|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق97/11/8: گالري جهان
magiran.com  > روزنامه شرق >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3363
پنج شنبه 18 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 3354 8/11/97 > صفحه 12 (روزنامه) > متن
 
      


گالري جهانگاردين: رونمايي از استراتژي جديد حفظ نيروهاي آموزشي

وزير آموزش بريتانيا با ارائه راهكار جديدي قصد دارد مانع از كاهش نيروهاي آموزشي موجود در نظام آموزش و تحصيل بريتانيا شود. روزنامه گاردين در تيتر يك از راهكارها رونمايي مي كند؛ كاهش نامه نگاري ميان معلم و والدين شاگردان و همچنين همكاري بيشتر آنها در امور آموزشي دانش آموزان! آقاي ديمين هيندز در گفت وگويي اختصاصي با گاردين برنامه هايش را شرح داده است. او مي گويد مجموعه كارهايي كه يك معلم بايد در نظام آموزشي بريتانيا انجام دهد، گسترده و زياد است. همين مسئله باعث خستگي و فرسودگي معلم ها مي شود. مثلا وقت معلم ها در طول روز صرف پاسخ گويي به ايميل هاي والدين دانش آموزان مي شود. خانواده ها چندان در جريان امور نيستند و مدام از معلم ها سوال مي پرسند. ما بايد به اين وضعيت رسيدگي كنيم تا نامه هاي كمتري از والدين به معلم ها برسد. با اين حساب والدين جزئي از سيستم آموزشي مي شوند و در كارهاي آموزشي كمك مي كنند. با اين روش بار زيادي از روي دوش معلم ها برداشته مي شود. در عكس يك گاردين آقاي راجر استون، رفيق صميمي و مشاور دونالد ترامپ را مي بينيم كه مقابل دادگاه فدرال آمريكا با دستانش علامت پيروزي نشان مي دهد. او به تازگي دستگير شده است. اف بي آي، پليس فدرال آمريكا، به استناد گزارش گروه تحقيقات مولر اين مرد 66ساله را دستگير و راهي دادگاه كرده است. موارد اتهامي آقاي استون هفت مورد اعلام شده است. بخش بزرگي از اتهامات او مربوط است به پرونده ارتباط ترامپ و روسيه و دخالت اين كشور در انتخابات رياست جمهوري 2016 آمريكا.

نكته: گزارش گاردين درباره تغيير سيستم آموزشي بريتانيا قابل تامل است.

 
اينديپندنت: دستگيري مشاور ترامپ در فلوريدا

روزنامه اينديپندنت صفحه يك خود را با عكس و تيتري درباره راجر استون آغاز كرده است. راجر استون دستگير شده است. او يكي از نزديك ترين و صميمي ترين دوستان ترامپ است. با اسناد و مداركي كه گروه تحقيقات مولر به دست آورده، آقاي استون، به دست پليس اف بي آي در فلوريدا دستگير و دادگاهي شده است. روزنامه اينديپندنت در عكس يك او را در حالي كه با هر دو دستش علامت پيروزي نشان مي دهد، به تصوير كشيده است. استون اعتمادبه نفس بالايي دارد و در نخستين جلسه دادگاه اتهامات را رد كرده است. اتهامات او مربوط مي شود به پرونده انتخابات رياست جمهوري ايالات متحده در سال 2016. ارتباط با روسيه، دست داشتن در پروژه امنيتي هك اطلاعاتي كامپيوترهاي دموكرات ها و ايميل هاي خانم كلينتون و دست كاري در نتايج انتخابات رياست جمهوري، ارائه اطلاعات دروغ به دادگاه و... از جمله موارد اتهامي آقاي استون است. روزنامه اينديپندنت در تيتر يك خود خبر مي دهد علت افزايش و انباشت پرونده هاي جنايي و بي نتيجه ماندن خيلي از شكايت ها يا مطرح نشدن آنها، مجموعه اي از كوتاهي ها، سهل انگاري ها و بي توجهي هاست. اين مجموعه شامل كم كاري پليس و وكيل و قرباني مي شود. اينديپندنت مي نويسد علت كم كاري پليس در مواجهه با جرم يا پيگيري آن، كاهش بودجه اين نهاد است. به استناد گزارش اينديپندنت سرنوشت تنها هشت درصد از پرونده هاي جنايي به دادگاه ختم مي شود و بخش بزرگ تري از اين پرونده ها اصلا راه به جايي نمي برند و مطرح نمي شوند.

