسيون حقوقي شوراي عالي استان ها
مريم خباز، جام جم 17/4/97
مشاهده متن    
  سحرخيزي عليه خاموشي / مثبت و منفي هاي تغيير ساعت كار ادارات دولتي
مريم خباز، جام جم 14/4/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
پژوهشنامه زبان و ادبيات روسي
شماره 2 (پياپي 13)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است