|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/11/18: اخبار بانك ها
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9473
پنج شنبه 29 فروردين 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9430 18/11/97 > صفحه 4 (اقتصادي) > متن
 
      


اخبار بانك هابازگشت صدها زنداني به آغوش خانواده با حمايت بانك ملي ايران

بانك ملي ايران از سال ها پيش توجه به طرح هاي عام المنفعه اجتماعي و فرهنگي را جزء برنامه هاي اصلي خود قرار داده و طي سال هاي گذشته صدها زنداني جرايم غيرعمد با حمايت اين بانك به آغوش گرم خانواده بازگشته اند. به گزارش روابط عمومي بانك ملي ايران، اين بانك همواره توجه ويژه اي به فعاليت هاي عام المنفعه، اقدامات خيرخواهانه و تحقق آرمان هاي مسئوليت هاي اجتماعي از جمله نهادينه سازي فرهنگ خيرجمعي داشته و طي چند دهه انقلاب اسلامي نيز براي آزادسازي زندانيان ديه ناشي از جرايم غيرعمد حمايت مالي ويژه اي انجام داده است.

از آن جا كه آزادي زندانيان غيرعمد، يك خير فراگير است كه نه تنها شخص زنداني، بلكه خانواده او را هم نجات مي دهد، طي سال هاي گذشته صدها نفر از افرادي كه ناخواسته پشت ميله هاي زندان قرار گرفته اند، با حمايت هاي بانك ملي ايران، از كمك هاي نقدي تا جشن هاي گلريزان برگزار شده به كانون گرم خانواده خود بازگشته اند. بانك ملي ايران از سال 88 و طي يك دهه اخير در جشن گلريزان ستاد مردمي رسيدگي به امور ديه و كمك به زندانيان جرايم غيرعمد مشاركت موثري داشته و از محل منابع قرض الحسنه، مبلغي بيش از42 ميليارد ريال به اين امر خير اهدا كرده است. در ارديبهشت امسال نيز سي و يكمين جشن گلريزان ستاد مردمي رسيدگي به امور ديه و كمك به زندانيان جرايم غير عمد با مشاركت بانك ملي ايران برگزار شد و در اين مراسم به نمايندگي از مدير عامل بانك يك فقره چك چهار ميليارد ريالي به اين امر خير اهدا شد. مشاركت بانك در اين امر خير از محل سهم پنج درصد از دو درصد بودجه قرعه كشي سي و هشتمين مرحله حساب هاي قرض الحسنه پس انداز اين بانك صورت گرفت. بانك ملي ايران با سي امين جشن گلريزان ستاد مردمي رسيدگي به امور ديه و كمك به زندانيان جرايم غيرعمد نيز همراه بود و در سال گذشته نيز يك فقره چك يك ميليارد توماني ازسوي بانك اهدا شد.

بر اين اساس آزادسازي زندانيان غيرعمد و معسر، يكي از اقدامات خداپسندانه بانك ملي ايران است كه در قالب مسئوليت هاي اجتماعي انجام مي شود و اين بانك سعي داشته تا با روش هاي مختلفي نيز اين امر خير را توسعه دهد.در اين راستا سامانه اي از سوي بانك ملي ايران طراحي شد تا مشتريان بانك نيز بتوانند در امور خيرخواهانه و از محل منابع سپرده هايشان مشاركت داشته باشند.اين سامانه با مراكز ارائه دهنده خدمات عام المنفعه به طور مستقيم در ارتباط است و مراكز حمايتي، افراد يا طرح هايي كه به حمايت مالي نيازمندند، در آن معرفي مي شوند.واگذاري تعيين محل مصرف منابع قرض الحسنه به مشتريان از سوي اين بانك، مي تواند انگيزه بيشتري به سپرده گذاران براي كمك به نيازمندان تزريق كند.بدين ترتيب اين طرح ها از جمله آزادسازي زندانيان جرايم غيرعمد از سوي بانك به عنوان عامل جمع آوري منابع مالي، در اختيار مخاطبان قرار مي گيرد و با اين روش، سپرده گذاران مي توانند از ميان انبوه طرح ها و افراد نيازمند، خودشان محل مصرف منابع را به صورت حامي مشخص كنند.

