|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان97/11/18: توسعه همه جانبه زيرساخت هاي قدس در پرتو جامع نگري مديريت شهري
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22165
شنبه 31 فروردين 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 22121 18/11/97 > صفحه 10 (حوادث) > متن
 
      


توسعه همه جانبه زيرساخت هاي قدس در پرتو جامع نگري مديريت شهريواقعيات ميداني و سوابق عملكرد مديران مبين اين واقعيت است كه هر جا كار به كاردان سپرده شده و شايسته سالاري و نخبه گزيني ملاك سپردن مسئوليت ها بوده شاهد عبور خردمندانه از مشكلات، تبديل تهديدها به فرصت، رفع بن بست ها و مديريت هوشمندانه منابع و زمان بوده ايم و عكس قضيه به گواه خسارات غيرقابل جبران نيز صادق است. از اين روي معرفي سرمايه هاي ملي مي تواند چراغ راه هدايت جامعه به پهنه توسعه و ساحل آرامش باشد.

مهندس مسعود مختاري از شهرداران با سابقه و پيشينه خدمات درخشان كشور به شمار مي رود كه همواره در شهرهاي مختلف منشاء اقدامات، خدمات ويژه و تحولات ارزنده در حوزه اداره امور شهرها بوده است.

ايشان با اتكاء به دانش مديريت شهري و جامع نگري در امر توسعه ساختار و زيربناهاي شهري طرحي نو در شيوه اعمال مديريت شهري ارايه نموده و به الگويي از مديريت عبور از بحران را به منصه ظهور رسانده است.

مهندس مختاري در كوران كار با استانداران و شوراهاي مناطق مختلف كشور طي چند دهه به مثابه فولاد آبديده با تحمل دشواري هاي ناشي از كمبود اعتبارات و توسعه بي رويه شهرنشيني در سنوات گذشته به مدير مهار كننده بحران ها و تبديل تهديدها به فرصت لقب گرفته است.

مهندس مختاري شهردار قدس كه همكاري با استانداران استانهاي مختلف كشور را در كارنامه اش دارد، هنگام خدمت دكتر حبيب الله دهمرده در سمت استاندار لرستان كه گشودن بن بست ها با تلاش بي وقفه شبانه روزي و پرهيز از زخارف دنيا از جمله ويژگي ها و فضايل اوست كه مقام معظم رهبري فرموده اند به ايشان صد مرده بگوئيد، تنها نيروي مورد اعتماد ايشان بود كه همواره كارهاي دشوار و حساس را به ايشان واگذار مي نمود. كما اينكه دكتر دهمرده در جريان اجراي طرح بازسازي و توسعه مناطق حاشيه اي و مسئله دار علي آباد، حاشيه رودخانه كرگانه و... گفت: مهندس مختاري نيروي پرهيزكار، توانمند و امين اينجانب  بود كه به منظور حسن انجام طرح ها، متولي امر شد.

مهندس مختاري به بركت چنين فضيلت ها و توانمندي هايي موفق شده بسياري از شهرداري هاي مقروض و ورشكسته را كه مسئوليت شان را پذيرفته، نجات دهد و روي ريل خودكفايي و توسعه قرار دهد.

شهردار قدس همواره به مصداق همه جاي ايران سراي من است، در هر شهري از ايران عزيز مسئوليت  به عهده اش سپرده شده چون زادگاهش با صداقت و زايدالوصف و عشق خدمت به مردم خود را وقف عمران و آباداني مورد انتظار شهروندان كرده و در عمل ثابت نموده كه شايسته گزيني رمز موفقيت در روند اداره امور جامعه است كه بايستي حسن انتخاب و شايسته سالاري اعضاي شوراي شهر قدس را ارج نهاد و به آنان و موكلين شان تبريك گفت.

به منظور آشنايي با دستاوردهاي شهرداري قدس در چهلمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي، حاصل گفت و گو با مهندس مسعود مختاري را تقديم خوانندگان عزيز  مي كنيم.

شهردار قدس در خصوص افتتاح 40 پروژه عمراني در سال 97 بيان داشت: دستاوردهاي شهرداري قدس در چهلمين سال پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي، انعكاس تلاش و خدمتگذاري نظام به مردم است.

