|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/8/15: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7042
چهار شنبه 4 ارديبهشت 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6918 15/8/97 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


اخبارهشدار آملي لاريجاني به اخلالگران اقتصادي

رئيس قوه قضائيه با تاكيد بر اينكه هيچ رافتي در برخورد دستگاه قضايي با مفسدان اقتصادي وجود نخواهد داشت، به همه كساني كه به فكر ثروت هاي بادآورده و سوء استفاده از التهابات اقتصادي هستند هشدار داد كه قوه قضائيه به عنوان يكي از اركان نظام به سراغ آن ها خواهد رفت و قطعا مجازات خواهند شد. به گزارش ميزان، آيت الله آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي، با اشاره به تلاش هاي دشمن براي ايجاد تلاطم در بازار و اقتصاد كشور با هدف ايجاد شكاف ميان مردم و نظام طي ماه هاي اخير، گفت: در كنار اين دشمني ها عده اي در داخل به دنبال سودجويي و كسب ثروت هاي بادآورده بودند. ما نيز به اين افراد هشدار داديم كه برخوردهايمان جدي و قاطع خواهد بود. مجددا اعلام مي كنم كه دستگاه قضايي ضمن حمايت كامل از سرمايه گذاري سالم و برخورد با افراد يا نهاد هايي كه به نحوي بخواهند در مقابل اين قبيل سرمايه گذاري ها موانعي ايجاد كنند، بشدت با كساني كه تلاش دارند از رخنه هاي امنيتي و اقتصادي براي تحصيل مال و انباشت ثروت بادآورده استفاده كنند مقابله خواهد كرد. آيت الله آملي لاريجاني با توصيه به افرادي كه در انديشه سودجويي و بهره مندي از برخي التهابات هستند، تاكيد كرد: بهتر است تا راه بازگشتي وجود دارد اين افراد از تخلفات و جرايم خود دست بردارند، زيرا قطعا دستگاه قضايي به عنوان يكي از اركان نظام با قاطعيت در مقابل مفاسد اقتصادي ايستاده و اجازه نمي دهد كه برخي با تلاش براي كسب ثروت هاي بادآورده منافع عموم مردم را به خطر بيندازند.

وزير اطلاعات: مرزبانان ربوده شده تا اين لحظه در سلامت هستند

وزير اطلاعات درباره آخرين وضعيت مرزبانان ربوده شده توضيحاتي ارائه كرد. به گزارش ايسنا، حجت الاسلام علوي در هفتمين همايش ملي پدافند غيرعامل در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعيت مرزبانان ربوده شده در مرز ميرجاوه اظهار كرد: مرزبانان ربوده شده تا اين لحظه در سلامت هستند و فعاليت هاي زيادي توسط ستاد كل نيروهاي مسلح و فرماندهي نيروي زميني سپاه در ارتباط با ارتش پاكستان صورت گرفته است.علوي افزود: علاوه بر اين، وزير كشور نيز با همتاي پاكستاني خود ارتباط گرفته و آنها هم اقداماتي را شروع  كردند كه اميدواريم مجموع اين اقدامات موجب آزادسازي مرزبانان كشورمان شود.وي همچنين درباره پيش بيني زمان آزادي مرزبانان ربوده شده گفت: تلاش ها در حال انجام است و اميدواريم نتيجه بزودي حاصل شود و چشم خانواده هاي اين عزيزان به ديدن فرزندان شان روشن شود.

