|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/8/15: سالم سازي بانك ها
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7042
چهار شنبه 4 ارديبهشت 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6918 15/8/97 > صفحه 6 (سياسي) > متن
 
      


سالم سازي بانك ها
روحاني به بانك مركزي و وزارت اقتصاد ماموريت داد


رئيس جمهوري ديروز در جمع معاونان وزارت اقتصاد يك ماموريت مهم به اين وزارتخانه و بانك مركزي داد؛ «سالم سازي بانك ها». او با انتقاد از نظام بانكداري در كشور، اقتصاد را خط مقدم مبارزه با توطئه هاي امريكا دانست و تاكيد كرد: در ميان بخش هاي اقتصادي، وزارت اقتصاد نوك پيكان اين استقامت و حمله در برابر توطئه هاي امريكا است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، روحاني با قدرداني از زحمات دكتر كرباسيان در دوران مسئوليت وزارت اقتصاد و همچنين آقاي اكرمي در دوران مسئوليت سرپرستي اين وزارتخانه، به گزارش مسئولان اين وزارتخانه از اقدامات انجام شده اشاره كرد و افزود: در شرايطي هستيم كه بازار بورس و فرابورس ما امروز نقش بسيار خوب و سازنده اي داشته است. اين حرف درست است كه ما بخشي از مسئوليت بانك ها را بتدريج بايد به بازار سرمايه منتقل كنيم و بازار سرمايه ما اين توان را دارد كه بخشي از نيازمندي ها و تجهيز منابع مالي كشور را به عهده بگيرد.

وي با بيان اينكه چند بار در دولت تاكيد كردم كه حتي يك روز تاخير چه در سود اوراق و چه در بازپرداخت آن جايز نيست، گفت: مردم بايد دقيقا بدانند دولت پاي قولي كه به آنها داده ايستاده است؛ اين سرمايه و اعتمادي كه مي گوييم البته بسيار گسترده و وسيع است، اما يك بخش آن در همين است كه دولت به مردم اعتماد دهد كه چگونه به اوراق همانند اسكناس اعتماد كنند. روحاني ادامه داد: در زمينه سهام عدالت، كاملا موافق هستم كه مردم هم سودش را بگيرند و هم بتوانند در بازار تبادل كنند، چون اين سهام براي مردم است و آنها بايد بتوانند هر وقت بخواهند، استفاده و جابه جا كنند و البته اين حركت خواص اقتصادي براي توليد كشور هم دارد و در واگذاري به بازار سرمايه و اقتصاد كمك مي كند.

 اقتصاد را بايد به مردم واگذار كنيم

رئيس جمهوري خاطرنشان كرد: هر چه ما بتوانيم ميان اقتصاد و بخش دولتي و شبه دولتي فاصله بيندازيم، به نفع مردم است؛ بايد اقتصاد را به خود مردم واگذار كنيم؛ خيلي چيزها را بايد به مردم واگذار كنيم. اگر مردم و سازمان هاي مردم نهاد در كمك به اقشار آسيب پذير درست فعال شوند، از دولت بهتر كار مي كنند. رئيس جمهوري با اشاره به اينكه بعد از انقلاب تلاش مي كنيم كه مردمي ها را دولتي كنيم و خيلي خاصيتي هم نمي بريم، گفت: هر چه بتوانيم امور را به مردم واگذار كنيم، حتما به نفع ماست. مردم بهتر از ما تلاش مي كنند اين روشن است و مثال ساده عوامانه اين است كه بخش خصوصي مغازه اش را كي باز مي كند؟ ما خيلي سر وقت باشيم، 8 كارمان را شروع مي كنيم، اما آن مغازه دار گاهي 5 صبح در مغازه اش را باز مي كند. اين نشان كار مردم و كار دولت است. رئيس جمهوري افزود: البته برخي مسئوليت هاي حاكميتي همه جاي دنيا به عهده بخش خصوصي نيست؛ نيروهاي مسلح و بخشي از اقتصاد حالت هاي خاص خودشان را دارند اما مي توانيم بخش عمده اي را به مردم واگذار كنيم و اين سياست هاي اصل 44 قانون اساسي را به معني واقعي كلمه بايد اجرا و پياده كنيم.

