|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/7/19: وزير ارشاد در يك جلسه دو كارت زرد از مجلس گرفت
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22125
شنبه 27 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 22023 19/7/97 > صفحه 10 (اخبار كشور) > متن
 
      


وزير ارشاد در يك جلسه دو كارت زرد از مجلس گرفتحجت الاسلام صديقي در خطبه هاي نماز جمعه تهران از وزارت راه براي عدم پيگيري مشكل كاميون دارها گلايه كرد اما پاسخ وزارت راه بيانيه اي بود كه در آن مدعي شد كاميون دارها كمترين مشكل را دارند! با اين حال در جلسه ديروز مجلس نماينده مباركه از عدم رسيدگي اين وزارتخانه به مشكلات خبر داد همچنين وزير ارشاد در جلسه ديروز دو كارته شد.

زهرا سعيدي مباركه نماينده مردم مباركه و سخنگوي كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي در نطق ميان دستور خود، گفت: مهم ترين مسئله كشور كه پايه اقتصادي ما است، بحث كاميونداران مظلوم و زحمتكش است كه قريب به 20 روز از اعتراضات صرفا صنفي و نه سياسي آنها مي گذرد. اين قشر اعتراضات خود را به زبان هاي مختلف و با نامه، مكاتبه، مراوده و غيره به مسئولان گفتند اما ما كاري براي آنها نكرديم.

وي با بيان اينكه در اين مدت فرصت تذكر حتي دو دقيقه اي به وي براي طرح اين موضوع در صحن علني مجلس داده نشد، اضافه كرد: كاميون داران و رانندگان صبورترين و زحمت كش ترين اقشار هستند كه سهم خود را در اين انقلاب ايفا كردند.

وي خطاب به نمايندگان و مسئولان كرمانشاه و با يادآوري زلزله سال گذشته اين منطقه، گفت: هر زمان كه از كرمانشاه دستور دادند، كاميون داران خود را به خط كرديم تا خاطري از زلزله زدگان مكدر نشود و اين قشر هر آنچه توان داشتند در ميان گذاشتند ولي اي كاش امروز درد آنها را مي شنيديم.

وي با طرح اين سؤال كه مسئول مستقيم رسيدگي به امور كاميون داران در اين كشور در دولت كيست، توضيح داد: وزارت راه مسئوليت را بر دوش وزارت صنعت مي گذارد؛ وزارت صنعت به وزارت جهاد كشاورزي پاس مي دهد؛ وزارت جهاد هم وزارت كشور را متولي امور كاميون داران كشور مي داند.

لازم به ذكر است كه جمعه گذشته امام جمعه تهران در خطبه هاي پيش از نماز جمعه ضمن يادآوري مشكل كاميون دارها از وزارت راه خواست كه براي حل آن اقدامي انجام دهد اما وزارت عباس آخوندي با انتشار بيانيه اي مدعي حل مشكل كاميون دارها شده و امام جمعه تهران را به عدم اطلاع كافي متهم كرد. حالا پس از گذشت قريب به يك هفته نماينده طيف مستقل مجلس نيز از حل نشدن مشكل كاميون دارها گلايه كرده است.

دوكارت زرد در يك روز

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در نشست علني ديروز در جريان طرح سؤال از وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي درخصوص نظارت وي بر عملكرد ضعيف و شائبه دار بنياد ملي بازي هاي رايانه اي و مديرعامل آن از توضيحات وزير  قانع نشدند.

وي با بيان اينكه در حوزه بازي هاي رايانه اي واردكننده هستيم، ادامه داد: با تقويت بنياد ملي و موسسات مشابه مي توان نسبت به توليد مناسب بازي هاي رايانه اي اقدام كرد و تبعات و آسيب هاي بازي هاي خارجي را براي فرزندان كاهش داد.

همچنين در ادامه جلسه ديروز سؤال ملي نصرالله پژمانفر، نماينده مردم مشهد از عباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد را مورد بررسي قرار گرفت. نمايندگان پس از استماع سؤال پژمانفر و نهايتا پاسخ وزير از اظهارات وزير ارشاد قانع نشدند.

اين سؤال درباره علت عدم نظارت بر سامانه هاي ويدئويي درخواستي از سوي وزارتخانه فرهنگ و ارشاد بود.

گفتني است نمايندگان با 94 راي مخالفت، 74 راي موافق و 4 راي ممتنع از مجموع 196 نماينده حاضر در جلسه به وزير فرهنگ و  ارشاد كارت زرد دادند. به اين ترتيب وزير ارشاد در يك جلسه (ديروز) از مجلس دو كارت زرد گرفت.

