|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/11/18: به نام نامي زهرا (س) انقلاب چهل ساله شد
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22165
شنبه 31 فروردين 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 22121 18/11/97 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


به نام نامي زهرا (س) انقلاب چهل ساله شدتقارن ايام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها با چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي يادآور اين حقيقت و واقعيت مهم تاريخ است كه نهضت ملت ايران به نام نامي حضرت زهرا سلام الله عليها شكل گرفت و به پيروزي رسيد و امروز نيز به بركت الطاف ائمه اطهار به ويژه ام الائمه به چهل سالگي رسيده است و اين پرچم كه به نام آن حضرت و حضرات معصومين عليهم السلام برافراشته شده است به اميد باريتعالي به دستان مبارك حضرت ولي عصر (عج) خواهد رسيد.

 سرويس سياسي- امام خميني(ره) در سخنراني هاي متعدد خود به فضايل حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها اشاره كرده اند، از جمله حضرت روح الله در يكي از بيانات خود در اين رابطه مي فرمايند: «تمام ابعادي كه براي زن متصور است و براي يك انسان متصور است، در فاطمه زهرا (س) جلوه كرده و بوده است. يك زن معمولي نبوده است. يك زن روحاني، يك زن ملكوتي، يك انسان به تمام معنا انسان، تمام نسخه انسانيت، تمام حقيقت زن، تمام حقيقت انسان، او زن معمولي نيست. او موجود ملكوتي است كه در عالم به صورت انسان ظاهر شده است. بلكه موجود الهي جبروتي در صورت يك زن ظاهر شد است... زني كه تمام خاصه هاي انبياء در اوست، اگر مرد بود، نبي بود؛ زني كه اگر مرد بود، به جاي رسول االله بود.» (صحيفه امام، ج 7، ص 337»

امام خميني(ره) 11 اسفند1364 نيز در ديدار گروهي از بانوان ضمن شرح فضايل حضرت زهرا سلام الله عليها مي گويند: فاطمه سلام الله عليها‏‎ ‎‏بعد از پدرش 75 روز زنده بودند در اين دنيا، بودند و حزن و شدت بر ايشان غلبه داشت و‏‎ ‎‏جبرئيل امين مي آمد خدمت ايشان و به ايشان تعزيت عرض مي كرد و مسائلي از آينده‏‎ ‎‏نقل مي كرد. ظاهر روايت اين است كه در اين 75 روز مراوده اي‏‎ بوده است؛ يعني،‏‎ ‎‏رفت و آمد جبرئيل زياد بوده است و گمان ندارم كه غيراز طبقه اول از انبياي عظام‏ درباره كسي اين طور وارد شده باشد كه در ظرف 75 روز جبرئيل امين رفت و آمد داشته‏‎ ‎‏است و مسائل را در آتيه اي كه واقع مي شده است، مسائل را ذكر كرده است و آنچه كه به‏‎ ‎‏ذريه او مي رسيده است در آتيه، ذكر كرده است و حضرت امير هم آنها را نوشته است،‏‎ ‎‏كاتب وحي بوده است حضرت امير، همان طوري كه كاتب وحي رسول خدا بوده است.

امام امت در ادامه تاكيد كرده بودند: «آنكه من ديده ام كه جبرئيل بطور مكرر در اين‏‎ ‎‏75 روز وارد مي شده و مسائل آتيه اي كه بر ذريه او مي گذشته است، آن مسائل را مي گفته‏‎ ‎‏است و حضرت امير هم ثبت مي كرده است. و شايد يكي از مسائلي كه گفته است، راجع‏‎ ‎‏به مسائلي است كه در عهد ذريه بلند پايه او حضرت صاحب سلام الله عليه است، براي‏‎ ‎‏او ذكر كرده است كه مسائل ايران جزو آن مسائل باشد، ما نمي دانيم، ممكن است.»

آري! مشخص نيست و ما اطلاعي از آنچه جبرئيل امين به حضرت زهرا سلام الله عليها گفته است نداريم و تنها مي دانيم در باره رخ دادهاي آتيه بشر به فرزند والامقام رسول گرامي اسلام(ص) مسائلي ذكر شده است و شايد انقلاب اسلامي ملت مسلمان ايران در قرن كنوني نيز جزو آن مسائل باشد.

