|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/11/18: دعوت رئيس جمهوري براي حضور مردم در جشن پيروزي انقلاب: 22 بهمن روز همه ايرانيان است
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7039
شنبه 31 فروردين 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6995 18/11/97 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


دعوت رئيس جمهوري براي حضور مردم در جشن پيروزي انقلاب: 22 بهمن روز همه ايرانيان استرئيس جمهوري روز گذشته در پايان جلسه هيات دولت، همه ملت ايران را به حضور گسترده و پرشكوه در راهپيمايي 22 بهمن فراخواند و گفت: حضور حماسي و باشكوه مردم در نيمروز 22 بهمن مي تواند پاسخي قاطع به همه توطئه هاي يكسال گذشته دشمنان باشد و اين نيمروز در حقيقت ساعت هاي قدر ملت ايران است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام حسن روحاني با بيان اينكه مردم بزرگ ايران صاحبان اصلي انقلاب اسلامي هستند و روز 22 بهمن روز ايران و همه ايرانيان است، افزود: در سال 57 و در روزهاي دهه فجر همه ملت ايران به استثناي خاندان منحوس سلطنت به صحنه آمدند و پيروزي انقلاب را با حضور، مشاركت و فداكاري خود خلق و طي 40 سال گذشته نيز بخوبي از آن حفاظت و صيانت كردند.وي دهه فجر امسال را داراي دو ويژگي خاص عنوان كرد و گفت: اولين ويژگي اين است كه 40 سال از پيروزي انقلاب سپري شده و وارد چهل و يكمين بهار پيروزي انقلاب مي شويم و دهه پنجم انقلاب اسلامي آغاز مي شود. از طرف ديگر در اين ايام شاهد توطئه هاي جديد امريكا و صهيونيست ها عليه ملت ايران هستيم و در طول يك سال گذشته دشمنان انقلاب اسلامي يعني امريكايي ها و صهيونيست ها نهايت تلاش خود را به كار بردند تا مردم ايران را در اين ايام پريشان خاطر كرده و ملت ايران را نسبت به آينده مايوس سازند.

رئيس جمهوري تصريح كرد: ملت ايران به رغم همه دشمني ها با حضور، مشاركت و فريادهاي خود در كنار انقلاب و ايران عزيز به دنيا نشان خواهند داد كه نسبت به آينده كشور خود كاملا اميدوار هستند و هيچ گونه ياس و نااميدي ندارند و از مشكلاتي كه دشمنان طرح ريزي كردند، با ايثار، ايستادگي و وحدت بخوبي عبور خواهند كرد و سال هاي بهتري را نسبت به سال هاي گذشته خواهيم داشت.

وي با بيان اينكه آمار و ارقام حاكي از آن است كه پيشرفت ها و دستاوردهاي بزرگي در طول 40 سال گذشته داشته ايم، گفت: در كنار اين دستاوردها از توطئه هاي بزرگي نيز عبور كرده ايم.

روحاني با تاكيد بر اينكه ايام دهه فجر و 22 بهمن بايد ايام وحدت، اتحاد، يكپارچگي و همنوايي باشد، اظهار كرد: در اين ايام، همه احزاب، گروه ها، اديان، اقوام و اقشار مختلف بايستي به صورت يكپارچه در كنار هم باشند و اگر هم اختلاف سليقه اي وجود دارد در اين ايام بايد آن را كنار گذاشته و به صحنه بيايند.

رئيس جمهوري تصريح كرد: حضور گسترده در 22 بهمن تضمين كننده امنيت، استقلال و آزادي مان است و بايد با حضور پرشكوه، دشمن را از ادامه توطئه هاي خود مايوس كنيم. وي در ادامه با بيان اينكه دولت جديد امريكا معمولا با لحن ناصحيح و نادرست نسبت به ملت ايران سخن مي گويد، افزود: همه دنيا مي دانند مشكلاتي كه در منطقه و جهان با آن مواجه هستيم، ناشي از مداخلات و حضور نابجاي امريكا در منطقه است و ملت هاي منطقه بخوبي آگاه هستند كه ايران همواره به صلح و ثبات در منطقه كمك كرده است.روحاني با بيان اينكه كسي نمي تواند اتهامات واهي عليه كشورمان مطرح كند، افزود: امريكا همواره براي منطقه و جهان مشكل آفرين و در مقابل، ايران اسلامي راه حل بوده است و ما براي امنيت و ثبات در منطقه و در كشورهاي سوريه، عراق، افغانستان و پاكستان تلاش خواهيم كرد و قدرت و نيروي تاثيرگذار در مقابل تروريسم هستيم و در مقابل اقداماتي كه امريكايي ها انجام مي دهند ايجاد مزاحمت براي ملت هاي منطقه و ملت ايران و شركت هاي مختلف است.

