|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/7/19: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4552
پنج شنبه 2 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4445 19/7/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبراختصاص 90 ميليارد ريال اعتبار براي جبران خسارت هاي سيل

پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري : هيات وزيران با اختصاص مبلغ 90 ميليارد ريال اعتبار براي جبران خسارات ناشي از وقوع سيل در استان هاي گيلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالي موافقت كرد.در جلسه هيات دولت كه روز گذشته به رياست حسن روحاني رئيس جمهوري برگزار شد، مبلغ 30 ميليارد ريال به صورت هزينه اي به منظور بازسازي اماكن مسكوني، ساختمان ها و تاسيسات زيربنايي خسارت ديده از سيل اختصاص يافت كه سهم استان هاي مازندران و گيلان هركدام 10 ميليارد ريال و استان هاي گلستان و خراسان شمالي هر كدام پنج ميليارد ريال خواهد بود.

واعظي: كارت سوخت احيا مي شود

خبرگزاري صدا و سيما : رئيس دفتر رئيس جمهور از اقدام دولت براي احياي كارت سوخت خبر داد.محمود واعظي در حاشيه جلسه دولت گفت: با توجه به اينكه قيمت بنزين در ايران نسبت به كشورهاي همسايه تفاوت فاحشي دارد، از اين رو به عنوان اولين اقدام تصميم بر اين است كه مجددا كارت سوخت را احيا كنيم.

وي نظارت بر نحوه مصرف خودروهاي داخلي، جلوگيري از آلودگي هوا و مسائل مربوط به محيط زيست را از جمله ديگر دلايل بازگشت دوباره سيستم عرضه سوخت با كارت سوخت برشمرد. واعظي همچنين درخصوص نامه 50 تن از صاحب نظران اقتصادي به رئيس جمهور، ضمن تشكر از نخبگان اقتصادي تاكيد كرد: بخشي از پيشنهادهاي اين افراد براي بررسي به وزرا فرستاده شد و در ستاد اقتصادي دولت هم مورد بحث و بررسي قرار مي گيرد.وي همچنين از اقدام نهاد رياست جمهوري براي تشكيل جلسه رئيس جمهور با تعدادي از اقتصاددانان در آينده نزديك خبر داد. همچنين به گزارش «ايسنا» واعظي در مورد موضع دولت درخصوص كاهش تعطيلات بيان كرد: روزهاي تعطيل ما خيلي زياد است كه مي تواند به كسب و كار لطمه بزند. اگر كميته اي در اين زمينه خوب كار كند، دولت حتما حمايت خواهد كرد. وي در مورد استعفاي آخوندي و استفاده از وي به عنوان شهردار تهران نيز گفت: من از اين موضوع خبري ندارم.

سهميه بندي بنزين مطرح نيست

همچنين به گزارش خبرگزاري تسنيم، عبدالرضا رحماني فضلي، وزير كشور در حاشيه جلسه هيات دولت با اشاره به مطرح شدن موضوع سهميه بندي بنزين گفت: سهميه بندي بنزين مطرح نيست. وي با اشاره به مساله قاچاق سوخت گفت: مساله قاچاق سوخت در جلسه شوراي امنيت ملي و همچنين ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز بررسي و بيان شد كه روزانه 10 تا 15 ميليون ليتر سوخت قاچاق مي شود.وي ادامه داد: در مجموع حدود 500 تا 600 هزار كارت سوخت در دست مردم است. پيشنهاد شد كه كارت سوخت احيا شود و توسط مردم ساكن آن مناطق، استفاده شود.

دادستان كل كشور:چرا حكم انفصال رئيس بانك مركزي اجرا نشد؟

ايسنا : دادستان كل كشور با طرح اين پرسش از رئيس ديوان محاسبات كشور كه چرا حكم انفصال رئيس بانك مركزي را اجرا نكرده و اين موضوع را به او اطلاع نداده است، گفت: اين از آن مسائلي است كه با هيچ منطقي سازش ندارد، اگر به اين نتيجه رسيديد كه يك مدير كارش در برخورد با وظايف و مسووليت هايش به گونه اي است كه بايد منفصل شود به چه حقي اجازه مي دهيد مدت ها در آنجا همچنان باشد.

