|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/8/15: توليد شكر و نيشكر با وجود خشكسالي در خوزستان افزايش يافت
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4553
شنبه 4 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4466 15/8/97 > صفحه 18 (استان ها) > متن
 
 


گزارش 
توليد شكر و نيشكر با وجود خشكسالي در خوزستان افزايش يافت


نويسنده: محمد علاف پور

 دنياي اقتصاد ? اهواز : مديرعامل شركت توسعه نيشكر و صنايع جانبي گفت: به رغم اينكه امسال با سه شاخص شديد خشكسالي، بي آبي و كاهش شديد كيفيت آب مواجه بوديم اما موفق شديم توليد نيشكر در واحد سطح را تا 20تن افزايش دهيم. محمود شميلي اظهار كرد: شركت توسعه نيشكر در توليد شكر طي سال گذشته موفق به جابه جايي ركورد توليد شكر شد و در اين زمينه شركت هاي مجموعه تا آستانه ظرفيت اسمي خود شكر توليد كردند.

وي با اشاره به شرايط خشكسالي كه امسال وجود داشت، افزود: شدت شاخص خشكسالي كه در سال 97 تعريف شده، سه برابر بيشتر از خشكسالي بود كه در سال 88 تجربه كرديم. همچنين در اين زمينه در كميت و كيفيت آب نيز با مشكلات متعددي مواجه بوديم. مديرعامل شركت توسعه نيشكر و صنايع جانبي با بيان اينكه با توجه به شرايط خشكسالي پيش آمده، پيش بيني مي كرديم كه نتوانيم محصول مناسبي را برداشت كنيم، تصريح كرد: تلاش هاي بسياري در مجموعه انجام گرفت كه نتيجه آن، افزايش توليد نيشكر در واحد سطح در مقايسه با دوره خشكسالي قبلي بود. شميلي ادامه داد: در اين زمينه عملكرد در واحد سطح در سال 88 حدود 40 تن بود كه اين عدد امسال به 60 تا 65 تن نيشكر در هكتار رسيد و بر اساس برآوردهاي انجام گرفته توليد نيشكر در واحد سطح امسال 20 تن بيشتر از سال 88 است. وي خاطرنشان كرد: به رغم اينكه امسال با سه شاخص شديد خشكسالي، بي آبي و كاهش شديد كيفيت آب مواجه بوديم اما موفق شديم توليد نيشكر در واحد سطح را تا 20 تن افزايش دهيم.

شورورزي در كانون هاي ريزگرد

مديرعامل شركت توسعه نيشكر و صنايع جانبي با بيان اينكه طرح شورورزي به زودي در كانون هاي ريزگرد جاده اهواز به سمت خرمشهر اجرايي خواهد شد، گفت: به دنبال آن هستيم تا علاوه بر تثبيت كانون هاي ريزگرد از آنها براي توليد نيز استفاده كنيم. شميلي اظهار كرد: تا مقطع كنوني در شركت به دنبال اين موضوع بوديم كه سطح زيركشت شركت را به ميزان تعريف شده برسانيم و خوشبختانه با توان و تخصص مجموعه به سطح زيركشت موردنظر دست پيدا كرديم. وي افزود: سال گذشته به برنامه تعريف شده در توليد شكر جامه عمل پوشانديم و به بالاترين ميزان توليد شكر كه حدود 620 هزار تن شكر بود دست پيدا كرديم. مديرعامل شركت توسعه نيشكر و صنايع جانبي تصريح كرد: در شركت برنامه هايي تعريف شده بود تا علاوه بر توليد شكر محصولات ديگر نيز مانند الكل و نئوپان را اجرايي كنيم و در اين زمينه گام هاي بسيار خوبي را نيز برداشته ايم. شميلي اظهار كرد: عرصه بسيار فراتر از چيزي است كه وجود دارد و به اين دليل به سوي فعاليت هاي غيرصنعتي مانند پرورش ماهي و ميگو با استفاده از زه آب نيشكر رفتيم.

