|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/11/18: اندر باب اوصاف 40 سالگي انقلاب اسلامي
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22127
دو شنبه 29 بهمن 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 22121 18/11/97 > صفحه 11 (اخبار كشور) > متن
 
      


اندر باب اوصاف 40 سالگي انقلاب اسلامي


نويسنده: محمدكاظم انبارلويي

40 سال پيش زلزله اي در غرب آسيا رخ داد كه همه اركان قدرت هاي مسلط را در شرق و غرب عالم به لرزه درآورد. ثبت اندازه درجه ريشتري اين زلزله در سرزمين هاي اشغالي فلسطين توسط صهيونيست ها صورت گرفت و آنها بودند كه به صاحبان قدرت در جهان هشدار دادند كه شمارش معكوس افول قدرت آنها آغاز شده است.

قرار بود با ضرب و زور مدرنيسم كه از دو قرن پيش در اروپا آغاز شده بود بساط دين و مذهب از جوامع انساني رخت بر بندد و ماديت چتر خود را در تمامي ذهن انسان معاصر پهن كند اما چنين نشد. پروفسور اسكات توماس استاد روابط بين الملل كه سابقه تدريس در آمريكا و انگليس، آفريقاي جنوبي و سوئيس را دارد در كتاب خود به نام «باز خيزش جهاني دين و تغييرات روابط بين الملل» مي گويد؛ «گمان مي رفت تحصيلات، شهرنشيني، علم و تكنولوژي ظهور طبقه متوسط پايان دين را رقم زند اما اين اتفاق نيفتاد بعدها معلوم شد اين عوامل به ادامه حيات دين نيز كمك كرده است» او مي گويد: «ترجيح مي دهم قرن بيست و يكم را قرن خدا بخوانم» پروفسور اليزابت شاكمن هرو استاد دانشگاه نورث وسترن آمريكا نيز مي گويد:«اين پنداره كه دين بايد حاشيه نشين شود يا از بين برود نيازمند يك تعريف دقيق از دين است كه فعلا ما آن را در اختيار نداريم.»

***

چهل سال پيش انقلابي بزرگ در ابعاد جهاني در ايران اسلامي رخ داد كه باطل السحر تفكرات مادي جهان بود. اين انقلاب پنجه در پنجه قدرت هاي جهاني انداخت و در تئوري و عمل برتري راهبردهاي خود را نشان داد.

 وقتي امام خميني(ره) بنيانگذار جمهوري اسلامي نزديك به 20 سال پيش از انقلاب اسلامي به تنهايي پرچم اسلام و قرآن را به دوش كشيد كمتر كسي گمان مي برد اين مبارزه به ثمر نشيند. تفكر غالب فيلسوفان سياسي در آن زمان اين بود كه امكان اجتماع دين و دولت در يك نظام سياسي ممكن نيست.

اما او با منطق حكيم طوس معتقد بود؛

چنان دين و دولت به يكديگرند

 تو گويي كه در زير يك چادرند

 لذا مردانه فرياد برآورد؛

جمع باشيد اي حريفان زانك وقت خواب نيست

 هر حريفي كو نجنبد و الله از اصحاب نيست 

او فرياد اقبال لاهوري را در ايران و سرزمين هاي اسلامي زنده كرد كه مي گفت:

 مسلمانان مسلمان، مسلماني مسلماني

 از اين آيين بي دينان، پشيماني پشيماني

 او فرياد برآورد؛ به حيرتم كه چرا فقيهان شهر خاموش اند.

 او از 15 خرداد 1342 كار را آغاز كرد و كار را در همين روز نزديك به 2دهه بعد به اتمام رساند.

***

تبهكاران عالم به سركردگي آمريكا بر ملت ايران به جرم انقلابي به اسم اسلام تيغ خصومت كشيدند. آنها در هيچ شرايطي جمهوري اسلامي را به رسميت نشناختند. لذا اولين لشگر كشي تمام عيار آمريكا در طبس به اين منظور صورت گرفته بود كه؛ «آمده بودند تا بمانند» ! اما خداوند «باد » و «شن» بيابان طبس را مامور به سركوب آنها كرد. پنتاگون، سيا و وزارت خارجه آمريكا در يك جمع بندي به اين نتيجه رسيدند در مناقشه و خصومت همه دنيا با آنهاست اما «خدا» در اين نبرد سوي ايران است. لذا جنگ مستقيم با ايران را كنار گذاشتند و به جنگ سخت نيابتي و نيز جنگ نرم روي آوردند. آنها اعراب و صدام را براي يك جنگ نيابتي تجهيز كردند اما در اين فريب و نيرنگ نيز شكست خوردند و سگ هاري كه به جان ملت ايران انداختند روزگاري به جان آنها افتاد و 7 هزار ميليارد دلار هزينه بر روي دست آنها گذاشت. 

بر اساس روز شمار، ماه شمار و سال شمار امپرياليسم جهاني، قرار بود انقلاب در همان روزهاي اول و ماه هاي اول و سال هاي اول سقوط كند. اما چنين نشد و اين ملت چهل سال است روي پاي خود ايستاده و هر روز نيرومندتر از روز قبل در عرصه هاي جهاني ظهور قدرتمندانه دارد.