 متاسفانه اقتصاد وصل به بانك ها شده است

روحاني با اشاره به موضوع بانك ها در نظام اقتصادي كشور، گفت: به آقاي دژپسند گفتم كه در اين دوران مسئوليت، بالاترين وظيفه او،  بانك و اصلاح امور بانك ها است. بقيه مسئوليت ها با همه اهميتي كه دارند، درجه 2 هستند. بانك ها بايد به جايي برسند تا بتوانند به دولت كمك كنند.

رئيس جمهوري با بيان اينكه در شرايط كنوني بانك ها گاهي به ما كمك مي كنند، گاهي بار بر دوش ما مي گذارند، گفت: بانك ها بايد سالم سازي شوند، متاسفانه يا خوشبختانه امروز اقتصاد وصل به بانك ها است. بتدريج بايد اين وابستگي و تكيه اقتصاد به بانك ها را به بازار سرمايه شيفت كنيم. بانك مسئوليت بسيار سنگيني دارد؛ وقتي آمار اضافه برداشت را ماهانه يكبار نگاه مي كنم، بعضي از آنها تكان دهنده است. بانك هاي خصوصي كه وضع شان خيلي بد است. بعضي از بانك هاي دولتي هم وضع شان خوب نيست. اين وسط خصولتي هم كه هستند.

وي اظهار داشت: اين مشكل جدي است. اين هنر نيست كه از منابع بانك مركزي استفاده كنيم. چرا استفاده كنيد؟ خود دولت از منابع بانك مركزي استفاده مي كند و به توليدكننده مي دهد. شما كاري نكرديد، پس اندازي را از مردم گرفتيد، چه مقدارش را استفاده كرديد و چه كار كرديد؟ چقدر از پول هايتان منجمد است؟ از آنها بگذريم، شركت هايتان چه كار مي كند؟ روحاني تصريح كرد: به آقاي دژپسند گفتم اولين مسئوليت شما در وزارت اقتصاد، مسئوليت اصلاح نظام بانكداري است و شما كاري كنيد كه اولا بانك ها از بنگاه داري خارج شوند. در حال حاضر تسهيلاتي كه بانك ها مي دهند، اول به بنگاه هاي خودشان مي دهند. بانك بايد از بنگاه داري خارج شود تا بتواند عادلانه رفتار كند.

رئيس جمهوري ادامه داد: نكته ديگر، سرمايه هاي منجمد است؛ سرمايه هاي منجمد براي چيست؟ اين همه ساختمان و شعبه براي چه؟ در كجاي دنيا اين طوري است؟ اخيرا وقتي به كشورهاي خارجي سفر مي كنم، يكي از چيزهايي كه نگاه مي كنم، شعب بانك هاست. اصلا در تهران، اول، وسط و آخر خيابان، نبش خيابان و جاي حساس شهر را شما پيدا نمي كنيد كه بانك ها نگرفته باشند. چرا؟ يك رقابت ناسالم بين بانك ها پيدا شده است. رقابت سالم خوب است، اما امروز رقابت ناسالم ايجاد شده است.

روحاني خاطرنشان كرد: نظارت بانك مركزي بايد به مراتب افزايش پيدا كند. الان نظارت بانك مركزي بر بانك ها ضعيف است. ديديم يك موسسه غيرمجاز چه بلايي سر كشور آورد. چه بلايي سر مردم آورد. چقدر به اعتماد عمومي مردم لطمه زد و چه هزينه سنگيني بر دوش ما گذاشت.

رئيس جمهوري با اشاره به اينكه 250 هزار ميليارد تومان از نقدينگي امروز مربوط به موسسات غيرمجاز است، گفت: اين موسسات باعث شدند كه از پايه پولي بيش از 30 هزار ميليارد تومان پول پرداخت كنيم. شما ضريب فزاينده را نگاه كنيد، 250 هزار ميليارد تومان نقدينگي در بازار آمده است. چرا؟ چون يك عده متخلف، يك عده افرادي كه به مردم خيانت كردند و معمولا اين خائنين آدم هايي در دور و بر خودشان دارند و جمع مي كنند. روحاني اضافه كرد: يكي از كارهاي خوبي كه دكتر سيف انجام داد، بستن اين موسسات غيرمجاز بود. نام وي هميشه در تاريخ ايران به نيكي ياد خواهد شد. كار بسيار سنگيني برعهده گرفت. ايشان نامه هايي را با 40 الي 90 امضا از آدم هاي مختلف مي آورد كه تهديدش مي كردند و من مي گفتم كار خودت را انجام بده و نترس؛ كار بزرگي انجام داد.

