|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/10/20: رهبر انقلاب در ديدار مردم قم خطاب به مسئولان: مقابل ياوه گويي هاي آمريكا و اروپا بايستيد
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9461
سه شنبه 28 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9406 20/10/97 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


رهبر انقلاب در ديدار مردم قم خطاب به مسئولان: مقابل ياوه گويي هاي آمريكا و اروپا بايستيدرهبر معظم انقلاب اسلامي خطاب به مسئولان فرمودند: مقابل ياوه گويي هاي آمريكا و اروپا بايستيد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر حفظ و نشرآثار حضرت آيت الله العظمي خامنه اي (مد ظله العالي)، رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح روز چهارشنبه در سالروز قيام تاريخ ساز مردم قم در 19 دي 1356 در ديدار هزاران نفر از مردم قم، با اشاره به ضرورت پرهيز از سهل انگاري و سهل انديشي درباره ريشه دشمني آمريكا و استكبار با ايران اسلامي، «ماهيت و حقيقت انقلاب و شجاعت و وفاداري ملت و نظام به اهداف و مباني انقلاب» را علت اصلي اين خصومت عميق و مستمر خواندند و با بيان وظايف مهم «مسئولان و مردم» در اين مقطع تاكيد كردند: رسيدگي به مشكلات معيشتي مردم به ويژه قشرهاي ضعيف مهمترين وظيفه امروز دولتمردان است و ملت و مسئولان بايد با هوشياري، تحريم هاي آمريكا را همانند دوران دفاع مقدس به شكستي بي سابقه براي شيطان بزرگ تبديل كنند.

حضرت آيت الله خامنه اي با تجليل از قيام سرنوشت ساز مردم قم در 19 دي سال 56 به عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامي، قم را «شهر، مركز و مادر انقلاب» خواندند و افزودند: البته انگيزه هايي براي تغيير فضاي انقلابي قم و كمرنگ كردن روحيه انقلابي و ديني در آن وجود دارد و نبايد از مكر دشمن و عوامل آن غفلت كرد.

ايشان با تاكيد بر هوشياري در مقابل اين انگيزه ها، تاكيد كردند: قم سرچشمه اصلي و پشتوانه معنوي انقلابي است كه دنيا را متحول كرد، بنابراين بزرگان و جوانان قم نبايد اجازه دهند دست هاي خائن، قم را از مركزيت انقلاب، خارج و اين حركت تحولي را در آن كمرنگ كنند.

رهبر انقلاب اسلامي سپس به بيان چند درس مهم و ماندگار از قيام 19 دي پرداختند و خاطرنشان كردند: رئيس جمهور وقت آمريكا در 10 دي 56 به تهران آمد و با تمجيد اغراق آميز و دروغين از محمدرضا پهلوي، ايران را «جزيره ثبات» يعني مايه آرامش خيال آمريكا از ايران وابسته و مسئولان نوكرمآب آن، خواند.

ايشان قيام مردم قم عليه رژيم ظالم، وابسته و فاسد پهلوي در فاصله اي كمتر از 10 روز از اين سخنان را نشانه ضعف عميق دستگاه محاسباتي آمريكا و غرب دانستند و گفتند: كمتر از 10 روز پس از سفر رئيس جمهور آمريكا و تعبير او از ايران به جزيره ثبات، قيام عظيم مردم قم شكل گرفت و به دنبال آن، قيام مردم تبريز و طوفان انقلاب اسلامي و نابودي رژيم سرسپرده طاغوت محقق شد.

حضرت آيت الله خامنه اي، استمرار ضعف دستگاه محاسباتي آمريكا تا امروز را يك واقعيت برشمردند و افزودند: با وجود آنكه عده اي غربزده و آمريكازده، پز قدرت محاسباتي و آينده نگري آمريكايي ها را مي دهند اما آمريكا همچنان دچار ضعف محاسباتي است.

ايشان با اشاره به سخنان سال گذشته يك دولتمرد آمريكايي در جمع اوباش تروريست و وعده او به آنها كه جشن سال 2019  ميلادي را در تهران خواهيم گرفت، خاطرنشان كردند: توانايي محاسباتي دشمنان ايران در همين حد است، همان طور كه آن زمان صدام اميدوار بود يك هفته اي به تهران برسد و منافقين مزدور نيز خيال مي كردند در حمله مرصاد سه روزه از كرمانشاه به تهران خواهند رسيد.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: برخي دولتمردان آمريكايي اين طور وانمود مي كنند كه ديوانه اند، البته بنده اين را قبول ندارم اما آنها حقيقتا «احمق هاي درجه يك» هستند.

