|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم97/8/15: در گفت و گوي جام جم با فرمانده مرزباني و نماينده مردم ميرجاوه و خاش تشريح شد: خبرهاي خوب درباره 12مرزبان در راه است
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5244
سه شنبه 15 آبان 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5244 15/8/97 > صفحه 19 (حوادث) > متن
 
      


در گفت و گوي جام جم با فرمانده مرزباني و نماينده مردم ميرجاوه و خاش تشريح شد: خبرهاي خوب درباره 12مرزبان در راه است
رديابي محل نگهداري گروگان ها ادامه دارد و محدوده فعاليت تروريست ها شناسايي شده است

نويسنده: محمد غمخوار

21 روز پس از ربوده شدن 12 مرزبان ناجا، نيروي سپاه و بسيج در پاسگاه مرزي ميرجاوه، جزئيات تازه اي از اقدام تروريستي گروهك جيش العدل تشريح شد. بررسي ها نشان مي دهد كه گروگان ها در سلامت هستند. اين حادثه تروريستي ساعت 3 بامداد 24 مهر امسال در برجك 103 منطقه لولكدان، دهنه تنگوك به وقوع پيوست . براساس اعلام سپاه، اين برجك داراي استحكامات خوبي بود و تروريست ها با كمك نفوذي ها به آنجا حمله كردند. آنها 12 مرزبان و نيروي بسيجي را ربودند و به خاك پاكستان منتقل كردند. جيش العدل بعد از اين اقدام تروريستي، مسووليت آن را قبول و عكسي از مرزبانان منتشر كرد. پس از اين ماجرا فرمانده نيروي زميني سپاه و وزير امور خارجه براي پيگيري ماجرا و گفت وگو با مقامات پاكستاني به اين كشور سفر كردند.

سناريوي تروريست ها با كمك عامل نفوذي

فرمانده مرزباني ناجا ديروز در گفت وگو با جام جم، جزئيات جديدي از اين اقدام تروريستي را فاش كرد و گفت: بررسي ها نشان مي دهد فردي نفوذي كه با تروريست ها ارتباط داشت با برنامه وارد اين برجك شد و   نيروهاي مستقر در آنجا را مسموم و بيهوش كرد. بعد از بيهوش شدن نيروهاي مستقر در برجك، تروريست ها بدون درگيري، گروگان ها را به خاك پاكستان منتقل مي كنند.

سردار قاسم رضايي ادامه داد: تحقيقات براي شناسايي عامل نفوذي بعد از اين اقدام تروريستي آغاز شد و به نتايجي رسيديم كه در آينده اعلام مي كنيم. اين فرد با برنامه و به خاطر ارتباط با تروريست ها اقدام به اين كار كرد و پنج نيروي بسيجي بومي، دو كادر سپاه و چهار سرباز ناجا و يك كادر مرزباني به گروگان گرفته شدند.

وي با اشاره به اين كه برجك 103 متعلق به سپاه بوده، خاطر نشان كرد: نيروهاي مرزباني در آن برجك مستقر نبودند و براي مدت 48 ساعت به آن برجك مامور شده بودند. فرمانده مرزباني ناجا از سلامت گروگان ها خبر داد و افزود: وضعيت آنها از سوي ستاد كل نيروهاي مسلح، سپاه، مرزباني، وزارت كشور و وزارت امور خارجه و ديگر دستگاه ها در حال پيگيري است و ارتش پاكستان قول هايي در اين رابطه داده كه اميدواريم بزودي شاهد آزادي آنها و بازگشتشان به كشور باشيم.

وي در پايان عنوان كرد: عمده نيروهاي مرزباني پاكستان در مرزهاي اين كشور با هند و افغانستان متمركز هستند؛ اما متاسفانه در مرز مشترك با ما اقدامي انجام نداده اند و همين موضوع مشكلاتي را براي كشور ما ايجاد كرده است. بعد از اين حادثه سفير پاكستان احضار شد و دولت اين كشور قول داد رديابي گروگانگيران را بسرعت پيگيري كند.

مرزبانان در سلامت هستند

حجت الاسلام والمسلمين «سيد محمود علوي» ديروز در حاشيه هفتمين همايش ملي پدافند غيرعامل در جمع خبرنگاران درباره آخرين وضعيت مرزبانان ربوده شده در ميرجاوه گفت: مرزبانان ربوده شده تا اين لحظه در سلامت هستند و فعاليت هاي زيادي توسط ستاد كل نيروهاي مسلح و نيروي زميني سپاه در ارتباط با ارتش پاكستان صورت گرفته است.

وي افزود: علاوه بر اين، وزير كشور نيز با همتاي پاكستاني خود گفت وگو كرده است و آنها هم اقدام هايي را شروع كردند كه اميدواريم مجموع اين اقدام ها موجب آزادسازي مرزبانان كشورمان شود.

