|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران97/11/18: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7039
شنبه 31 فروردين 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6995 18/11/97 > صفحه 21 (اجتماعي) > متن
 
      


اخباراعزام 60 هزار نفر به عتبات عاليات در نوروز

مديركل عتبات عاليات سازمان حج از افزايش10 تا 20 درصدي اعزام هاي زميني و هوايي به عتبات در نوروز خبر داد و گفت: رقم نهايي افزايش هنوز مشخص نيست و پيش ثبت نام ها تا 22 بهمن ماه ادامه دارد.

به گزارش مهر، مرتضي آقايي در خصوص اعزام هاي نوروزي زائران به عتبات عاليات گفت: در حال حاضر پيش ثبت نام براي اعزام هاي نوروزي در حال انجام است و تا 22 بهمن ماه ادامه دارد.

وي گفت: متقاضياني كه قصد سفر از تاريخ 24 اسفند تا 8 ارديبهشت سال 98 را دارند، براي انجام پيش ثبت نام به سايت Atabat.haj.ir مراجعه كنند.

آقايي با اشاره به اينكه تاكنون 70 هزار نفر پيش ثبت نام اوليه را انجام داده اند، گفت: ظرفيت اعزام ما طي مدت اعلام شده 60 هزار نفر است كه با توجه به تعداد بالاي افرادي كه پيش ثبت نام را انجام داده اند، براي اعزام ها قرعه كشي مي شود و البته سعي مي كنيم ظرفيت فوق العاده اي را نيز براي سفرهاي نوروزي ايجاد كنيم.

مدير كل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت گفت: بجز ايام نوروزي، مراسم و مناسبت هايي را نيز داريم مانند 27 رجب، سوم شعبان، 13 رجب، 25 رجب و... به همين دليل اعزام ها را تا 8 ارديبهشت درنظر گرفته ايم.

وي در خصوص افزايش قيمت اعزام هاي نوروزي گفت: هنوز به صورت قطعي افزايش قيمت ها مشخص نشده اما پيش بيني اوليه ما اين است كه سفرهاي زميني به عتبات عاليات 10 درصد و سفرهاي هوايي نيز 15 تا 20 درصد افزايش قيمت داشته باشد.

وي تصريح كرد: در حال حاضر حداقل قيمت اعزام زميني به عتبات يك ميليون و 500 هزار تومان و حداكثر 2 ميليون و 100 هزار تومان است و سفرهاي هوايي نيز حداقل 3 ميليون و 200 هزار و حداكثر 3 ميليون و 500 هزار تومان است.

آقايي از علاقه مندان به تشرف اماكن زيارتي عراق درخواست كرد كه براي ثبت نام و اعزام، كاروان هاي مجاز تحت پوشش حج را انتخاب كنند، چرا كه اين گروه ها از پوشش بيمه اي، امنيتي و درماني برخوردار هستند.

لزوم ارائه طرح جامع براي مقابله با تصرف اراضي ملي

وزير كشور بر لزوم هماهنگي دستگاه ها و ارائه طرحي جامع با مديريت يكپارچه براي جلوگيري از هرگونه تصرفات غيرقانوني تاكيد كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، وزير كشور در نشست بررسي تخلفات تصرف در اراضي ملي بر لزوم هماهنگي دستگاه ها و ارائه طرحي جامع با مديريت يكپارچه در كل كشور براي جلوگيري از هرگونه تصرفات غيرقانوني جديد در اراضي و همچنين برخورد با متخلفان و تصرفات پيشين تاكيد كرد.

عبدالرضا رحماني فضلي در اين نشست ضمن تاكيد بر ضرورت برخورد با انواع تصرفات اراضي ملي در كشور، يكي از موضوعات مهم اين حوزه را مديريت يكپارچه برشمرد و گفت: مديريت بايد اعم از دستگاه هاي متولي و مناسبات و ارتباطات دستگاه ها و قوانين و مصوبات باشد و به نوعي در برگيرنده همه اين موارد باشد.وي افزود: بايد دستگاه خاصي با نقش و توانايي هماهنگ كنندگي متولي اين كار شود يا ستادي در اين زمينه تشكيل شود تا بتواند توان همه دستگاه ها و نهاد هاي اجرايي را در يك جهت هماهنگ كرده و به كار گيرد.

