|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/11/18: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9473
پنج شنبه 29 فروردين 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9430 18/11/97 > صفحه 5 (شهرستان) > متن
 
      


خبراجراخواني داستان هاي انقلاب اسلامي در مدارس قم

قم- خبرنگار رسالت: همزمان با ايام دهه فجر انقلاب اسلامي و با حضور دو گروه اجراخوان، داستان هاي انقلاب در مدارس استان قم براي دانش آموزان روايت شد.به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان قم، همزمان با ايام دهه فجر انقلاب اسلامي و با حضور دو گروه اجراخوان، داستان هاي انقلاب در مدارس استان قم براي دانش آموزان روايت شد. هنرمندان اجراخوان در اين اجراخواني با استفاده از پرده هاي نقاشي و بازي برخي صحنه ها دو داستان به قلم محمدرضا آزاد مدرس دانشگاه و كارشناس ارشد ادبيات نمايشي را روايت مي كنند. اجراخواني "جشن" كه در مدارس دخترانه استان روايت مي شود، داستان چند دختر دانش آموز است كه در دوران انقلاب، در جريان برگزاري جشني كه شرط حضور در آن برداشتن حجابشان است، در برابر كشف حجابشان امتناع مي كنند. اين اتفاق باعث مي شود تا آنها بيش از پيش به مخالفت با رژيم پهلوي بپردازند و وارد جريان مبارزات انقلابي شوند و حتي در دوران پس از انقلاب هم نهضت فكري امام خميني(ره) را همراهي كنند.

فرمانده انتظامي نيشابور خبرداد: اعطاي كتاب رايگان به كاركنان پليس نيشابور

نيشابور- خبرنگار رسالت: فرمانده انتظامي نيشابور از اعطاي كتاب رايگان به كاركنان پليس شهرستان در راستاي ترويج فرهنگ مطالعه خبر داد.سرهنگ حسين دهقان پور با تشريح شاخصه هاي پليس دانش بنيان و جامعه محور و تقدير از كاركناني كه مطالعه را در برنامه هاي روزانه و زندگي خود قرار داده اند، افزود: كتاب و كتابخواني از سنت هاي ارزشمند اسلامي است زيرا كه كتاب ابزار دانش پژوهي است و دانش شاخص برتري است.وي با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري كه فرمودند " امروز كتابخواني و علم آموزي نه تنها يك وظيفه ملي كه يك واجب ديني است" بيان كرد: مطالعه علاوه بر گسترش آگاهي، رشد قدرت تفكر، آموختن مهارت هاي زندگي باعث آگاهي از راه حل ها و استفاده از تجربيات ديگران در رفع مشكلات خواهد شد، ليكن بايد كتاب خواني را از خانواده شروع كرد، چرا كه بنيادهاي عادت به مطالعه در خردسالي و نخست در خانواده شكل مي گيرد.

با هدف افزايش عمر روكش آسفالت انجام شد: درزگيري ترك هاي آسفالت معابر منطقه 20

شهرري- خبرنگار رسالت: معاون فني و عمران شهرداري منطقه 20 از آغاز طرح درزگيري روكش آسفالت معابر سواره رو با هدف افزايش عمر روكش آسفالت خبر داد.يوسف علي دهقان با بيان اين مطلب گفت: با رويكرد اقتصاد مقاومتي مبتني بر كاهش هزينه ها، انجام درزگيري آسفالت معابر در دستور كار مديريت شهري منطقه قرار گرفت كه در افزايش عمر آسفالت سهم بسزايي خواهد داشت.دهقان با اشاره به اينكه تاكنون 12 هزار و 500 مترطول از معابر شهري با درزگيري مرمت شده اند، افزود: درزگيري خيابان هاي فدائيان اسلام، كميل، قدس، شهيد غيوري، شهيد رجب نيا در حال انجام است و با شناسايي معابر آسيب ديده، موارد ديگر نيز در برنامه اجرايي قرار مي گيرد.وي مساعد بودن شرايط جوي و دماي محيطي مناسب را از الزامات اجراي اين طرح برشمرد و گفت: اجراي درزگيري ترك هاي آسفالت به عنوان يك روش نگهداري پيشگيرانه از تخريب آسفالت و لايه هاي بستر معابر سواره رو محسوب مي شود.

