|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/10/20: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9461
سه شنبه 28 اسفند 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9406 20/10/97 > صفحه 10 (اجتماعي) > متن
 
      


خبربا راي نمايندگان؛ بنياد شهيد، مجددا مكلف به پرداخت بيمه تكميلي ايثارگران شد

با موافقت نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، مجددا بنياد شهيد و امور ايثارگران مكلف به پرداخت بيمه تكميلي ايثارگران شد.به گزارش مهر، در جلسه علني ديروز مجلس شوراي اسلامي بررسي طرح اصلاح ماده 13 قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران در دستور كار قرار گرفت كه كليات آن با 173 راي موافق، 14 راي مخالف و 7 راي ممتنع از مجموع 216 نماينده حاضر در جلسه علني به تصويب رسيد.در ماده واحده اين طرح آمده است كه بندهاي الف و ب ماده 13 قانون جامع خدمات رساني به ايثارگان با اصلاحات و الحاقات بعدي به شرح زير اصلاح مي شود: 1 -در بند الف پس از عبارت «هر ساله» عبارت «بر اساس تعداد و سرانه» و بعد از عبارت «بودجه سنواتي» عبارت «به صورت صددرصد تخصيص يافته» اضافه مي شود و تبصره هاي يك تا چهار آن حذف مي شود. همچنين بر اساس مصوبه مجلس بند ب اين طرح به شرح زير اصلاح مي شود كه بر اساس آن با اجراي حكم اين ماده خدمات بهداشتي و بيمه درماني مكمل آزادگان، جانبازان، ايثارگران شاغل و غيرشاغل، بازنشسته و والدين، همسران و فرزندان شهدا و افراد تحت تكفل آنها، بر عهده بنياد شهيد و امور ايثارگران است. تعهدات دستگاه هاي اجرايي و بيمه هاي ذي ربط در اين خصوص از تاريخ 97/8/1 تا زمان تصويب اين قانون و تا پايان سال 97 به بنياد شهيد و امور ايثارگران منتقل مي شود. اجراي احكام اين ماده مانع ارائه خدمات بيمه درمان تكميلي توسط دستگاه هاي اجرايي ذي ربط به كاركنان شاغل موضوع اين ماده نيست. اين قانون از تاريخ تصويب لازم الاجراست. شايان ذكر است از دولت وعده گرفته شده اعتبارات لازم براي اجراي اين قانون را در بودجه 98 كل كشور هم بياورد تا در سال آينده اجرا شود.

رئيس كميسيون حمل و نقل شوراي شهر: شهرداري، مصوبه شوراي شهر درباره پارك حاشيه اي را اجرا نكرد

رئيس كميسيون حمل و نقل شوراي شهر در خصوص مصوبه پارك حاشيه اي شوراي شهر گفت: شهرداري تهران هنوز مصوبه شورا درباره پارك حاشيه اي را اجرا نكرده است.محمد عليخاني در گفت وگو با فارس، افزود: در مصوبه اي كه ما تصويب كرديم قرار بود بر اساس آخرين روش هاي هوشمندسازي پارك حاشيه اي اداره شود، اما گفته اند در يكي از مناطق پايلوت اجرا مي كنيم. اين در حالي است كه چيزي كه قرار است در اين منطقه اجرايي شود مصوبه شورا نيست و مغاير با مصوبه است. عليخاني تاكيد كرد: در روشي كه ما در نظر گرفته ايم بايد يكپارچه كل تهران ديده شود و يك نرم افزار براي تمام پايتخت نوشته شود و قرار نيست كه هر منطقه يك برنامه داشته باشد. وي تاكيد كرد: مصوبه شورا در خصوص پارك حاشيه اي هنوز اجرايي نشده است.