وزير اطلاعات همچنين درباره پيش بيني زمان آزادي مرزبانان ربوده شده گفت: تلاش ها در حال انجام است و اميدواريم نتيجه به زودي حاصل شود و چشم خانواده هاي اين عزيزان به ديدن فرزندان شان روشن شود.

50 اقدام براي ربودن مرزبانان

سخنگوي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي نيز گفت: مرزبان ها در همه دنيا داراي احترام خاصي نزد ملت خود هستند به ويژه اگر آنان مرزبانان محلي بوده و از كوي و برزن خود حفاظت و حراست كنند.

وي خاطرنشان كرد: در منطقه سيستان و بلوچستان به دليل استقرار شرايط خاص، گروهك هاي وابسته به سرويس هاي بيگانه همواره تلاش مي كنند كه به مرزبانان ما آسيب برسانند. اكنون كه اين اتفاق ناگوار براي مرزبانان ميرجاوه افتاده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي براي پيگيري موضوع از تمام ظرفيت خود ازجمله ظرفيت محلي منطقه و همچنين قدرت نرمي كه در سيستان و بلوچستان دارد استفاده و اين موضوع را بشدت دنبال مي كند.

سردار رمضان شريف با بيان اين كه گروهك ها طي سال گذشته بيش از 50 مورد اقدام جهت ربودن مرزبان هاي ما داشته اند، گفت: با اين وجود در اكثر آنها موفق به ربودن مرزبان هاي ما نشده بودند. 

درخواست تروريست ها را قبول نمي كنيم

نماينده مردم خاش و ميرجاوه در مجلس شوراي اسلامي ديروز در گفت وگو با جام جم درباره آخرين وضعيت مرزبانان ربوده شده گفت: سلامت مرزبانان تضمين است و تروريست ها جرات نمي كنند دست به اقدامي بزنند. سپاه پاسداران اقدامات خوبي براي شناسايي و رديابي تروريست ها انجام داده است. ديپلماسي درستي را از طريق پارلمان، وزارت امور خارجه و نيروهاي امنيتي، مرزباني و اطلاعات پاكستان پيگيري مي كنيم و ان شاءا... بزودي شاهد آزادي آنها خواهيم بود.

علي كرد ادامه داد: نمي خواهيم تجاوز و تعرض مرزي ايجاد شود و انتظار داريم دولت پاكستان به معاهدات مرزي احترام بگذارد و مرزبانان را آزاد كرده و تحويل دهد. ما از چند كانال و كمك معتمدان وارد عمل شده ايم تا اين موضوع سريع به سرانجام برسد.

وي درباره درخواست تروريست ها گفت: اين تروريست ها دلال هايي دارند و درخواست هايي را مطرح كردند.

درخواست هاي غيرمنطقي را مطرح مي كنند كه ما ضمن اين كه به مرزبانان و سلامتشان احترام مي گذاريم، اما درخواست هاي آنها را قبول نمي كنيم و با شجاعت مي گوييم مرزبان ها را تحويل دهيد.

نماينده مردم خاش و ميرجاوه در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: منطقه فعاليت تروريست ها شناسايي شده و براي ما حفظ جان گروگان ها مهم است. دولت پاكستان هم قول داده خيلي زود نيروهاي مرزبان ما را رها كرده و تحويل دهند. 

در گفت و گوي جام جم با فرمانده مرزباني و نماينده مردم ميرجاوه و خاش تشريح شد: خبرهاي خوب درباره 12مرزبان در راه است


 روزنامه جام جم، شماره 5244 به تاريخ 15/8/97، صفحه 19 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 138 بار
    آثار ديگري از " محمد غمخوار"

  وقتي رژه واقعي شد / گفت و گو با سربازاني كه اين روزها عكس هايشان خبرساز شده است
محمد غمخوار، جام جم 4/7/97
مشاهده متن    
  به فكر جان خودم نبودم / خودكشي دختر 25 ساله با فداكاري نگهبان سد ناكام ماند
محمد غمخوار، جام جم 18/6/97
مشاهده متن    
  روايت دست اول از معركه «دشت ارژن» / جام جم در گفت و گو با پليس مضروب جزئياتي از حمله راننده خاطي به مامور قانون را منتشر كرد
محمد غمخوار، جام جم 4/6/97
مشاهده متن    
  سرباز وطن، زندگي بخشيد / اعضاي بدن سرباز جوان به 3بيمار پيوند زده شد
محمد غمخوار، جام جم 30/5/97
مشاهده متن    
  15 ماه آفتاب را نديدم / جزئيات عمليات رهايي سعيد براتي در گفت و گوي اختصاصي جام جم با فرمانده مرزباني و سرباز ربوده شده
محمد غمخوار، جام جم 25/5/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه پاسدار اسلام
متن مطالب شماره 443-444، دي و بهمن 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است