وزير كشور در ادامه به اهميت اجراي طرح كاداستر در كشور اشاره كرد و گفت: بايد ضمن شناسايي ضعف ها و كمبود هاي اين حوزه، مشكلات اجراي طرح را نيز احصا كنيم. همچنين براي پيشبرد هرچه بهتر كار، بايستي متوليان امر، در كنار ريشه يابي و حل مشكلات و موانع كار، طرح كاداستر را با بهره گيري از فناوري ها و شيوه هاي نوين، بازطراحي و اجرا كنند. رحماني فضلي در ادامه به نقش استانداري ها، فرمانداري ها، بخشداري ها و دهياري هاي سراسر كشور در ساماندهي اراضي و جلوگيري از تصرفات غيرقانوني اشاره كرد و گفت: بايد تا پايان برنامه ششم توسعه، گام بزرگي حداقل در زمينه اولويت بندي ها و نحوه اجراي طرح كاداستر در كشور برداريم. وزير كشور ضمن اشاره به طرح ارائه شده در اين نشست در خصوص تعيين تكليف تخلفات سنواتي تصرف اراضي ملي دستور داد؛ براساس اين طرح كه مشتمل بر نظر كارشناسي دستگاه هاي مرتبط و مسئول بوده و همچنين پيشنهادهاي جديد ارائه شده در جلسه، طرح تفصيلي كاملي تهيه شود تا در خصوص وضعيت و تعيين تكليف تصرفات پيشين و همچنين نحوه جلوگيري از هرگونه اعمال تصرفات جديد به يك برنامه جامع و تدوين قانون مشخص و واحد از ميان قوانين مختلف موجود در اين حوزه برسيم و همه دستگاه ها بر مبناي يك روند قانوني مورد اجماع عمل كنند. وزير كشور همچنين بر لزوم تدوين طرحي در جهت رصد، كنترل و نظارت بر اراضي ملي با همكاري شورا هاي تامين استان، استانداران و فرمانداران براي ارائه در هيات دولت تاكيد كرد.

عناوين رشته هاي بدون كنكور اعلام شد

رئيس سازمان سنجش آموزش كشور گفت: عناوين رشته هاي بدون كنكور ديشب روي سايت سازمان سنجش قرار گرفت و ثبت نام در اين رشته ها از 20 اسفند آغاز مي شود. به گزارش «ايران»، ابراهيم خدايي ديروز در نشست خبري كه خود با اعلام اين خبر تاكيد كرد: اسامي رشته هاي صرفا با سوابق تحصيلي در 281 عنوان رشته محل با 550 هزار ظرفيت 17 بهمن ماه اعلام مي شود. داوطلبان مي توانند از 20 اسفندماه تا 6 شهريور ماه براي پذيرش مهر 98 در اين رشته ها اقدام كنند.

رئيس سازمان سنجش آموزش كشور گفت: اسامي رشته و همچنين ثبت نام براي پذيرش بدون كنكور از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org انجام مي شود.داوطلبان در اين مرحله نيازي به پرداخت هزينه ندارند و مي توانند تا 100 كدرشته را انتخاب كنند.

خدايي گفت: 20 درصد ظرفيت اين نوع پذيرش روزانه و 50 درصد ظرفيت شبانه است. اما بيشتر ظرفيت شهريه پردازها به پذيرش بر اساس سوابق تحصيلي اختصاص دارد.رشته هاي دانشگاه آزاد در اين مجموعه رشته ها نيستند. در حال حاضر رشته هاي اين دانشگاه به شوراي گسترش دانشگاه ها براي تاييد ارسال شده است كه پس از تاييد تا تاريخ 20 اسفند به اين مجموعه اضافه مي شود.