مديركل تعزيرات حكومتي البرز خبر داد: تخلف در فاكتورهاي يك بيمارستان

كرج- خبرنگار رسالت: تخلف 22 ميليارد ريالي در يك بيمارستان كرج كشف شد. مختاري مديركل تعزيرات حكومتي البرز ضمن اعلام اين خبر گفت: اين بيمارستان با ارائه خدمات مازاد بر نياز بيماران و اكثرا خارج از تعهدات بيمه اقدام به اضافه دريافت از بيماران كرده است.وي با بيان اينكه با بررسي هاي فني انجام شده از صورتحساب حدود 4 هزار و 200 نفر از بيماران بالغ بر 22 ميليارد ريال اضافه دريافت كشف شده است، افزود: مردم به صورت حساب نهايي زمان ترخيص دقت نمايند زيرا اين بيمارستان با اضافه كردن دو رديف به صورت غيرقانوني و مبهم در صورت حساب بيماران اقدام به دريافت مبالغي از يك ميليون ريال تا هفت ميليون ريال از بيماران كرده است. وي افزود: پرونده اين تخلف در يكي از شعبه هاي بدوي تعزيرات حكومتي شهرستان كرج رسيدگي مي شود.

فرماندار شاهرود: معدن بوكسيت شاهرود تعطيل مي شود

شاهرود- خبرنگاررسالت : فرماندارشاهرود درمصاحبه باخبرنگاران شاهرود گفت :بنده درطي هفت ماه گذشته و زمان حضورم بيشترين جلسات را با مسئولين شركت بوكسيت داشته ام و با رايزني هاي انجام شده مجوز برداشت 1313 هكتاري اين شركت به150هكتار كاهش يافته و بنده مخالف فعاليت معدن نيستم اما باتخريب طبيعت ومحيط زيست مخالفم كه شاهوار حوضه آبخيز شهرستان مي باشد واز طرفي اين شهرستان منطقه بسطام قطب كشاورزي هستند و نبايد كوچكترين صدمه اي با توجه به نرخ بالاي بيكاري به اين بخش وارد شود بنابراين بايد حوضه هاي آبريز تسطيح واحيا شود بايد محيط زيست كه از لحاظ پوشش وآسيب به زيست حيوانات شده اصلاح شود ودرصد تخصيصي به روستاي همجوار معدن پرداخت وطبق توافق انجام شده پنجاه درصد ازعمليات فرآوري باايجاد يك كارگاه درشاهرود وجذب نيروي كار از منطقه به مرحله انجام برسد كه درغير اينصورت طبق قانون بايدمعدن بوكسيت شاهرود تعطيل شود چون مطالب عنوان جزء تعهدات شركت درقبال شهرستان ومنطقه مي باشد.

همزمان با ايام دهه فجر؛ قبور شهداي شهر تالش غبارروبي شد

تالش- خبرنگار رسالت: به گزارش روابط عمومي شهرداري تالش؛ مهندس شهرام غني زاده شهردار جديد تالش با همراهي رئيس و اعضاي شوراي اسلامي شهر و معاون اداري مالي و توسعه منابع انساني، جمعي از كاركنان و ريش سفيدان با حضور در گلزار شهدا و مزار شهداي گمنام تالش ضمن غبارروبي و گلباران با آرمان هاي رفيع ايشان تجديد ميثاق نمودند.

تيم جراحي پلاستيك مناطق محروم در دزفول مستقر شد

دزفول-خبرنگار رسالت: تيم جراحي پلاستيك و ترميمي مناطق محروم با نام موسسه ملي مرهم براي انجام جراحي هاي رايگان در بيمارستان گنجويان دزفول مستقر شد. رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهرستان دزفول با اعلام اين خبر گفت: موسسه مرهم يك سازمان مردم نهاد به سرپرستي پروفسور عبدالجليل كلانتر هرمزي بوده و تخصصي ترين تيم جراحي پلاستيك و ترميمي مناطق محروم جهان است.

يوسف پريدار افزود: اين تيم نسبت به ويزيت و درمان رايگان شكاف لب، شكاف كام و ناهنجاري هاي همراه تولد جمجمه، سر و صورت در نقاط مختلف كشور اقدام مي كند. وي اظهار داشت: ممكن است برخي از جراحي ها از نوع پيچيده ترميمي باشند كه ادامه آنها در تهران انجام خواهد شد. رئيس دانشگاه علوم پزشكي دزفول افزود: اين تيم تاكنون جراحي هاي پلاستيك و ترميمي رايگان ديگري در ديگر استان هاي كشور همچون ايلام و خراسان انجام داده اند.