مهندس مسعود مختاري با اشاره به فرا رسيدن چهلمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي، گفت: تحرك و پويايي بي سابقه در اقدامات اجرايي و عمراني در شهر در آستانه دهه پنجم انقلاب اسلامي خدمتي به شهروندان عزيز است.

شهردار قدس به تشريح اقدامات و عملكردهاي اين مجموعه در حوزه هاي فرهنگي و اجتماعي، فني و عمراني، و رسيدگي به محلات كم برخوردار در سطح شهر پرداخت و گفت: توسعه پايدار شهر و مبلمان شهري، ثمره توزيع متوازن امكانات با اولويت مناطق كم برخوردار است.

مهندس مختاري با بيان اينكه شكل گيري برخي از مناطق شهر قدس، ناشي از رشد بي ضابطه و سكونتگاه هاي غير رسمي بوده است، افزود: محله هايي مانند محمدآباد، خيابان چمن، شهرك بهشتي (خيابان نفت)، خيابان گودرزي، شهيد عالمي، خيابان شاه بوداغيان و خيابان كاج و... از جمله محلات شهر هستند كه ويژگي هايي مانند تراكم جمعيتي بالا و كم بهره از سرانه ها و زيرساخت هاي عمراني، اين محلات را جزو بافت هاي آسيب پذير شهر قرار داده است.

وي تصريح كرد: با توجه به اينكه رشد و توسعه محلات، توزيع عادلانه امكانات در آنها، موجب بهره وري هزينه ها در ساير مناطق شهر مي شود.

شهردار قدس ضمن تبريك چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، خاطرنشان ساخت: محروم بودن برخي از مناطق شهر از امكانات و زيرساخت هاي مناسب، كاهش بهره وري اجراي پروژه ها در ساير نقاط به دليل بارگزاري بيش از حد فعاليت و جمعيت بر آنها را به دنبال دارد.

مهندس مختاري با بيان اينكه هدف گذاري براي احداث و افتتاح بيشتر پروژه هاي شهري با اولويت مناطق كم برخوردار انجام مي پذيرد، گفت: اين شهرداري مهمترين راهبرد خود را بر مبحث « بازآفريني شهري و احياي بافت هاي فرسوده » قرار داده و با پيگيري هاي مصرانه اي كه براي تخصيص تسهيلات به منظور بازآفريني بافت هاي فرسوده شهر در سطح شهرستان و استان تهران انجام شده، اين شهر به يكي از شهرهاي پيشرو در جذب اعتبارات مبدل گرديده است.

ايشان بيان داشت: در بودجه سال آينده نيز پروژه هاي شهري به سمت محروميت زدايي و ارائه خدمات به مناطق كم برخوردار از سرانه هاي شهري، هدايت خواهد شد و همه تلاش و توان مجموعه مديريت شهري بر هدايت پروژه هاي فني، عمراني، فرهنگي و خدماتي در اين مناطق به كار مي رود. زيرا عميقا معتقدم توسعه پايدار شهري، حاصل توزيع متوازن امكانات با اولويت مناطق كم برخوردار است.

وي با تاكيد بر اينكه مردم شايسته خدمات ملموس و عيني شهرداري قدس در حوزه خدمات، عمران، فني و... هستند، تصريح كرد: بخش عمده اي از رضايت و نارضايتي شهروندان در حوزه خدمات شهري شكل مي گيرد و مردم نسبت به نارسايي هاي شهر و عملكرد شهرداري عكس العمل نشان مي دهند. زيرا شهر يك پديده زنده است و در همين راستا با رسيدگي به وضعيت شهر و ارائه خدمات مطلوب شهري، شهروندان با رغبت بيشتري، نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام مي كنند و يك رابطه دو سويه ميان شهروندان و شهرداري به وجود مي آيد.

شهردار قدس اذعان داشت: اين شهر از نظر درخشش و افتخارآفريني جوانان خود در حوزه هاي علمي و ورزشي در سطح كشور يك شهر بي بديل و استثنايي است و در اين راستا همايش تجليل از نخبگان علمي، فرهنگي و ورزشي برگزار شد، همچنين وجود صنايع مختلف از جمله قطعه سازي ها، مجموعه ايران خودرو موقعيت شهرستان قدس را ويژه كرده است.

مهندس مختاري با اشاره به اينكه روند شكل گيري شهر از سال 72 به يكباره جهش يافته است، اظهار داشت: اما توسعه زيرساخت هاي شهر متناسب با ازدياد جمعيت شهر نبوده كه ريشه تمامي مشكلاتي كه امروزه شاهد آن هستيم، در همين توسعه نيافتگي زيرساخت هاي شهري مي باشد.