انقلابي كه به بركت حضرت زهرا(س) چهل ساله شد

اين انقلاب اسلامي ملت ايران به نام نامي حضرت زهرا سلام الله عليها و ائمه اطهار شكل گرفت، گسترش يافت و به پيروزي رسيد و امروز عليرغم همه دشمني ها به چهل سالگي خود رسيده است و تقارن چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با ايام شهادت حضرت زهرا(س) به يادآورنده اين حقيقت است كه اين انقلاب هر چه دارد از مكتب اسلام و بركت وجودي اوليا و صلحا است.

انقلاب اسلامي ملت ايران درس گرفته از مكتب حضرت زهرا

سلام الله عليها است، رهبر معظم انقلاب 26 دي ماه 1368 در ديدار با جمع كثيري از بانوان به ويژگي هاي حضرت صديقه طاهره (س) اشاره و تاكيد مي كنند: شخصيت زهراي اطهر، در ابعاد سياسي و اجتماعي و جهادي، شخصيت ممتاز و برجسته اي است؛ به طوري كه همه زنان مبارز و انقلابي و برجسته و سياسي عالم مي توانند از زندگي كوتاه و پرمغز او درس بگيرند. زني كه در بيت انقلاب متولد شد و تمام دوران كودكي را در آغوش پدري گذراند كه در حال يك مبارزه عظيم جهاني فراموش نشدني بود. آن خانمي كه در دوران كودكي، سختي هاي مبارزه دوران مكه را چشيد، به شعب ابي طالب برده شد، گرسنگي و سختي و رعب و انواع و اقسام شدتهاي دوران مبارزه مكه را لمس نمود و بعد هم كه به مدينه هجرت كرد، همسر مردي شد كه تمام زندگيش جهاد في سبيل الله بود و در تمام قريب به يازده سال زندگي مشترك فاطمه زهرا و اميرالمومنين(عليهماالسلام)، هيچ سالي، بلكه هيچ نيم سالي نگذشت كه اين شوهر، كمر به جهاد في سبيل الله نبسته و به ميدان جنگ نرفته باشد و اين زن بزرگ و فداكار، همسري شايسته يك مرد مجاهد و يك سرباز و سردار دايمي ميدان جنگ را نكرده باشد.

معظم له در بخش ديگري از بيانات اين روز خود تصريح مي كنند: « پس، زندگي فاطمه زهرا(س)، اگرچه كوتاه بود و حدود بيست سال بيشتر طول نكشيد؛ اما اين زندگي، از جهت جهاد و مبارزه و تلاش و كار انقلابي و صبر انقلابي و درس و فراگيري و آموزش به اين و آن و سخنراني و دفاع از نبوت و امامت و نظام اسلامي، درياي پهناوري از تلاش و مبارزه و كار و در نهايت هم شهادت است. اين، زندگي جهادي فاطمه زهراست كه بسيار عظيم و فوق العاده و حقيقتا بي نظير است و يقينا در ذهن بشر - چه امروز و چه در آينده - يك نقطه درخشان و استثنايي است.»

با توجه به اين بيانات زندگي سراسر تلاش و مجاهده در راه اهداف متعالي اسلام و دفاع از نبوت، امامت و نظام اسلامي درس بزرگ حضرت زهرا سلام الله عليها به تمامي مسلمين در كليه قرون و اعصار بوده است و نظام اسلامي نيز با تمسك به اين درس ها به پيروزي و چهل سالگي رسيده است، مردم مسلمان ايران همچون حضرت زهرا سلام الله عليها زندگي سراسر انقلابي و مجاهده اي را در جهت دفاع از اسلام، ولايت و نظام اسلامي داشته و اين درس را از آن حضرت به خوبي فرا گرفته و اين راه را ادامه مي دهد.

با ولادت رسول گرامي اسلام بت ها شكسته شدند و با به دنيا آمدن هر يك از ائمه اطهار شيطان كه براي فريب بني آدم كمر همت بسته بود نااميدتر از قبل شد، انقلاب اسلامي ملت ايران در قرن بيستم و تداوم حركت آن در چهل سال گذشته شيطان بزرگ آمريكا كه هر روز را به اميد سقوط و براندازي نظام اسلامي به شب رسانده و هر شب را صبح كرده است نيز نااميد ساخت، بي شك هر پيروزي كه در اين چهل سال نصيب ملت ايران شده است به بركت حركت در مسيري بوده است كه ائمه اطهار از جمله حضرت زهرا سلام الله عليها ترسيم كرده اند و ملت ايران به پيروي از آن حضرات مفتخر است.

به نام نامي زهرا (س) انقلاب چهل ساله شد


 روزنامه كيهان، شماره 22121 به تاريخ 18/11/97، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 146 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه بورس
متن مطالب شماره 163، بهمن 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است