رئيس جمهوري تاكيد كرد: اين موسسات غيرمجاز، موسسات مجاز، بانك هاي خصوصي و دولتي، همه اينها بايد سالم سازي شوند. اين مهم ترين وظيفه اي است كه امروز وزارت اقتصاد و بانك مركزي تواما برعهده دارند و بايد انجام دهند و همه مديران دلسوز بانك ها بايد اين كار را بكنند. اختيارات بسيار زياد و وسيعي را به بانك مركزي داديم. در همين مصوبات چند هفته گذشته، كاملا دست بانك مركزي را باز گذاشتيم و همه اختيارات قانوني مورد درخواست را به آن داده ايم تا بتواند بانك ها را اصلاح كند.

رئيس جمهوري گفت: برخي از بانك ها روزانه و نه ماهانه براي ما گرفتاري درست مي كنند، هر روز و ساعتي براي ما مشكل درست مي كنند. همان طور كه بانك هاي سالم مي توانند كمك بسيار بزرگي باشند و توليد بدون بانك راه نمي افتد و نقش مهمي در روابط ما با دنيا دارند.

موفقيت هاي رسانه اي شود

روحاني با اشاره به موفقيت هاي سياسي و حقوقي ايران در چند وقت اخير در برابر امريكا گفت: رسانه ها و صدا و سيماي ما بايد اين موفقيت را با صداي رسا، بيان كنند و همه مردم بايد بدانند كه نمايندگان و ديپلمات هاي آنها، چقدر فعاليت كردند و موفق بودند.روحاني اظهارداشت: اينكه امروز امريكا ناچار مي شود، 8 كشور را به زبان خودش در خريد نفت ايران استثنا بكند، در حالي كه قبلا به صراحت گفته بود فروش و صادرات نفت ايران را به صفر مي رسانم، اين پيروزي ما و عقب نشيني امريكا نيست؟ اينكه امريكايي ها به صراحت اعلام كردند كه ما نمي گذاريم اقتصاد ايران، فعال باشد و رشد بكند اما صادرات ما در همين مدت 7 ماه گذشته به نسبت 7 ماه صادرات پارسال، بيشتر است، به معناي موفقيت ايران نيست؟ اينكه جمهوري اسلامي ايران، امروز مي تواند نفت خودش را بفروشد و خواهد فروخت، موفقيت نيست؟

رئيس جمهوري با بيان اينكه امروز در جايگاهي قرار داريم كه سازمان هاي بين المللي دنيا و افكار عمومي همراه ما بوده و امريكايي ها از هر زمان ديگر سر به زيرتر هستند، گفت: ماجراي قتل فجيع در استانبول، آبروي امريكا را در تاريخ و در دنيا برد. بحث در مورد جنايت 15 الي 18 نفر و سلاخي يك فرد نيست؛ بلكه امريكايي ها كه اين همه حمايت كرده و حمايت مي كنند، امروز چگونه شرمنده و سر به زير هستند؛ هر روز راجع به اين داستان يك حرف مي زنند و آخرش هم از اين منجلاب نجات پيدا نمي كنند.

روحاني با اشاره به اينكه بايد متحد باشيم و مسائل جناحي را كنار بگذاريم، افزود: اين نمي شود پس از يك انتخابات، 2.5 سال دنبال آن انتخابات بوده و همان رقابت را مي خواهيم ادامه دهيم. تا مي خواهد تمام شود، انتخابات بعدي شروع مي شود و دوباره شروع به رقابت مي كنيم؛ انتخابات در ايران زياد داريم، حداقل هر 2 سال يكبار انتخابات داريم؛ 2، 3 ماه قبل آن عيب ندارد جناح ها رقابت كنند اما وقتي تمام شد روز بعد بايد بشود رفاقت، نه رقابت.