دبير ششمين كنگره بين المللي مراقبت هاي ويژه ايران: 60 درصد بخش هاي مراقبت ويژه مستهلك است

دبير ششمين كنگره بين المللي مراقبت هاي ويژه ايران گفت: بزرگ ترين چالشي كه مراقبت هاي ويژه ايران با آن مواجه است كمبود امكانات جديد و مسلط بودن امكانات قديمي است. به طوري كه بيش از 60 درصد از امكانات مراقبت هاي ويژه در حال حاضر مستهلك بوده و اكنون نياز به جايگزيني با امكانات جديد دارد. به گزارش فارس، بابك عمراني راد با اشاره به اينكه مستهلك بودن امكانات بخش هاي مراقبت ويژه يكي از بزرگ ترين چالش هاي اين حوزه است، گفت: بيمارستان هايي كه فوق تخصص مراقبت ويژه دارند آمار مرگ و مير بيماران در اين بخش ها حدود 10 درصد است. وي با اشاره به اينكه اين مسئله نيازمند هزينه هاي زياد است، افزود: اميدواريم شرايطي فراهم شود كه همه بيمارستان هاي خصوصي و دولتي بتوانند با شرايط ويژه با تسهيلات ويژه نسبت به نوسازي امكانات خود اقدام كنند.عمراني راد ادامه داد: در شهرهاي بزرگ همه بيمارستان ها مجهز به بخش مراقبت هاي ويژه هستند كه داراي درجات مختلف يك تا سه است.وي افزود: شهرهاي متوسط و كوچك بخش هاي مراقبت ويژه كم داشته يا برخي ندارند كه البته دولت در تلاش است تا شهرهاي كوچك را نيز مجهز به اين بخش كند و اميدواريم با اقدامات جديدي كه در وزارت بهداشت صورت گرفته اين مسئله سرعت بيشتري يابد.وي با اين اينكه ضريب اشغال تخت هاي مراقبت ويژه بالاي 90 درصد است گفت: اين مسئله نشان دهنده كمبود شديد تخت هاي مراقبت ويژه است.

سرپرست وزارت بهداشت خبر داد: افزايش اعتبار طرح تحول سلامت تا 20 درصد

سرپرست وزارت بهداشت با اعلام افزايش اعتبار طرح تحول سلامت تا 20 درصد، گفت: بسته هاي حمايتي طرح تحول نظام سلامت كه شامل حمايت از بيماران صعب العلاج و بيماران خاص بويژه در زمينه دارو، كاهش هزينه هاي كمرشكن در خدمات بستري و ماندگاري پزشك در نقاط محروم است، قطعا تامين خواهد شد.به گزارش ايسنا،  دكتر سعيد نمكي در جمع خبرنگاران در پاسخ به اينكه آيا دارويي از طرح پوشش بيمه اي خارج شده يا خير، اظهار كرد: هيچ داروي اساسي به هيچ قيمت از پوشش بيمه اي خارج نشده و اين يك شايعه است؛ اگر كسي نيز موردي دارد حتما به دفتر من منعكس كند. ما داروهاي بيماران خاص، صعب العلاج و داروهاي اساسي را تحت پوشش قرار داده ايم و از اين جهت هيچ مشكلي نداريم.وي ادامه داد: بسته هاي حمايتي طرح تحول نظام سلامت كه شامل حمايت از بيماران صعب العلاج و بيماران خاص به خصوص در زمينه دارويي، كاهش هزينه هاي كمرشكن از دوش مردم در خدمات بستري و ماندگاري پزشك در نقاط محروم است، قطعا تامين خواهد شد. در سال آينده هم نسبت به سال قبلي، تامين هزينه قابل توجهي حداقل در طرح تحول نظام سلامت خواهيم داشت و اين افزايش بين 15 تا 20 درصد خواهد بود.

حكم اعدام محيط بان همداني نقض شد

فرمانده يگان حفاظت محيط زيست كشور گفت: پرونده محيط بان سعيد موميوند در ديوان عالي كشور بررسي و حكم قصاص نقض و براي رسيدگي مجدد به شعبه هم عرض ارجاع مي شود.به گزارش ايسنا ، سرهنگ جمشيد محبت خاني افزود: با توجه به اعتراض سازمان حفاظت محيط زيست به راي صادر شده مبني بر قصاص نفس محيط بان سعيد موميوند اين پرونده مجددا در شعبه 47 ديوان عالي كشور بررسي و حكم صادره نقض شد.وي ضمن قدرداني از قوه قضائيه و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست، اظهاركرد: اين پرونده مجددا در شعبه مورد نظر بررسي مي شود.

خبر


 روزنامه رسالت، شماره 9406 به تاريخ 20/10/97، صفحه 10 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 6 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه اخبار مالي
متن مطالب شماره 13، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است