هجوم به فرهنگ ايراني

و سهل انگاري مسئولان

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نماينده مشهد در سؤال از وزير ارشاد درباره علت عدم نظارت بر سامانه ويدئويي، اظهار داشت: حدود 5 ميليون كاربر براي سامانه هاي ويدئويي مذكور وجود دارد و متاسفانه در اين سامانه ها فيلم هاي مستهجني نمايش داده مي شود.

وي افزود: بنده از هيئت رئيسه درخواست كرده ام كه اجازه پخش بخشي از اين محتواها در صحن علني به ما دهد كه رئيس مجلس بيان كرد وهن مجلس است كه اين محتواها در صحن علني نمايش داده شود و سؤال ما اين است كه چطور نمايش اين محتواها در مجلس اشكال دارد اما به راحتي در اختيار خانواده ها قرار مي گيرد!؟

به گزارش فارس، عضو كميسيون فرهنگي مجلس با اشاره به تكاليفي كه قانون براي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين موضوع گذاشته است، گفت: براي مثال شوراي عالي انقلاب فرهنگي، مصوبه اي دارد كه تكاليفي را براي وزارت ارشاد در اين راستا مشخص كرده اما رعايت نمي شود و همچنين هيئت وزيران در سال 82، آئين نامه اي براي نظارت بر نمايش فيلم در نظر گرفت كه از آن هم تخلف مي شود.

وي افزود: اتحاديه اروپا و بسياري از كشورهاي ديگر قوانيني دارند كه اجازه نمي دهند از يك سقفي بيشتر فيلم هاي آمريكايي پخش شود، چرا كه از آسيب فرهنگي به كشورشان جلوگيري مي كند اما اين مسئله در كشور ما لحاظ نمي شود.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس درباره محتواي اغلب فيلم هاي خارجي كه در اين سامانه هاي ويدئويي بارگذاري مي شود، گفت: اين فيلم ها بسيار مشكل دار هستند و مسائلي همچون ترويج مسيحيت، خشونت، خودكشي و صحنه هاي مستهجن را نشان مي دهند و به وفور در اين سامانه ها پخش مي شوند.

پژمانفر تصريح كرد: متاسفانه فيلم هاي هاليوودي بسيار زيادي به كشور ما رسيده است كه تاثير منفي بر سينماي داخلي مي گذارد و ذائقه مخاطب را تغيير مي دهد. همانطور كه نيروي انتظامي بخشي از وظايف خود را به پليس منتقل كرد، لازم است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي براي حل اين مشكل، راه ?اندازي دفاتر ارزيابي فيلم را در دستور كار قرار دهد.

بار ديگر پيروزي وزير راه

بر نظارت مجلس

نمايندگان مجلس در جلسه علني ديروز گزارش كميسيون عمران درخصوص بخشنامه هاي وزارت راه و شهرسازي در حوزه قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان را مورد بررسي قرار دادند.

نمايندگان نهايتا پس از استماع گزارش توسط صديف بدري سخنگوي كميسيون عمران مجلس با 91 راي مخالف، 89 راي موافق و 10 راي ممتنع از مجموع 216 نماينده حاضر در جلسه با ارسال اين گزارش به قوه قضائيه مخالفت كردند.

در بخشي از اين گزارش آمده است با توجه به تخلفات احراز شده از جمله اجراي ناقص قانون، اقدام خارج از اختيار و ورود به حوزه صلاحيت قوه مقننه توسط وزارت راه و شهرسازي، تاخير در اعلام مغايرت ها به ديوان عدالت اداري و پيگيري ابطال بخشنامه هاي مذكور توسط سازمان بازرسي كل كشور  و عدم صيانت از قانون و مصوبات مجلس شوراي اسلامي به دليل توقف و عدم اجراي به موقع ماده 40 قانون و ديوان عدالت اداري، لازم است طبق ماده 236 قانون آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي اقدامات لازم به عمل آيد.

معافيت مرزنشينان از عوارض خروج

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه ديروز كليات طرح اصلاح ماده 242 قانون آيين دادرسي كيفري را تصويب كردند.

پس از تصويب كليات اين طرح، اميرحسين قاضي زاده عضو هيئت رئيسه مجلس اظهار داشت: چون كميسيون قضايي و حقوقي اين طرح را بررسي و اعلام نظر نكرده است، طرح با اين موافقت به كميسيون ارجاع مي شود تا پس از بررسي و رفع اشكالات جزييات، در دستور كار مجلس قرار گيرد.

همچنين نمايندگان مجلس يك فوريت طرح اصلاح بند ح تبصره 11 قانون بودجه سال 97 را مورد بررسي قرار دادند.

وزير ارشاد در يك جلسه دو كارت زرد از مجلس گرفت


 روزنامه كيهان، شماره 22023 به تاريخ 19/7/97، صفحه 10 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 27 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه توسعه كارآفريني
متن مطالب شماره 41، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است