|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/11/18: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9473
پنج شنبه 29 فروردين 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9430 18/11/97 > صفحه 4 (اقتصادي) > متن
 
      


خبرواگذاري رايگان 1700 سند املاك علوي به مردم گلستان و مازندران

طي مراسمي با حضور رئيس بنياد مستضعفان به مناسبت فرا رسيدن چهلمين سال روز پيروزي انقلاب اسلامي 1700 فقره اسناد واگذاري املاك به مردم استان هاي گلستان و مازندران واگذارشد. به گزارش  تسنيم،ديروز در مراسمي با حضور محمد سعيدي كيا رئيس بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي1700فقره اسناد علوي به اهالي روستاي آرخ بزرگ شهرستان گميشان استان گلستان و مردم شهرستان بهشهر استان مازندران واگذار شد.

از اين تعداد اسناد املاك علوي 700 فقره به مساحت  129 هزار متر مربع با قيمت كل 375 ميليارد ريال و 372 ميليارد ريال  و تخفيف 2/99 درصدي به مردم بهشهر واگذارمي شود. همچنين تعداد 380 املاك زراعي علوي با مساحت تقريبي12ميليون مترمربع و مبلغ 209 ميليارد ريال و 620 املاك مسكوني علوي به مساحت 327 هزار و 668 مترمربع با مبلغ كارشناسي 116 ميليارد ريال به مردم روستاي آرخ بزرگ شهرستان گميشان استان گلستان واگذارشد. در مجموع تعداد هزار فقره اسناد علوي به مساحت تقريبي12 ميليون و 377 هزار متربع به ارزش 325 ميليارد ريال به مردم روستاي آرخ بزرگ شهرستان گميشان استان گلستان به صورت رايگان واگذارشد.

عضو كميسيون عمران مجلس: بودجه عمراني فقط يك دهم طرح هاي نيمه تمام را پوشش مي دهد

عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه بودجه عمراني سال 98 به هيچ وجه براي اجراي پروژه ها و طرح هاي عمراني كفايت نمي كند گفت: متاسفانه ميزان بودجه عمراني ما حدود 62 هزار ميليارد تومان است كه اين رقم شايد معادل با يك دهم هزينه مورد نياز براي اتمام كل پروژه هايي است كه اكنون توسط دولت در دست اجرا است.سيدكمال الدين شهرياري در گفت وگو با صما با اشاره به انتقادات اخير مركز پژوهش هاي مجلس از ناهمخواني بودجه عمراني با اهداف دولت، تصريح كرد: به اين معني كه با اين تناسب، عمر متوسط اجراي طرح ها 10سال خواهد بود و اين نشان مي دهد پروژه هاي عمراني به اين زودي ها به اتمام نمي رسند.وي با بيان اينكه عدم تخصيص بودجه مورد نياز باعث شده كه بسياري از پروژه هاي عمراني به صورت نيمه تعطيل دربيايد، افزود: در بودجه 98 62 هزار ميليارد تومان اعتبارات عمراني درنظر گرفته اند كه تقريبا برابر با بودجه عمراني سال97 است و رشدي نكرده است. اين نماينده مجلس در پاسخ به اينكه امسال چه ميزان از بودجه عمراني پيش بيني شده محقق شد،گفت: تاكنون شايد حدود 50درصد بودجه عمراني محقق شده است و در اين بخش بيشتر به سمت اسناد خزانه رفتند و به صورت نقدي مبلغ زيادي ارائه نشد. شهرياري در پاسخ به اينكه چرا اغلب از بودجه هاي عمراني براي ساير هزينه هاي دولتي استفاده مي شود و بودجه عمراني به ساير بخش ها اختصاص پيدا مي كندگفت: معمولا هزينه هاي دولت دو بخش بسيار عمده دارد كه شامل هزينه هاي جاري و ديگري بودجه عمراني است. هزينه هاي جاري مثل حقوق و دستمزد شامل هزينه هايي هستند كه به هيچ وجه قابل چشم پوشي نيستند و نمي شود از آنها صرفنظر كرد و هرماه بايد اين پرداخت ها انجام شود.

