|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/11/18: رئيس جمهوري در ديدار سفرا و روساي نمايندگي ها و سازمان هاي خارجي مقيم تهران: پاي امضاي خود مي مانيم
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7039
شنبه 31 فروردين 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6995 18/11/97 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


رئيس جمهوري در ديدار سفرا و روساي نمايندگي ها و سازمان هاي خارجي مقيم تهران: پاي امضاي خود مي مانيم- اروپا در اجراي تعهداتش سست و ناكارآمد عمل كرد، ولي ما بر مبناي اخلاق بر پيمان استوار بوديم - تا ملت فلسطين به سرزمين خود بازنگردند، امنيت در اين سرزمين تاريخي تضمين نخواهد شد - حتي امريكا هم اگر از مسير غلط خود بر گردد و با احترام با ملت ما سخن بگويد؛ حاضريم توبه او را بپذيريم

رئيس جمهوري شعار جمهوري اسلامي ايران را خاورميانه عاري از سلاح هسته اي و كشتارجمعي و جهان عاري از خشونت و افراطي گري برشمرد و تصريح كرد: حتي امريكا هم اگر از مسير غلط خود برگردد، از مداخلات گذشته عذرخواهي كند و با احترام با ملت ما سخن بگويد؛ حاضريم توبه او را بپذيريم. به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني عصر چهارشنبه در ديدار سفرا و روساي نمايندگي ها و سازمان هاي خارجي مقيم تهران به مناسبت چهلمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي اظهار داشت: امريكا با همه توان به دنبال فشار و ياس آفريني عليه ملت ايران بود، اما مردم ما متحدتر از هميشه است. روحاني پيروزي ملت ايران را غلبه حق بر باطل و مردم سالاري بر استبداد توصيف كرد و فرا رسيدن چهلمين سال حيات اين انقلاب را به همه مردم ايران، ملت هاي منطقه و سراسر جهان تبريك گفت. رئيس جمهوري گفت: دليل شكست هاي پياپي امريكايي ها در برابر ملت ايران اين بود كه محاسبات امريكايي ها نسبت به ملت ايران چه قبل و چه پس از پيروزي انقلاب، ناصحيح بود. پيش از پيروزي انقلاب اسلامي، امريكايي ها فكر مي كردند با حمايت رژيم شاه خواهند توانست ملت ايران را به شكست بكشانند و در همين راستا در روزهاي پاياني نهضت مردم ايران در تدارك كودتا عليه مبارزات آنها بودند كه ارتش ايران زير بار توطئه آنها نرفت. پس از پيروزي انقلاب اسلامي نيز امريكايي ها به دنبال آن بودند كه با تحميل جنگ، كمك ارتجاع منطقه و تسليحات كشورهاي مختلف، ملت ايران را شكست دهند كه باز هم دچار اشتباه بودند.

ايران قصد تجاوز به همسايگان را نداشته

وي در بخش ديگري گفت: ملت ايران نه در 40 سال گذشته و نه پيش از آن هيچ گاه قصد حمله و تجاوز به همسايگان يا كشورهاي ديگر را نداشته و هرگاه كه همسايگان نيازمند كمك بودند، بدون هيچ چشمداشتي و بدون آنكه ما به ازاء كمك خود را با اعداد و ارقام مالي محاسبه كرده و حساب هاي پس انداز كساني كه كمك خواسته بودند را بررسي كند،  به آنها كمك كرده است. به گفته روحاني، ايران همواره از آغاز اسلام تاكنون اسلام معتدل را در منطقه و جهان معرفي كرده است و هيچ گاه به دنبال تفكر افراطي نبوده ايم و هر كجا كه اسلام از طريق ايران وارد شد، آن اسلام معتدل در آن منطقه بوده است.

 روحاني در بخش ديگري گفت: ما به خوبي در سال هاي گذشته ثابت كرديم در امضاي تعهد بسيار دقيق هستيم ، اما زماني كه آن تعهد را امضا كرديم، پاي امضاي خود مي مانيم. رئيس جمهوري تصريح كرد: عليرغم تخلف امريكا و اينكه اروپا در اجراي تعهداتش بسيار سست و ناكارآمد بود، اما جمهوري اسلامي ايران به تعهدات خود عمل مي كند و اين به معناي آن است كه اخلاق، تعهدات اخلاقي و سياسي براي ملت ايران بسيار حائز اهميت است.