استاندار سيستان و بلوچستان: مناطق آزاد بايد از آزادي عمل برخوردار باشند

زاهدان- خبرنگار رسالت: استاندار سيستان و بلوچستان در نشست مشترك شوراي معاونين دبيرخانه شوراي عالي مناطق آزاد و مديران عامل مناطق آزاد كشور كه با حضور وزير امور اقتصادي و دارايي، مشاور رئيس جمهور و دبير شوراي عالي مناطق آزاد كشور و نمايندگان حوزه هاي انتخابيه چابهار و ايرانشهر در مجلس در چابهار برگزار شد با انتقاد از موانع پيش روي فعالان اقتصادي و چالش هاي به وجود آمده در فضاي كسب وكار مناطق آزاد، گفت:منطقه آزاد چابهار به واسطه موقعيت ژئوپليتيكي ويژه، نقش موثري در محروميت زدايي استان، رونق فضاي اشتغال و كسب وكار و همچنين برقراري امنيت در استان، دارد و با همه مناطق آزاد كشور متفاوت است.احمد علي موهبتي افزود:50 سال پيش چابهار به عنوان يكي از 12 منطقه استراتژيك كشور براي توسعه كشور شناسايي و فرودگاه و نيروي دريايي اين منطقه از همان زمان پيش بيني شده است.

وي گفت: اگر تجارت و كسب وكاري در مناطق آزاد وجود داشته باشد، اين مناطق مي توانند خلا بزرگ گردشگري و نشاط كشور را پر كنند. استاندار سيستان و بلوچستان تصريح كرد: قرار بود مناطق آزاد، از آزادي عمل برخوردار باشند، اما اكنون تمام قوانين و دستورالعمل هاي اقتصادي و تجاري سرزمين اصلي را در مناطق آزاد هم اعمال مي كنند.

معاون سرمايه گذاري و مشاركت هاي مردمي شهرداري قزوين خبر داد: تهيه 30 بسته فرصت سرمايه گذاري در شهرداري قزوين

قزوين- خبرنگار رسالت: عليرضا ترابي، معاون سرمايه گذاري و مشاركت هاي مردمي شهرداري قزوين از تهيه 30 بسته فرصت سرمايه گذاري در شهرداري قزوين خبر داد.عليرضا ترابي، معاون سرمايه گذاري و مشاركت هاي مردمي شهرداري قزوين گفت: گردشگري، فرهنگ سلامت ورزش، حمل و نقل و ترافيك، محيط زيست، سيما و منظر شهري، تجارت و كسب و كار و نوسازي بافت فرسوده از رويكردهاي اصلي بسته هاي سرمايه گذاري است. به گزارش روابط عمومي معاونت سرمايه گذاري و مشاركت هاي مردمي شهرداري قزوين؛ ترابي خاطر نشان كرد: شهرداري به واسطه توان بالاي فني، اجرايي و تخصصي خود، در طول ادوار مختلف هميشه به مدد ساير دستگاه هاي استان از جمله ادارات كل، فرهنگ و ارشاد اسلامي، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، ميراث فرهنگي و صنايع دستي و گردشگري، محيط زيست و... در پروژه هاي مختلف شهري آمده است. فرمانده انتظامي استان اصفهان خبرداد:

روند كاهشي نزاع در استان اصفهان

اصفهان- خبرنگار رسالت: فرمانده انتظامي استان اصفهان با بيان اينكه جرم ناشي از ضرب و جرح موردنياز به پزشكي قانوني در استان اصفهان در 9 سال گذشته با كاهش روبه رو بوده است ، گفت : در 9 سال اخير كمترين نزاع در اصفهان را در سال 96 شاهد بوده ايم.سردار مهدي معصوم بيگي در نشست خبري با بيان اينكه در حوزه نزاع منجر به جرح افراد در سال 96 تعداد 37 هزار و 751 نفر در اصفهان تحت معاينه پزشكي قانوني قرار گرفتند كه نسبت به سال قبل 3/2 درصد كاهش داشته است ، بيان داشت : اصفهان در رتبه چهاردهم نزاع كشور به نسبت جمعيت (سومين استان پرجمعيت كشور) قرار دارد كه نسبت خوبي است.وي با بيان اينكه در زمينه متوفيان ناشي از عوارض سوء مواد مخدر در سال 96 ميزان 7/3 درصد كاهش را شاهد بوديم كه اين نرخ در كشور 4/2 درصد بوده است ، بيان داشت : بر اين اساس اصفهان در اين زمينه رتبه دوازدهم كشور را به ازاي هر 100 هزار نفر دارد.فرمانده انتظامي استان اصفهان با اشاره به رويكرد پليس در زمينه مبارزه با خودروهاي آلاينده اظهار داشت : با همكاري شهرداري اصفهان طرح ديده بان در اصفهان در حال انجام است كه به شكل سرصحنه خودروها از نظر آلايندگي كنترل مي شوند.

خبر


 روزنامه رسالت، شماره 9430 به تاريخ 18/11/97، صفحه 5 (شهرستان)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله علوم مراقبتي نظامي
متن مطالب شماره 3 (پياپي 503)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است