 شهردار قدس خاطرنشان ساخت: ميزان سرانه ورزشي يك متر و بيست سانتيمتر، سرانه درماني كل شهر قدس 100 تخت بيمارستاني است و عليرغم اينكه بخشي از آلودگي استان تهران و خسارات ناشي از آن گريبانگير شهر قدس است ولي مردم اين شهر از فعاليت معادن و ساير فعاليت هاي صنعتي كه در حاشيه اين شهر انجام مي شود، بهره اي نمي برند.

مهندس مختاري اذعان داشت: مردم ما بسيار نجيب و متعهد به آرمان ها و ارزش هاي انقلاب و ولايت هستند و اين مسئله باعث شده كه ما در مجموعه شهرداري و شوراي اسلامي شهر با خود عهد ببنديم تا به موضوعاتي كه بر عهده شهرداري هم نباشند ورود كنيم تا مشكلات و دغدغه هاي شهروندان عزيز مرتفع گردند.

وي تصريح كرد: به همين منظور در سال گذشته با تصويب شوراي شهر، چهار قطعه زمين براي مدارس اختصاص يافت كه به آموزش و پرورش تحويل داده شد.

شهردار قدس با اشاره به اهتمام اين شهرداري در امر توسعه امكانات و فرهنگ ورزشي، خاطرنشان ساخت: در هفته دولت سال جاري دو سالن ورزشي افتتاح گرديد و دو سالن ديگر نيز در دهه فجر افتتاح شدند.

مهندس مختاري اضافه كرد: احداث سه سالن ديگر به منظور ارتقاي سرانه هاي ورزشي در دستور كار است تا جوانان بتوانند از اين فضاها بهره مند شوند.

شهردار قدس گفت: سرانه فضاي سبز شهر قدس 6 متر بوده كه طي يك برنامه پنج ساله مصوبه شوراي اسلامي، اميدواريم آن را به 15 متر افزايش دهيم تا به استانداردهاي قابل قبول و مطلوب در اين زمينه نيز برسيم.

مهندس مختاري بيان داشت: شهرداري در حوزه هاي مختلف شهري، خدمت به مردم را محور عملكردهاي خود قرار داده است ولي با در نظر گرفتن معضلات ناشي از رشد بي رويه و توسعه بي برنامه شهر، حداقل يك مهلت زماني ده ساله نياز است تا اين شهر از بعد نيازهاي اوليه شهري به يك تعريف قابل قبول دست يابد.

ايشان تاكيد كرد: چهلمين فجر انقلاب اوج شكوفايي و بيداري ملت ايران در سايه نظام اسلامي است.

مختاري خاطرنشان ساخت: تا زماني كه مردم متدين و انقلابي ما پاي ارزش ها و آرمان هاي انقلاب اسلامي ايستاده اند و با رهنمودهاي مقام معظم رهبري (مدظله العالي)، ياوه گويي هاي قدرت هاي جهاني راه به جايي نخواهد برد. ولي بايد پذيرفت كه مردم تحت فشار هستند و در اين زمينه بايد تدبيري انديشه شود تا قشر آسيب پذير جامعه از بعد اقتصادي و اشتغال شرايط مناسبي را تجربه نمايند.

شهردار قدس با اشاره به اينكه به منظور گراميداشت چهل سالگي انقلاب اسلامي از دي ماه امسال 60 برنامه فرهنگي در نظر گرفته شده كه به طور ميانگين دو برنامه در هر روز در حوزه فرهنگي و ورزشي در حال برگزاري گرديده است، گفت: 28 پروژه عمراني در هفته دولت سال جاري و 12 پروژه زيرساختي و زيربنايي و تعدادي پروژه ساماندهي و بهسازي در ايام الله دهه فجر توسط مجموعه مديريت شهري افتتاح شدند تا در مجموع 40 پروژه عمراني در سال جاري تقديم شهروندان شود.