رئيس جمهوري با بيان اينكه مداخلات امريكا تنها محصور به منطقه ما نيست، گفت: امروز امريكايي ها در امريكاي لاتين و سرنوشت ونزوئلا مداخله مي كنند و در همه نقاط جهان شاهد دخالت امريكايي ها هستيم و روندي كه آنها در پيش گرفته اند، حتي به نفع امريكا و مردم اين كشور نيز نيست.

مجوز واردات گوشت با ارز نيما و بدون سود بازرگاني صادر شد

هيات وزيران در جلسه روز گذشته خود با هدف تامين نياز هاي مصرف جامعه، مجوز واردات گوشت با ارز نيما و سود بازرگاني صفر را صادر كرد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، در اين جلسه كه به رياست حجت الاسلام حسن روحاني برگزار شد، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شد نسبت به توزيع مناسب تر گوشت هاي وارداتي با ارز يارانه اي اقدام كند. دولت همچنين وزارت امور اقتصادي و دارايي را موظف كرد با هماهنگي وزارت جهاد كشاورزي نسبت به تسريع در مراحل ترخيص گوشت از بنادر اقدام كند.

هيات وزيران در ادامه با هدف كمك به ارتقاي معيشت و رفاه ساكنان مرزي و مساعدت به تثبيت جمعيت مرزنشينان در جوار مرزها به منظور امنيت پايدار مرزي، با تخفيف 50 درصدي حقوق ورودي براي واردات مواد غيرخوراكي و تخفيف صد درصدي براي مواد خوراكي توسط مرزنشينان و شركت هاي تعاوني آنها موافقت كرد.

همچنين با تصويب دولت، تعدادي از اقلام فهرست 1339 رديف كالاهاي ممنوع ثبت سفارش براي مشمولان تسهيلات آيين نامه هاي ساماندهي مبادله كالا در بازارچه هاي غير رسمي موقت مرزي و ملوانان و كاركنان شناورهاي سنتي زير 500 تن، مستثني شدند.هيات دولت در ادامه، يكي از آيين نامه هاي اجرايي قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه كشور مربوط به تعهد توليدكنندگان و توزيع كنندگان دام زنده، فرآورده هاي دامي و خوراك دام به رعايت ضوابط و مقررات بهداشتي را به تصويب رساند.

به موجب آيين نامه مذكور، همه اشخاص حقيقي و حقوقي كه به نحوي در توليد دام تا نقل و توزيع فرآورده هاي با منشا دامي فعاليت دارند، موظف به رعايت ضوابط و مقررات بهداشتي دامپزشكي اعلامي از سوي سازمان دامپزشكي كشور هستند.

آيين نامه اجرايي قانون حفاظت، احياء و مديريت تالاب هاي كشور از ديگر مصوبات دولت بود. براساس اين آيين نامه، مقرر شد «ستاد ملي، هماهنگي و مديريت تالاب هاي كشور» به منظور ايجاد هماهنگي در دستگاه هاي اجرايي ذي ربط و جلوگيري از خسارات ناشي از توسعه ناهماهنگ و ناپايدار بر تالاب ها و تضمين كاركرد پايدار تالاب ها، تشكيل شود.هيات وزيران در ادامه جلسه، با هدف ايجاد شفافيت و ابهام زدايي از صورت هاي مالي بانك ها و نظام مند كردن نحوه محاسبه بدهي هاي ارزي دولت به شبكه بانكي، درخصوص مطالبات ارزي بانك ها و موسسات اعتباري غيربانكي از دولت، تصميماتي را اتخاذ كرد.بر اين اساس، سود و وجه التزام همه مطالبات ارزي بانك ها و موسسات اعتباري غيربانكي از دولت كه به موجب قوانين، مصوبات هيات وزيران يا تضمين نامه صادره توسط سازمان برنامه و بودجه كشور، به سرفصل مطالبات ارزي بانك از دولت منتقل شده يا مي شود، به شرح زير محاسبه مي شود:

 - قراردادهاي تسهيلاتي تا سررسيد مشمول محاسبه سود، به نرخ قرارداد مربوط بوده و بعد از سررسيد با نرخ سود تسهيلات مصوب شوراي پول و اعتبار در هر سال طبق اعلام بانك مركزي است.

- براي ساير مطالبات ارزي كه در قرارداد مربوط صرفا وجه التزام درج شده است، سودي معادل نرخ وجه التزام مندرج در قرارداد محاسبه مي شود.

برش
رئيس جمهوري در ديدار وزير امور خارجه سوريه: ثبات و امنيت كامل سوريه از اهداف مهم منطقه اي ايران است

رئيس جمهوري روز گذشته در ديدار  «وليد معلم» وزير امور خارجه سوريه، روابط دو كشور را برادرانه، صميمي و مستحكم تر از هميشه توصيف و تاكيد كرد كه يكي از اهداف مهم ايران ثبات و امنيت كامل، برقراري شرايط عادي و بازگشت مردم سوريه به زندگي عادي است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام حسن روحاني با اشاره به اينكه روابط دو كشور با سرعت بيشتر و در همه زمينه ها در راستاي منافع و مصالح دو ملت ادامه خواهد داشت، گفت: ترديدي نداريم كه پيروزي شما در برابر يك توطئه بزرگ در اين منطقه به سركردگي امريكا و برخي كشورهاي ديگر، موفقيت و پيروزي بزرگي براي ملت سوريه و كل منطقه است.

وي با بيان اينكه سوريه تا رسيدن به پيروزي كامل، هنوز با مشكلات و موانعي مواجه است، افزود: غلبه بر اين مشكلات، اهداف مشترك بين دو كشور است. بنابراين ضرورت دارد همكاري ها و هماهنگي هاي خود را در همه زمينه ها هر چه بيشتر تقويت كنيم.

رئيس جمهوري با بيان اينكه سطح روابط دو كشور و دو ملت در بلندمدت بايد مستحكم بماند، گفت: براي تحقق اين هدف بايد با حساسيت، دقت و با در نظر گرفتن مصالح و منافع دو ملت گام هاي خود را به پيش برداريم.

روحاني همچنين سفر اخير معاون اول رئيس جمهوري به دمشق را بسيار مهم و موفقيت آميز توصيف كرد و گفت: اين سفر دستاوردهاي خوبي براي دو ملت داشته است .وزير خارجه سوريه نيز در اين ديدار با تبريك چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران، گفت: دولت و ملت سوريه مواضع اصولي و ثابت تهران در حمايت از تماميت ارضي سوريه و مقابله با تروريسم و اشغالگري خارجي را تحسين برانگيز دانسته و بر آن تكيه مي كند. وليد معلم با تاكيد بر اينكه جمهوري اسلامي ايران نشان داده با پشتوانه ايستادگي و عزم و اراده مستحكم خود، توانايي شكست توطئه هاي امريكا را دارد، گفت: بي ترديد موفقيت جمهوري اسلامي ايران در به شكست كشاندن اين توطئه ها موفقيت بزرگي براي كل منطقه و از جمله سوريه محسوب مي شود. وي همچنين سفر جهانگيري به دمشق را بسيار ثمربخش توصيف كرد و گفت: اين سفر حركت نيرومندي را در افزايش روابط دو كشور ايجاد كرده است و دولت سوريه با جديت، اجرايي كردن موافقتنامه ها و اسناد اين سفر را در كوتاه مدت پيگيري خواهد كرد.

دعوت رئيس جمهوري براي حضور مردم در جشن پيروزي انقلاب: 22 بهمن روز همه ايرانيان است


 روزنامه ايران، شماره 6995 به تاريخ 18/11/97، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله جراحي هاي كم تهاجمي
شماره 3-4 (پياپي 704)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است