ايشان قيام مردم قم را نشانه صف بندي دو دستگاه محاسباتي يعني صف بندي «ليبرال دموكراسي دروغين و پاي در گل غربي» در مقابل «نظام توحيدي و اسلامي» برشمردند و گفتند: پس از انقلاب نيز آنها با تحريم جمهوري اسلامي تصور مي كردند كار نظام در كمتر از 6 ماه تمام خواهد شد در حالي كه انقلاب اكنون به چهل سالگي رسيده است.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: در مقابل اين محاسبات غلط استكبار، دستگاه محاسباتي دقيق نظام اسلامي وجود دارد كه امام بزرگوار ما فرمود «صداي شكسته شدن استخوان هاي ماركسيسم را مي شنوم» و يكي دو سال بعد همه دنيا آن صدا را شنيدند.

حضرت آيت الله خامنه اي، دشمني استكبار با پديده تمدني انقلاب اسلامي را دشمني عميق دانستند و خاطرنشان كردند: برخي از روي نفهمي يا مسائل ديگر، علت دشمني مستكبران را سخنان امام يا فلان مسئول عليه آمريكا مي دانند، در حالي كه زورگويان جهاني با يك قدرت جوان، رو به رشد، پر تلاش و پر انگيزه دشمن هستند كه اين قدرت معنوي 40 سال است در مقابل چشم آنها روز به روز تنومندتر و قدرتمندتر شده و ترك ها و شكاف هاي استكبار را عميق تر كرده است.

رهبر انقلاب اسلامي، ايران را قله موقعيت راهبردي در منطقه خواندند و افزودند: علت عصبانيت آمريكايي ها در اول انقلاب اين بود كه لقمه چرب و نرم ايران را به عنوان مهمترين كشور منطقه و سرزميني سرشار از ثروت هاي مادي و منابع طبيعي از دست دادند.

ايشان با اشاره به اعتراف چند روز پيش يك موسسه غربي افزودند: خود آنها مي گويند ايران با توجه به ظرفيت هاي فوق العاده اش پنجمين كشور ثروتمند جهان است، بنابراين طبيعي است كه به خاطر از دست دادن چنين ثروتي، عميقا عصباني باشند.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: اين عصبانيت همچنان ادامه دارد اما مسئله اصلي و ريشه تقابل آمريكا و ملت ايران، تقابل تاريخي و ذاتي حق و باطل است، چرا كه استكبار و استعمار از خون ملت ها تغذيه مي كنند و انقلاب اسلامي در مقابل اين ظلم آشكار ايستاده و براي بيدار كردن ملت ها نيز تلاش كرده است.

رهبر انقلاب اسلامي، شنيده شدن فرياد «مرگ بر آمريكا» در كشورهاي متعدد را بي سابقه و نشانه اي از موفقيت ايران برشمردند و خاطرنشان كردند: استكبار تلاش مي كند ملت ها را با «ايران هراسي»، «اسلام هراسي» يا «شيعه هراسي» گمراه كند، اما ملت ها ذاتا با ايران اسلامي دشمني ندارند و هر جا حقيقت روشن بشود، از آن حمايت مي كنند.

ايشان بروز برخي حوادث و رويدادها در اروپا و آمريكا را نشانه آشكار شدن پيامدهاي خطرناك حفره هاي معنوي در تمدن غرب خواندند و افزودند: در طرف مقابل، مردم سالاري ديني و حركت به سمت تمدن اسلامي با استفاده از امكانات و ابزارهاي روز دنيا ادامه دارد و اين واقعيت براي مستكبران رعب آور است.

رهبر انقلاب اسلامي با تاكيد بر پرهيز از سهل انگاري و سهل انديشي در زمينه علت واقعي و اصلي دشمني ظالمان جهاني با ايران افزودند: علت اصلي اين دشمني، «ماهيت و حقيقت حركت عظيم انقلاب اسلامي، شجاعت، فداكاري و وفاداري ملت و پايبندي مستمر و كامل نظام به مباني انقلاب اسلامي» است كه اگر به توفيق الهي، اين حركت به نتايج مورد نظر خود دست يابد، بساط استكبار و استعمار غرب را برمي چيند.