آموزش بانكداري ويژه دانش آموزان در شعب بوشهر و اسلامشهر

با حضور در شعب بوشهر و اسلامشهر بانك پارسيان، دانش آموزان دبستان صبا بوشهر و دبستان غيردولتي شميم مهر اسلامشهر با هدف افزايش آگاهي و مهارت هاي آشنايي با بانكداري الكترونيك، ازنزديك با خدمات بانكي آشنا شدند. درجريان اين بازديدكه درتاريخ هاي 18 دي و 14 بهمن صورت گرفت؛ دانش آموزان ضمن آشنايي با سيستم بانكداري الكترونيك، اقدام به واريز وجه نمادين كردند. در ادامه با اهداي هداياي يادبود ازسوي بانك به دانش آموزان و گرفتن عكس يادگاري با پرسنل و مسئولين به اردوي خود پايان دادند. پاسخگويي به نياز هاي منطقه اي و محلي ناشي از تفاوت هاي محيط زندگي، تنوع بخشي به محيط هاي يادگيري با بهره گيري از امكانات و فضاي هاي آموزشي داخل وخارج از كلاس ومدرسه، ايجاد فضايي شاداب و با نشاط و لذت بخش براي دانش آموزان و ارتقاء جايگاه مدرسه در اذهان عمومي از اهداف مهم اجراي اين برنامه بود كه به همت بانك پارسيان به بهترين شكل انجام شد.

تقدير و تشكر پليس فتاي تهران بزرگ از اقدامات ارزشمند امورحراست پست بانك ايران

اولين نشست صميمي مديريت امورحراست پست بانك ايران و فرماندهي پليس فتاي تهران بزرگ به منظور تجليل و تكريم اقدامات و تعاملات ارزنده في مابين پيرامون پرونده هاي تخلفاتي در حوزه فناوري اطلاعات درسال جاري كه منجر به پيشگيري از خروج منابع بانك و شناسائي متخلفين و معرفي به دستگاه هاي قضائي شد، شنبه 13بهمن ماه سال جاري درمحل امور حراست اين بانك برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومي پست بانك ايران در اين نشست، آرش شهركي كيا مشاور مدير عامل و مديريت امور حراست اين بانك مراتب سپاس و تقدير دكتر فرحي مديرعامل پست بانك ايران را به سرهنگ تورج كاظمي رئيس پليس فتاي استان تهران و سرهنگ سيدحامد فخار رئيس امنيت پليس فتاي استان تهران و ساير كاركنان خدوم پليس فتاي تهران بزرگ اعلام و درخصوص برگزاري كلاس هاي آموزشي در حوزه فضاي مجازي و آشنائي كاركنان بانك با شيوه و شگردهاي افراد سودجو در اين حوزه و راهكارهاي مقابله با آن تاكيد كرد و مقررشد سرفصل هاي آموزشي دوره موصوف ضمن هماهنگي لازم با اداره كل آموزش و تحقيقات بانك تعيين و اقدامات بعدي جهت آموزش و تبيين مصاديق آن توسط اساتيد خبره و مجرب پليس فتاي تهران بزرگ صورت پذيرد. فرمانده پليس فتاي تهران بزرگ نيز در اين نشست از تعاملات ارزشمند و همه جانبه مديريت امور حراست پست بانك ايران درسنوات گذشته تاكنون تقدير و تشكر كرد و فرهنگ سازي و حمايت بانك ها در مقابله با جرايم فضاي مجازي كه اخيرا افراد سودجو بدان روي آورده اند را به عنوان يك راهكار مناسب عنوان كرد  و گفت: اقدامات ارزنده حراست پست بانك ايران در اين رابطه قابل تحسين است.

گفتني است: درپايان اين نشست با اهداي لوح سپاس از سرهنگ كاظمي، سرهنگ فخار و ديگر كاركنان خدوم پليس فتاي تهران بزرگ تقدير و تشكر لازم به عمل آمد.

اخبار بانك ها


 روزنامه رسالت، شماره 9430 به تاريخ 18/11/97، صفحه 4 (اقتصادي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه حقوق بشر
متن مطالب شماره 26، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است