دستگيري 10 نفر از مسئولين، ليدرها و اعضاي فعال يك شبكه هرمي نوظهور

وزارت اطلاعات 10 نفر از مسئولان، ليدرها و اعضاي فعال يك شبكه هرمي نوظهور را در استان هاي تهران، همدان و اصفهان دستگير و تحويل مراجع قضايي داد. به گزارش ايسنا، در اطلاعيه وزارت اطلاعات آمده است: سربازان گمنام امام زمان(عج) در راستاي تامين نظم و امنيت اقتصادي و جلوگيري از اخلال در نظام اقتصادي كشور، ضمن شناسايي و برخورد با يك شبكه هرمي به نام (ورد وايد انرژي) تعداد 10 نفر از مسئولان، ليدرها و اعضاي فعال اين شبكه هرمي نوظهور را در استان هاي تهران، همدان و اصفهان دستگير و تحويل مراجع قضايي دادند.  بر اساس اين گزارش، اين شبكه هرمي در پوشش دوره هاي آموزشي موسسه كريتور آكادمي (Creator Academy)، در گذشته با نام شركت هايي همچون وي جي ام سي (VGMC)، ادروز (Adrows) و يونيفاندز (Unifunds) و اخيرا با نام ورد وايد انرژي (World Wide Energy)، مردم را فريفته و از اين طريق توانسته ميلياردها تومان كلاهبرداري كند. شركت مذكور با ادعاي دروغين سرمايه گذاري در ارتقا و پيشرفت انرژي سبز و سوخت هاي زيستي و غيرفسيلي، اقدام به جذب سرمايه افراد و انعقاد قرارداد صوري با آنها كرده و از همان سرمايه جمع شده مجدد به سرمايه گذاران سود پرداخت مي كرد.اين اطلاعيه مي افزايد: شايان ذكر است استفاده از ارزهاي رمزنگار شده جهت امور غيرقانوني و پولشويي، ترغيب و اغفال افراد از طريق برگزاري همايش ها و دوره هاي آموزشي در خارج از كشور، خروج ارز از كشور و اقدام به شبكه سازي هرمي، بخشي از فعاليت هاي غيرقانوني و مخرب اين مجموعه كلاهبرداري و اخلالگر اقتصادي است. وزارت اطلاعات در پايان از مردم خواست: با عنايت به شكل گيري مجدد شبكه هاي هرمي با ترفندهاي جديد و كلاهبرداري آنها و احتمال مالباخته شدن افراد، مقتضي است مردم شريف از هرگونه سرمايه گذاري در طرح هايي از اين قبيل، خودداري و در صورت مشاهده هر گونه موارد مشكوك مراتب را به شماره 113 منعكس كنند.

سفير ايران در دانمارك اخراج نشده است

وزير امور خارجه با تاكيد بر اينكه سفير ايران در دانمارك به موجب حادثه تروريستي اخير اخراج نشده است، گفت: طرح چنين ادعاهايي در مورد دخالت ايران در اين حادثه ساخته موساد است. محمدجواد ظريف در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به ادعاي برخي از مقام هاي دانماركي در خصوص عمليات نافرجام عليه يكي از مخالفان ايراني در اين كشور و اخراج سفير ايران در دانمارك، انتساب عمليات ادعايي به جمهوري اسلامي را قويا تكذيب كرد و گفت: به هيچ عنوان اين طور نبوده و سفير ايران هم از دانمارك اخراج نشده است. وزير امور خارجه در ادامه يادآور شد: ما با دولت دانمارك ديدگاه هاي خود را مطرح كرديم و به آنها اذعان داشتيم كه پناه دادن به تروريست ها قابل قبول نيست. ظريف تاكيد كرد: طرح چنين ادعاهايي در مورد دخالت ايران در حادثه دانمارك و دستگيري اي كه اخيرا انجام شده ساخته موساد است. وزير امور خارجه همچنين اظهار داشت: با توجه به حادثه پيش آمده؛ ما اعلام آمادگي براي همكاري جهت كشف حقايق كرديم، لذا بايد ديد دانماركي ها تا چه ميزان مي خواهند به تعهدات بين المللي خود عمل كنند. اخيرا فين بورج اندرسون، رئيس سرويس امنيتي دانمارك در كنفرانسي خبري با متهم كردن ايران به دست داشتن در حمله به يك شخص دانماركي ادعا كرد كه اين حمله عليه رهبر دانماركي گروهك الاحوازيه انجام گرفته است. اندرسون همچنين در اين باره ابراز عقيده كرد كه ما با يك سازمان اطلاعاتي ايراني كه براي حمله در خاك دانمارك برنامه ريخته است، طرف هستيم.

كاظم صديقي خطيب اين هفته نماز جمعه تهران

 نماز جمعه اين هفته تهران به امامت حجت الاسلام والمسلمين كاظم صديقي، در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. به گزارش ايسنا،  غلامعلي افروز عضو هيات علمي دانشگاه تهران پيش از ايراد خطبه هاي نماز جمعه با موضوع «زوجين و هنگامه فرزندآوري» پيرامون تحكيم خانواده به سخنراني خواهد پرداخت.

برنامه مراسم سوگواري دهه آخر ماه صفر در حرم امام (ره)

 مراسم سوگواري 28و 29 صفر در روزهاي چهارشنبه 16 و پنجشنبه 17 آبان با حضور اقشار مختلف مردم در حرم امام خميني(ره) برگزار مي شود. به گزارش ايسنا، آستان امام خميني (ره) از عموم مردم براي شركت در اين مراسم دعوت به عمل آورده است.

اخبار


 روزنامه ايران، شماره 6918 به تاريخ 15/8/97، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 23 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو ماهنامه طلوع بهداشت
متن مطالب شماره 6 (پياپي 1706)، بهمن و اسفند 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است