حضرت آيت الله خامنه اي با استناد به آيات قرآن مجيد افزودند: فرعون مي دانست موسي حق است اما دشمني مي كرد و خدا به حضرت موسي گفت «نترسيد، حركت كنيد من با شما هستم» كه اين خطاب امروز عينا به ملت ايران است كه در مقابل دشمني آگاهانه فراعنه عالم، ايستاده است.

رهبر انقلاب اسلامي در تبيين نتيجه صف آرايي استكبار و ملت ايران خاطرنشان كردند: هر جبهه اي كه در راه خدا حركت كند، وعده قطعي و بدون ترديد پروردگار درباره نصرت و پيروزي او محقق خواهد شد، هم چنانكه در طول 40 سال هر جا درست حركت كرديم، پيروز شديم و هر جا كوتاهي داشتيم، پيروزي حاصل نشد.

حضرت آيت الله خامنه اي رسيدن به چهل سالگي را در روند شكل گيري تمدنها، آغاز بلوغ و شكوفايي خواندند و افزودند: در اين مسير تمدني، چهل سالگي نه دوران پيري بلكه دوران عمق يافتن حركت ها است و به فضل الهي و به بركت «ايمان ديني، عزم راسخ، حضور و آمادگي و كار و تلاش ملت به ويژه انبوه جوانان خوش فكر، مبتكر و اميدوار به آينده»، حركت تاريخي ملت ايران به نتايج درخشان خود خواهد رسيد.

ايشان پيروزي انقلاب و تشكيل جمهوري اسلامي را مقدماتي براي شكل گيري «تمدن اسلامي متناسب با دوران فعلي» دانستند و خاطرنشان كردند: اگر خدا اراده نكرده بود، اين مقدمات فراهم نمي شد.

رهبر انقلاب اسلامي سخنانشان در جمع هزاران نفر از مردم قم را با بيان نكاتي مهم خطاب به مسئولان و مردم ادامه دادند.

حضرت آيت الله خامنه اي در مهمترين توصيه خود به مسئولان به خصوص دولتمردان تاكيد كردند: اولويت كاري خود را حل مشكلات معيشتي مردم به ويژه قشرهاي ضعيف قرار دهيد، چرا كه اين مسئله اهميت ويژه اي دارد. رهبر انقلاب با اشاره به تمركز دشمن بر مسائل معيشتي مردم گفتند: منابع كشور كم است اما چرا با وجود تذكرات مكرر، جريانها و افرادي، ظالمانه اين منابع را مي بلعند و با دلال بازي و انحصارطلبي در تجارت، مانع پيشرفت كشور مي شوند و در تقويت توليد داخلي كارشكني مي كنند.

رهبر انقلاب بار ديگر مهمترين كار امروز مسئولان را رسيدگي به مشكلات معيشتي خواندند و افزودند: البته اين كار فقط با پول پخش كردن حاصل نمي شود، بايد مراقب جريانها و دست هاي خطرناك و مضر بود، همچنانكه اين مسائل را بارها با جزئيات در جلسات كاري به مسئولان تذكر داده ايم.

ايشان، كار و تلاش و خدمت به انقلاب ايران عزيز و ملت بزرگ را نعمتي الهي خواندند و به مسئولان و دولتمردان تاكيد كردند: قدر نعمت مسئوليت در نظام اسلامي را بدانيد و به لوازم قدرشناسي از آن يعني «مراقبت در حرف و رفتار، پرهيز از گرايش به اشرافي گري و اسراف و رفتارهاي طاغوتي» پايبند باشيد و تلاش كنيد مسير حركت شما همواره به سمت الگوي رفتاري و مديريتي اميرمومنان باشد.

«شجاعت» و «عقلانيت» دو نكته مهم و تذكر ديگر رهبر انقلاب خطاب به مسئولان بود.

ايشان افزودند: در مقابل توپ و تشر و ياوه گويي هاي آمريكا و اروپا پس نزنيد و بايستيد و بدانيد كه اينها نه تهديد، نه «وعده و قول» و نه حتي امضايشان اعتبار ندارد.