وي از برگزاري 60 برنامه فرهنگي و اجتماعي توسط شهرداري در ايام دهه فجر خبر داد و تصريح كرد: برنامه هاي متنوعي در دهه فجر پيش به اجراء درآمد و به مناسبت چهلمين سال پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران، برنامه هاي متنوع فرهنگي، اجتماعي و ورزشي با هدف حفظ آرمان ها و ارزش هاي انقلاب اسلامي و معرفي دستاوردهاي آن، شناساندن اهداف و مفاهيم انقلاب اسلامي به نسل حاضر و نسل هاي آينده، ايجاد فضايي متناسب با اين جشن ملي برگزار گرديد.

شهردار قدس خاطرنشان ساخت: اين دهه به ‏عنوان يكي از مناسبت‏هاي شاخص ملي- مذهبي ايران اسلامي از ظرفيت‏هاي بالقوه‏ بسيار بالايي برخوردار است كه مي توان با برنامه‏ ريزي مناسب براي به فعل رساندن اين ظرفيت‏ها اقدام كرد كه در همين راستا 60 برنامه متنوع با موضوعات مختلف فرهنگي، اجتماعي و ورزشي در نظر گرفتيم.

وي عنوان كرد: از جمله برنامه هاي تدارك ديده شده براي دهه فجر مي توان به گراميداشت 40 سالگي انقلاب اسلامي، همايش دستاوردهاي انقلاب، ديدار با خانواده شهداي محله، غبار روبي مزار شهدا، برگزاري مسابقات حفظ و قرائت و ترتيل قرآن كريم، مسابقه اذان نداي ملكوت، مسابقه كتابخواني و پيامكي شعارهاي انقلاب، مسابقه شطرنج، مسابقه دلنوشته انقلاب و روزنامه ديواري، مسابقه نقاشي كودكان، مسابقه ورزشي، برگزاري نمايشگاه كتاب و نمايشگاه بانوي انقلابي اشاره كرد.

مهندس مختاري در ادامه گفت: البته برنامه هايي نظير پخش فيلم هاي عمار، بازديد از موزه عبرت، كاردستي بزرگترين پرچم انقلاب، گلبانگ آزادي، نغمه پيروزي، جشنواره غذاي سنتي، ترسيم نور 11، تجمع هيئات مذهبي، ويژه برنامه شهادت حضرت زهرا (س) نيز پيش بيني شده كه از 11 تا 22 بهمن ماه در فرهنگ سراها و خانه فرهنگ هاي سطح شهر در حال برگزاري هستند.

وي گفت: به زودي عمليات احداث تقاطع غير همسطح ورودي شهر قدس كليد مي خورد.

شهردار قدس تاكيد كرد: رفع گره هاي ترافيكي ايجاد شده در شهر يكي از مهمترين مسائلي است كه مورد تقاضاي شهروندان قدس است كه بايد توسط كارگروه فني بررسي و نتيجه نهايي آن به شوراي ترافيك ارسال گردد تا مورد بررسي نهايي قرار گيرد.

مهندس مختاري افزود: بسته شدن معبر اصلي ورودي شهر قدس به لحاظ رعايت مقررات ايمني بوده است زيرا ورودي نفت پارس مشكلات زيادي را از لحاظ ترافيكي و ايمني به وجود آورده كه با بسته شدن اين مسير، نقيصه رفع شده اما مشكل ترافيكي در جاي ديگري بروز يافته است. لذا در همين راستا خواستار آن هستيم تا با لحاظ نكات فني، راه حلي براي رفع اين مشكل  ارايه و اجراء گردد.

وي با بيان اينكه هدف از تشكيل اين جلسه اتخاذ راهكاري مناسب براي رفع مشكلات ايجاد شده در اين زمينه مي باشد، گفت: با اتخاذ راهكار مناسب از لحاظ ترافيكي، سرعت اجرايي شدن طرح تسريع مي يابد و خواسته شهروندان احداث يك دور برگردان ايمن و بررسي تمامي ملاحظات فني و مهندسي براي تحقق اين مهم مي باشد.

شهردار قدس با اعلام اين خبر كه هدف گذاري 16 پروژه براي افتتاح در دهه فجر تجلي جهاد عمراني شهرداري قدس است، تصريح كرد: يكي از مهمترين اولويت هاي مجموعه مديريت شهري در دوره جديد بر اتمام و تكميل پروژه هاي نيمه تمام و تقويت زيرساخت هاي عمراني معطوف شده بود كه افتتاح و بهره برداري از 28 پروژه عمراني شاخص و حائز اهميت در هفته دولت سال جاري گوياي عزم راسخ و اهتمام اين مجموعه در راستاي خدمت رساني مطلوب به شهروندان و تحقق مطالبات به حق ايشان و دستيابي به توسعه پايدار شهر قدس است.