اين نماينده مجلس همچنين درخصوص تعيين تكليف پروژه هاي نيمه تمام كه از شروع برخي از آنها حتي چندين دهه مي گذرد، گفت: طي چند سال اخير تبصره اي تحت عنوان تبصره 19 در بودجه پيش بيني مي شود كه در برنامه ششم هم اين ماده ديده شد.به گفته وي، بر اساس تبصره 19 مقرر شد كه بعضي از طرح هاي عمراني نيمه تمام انتقاعي را كه بازگشت سرمايه دارند، به بخش خصوصي واگذار كنند و يا با مشاركت دولت با بخش خصوصي به اين صورت كه بخش خصوصي سرمايه خود را درگير اين پروژه ها و طرح ها كند و درواقع اين پروژه ها را از دولت خريداري كرده و به اتمام برساند و درنهايت بهره برداري كند.وي با بيان اينكه پروژه هايي از قبيل آزادراه ها، بزرگراه ها، ريل هاي راه آهن، نيروگاه ها، سدها و نوعي از پروژه ها هستند كه بعد از اتمام مي توانند درآمدزا باشند، گفت: به طور مثال بعد از اتمام ساخت يك بزرگراه يا آزادراه، مي توانند براي آن عوارض در نظر بگيرند و از محل دريافت عوارض، هزينه ساخت آن را جبران كنند.شهرياري ادامه داد: به همين دليل در تبصره 19 اين پيش بيني انجام شد تا از بار دولت در بخش پروژه هاي عمراني نيمه تمام كم شود و اجراي آنها و تامين هزينه هاي عمراني به دوش بخش خصوصي بيفتد، ولي متاسفانه در اين دو سال اخير كه تبصره 19 فعال شده، ما عملكرد روشن و چشمگيري از دولت در اين رابطه سراغ نداريم و ظاهرا دولت حاضر نيست كه به اين راحتي دست از سر اين پروژه هاي نيمه تمام بردارد. 

معاون اول رئيس جمهور: تعرفه واردات گوشت، صفر شد

معاون اول رئيس جمهورگفت: تعرفه واردات گوشت را صفر كرديم تا هركسي كه مي تواند، با ارز نيمايي گوشت وارد كند.

اسحاق جهانگيري با اشاره به دغدغه مردم در مورد نحوه توزيع گوشت گفت: اين روند به هيچ وجه قابل قبول نيست و به همين خاطر تصميماتي گرفته شد تا نحوه  توزيع صحيح گوشتي كه با ارز4 هزار و200 تومان وارد مي شود به نيازمندان اين بخش برسد. به گزارش خبرگزاري صداوسيما  جهانگيري در حاشيه جلسه امروز هئيت دولت تصريح كرد: در اين جلسه درباره ساز و كار مالي اروپا بحث شد كه چه كار كنيم تا از اين فرصت براي كشور استفاده شود. همچنين وزير امورخارجه و مسئولين اقتصادي در اين زمينه توضيحاتي دادند و تصميماتي نيز گرفته شد تا در داخل كشور توسط بانك مركزي و وزارت اقتصادي بتوانيم از اين فرصت استفاده كنيم. وي افزود: هم اكنون در شروع كار اين مورد قرار داريم و ممكن است محدوديت هايي وجود داشته باشد، اما آنچه مهم است اينكه ما مي خواهيم با اروپايي ها كار كنيم و همچنين آنها نيز مي خواهند با ما كار كنند، به همين خاطر روش هايي كه اروپايي ها پيشنهاد مي دهند را بررسي مي كنيم و از آن جا كه با منافع كشور سازگار باشد حتما استفاده مي كنيم. وي افزود: طرح هايي در اين دهه به بهره برداري رسيده كه برخي از آنها نزديك به هفت يا هشت سال طول كشيده است. در حوزه هاي اصلي همچون نفت، گاز، برق و كشاورزي طرح هايي با حدود20 ميليارد دلار بوده كه به بهره برداري رسيده است و اين حجم از سرمايه گذاري اين پيام را منتقل مي كند كه كشور به سمت پيشرفت مي رود. معاون اول رئيس جمهور با اشاره به اينكه شرايط كشور و اينكه مردم در فشار اقتصادي قرار دارندگفت: اميدوار هستيم بتوانيم در دو زمينه معيشت مردم كه كالاهاي مورد نياز آنها را به وفور فراهم كنيم و اشتغال تمركز جدي داشته باشيم.

خبر


 روزنامه رسالت، شماره 9430 به تاريخ 18/11/97، صفحه 4 (اقتصادي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 8 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
كيهان
 پيشخوان
نشريه علوم ترويج و آموزش كشاورزي
متن مطالب شماره 2 (پياپي 28)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است