حضرت آيت الله خامنه اي حرف هاي بي ربط برخي غربي ها را به حرف هاي دلقك ها تشبيه كردند و افزودند: آنها به ايران توصيه مي كنند حقوق بشر را از سعودي ها ياد بگيرد؛ آيا اين، حرف يك دلقك نيست؟

حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: رفتار صحيح و عقلاني وظيفه مسئولان است، چرا كه با احساسات صرف، نمي شود كشور را اداره كرد البته احساسات به عنوان پشتوانه عملي شدن تصميمات عقلاني لازم است.

«شناخت، قدرداني و استفاده از ظرفيت هاي دروني به ويژه جوانان» ديگر توصيه موكد رهبر انقلاب اسلامي به مسئولان و دولتمردان بود.

ايشان افزودند: جوانان مي توانند گره هاي دستگاه ها را باز كنند، بنابراين به آنها مراجعه كنيد و قدرشان را بدانيد چرا كه حتي بلندپروازي هاي آنها خوب است و كشور را به جلو مي برد.

حضرت آيت الله خامنه اي در بخش پاياني سخنان شان، مردم را نيز به كمك به مسئولان توصيه كردند و افزودند: بخش مهم تقويت توليد داخلي در زمينه هاي كيفي و توزيعي، به توليد كننده و فروشنده و مغازه دار و مردم مربوط مي شود.

ايشان گفتند: امسال سال تقويت توليد كالاهاي ايراني بوده است، اما الان در آخر سال بايد ببينيم چقدر در اين زمينه پيش رفته ايم و چه كارهايي كرده ايم.

حضرت آيت الله خامنه اي حضور در صحنه هاي انقلاب را بهترين كمك مردم به كشور دانستند و افزودند: دشمن در تلاش است با شايعه سازي و تهمت پراكني مردم را مضطرب كند و به جان يكديگر بيندازد كه البته نمي تواند، اما مردم بايد با اين شگردهاي دشمن مقابله كنند.

ايشان خاطرنشان كردند: انقلاب و نظام با خواست و حمايت مردم شكل گرفته و استمرار يافته اما مستكبران با وقاحت تمام مردم را به مقابله با همين نظام فرا مي خوانند كه لازم است مردم در مقابل اين تبليغات ايستادگي و عليه آن حركت كنند و جوانان با هوشمندي، فضاي مجازي را به ابزاري براي زدن تو دهني به دشمنان تبديل كنند.

حضرت آيت الله خامنه اي تحريم ها را باعث فشار و بروز مشكلاتي براي كشور دانستند و افزودند: آمريكايي ها با خوشحالي مي گويند تحريم كنوني ملت ايران در تاريخ سابقه ندارد اما ملت ايران ان شاءالله در اين زمينه شكستي به آنها مي دهد كه در تاريخ بي سابقه باشد.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به تحريم كامل ملت ايران در دوران دفاع مقدس افزودند: دشمنان حتي به ما سيم خاردار نمي دادند اما ملت و مسئولان، آن تحريم ها را به زمينه اي براي تكيه بر درون و شكوفايي استعدادها تبديل كردند، به گونه اي كه همان مسير، امروز ايران را به قدرت بي نظير منطقه تبديل كرده است.

رهبر انقلاب تاكيد كردند: بايد با درس گيري از اين تجربه درخشان و تكيه بر جوانان، تحريم كنوني را به وسيله اي براي كار و تلاش و شكوفايي تبديل كنيم و با بي نيازي از ديگران به جايي برسيم كه آنها نيازمند ايران عزيز باشند.

حضرت آيت الله خامنه اي تاكيد كردند: به فضل الهي و در پرتو مقاومت و هوشياري مردم و مسئولان و كار و تلاش بي وقفه، از تحريم ها و مشكلات عبور خواهيم كرد و همچنانكه در جنگ تحميلي صدام را به خاك سياه نشانديم و به درك اسفل رفت، جمهوري اسلامي هر روز موفق تر و زنده تر خواهد بود و دشمنان ملت در آمريكا و غرب به سرنوشت صدام دچار خواهند شد.

رهبر انقلاب در ديدار مردم قم خطاب به مسئولان: مقابل ياوه گويي هاي آمريكا و اروپا بايستيد


 روزنامه رسالت، شماره 9406 به تاريخ 20/10/97، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 19 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه دستاورد صنعت
متن مطالب شماره 29، اسفند 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است