رئيس سازمان سنجش يادآور شد: دانشگاه ها از 6 شهريور 98 سيستم پذيرش را مي بندند و سيستم پردازش را آغاز مي كنند و در آن زمان بر اساس سوابق تحصيلي و معدل ديپلم و تمامي ضوابط و سهميه هاي قانوني پذيرش مشروط را انجام مي دهند. سپس با داوطلب تماس مي گيرند و در نهايت داوطلب مختار است بين پذيرش با آزمون يا بدون آزمون تصميم بگيرد و در اين زمان هزينه ثبت نام را در دانشگاه مورد نظر پرداخت كند.

وي گفت: بازه زماني از 20 اسفند 97 تا 6 شهريور 98 انتخاب شده است و تا آن زمان كنكور سراسري هم برگزار مي شود. داوطلب در صورتي كه علاقه مند به شركت در كنكور باشد مي تواند كارنامه خود را مشاهده كند و در نهايت تصميم بگيرد. اين مسير به تدريج در سال آينده بيشتر تقويت مي شود و داوطلباني كه دوست ندارند در استرس كنكور قرار بگيرند مي توانند از اين مسير براي ورود به دانشگاه استفاده كنند. به اين دليل كه دانش آموزان تا خردادماه معدل و نمره سوابق تحصيلي ندارند پيش بيني مي شود كه اين دسته از داوطلبان از مردادماه 98 به بعد در پذيرش سوابق تحصيلي شركت كنند.

خدايي گفت: دانشگاه ها بايد در پذيرش بر اساس سوابق تحصيلي تمامي ضوابط و سهميه هاي قانوني را رعايت كنند و براي انجام درست اين موضوع دستورالعمل اجرايي تهيه كرديم كه به دانشگاه ها ابلاغ مي شود. همچنين جلسه توجيهي براي دانشگاه ها خواهيم داشت تا اين شيوه پذيرش را بدون اشكال اجرا كنند.مسئوليت نظارت بر اين مسير پذيرش بر عهده سازمان سنجش است و سازمان سنجش بر روند پذيرش دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصيلي نظارت خواهد كرد.

اختصاص 30 درصد بودجه سال آينده شهرداري تهران به توسعه حمل و نقل عمومي

معاون برنامه ريزي، توسعه شهري و امور شوراي شهردار تهران با بيان اين كه در لايحه پيشنهادي بودجه 98 شهرداري تهران به موضوع حمل و نقل و ترافيك توجه ويژه اي شده است، گفت: در بودجه پيشنهادي سال آينده، بيش از 4500 ميليارد تومان اعتبار تملك دارايي هاي سرمايه اي و مالي در بخش حمل و نقل و ترافيك پيش بيني شده است.

سكينه اشرفي با اشاره به تقديم لايحه 18 هزار و 930 ميليارد توماني شهرداري تهران در سال 98 به شوراي شهر تهران به ايسنا گفت: از موضوعاتي كه در اين لايحه مي توان به آن اشاره كرد اين است كه حدود 30 درصد از منابع بودجه سال آينده كه بالغ بر 4500 ميليارد تومان مي شود، براي اعتبارات تملك دارايي هايي سرمايه اي و مالي در بخش حمل و نقل و ترافيك در نظر گرفته شده است. به گفته اشرفي، از مبالغ اختصاص داده شده براي بخش حمل و نقل و ترافيك، حدود سه چهارم آن براي توسعه حمل و نقل ريلي و يك چهارم آن براي توسعه حمل و نقل غيرريلي در نظر گرفته شده است.

معاون شهردار تهران اظهاركرد: در بودجه سال آينده، رقم اعتبار پيش بيني شده براي توسعه بخش حمل و نقل ريلي در مجموع حدود 2600 ميليارد تومان پيشنهاد شده است كه براي توسعه و ساماندهي خطوط فعلي و احداث و توسعه خطوط در حال ساخت هزينه خواهد شد.

اخبار


 روزنامه ايران، شماره 6995 به تاريخ 18/11/97، صفحه 21 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه تيتر صبح
متن مطالب شماره 15، فروردين 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است