وي ادامه داد: طرح هاي پرورش ماهي و ميگو كه شاهد اجرا شدن آنها در كشت و صنعت ها هستيم، طرح هاي پايلوتي هستند كه قطعا در آينده در سطح وسيعي اجرايي خواهند شد. مديرعامل شركت توسعه نيشكر و صنايع جانبي گفت: يكي از رسالت هاي شركت نگاه محيطي زيستي به منطقه است و در اين زمينه به دنبال آن هستيم تا علاوه بر بحث تثبيت كانون هاي ريزگردها، از آنها براي توليد نيز استفاده كنيم. شميلي اظهار كرد: قرار است طرح شورورزي را در كانون هاي ريزگرد در جاده اهواز به سمت خرمشهر اجرايي كنيم. بر اساس مطالعاتي كه انجام گرفته، در برنامه است كه كار را از اواخر امسال آغاز كنيم.

پساب ها ظرفيت هاي خوب براي آبزي پروري

مديركل شيلات خوزستان نيز گفت: پساب ها در خوزستان يكي از تهديدهاي جدي به شمار مي روند اما در همين پساب ها، ظرفيت هاي خوبي براي اجراي طرح هاي آبزي پروري وجود دارد. نبي الله خون ميرزايي اظهار كرد: در شركت كشت و صنعت دهخدا پرورش ميگو در استخرهاي بتني و سيستم گرم كننده آب انجام مي شود كه براي نخستين بار در كشور انجام شده است. وي افزود: پساب ها در خوزستان يكي از تهديدهاي جدي به شمار مي روند اما در همين پساب ها، ظرفيت هاي خوبي براي اجراي طرح هاي آبزي پروري وجود دارد. خون ميرزايي ادامه داد: اكنون شركت توسعه نيشكر در اين زمينه دو گام موثر در جهت پرورش ماهيان گرمابي و ميگو با استفاده از پساب نيشكر برداشته است. وي اظهار كرد: در شركت كشت و صنعت دهخدا پرورش ميگو در استخرهاي بتني و سيستم گرم كننده آب انجام مي شود كه براي نخستين بار در كشور انجام شده است.

خون ميرزايي تصريح كرد: در خوزستان مي توان يك دوره پرورش ميگو در سال داشته باشيم اما سيستمي كه با استفاده از استخر آب گرم در كشت و صنعت دهخدا طراحي شده است، اين امكان را فراهم مي كند كه پرورش ميگو بيش از دو دوره در سال انجام شود. مديركل شيلات خوزستان تصريح كرد: عملكرد توسعه نيشكر در استفاده از زه آب مصداق تبديل يك تهديد در استان به يك فرصت براي اشتغال و توليد و خودكفايي و رونق صادرات است. وي اظهار كرد: اين طرح ها حاصل جلسات فني و تخصصي نيشكر با اداره كل شيلات است كه اكنون به صورت گام به گام در حال اجراست. خون ميرزايي افزود: اين طرح ها به صورت كاملا علمي و كارشناسي شده است و محصولات حاصل از آن كاملا سالم هستند.

توليد شكر و نيشكر با وجود خشكسالي در خوزستان افزايش يافت


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4466 به تاريخ 15/8/97، صفحه 18 (استان ها)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 28 بارآثار ديگري از " محمد علاف پور"

  مراعات محيط زيست در توليد نفت / مشعل بدون دود در منطقه نفتي بنگستان راه اندازي شد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 27/6/97
مشاهده متن    
  مديرعامل شركت برق منطقه اي خوزستان خبر داد : خوزستان رتبه اول در صرفه جويي برق
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 25/6/97
مشاهده متن    
  برنامه اشتغال زايي براي خوزستان / سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي مطرح كرد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 19/6/97
مشاهده متن    
  راه اندازي چرخه توليد در بندر امام خميني (ره) / با حضور وزير راه ۱۰ طرح در منطقه ويژه اقتصادي امام خميني (ره) افتتاح شد
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 17/6/97
مشاهده متن    
  ارتقاي كيفيت حمل و نقل ريلي جنوب نيازمند سرمايه گذاري سنگين
محمد علاف پور، دنياي اقتصاد 14/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پژوهش هاي پولي - بانكي
متن مطالب شماره 37، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است