نكته: گزارش اينديپندنت درباره انباشت پرونده هاي جنايي عجيب و قابل تامل است.

 
الشرق الاوسط: بي توجهي مادورو  به هشدار اروپا

صفحه يك روزنامه الشرق الاوسط عربستان با خبري از كردستان عراق آغاز مي شود. تيتر يك اين روزنامه مي گويد معترضان كرد به يكي از اردوگاه هاي نظامي تركيه در دهوك حمله كرده و تعدادي از خودروهاي نظامي را به آتش كشيده اند. در عكس يك هم تصويري از اين وضعيت را در دهوك مشاهده مي كنيم. الشرق الاوسط نوشته در اين درگيري ها يكي از معترضان كرد كشته شده و 10 نفر ديگر هم زخمي و مجروح شده اند. در ميان مجروحان دو نظامي ترك هم ديده مي شوند. به گزارش اين روزنامه آنكارا پ ك ك را مسئول اين اتفاق معرفي كرده است. معترضان كرد در واكنش به فعاليت هاي نظاميان تركيه در مناطق مرزي دست به اين كار زده اند. روزنامه الشرق الاوسط در مطلبي ديگر به وقايع ونزوئلا اشاره مي كند و از بسيج شدن آمريكا و متحدانش عليه دولت مادورو خبر مي دهد. دولت هاي غربي وضعيت پيش آمده در ونزوئلا را نتيجه سياست هاي مادورو مي دانند. آنها از مادورو خواسته اند ظرف هشت روز انتخابات رياست جمهوري برگزار كند. در غير اين صورت اروپايي ها گوايدو را به رسميت مي شناسند. مادورو نسبت به اين خواسته و هشدار بي توجه است. پايين آمدن سطح رفاه اجتماعي و افزايش فساد اقتصادي باعث بروز اعتراضات گسترده در ونزوئلا شده است. الشرق الاوسط در خبري ديگر ادعا مي كند چنانچه در روزهاي آتي در لبنان دولت تشكيل نشود، مكرون راهي بيروت خواهد شد. 

نكته: خبرهاي داخلي عربستان در صفحه يك الشرق الاوسط كم رنگ تر از هميشه است.

 
نشنال: افغانستان به صلح نزديك تر مي شود

تصويري از شادي بازيكن شماره 20 تيم ملي امارات، سيف راشد در صفحه يك روزنامه نشنال خودنمايي مي كند. او از صعود تيمش به نيمه نهايي مسابقات جام ملت هاي آسيا خوشحال است. اماراتي ها با نتيجه يك بر صفر استراليا، قهرمان دوره قبل اين مسابقات را شكست دادند و راهي نيمه نهايي شدند. آنها در اين مرحله بايد با قطر روبه رو شوند. چالش هاي سياسي ميان دو كشور باعث شده اين مسابقه بيشتر از يك رقابت ورزشي ميان دو كشور به نظر برسد. اماراتي ها حتي به تماشاگران قطري اجازه نداده اند براي تماشاي مسابقات تيمشان وارد امارات شوند. روزنامه نشنال امارات در تيتر يك به مسئله افغانستان و طالبان مي پردازد و از افزايش اميد به پاگيري صلح در اين كشور خبر مي دهد. نشنال ادعا مي كند نمايندگان طالبان نشانه هايي از توافق را بروز داده اند و دولت افغانستان را به صلح اميدوار كرده اند. در گزارش اين روزنامه مي خوانيم نمايندگان طالبان بعد از شش روز مذاكره و گفت وگو در دوحه پذيرفته اند از افغانستان براي عمليات عليه آمريكايي ها و نيروهاي نظامي آنها استفاده نكنند. اگر اين ادعا حقيقت داشته باشد و طالبان به اين حرف پايبند باشند، بخش بزرگي از بمب گذاري ها در افغانستان كنترل مي شود. نمايندگان طالبان از دوحه راهي افغانستان شده اند تا اين تصميم را با رهبران خود به شور بگذارند. زلماي خليل زاد، نماينده ويژه آمريكا در امور افغانستان، در توييتي از اميدواري به صلح خبر داده است. 

نكته: خبري از يمن در صفحه يك نشنال نيست. 

گالري جهان


 روزنامه شرق، شماره 3354 به تاريخ 8/11/97، صفحه 12 (روزنامه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 10 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مديريت صنعتي
متن مطالب شماره 45، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است