نتيجه آراي صندوق بايد تمام كننده و فصل الخطاب باشد

رئيس جمهوري اظهار داشت: اين مرگ بر امريكايي كه مي آييم در خيابان ها مي گوييم و عملي اش مي كنيم، صرفا با گفتن حل نمي شود. عمل آن اين است كه به امريكا فشار بياوريم و امريكا از ما بهراسد و جرات نكند، توطئه هايش را ادامه دهد. تمام اميد امريكا در اين تحريم، اين است كه اينقدر فشار بياورد تا مردم نااميد شوند. نااميد بريزند در خيابان و بگويند آقا استقلال و آزادي و آقايي را كه گفته بوديم، نخواستيم. برمي گرديم به 40 سال پيش؛ اما اين اشتباه امريكا است. روحاني با تاكيد بر اينكه دعواهاي جناحي و حزبي بايد كنار صندوق آرا، خاتمه يابد اظهار داشت: تا اول صندوق رقابت و دعواست ولي نتيجه صندوق بايد تمام كننده و فصل الخطاب باشد و آراي صندوق كه شمرده شد، بايد با هم برادر و متحد شويم و در كنار هم قرار بگيريم.

رئيس جمهوري با اشاره به اينكه در چند ماه گذشته سه مرتبه از لحاظ حقوقي پيروز شديم، گفت: چند نفر از مردم ايران مي دانند ما سه بار در مصاف حقوقي جهاني در برابر امريكا پيروز شديم. اگر الان برويم نظرسنجي كنيم. آيا 10، 20 درصد مي دانند؟ نمي دانند براي اينكه رسانه هاي ما اين موضوع را باز نمي كنند. صدا و سيماي ما بايد اين را براي مردم تشريح كند. روحاني افزود: آيا مردم مي دانند كه 3 بار در مصاف حقوقي بين المللي، حقوقدانان و سياسيون ما در برابر ابرقدرتي مثل امريكا كه بهترين وكلا را به كار گرفته بود موفق و پيروز شدند. اينكه در يك دعواي 5 ميليارد و 900 ميليوني در ايتاليا پيروز شديم و در يك دعواي صلاحيت نسبت به موضوع برجام در لاهه پيروز شديم و همچنين در گرفتن حكم موقت عليه امريكا ما برنده شديم.

وي ادامه داد: رئيس دادگاه بين المللي چند روز پيش در مجمع عمومي سازمان ملل اعلام كرد كه امريكا محكوم است و تحريم هايش عليه ايران غلط و برخلاف مقررات بين المللي است اما اين پيروزي ما را چه كسي مي داند؟ درحالي كه اگر كوچك ترين مشكلي باشد و فردا يك چيزي يك روز و يك هفته كم شود، اين موضوع خبر اول همه بخش هاي مختلف شبكه هاي خبري مي شود. اما اين پيروزي هاي حقوقي چه؟ درمورد اين پيروزي ها يك گوشه اي گفته مي شود كه بله ايران هم موفق شد.

رئيس جمهوري با بيان اينكه آن گوينده، يواش مي گويد پيروز شد در حالي كه بايد محكم و قاطع بگويد، گفت: اين پيروزي ملت ايران است؛ نبايد تصور كنيم كه اين پيروزي دولت دوازدهم است؛ حقوقدانان و ديپلمات هاي ما، ديپلمات هاي اين جناح و آن جناح و اين دولت و آن دولت نيستند، ديپلمات هاي كشور و ملت ايران هستند. رئيس جمهوري افزود: امريكايي ها مي گويند ايران تحريم را دور مي زند؛ بله ما اعلام مي كنيم كه تحريم غيرقانوني و ظالمانه شما را با افتخار تمام دور مي زنيم چرا كه تحريم شما ظالمانه، غلط و برخلاف مقررات بين المللي است.

تاكيد بر واگذاري بنگاه ها

روحاني افزود: اينجا است كه به وزارت اقتصاد توصيه مي كنم، اگر شما مي خواهيد در اقتصاد پيشرفت كنيد، صاحبان تجربه را هم بياوريد. همان طور كه استاد دانشگاه را هم بايد بياوريد. با استاد دانشگاه مشورت كنيد، با صادركننده و واردكننده و توليدكننده و بخش خصوصي هم مشورت كنيد. با اتاق ها هم مشورت كنيد. همه علم اقتصاد در دانشگاه تهران و دانشگاه هاي ديگر نيست. مقداري هم در بازار و فضاي اقتصاد جهاني است. اين را باور كنيد.