 كمتر از يك دهه شوروي يكي از دو خصم ملت ايران فروپاشيد و اكنون دولتي در مسكو مستقر است كه روابط راهبردي در منطقه و جهان با ايران دارد و در غرب آسيا متحد ايران عليه آمريكا محسوب مي شود.

ايران پس از انقلاب ماند، اما شمارش معكوس افول قدرت آمريكا و رژيم صهيونيستي آغاز شد. رژيم صهيونيستي كه روزگاري حريف ارتش هاي عرب بود در برابر حزب الله، جهاد اسلامي و حماس زانو زد و در هر نبردي زودتر پرچم تسليم و آتش بس را بالا مي برد و ركورد تسليم دو روزه آخرين ركوردي از اين دست نبردها است كه در تاريخ مبارزات مردم منطقه ثبت شده است.آنهايي كه آرزوي نابودي ارتش و جمهوري اسلامي ايران را داشتند خود در رصد  قدرت ايران، ارتش و سپاه را در شماره 10 قدرت ارتش كشور هاي بزرگ دنيا ارزيابي مي كنند. امروز پايگاه هاي آمريكا در منطقه زير برد موشكي ايران است و ميليون ها جوان عاشق شهادت، منتظر يك فرماني براي مقابله با آمريكا، ناتو و رژيم صهيونيستي مي باشند.امروز نقطه به نقطه سرزمين هاي اشغالي زير برد موشكي حزب الله و حماس و موشك هاي نقطه زن ايران است. اگر دست از پا خطا كنند صهيونيست ها از صفحه زمين محو مي شوند.

ايران در چهل سالگي به درخت تنومندي تبديل شده كه تندبادهاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي كه عمدتا از غرب مي وزد قادر نيست حتي برگي از اين درخت را فرو ريزد.

 امروز در چهل سالگي انقلاب ايران در فناوري هاي نوين، زيست فناوري هسته اي، صنعت هوايي، سلول هاي بنيادين جزو 10 كشور جهان است. نرخ رشد علمي ايران 11 برابر ميانگين جهاني است و ايرانيان رتبه اول رشد علمي در منطقه و شانزدهم را در جهان از آن خود كرده اند.

اين پيشرفت ها در حالي صورت گرفته است كه تمام قدرت هاي جهاني عليه ملت ما بسيج شده بود تا ما به قله هاي پيشرفت نرسيم. ايران امروز در وسط معركه محاصره اقتصادي و تحريم هاي فلج كننده در رتبه هفدهمين اقتصاد جهان قرار دارد. سن اميد به زندگي به 76 سال رسيده است.

 ايران رتبه اول توليد خاويار، پسته، زرشك و زعفران و فرش دستباف را در جهان دارد.

 ايران رتبه دوم توليد گردو، زردآلو و... جهان را دارد.

 ايران هشتمين كشور توليد كننده ميوه و مرغ در جهان است.

 ايران هفتمين كشور توليدكننده مركبات در دنيا است.

 از نظر توليد غلات بيست و يكمين كشور جهان است.

 اينقدر آمار ها اميدواركننده است كه نشان مي دهد ملت در آزمون «مي شود بدون آمريكا خوب زندگي كرد» موفق شده و الگوي ملت هاي جهان در برون رفت از سلطه غرب و به ويژه آمريكاست.  امروز پس از 40 سال مي توان به راحتي به اوضاع داخلي خودمان، اوضاع منطقه و اوضاع جهان نگاه كنيم و اميدوار باشيم كه در چهل ساله دوم پيشرفت هاي محيرالعقولي را پيش روي خود داشته باشيم. چهل ساله دوم انقلاب قطعا كشوري به نام اسرائيل در جغرافياي سياسي جهان وجود نخواهد داشت. در چهل ساله دوم انقلاب اثري از سلطه آمريكا نخواهد بود. جهان در نيمه چهل ساله دوم آماده ظهور تنها منجي بشريت حضرت بقيه الله الاعظم خواهد بود و در مسير رهايي و آزادي از ظلم و ستم استبداد جهاني قرار خواهد گرفت.

اندر باب اوصاف 40 سالگي انقلاب اسلامي


 روزنامه كيهان، شماره 22121 به تاريخ 18/11/97، صفحه 11 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار
    آثار ديگري از " محمدكاظم انبارلويي"

  رجز نيست، حقيقت دارد!
محمدكاظم انبارلويي، رسالت 25/6/97
مشاهده متن    
  پيش به سوي اقتصاد مردمي
محمدكاظم انبارلويي، رسالت 21/6/97
مشاهده متن    
  سوگند نمايندگي چه شد؟
محمدكاظم انبارلويي، رسالت 15/6/97
مشاهده متن    
  نقد استراتژيك!
محمدكاظم انبارلويي، رسالت 11/6/97
مشاهده متن    
  عمل به 12 توصيه چه شد؟
محمدكاظم انبارلويي، رسالت 5/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه زبان شناسي كاربردي و ادبيات كاربردي: ديناميك و پيشرفت.
شماره 1 (پياپي 601)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است