به گزارش روابط عمومي دادستاني كل كشور، محمدجعفر منتظري، دادستان كل كشور ديروز در مراسم معارفه دادستان اصفهان با بيان اينكه نظام دچار فساد سيستمي نيست، گفت: امروز سيستم ما فاسد نيست و بسياري از مديران و مسوولان عالي كشور پاكدست هستند، البته در لابه لاي مديريت ها يكسري افراد و عناصري هستند كه به لحاظ ضعف دين و ايمان، طمع ورزي و به دلايل مختلف آلودگي هايي پيدا مي كنند.دادستان كل كشور با اشاره به اظهارات معاون اول رئيس جمهور در رابطه با راه عبور از شرايط فعلي و اينكه تلاش كنيم با راه هاي خوب و مديران با انگيزه از اين دوران عبور كنيم، اظهار كرد: اين سخن معاون اول رئيس جمهور كه بعد از رياست جمهور مقام اول بر مجموعه دستگاه اجرايي دارد را قبول داريم و شرايط امروز مي طلبد مديران سالم و با انگيزه باشند و اگر كسي خيانت كرد مهر آن بر پيشاني اش زده و به مردم معرفي شود و ما صددرصد اين موضوع را قبول داريم. دادستان كل كشور با طرح اين سوال كه شما چند نفر از مديران خائن را تاكنون به دستگاه قضايي معرفي كرديد، ادامه داد: رئيس ديوان محاسبات در يك مصاحبه تلويزيوني در ارتباط با مسائل اقتصادي و ارز نكته اي گفتند مبني بر اينكه طي بررسي ها و اقدامات كارشناسي انجام شده در دي ماه سال گذشته به اين نتيجه رسيديم كه رئيس بانك مركزي و برخي از معاونان او مقصر هستند و آنها را محكوم كرده ايم؛ ولي به دلايلي اين حكم را ابلاغ نكرديم و اجرا نشد، حال سوال اينجاست كه حكم انفصالي كه ديوان محاسبات صادر كرده اگر قطعي نبوده چرا مي گوييد و اگر بوده چرا اجرا نشده است؟ اين مسوول عالي قضايي ادامه داد: ادعا كردند كه به لحاظ اينكه نخواستيم بر مسائل اقتصادي تاثير بگذارد؛ درحالي كه بايد گفت التهابات ارزي از اواخر فروردين به وجود آمد و اين حكم دي ماه صادر شده است. دادستان كل كشور تاكيد كرد: اين حكم اجرا نشد تا زماني كه رئيس بانك مركزي استعفا داد و بعد از هشت ماه آقاي رئيس ديوان محاسبات اين موضوع را رسانه ‎اي كرد.

دو كارت زرد مجلس به وزير ارشاد

دنياي اقتصاد : سيدعباس صالحي، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در جلسه علني ديروز مجلس دو كارت زرد گرفت. صالحي كه ديروز براي پاسخ به دو سوال نصرالله پژمانفر، نماينده مشهد درباره «عدم نظارت وزارت ارشاد بر عملكرد ضعيف و شائبه دار بنياد ملي بازي هاي رايانه اي» و نيز «علت عدم نظارت بر سامانه هاي ويدئوي درخواستي (VOD) از سوي اين وزارتخانه» به مجلس رفته بود نتوانست در هيچ يك از سوالات، با پاسخ هاي خود نمايندگان را قانع كند.

وزير ارشاد در پاسخ به سوال اول، با بيان اينكه روند بازي هاي داخلي ايراني در سال هاي اخير حركت رو به رشد از لحاظ سهم بازار در كيفيت و كميت داشته است، گفت: در حوزه بازي هاي ايراني بررسي هاي محتوايي قبل از انتشار آن و با تاكيد بر رده بندي سني انجام مي شود. در حدود 10 هزار و 500 بازي موبايلي ايراني، 245 بازي ممنوع و مابقي مجاز هستند. اين نشان مي دهد فضاي نظارت بر بازي هاي داخلي و خارجي وجود دارد. صالحي با اشاره به نظارت هاي بنياد ملي بازي هاي رايانه اي گفت: اين نظارت ها به گونه اي است كه نظام رده بندي سني لحاظ شده تا خانواده ها بتوانند نظارت كافي داشته باشند. 30 هزار و 400 بازي موضوعي و بيش از 19 هزار بازي موبايلي وجود دارد.

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4445 به تاريخ 19/7/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مطالعات حفاظت گياهان
متن مطالب شماره 3 (پياپي 3203)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است