روحاني فروش بنگاه هاي دولتي را به عنوان وظيفه بزرگ مورد تاكيد قرار داد و اظهارداشت: بنگاه ها را سريع تر در بازار و بورس و فرابورس عرضه كنيد و من هم به طور مرتب دولت و هم نيروهاي مسلح و هم نهادهاي عمومي غيردولتي را تشويق مي كنم كه به صلاح كشور و ملت است كه اموال و سهام شان را بفروشند. اشكالي ندارد سهامي داشته باشند. اما هم بنگاه و هم مديريت را واگذار كنند. حالا يك سهمي هم در يك جايي داشته باشند در يك حدي اشكالي ندارد.

رئيس جمهوري با اشاره به اينكه كار اصلي ما اين است كه بازار سرمايه را ترويج كنيم، گفت: بازار سرمايه مي تواند به ما و به بانك و توليد كمك كند. بازار سرمايه مي تواند به مردم اميد دهد. بايد ماليات را سامان دهيم.وضع مالياتي در سال هاي اخير از گذشته بهتر شده است اما همانطوري كه گفته شد، معلوم نيست از آنهايي كه ماليات مي گرفتيم، شايد بعضي جاها لازم باشد كمتر بگيريم. چون شرايط امروز شرايط رونق نيست كه ماليات بيشتر بگيريم اما خيلي ها هستند كه ماليات نمي دهند.بايد براي فرارهاي مالياتي راه حل علمي پيدا كنيم.

دولت الكترونيك لازمه پيشرفت

روحاني تصريح كرد: به نظر من اگر كشور بخواهد در مسير درست حركت بكند راه حل ديگري جز دولت الكترونيك ندارد. مردم نبايد با چهره ها مواجه شوند. اين ارتباط رو در رو كه مي گويند خوب است، در اقتصاد و گرفتن تسهيلات و سرمايه گذاري خوب نيست.

رئيس جمهوري با بيان اينكه بايد كمك كنيم همه مردم از طريق سيستم الكترونيكي مشكلاتشان را حل كنند، گفت: شايد لازم نباشد مردمي كه مي خواهند يك مجوز بگيرند چهره مبارك يك مدير را زيارت كنند، مردم بايد بتوانند با صفحه رايانه خودشان كارهايشان را انجام دهند. آنها را با صفحه رايانه رفيق كنيد و نمي خواهد با آدم ها و مديرها رفيق كنيد. مشكل درست مي شود. روحاني با تاكيد بر اينكه براي تقويت دولت الكترونيك همه وزارتخانه ها بايد كمك كنند، خاطرنشان كرد: از نظر زيرساخت، شرايط ما بد نيست و شرايط خوبي داريم اما اين دستگاه به آن دستگاه نمي خواهد اطلاعات بدهد و من نمي دانم چرا؟ چيز عجيبي است.

روحاني در بخش ديگري از سخنان خود افزود: خيلي غصه نخوريد فلان سرمايه گذار اروپايي رفته و برنمي گردد، سرمايه گذار در جاي ديگر داريم و كشورهاي ديگر هستند. آنها را جذب كنيد.

برش
دو روايت از تلاش ترامپ براي ديدار با روحاني

رئيس جمهوري كشورمان روز گذشته در بخشي از سخنان خود به رفتار دوگانه دولتمردان امريكا كه در عين عهدشكني خواستار مذاكره با ايران هستند پرداخت و گفت: «اين ما نيستيم كه دلمان مي خواهد اين دوره حكومت امريكا خيلي كوتاه و كوتاه تر شود، متحدين اروپايي خودشان در جلسات به خود من مي گويند كه يكي از آرزوهايشان اين است. بعد از آن مرتب براي ما پيغام مي دهند كه بياييد با هم مذاكره كنيم. مذاكره براي چه چيزي انجام دهيم. شما اول آن مذاكره اي كه انجام داديم و به نتيجه رسيديم، به آن احترام بگذاريد تا زمينه براي مذاكره بعدي درست شود.» حسن روحاني با اشاره به حضور اخيرش در مجمع عمومي سازمان ملل متحد، گفت: «همين ايامي كه نيويورك بودم، رهبران چهار كشور بزرگ، واسطه شده بودند كه با رئيس جمهوري فعلي امريكا ملاقات كنم در حالي كه اين موضوع نياز به واسطه و اينقدر پيغام ندارد، به تعهدات عمل كنيد، با هم صحبت مي كنيم.» رئيس جمهوري افزود: «ما براي حرف زدن مشكل نداريم به شرط اينكه طرف ما، طرفي باشد براي حرف، براي قول و عهد خودش ارزش قائل باشد. اگر طرف مقابل به عهد و به پيمانش ارزش قائل باشد حرف زدن مشكلي ندارد. آدم مي تواند بنشيند حرف بزند و به نتيجه برسد.»