رئيس جمهوري تاكيد كرد: شعار جمهوري اسلامي ايران در سياست خارجي از ابتدا عدم تجاوز به ديگران و عدم پذيرش ظلم و تجاوز بوده است و بر اين اساس به ديگران سلطه نداشته و سلطه ديگران را نمي پذيريم؛ با دوستان و مسلمانان جهان برادر و با هر آن كس كه قصد ظلم بر ما ندارد، داراي هر دين و مذهبي كه باشد با او بتوانيم به بهترين شيوه عمل كرده و روابط حسنه و دوستانه داشته باشيم. روحاني خاطرنشان كرد: شعار ما خاورميانه عاري از سلاح هسته اي و سلاح كشتار جمعي است و بيش از 40 سال است كه بر آن پاي فشرديم. رئيس جمهوري با اشاره به اينكه شعار ما خاورميانه براي خاورميانه است، گفت: شعار ما اين است كه حضور نيروهاي خارجي در اين منطقه و مداخلات آنها بايد پايان پذيرد. روحاني اظهار داشت: شعار ما جهان عاري از خشونت و افراطي گري است و بر اين شعار يعني wave تاكيد كرديم و تاكيد خواهيم كرد. وي با بيان اينكه شعار جمهوري اسلامي ايران با همه جهان است، گفت: حتي اگر امريكا هم توبه كند و از مسير گذشته خود برگردد و محاسبه دقيق انجام دهد و در برابر مداخلات گذشته اش در ايران عذرخواهي كند و حاضر باشد، عظمت و كرامت ملت ايران و انقلاب بزرگ اسلامي ايران را بپذيرد و با احترام با مردم ايران سخن بگويد، باز هم آماده ايم حتي با امريكايي كه ساليان دراز بر ما ظلم روا داشته است، بازگشت و توبه او را بپذيريم.

راه حل منطقه،  دموكراسي است

روحاني افزود: ما ملتي هستيم كه روابط دوستانه و انساني را با همه ملت هاي بزرگ تاريخ و بويژه با همسايگان خود خواستار هستيم.ما در پي روابط حسنه با جهان در چارچوب مقررات بين المللي هستيم. روحاني تاكيد كرد: مطمئن هستيم راه و مسيري كه امريكا انتخاب كرده و برگزيده به جايي نخواهد رسيد؛ امريكا هرگز به اهداف ناصحيح خود دست نخواهد يافت.

وي ادامه داد: حتي اگر دغدغه امريكا در اين منطقه براي اسرائيل است، اين را بايد بدانند تا ملت فلسطين به سرزمين خود بازنگردند، امنيت براي اين منطقه تاريخي و سرزمين فلسطين تضمين نخواهد شد؛ اگر حتي امريكا امنيت را براي اسرائيل مي خواهد آن زماني امكان دارد كه مردم فلسطين به سرزمين خود بازگردند و در يك فرايند دموكراسي و آراي عمومي آنچه نظر مردم است در اين سرزمين به وقوع بپيوندد. رئيس جمهوري تاكيد كرد: راه حل منطقه، راه حل دموكراسي و احترام به آراي مردم است؛ ما مي توانيم با وحدت، اتحاد و يكپارچگي بدون خونريزي و بدون آنكه افراطي گري را در منطقه گسترش دهيم و تشويق كنيم، به اين مهم دست يابيم.

روحاني اظهار داشت: آنهايي كه در اين منطقه داعش و طالبان را به وجود آوردند و مشكلات را ايجاد كردند، در فكر آن بودند كه نوعي انقلاب اسلامي تقلبي در اين منطقه را در برابر انقلاب اسلامي واقعي در ايران بسازند و خود فهميدند كه اشتباه بزرگي را مرتكب شده اند. افراطي گري راه نجات منطقه و برقراري امنيت و صلح و ثبات در منطقه نيست، بلكه راه  اعتدال است. «صلاح الزواوي» سفير فلسطين در كشورمان نيز به نمايندگي از ديگر سفرا در سخناني فرا رسيدن چهلمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ملت ايران را تبريك گفت.

رئيس جمهوري در ديدار سفرا و روساي نمايندگي ها و سازمان هاي خارجي مقيم تهران: پاي امضاي خود مي مانيم


 روزنامه ايران، شماره 6995 به تاريخ 18/11/97، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه تاريخ اسلام و ايران
متن مطالب شماره 40 (پياپي 130)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است