روايت عراقچي از تلاش ترامپ براي ديدار با روحاني

 عباس عراقچي، معاون وزير خارجه هم  در اين باره با بيان اينكه تا قبل از خروج ترامپ از برجام ما با امريكايي ها در چارچوب برجام و در جهت مسائل اجرايي آن تماس داشتيم، به ارتباط خود با «تام شانن» معاون سياسي وزارت خارجه امريكا در حاشيه كميسيون مشترك برجام اشاره كرد و گفت: «سال گذشته ترامپ اولين سخنراني خود را به عنوان رئيس جمهوري امريكا در مجمع عمومي سازمان ملل انجام داد كه بسيار تند بود و حملات لفظي زيادي نسبت به ايران انجام داد، برخي معتقدند اين تندترين سخنراني يك رئيس جمهوري امريكا عليه ايران در طول چهل سال گذشته بوده است، با اين حال چند ساعت بعد تام شانن به موبايل من زنگ زد، من و دكتر ظريف احتمال مي داديم كه تقاضاي ديدار تيلرسون وزير خارجه سابق امريكا و اولين وزير خارجه ترامپ با دكتر ظريف را دارد. لذا با صلاحديد دكتر ظريف جواب تماس او را ندادم، وي چندين بار ديگر هم تماس گرفت ولي من جواب ندادم».

به گزارش آخرين خبر،  عراقچي در ادامه افزود: «پس از بي توجهي ما، از نمايندگي امريكا با نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در سازمان ملل تماس گرفته و اصرار مي كنند كه من جواب تلفن «شانن» را بدهم. نمايندگي داستان را به ما گفت و قرار شد من جواب تلفن را بدهم و بگويم كه امكان ديدار وزيران خارجه وجود ندارد، اين بار وقتي شانن تماس گرفت جواب دادم و او گفت رئيس من مي خواهد با رئيس شما صحبت كند، من پاسخ دادم وزير خارجه ايران آمادگي اين ديدار را ندارد، اما او گفت منظورم رئيس جمهوري امريكاست كه تقاضاي ديدار با رئيس جمهوري ايران را دارد نه وزير خارجه. ناخودآگاه خنده ام گرفت و گفتم من پيام شما را انتقال مي دهم ولي اميدي نداشته باشيد. شانن حتي ساعت و محل پيشنهادي ملاقات را هم گفت!»

معاون ظريف در ادامه گفت: «در راهروي سازمان ملل دكتر ظريف را پيدا كردم. مشغول صحبت با وزير خارجه تاجيكستان بود. وقتي صحبتش تمام شد ماجرا را به او گفتم. ايشان هم خنده اش گرفت. به اتفاق نزد دكتر روحاني رفتيم و موضوع درخواست ترامپ را به رئيس جمهوري گفتيم. ايشان هم باور نمي كرد، حتي با توجه به سخنان بسيار تند چند ساعت قبل ترامپ سوال كرد آيا مطمئنيد خود شانن بود؟! نكند كسي دست انداخته است! گفتم مطمئنم خودش بود. به هرحال قرار شد اصلا پاسخ ندهيم. يك ساعت بعد رئيس جمهوري يك كشور اروپايي را واسطه كردند و او در تماس تلفني با دكتر روحاني درخواست كرد ملاقات صورت گيرد كه آقاي روحاني قبول نكردند.»

سالم سازي بانك ها


 روزنامه ايران، شماره 6918 به تاريخ 15/8/97، صفحه 6 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله طب پيشگيري
متن مطالب شماره 2 (پياپي 502)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است