مهندس مختاري با بيان اينكه امسال به لطف خداوند و رهبري مدبرانه مقام عظماي ولايت چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي است، افزود: در ماه هاي منتهي به دهه فجر روند اجرايي كم سابقه اي در اجراي پروژه هاي زيرساختي و عمراني سطح شهر شاهد  بوديم تا شهروندان از دستاوردها و بركات اين دهه بهره مند گردند.

وي با اشاره به اينكه اين پروژه ها در زمينه هاي فرهنگي، فضاي سبز، ورزشي، خدمات شهري و... اجراء مي شدند، گفت: با توجه به اهميت و ضرورت وجود فضاهاي سبز و ورزشي در سطح شهر، پروژه هايي چون فاز نخست بوستان مسافر، فاز اول بوستان حنانه، فاز اول بوستان بانوان و ساماندهي و بازسازي فاز نخست بوستان آزادگان در حال اجراء مي باشند كه در دهه فجر سال جاري به بهره برداري  رسيدند.

مختاري در ادامه بيان داشت: در زمينه فرهنگي نيز با توجه به لزوم گسترش و توسعه مراكز فرهنگي، اين شهرداري، احداث و توسعه فرهنگ سراها را با هدف توانمندسازي و ارتقاي سطح علمي- فرهنگي جامعه در دستور كار خود قرار داده است.

شهردار قدس به پروژه هاي فرهنگي هدف گذاري شده براي افتتاح در دهه فجر سال جاري اشاره كرد و گفت: احداث خانه فرهنگ استقلال با زيربنا 950 متر مربع در دو طبقه 450 متري، احداث خانه فرهنگ شهيد عزيزي با هزار و 600 مترمربع زيربنا در 272 مترمربع زمين در 5 طبقه و نيم از جمله پروژه هاي فرهنگي در حال اجراء مي باشند.

وي تاكيد كرد: به منظور ترويج و توسعه امر ورزش و افزايش سرانه ورزشي در شهر، ساخت سوله كشتي در 2 بخش شامل سالن با مساحت هزار و 342 مترمربع و با گنجايش هزار و 200 نفر تماشاچي و 3 عدد تشك كشتي استاندارد و بخش اداري به مساحت 390 مترمربع در حال اجراي عمليات عمراني براي افتتاح در دهه فجر مي باشد.

مختاري با اشاره به اتمام بناي يادبود شهداي گمنام و افتتاح المان ميدان 9 دي، گفت: فاز اول جاده كوشان طيور با مساحت چهار هزار و 200 مترمربع شامل زيرسازي، بتن ريزي، لكه گيري و اجراي آسفالت و جدول گذاري، تعريض خيابان مبارزان و ديوار مدرسه و احداث آبخوري و سرويس بهداشتي مدرسه نيز در دست اجراء مي باشد.

شهردار قدس عنوان كرد: آسفالت ده ها معبر از معابر اصلي و فرعي سطح شهر، كفپوش پياده روها و رفيوژهاي بلوارهاي سطح شهر نظير مصلي، 45 متري كلهر، امام حسين (ع)، سي متري شهدا- بلوار نسترن با مساحت بالغ بر 10 هزار مترمربع، روشنايي معابر در بلوار امام حسين (ع) تا ابتداي شهداي اصناف، تخريب و بازسازي انهار فرسوده ده ها معبر، جدول گذاري و آسفالت بتني معابر صنوف خودرويي از جمله ديگر اقدامات اين شهرداري است كه در دهه فجر مورد بهره برداري قرار مي گيرند.

مهندس مختاري بيان داشت: فاز دوم و سوم هدايت آب هاي سطحي از طريق لوله گذاري و حفر چاه هاي جذبي در شهر قدس در حال انجام است و با توجه به اينكه اين موضوع از موارد مسئله ساز در بافت كالبدي شهر مي باشد، در هنگام بارش نزولات جوي ضمن شناسايي نقاط بحران خيز، عوامل اجرايي ثابت و توجيه شده در محل هاي مستعد بحران و آبگرفتگي مستقر هستند تا نسبت به رفع و كاهش مشكلات اقدام لازم را به عمل آورند.

وي با بيان اينكه اكيپ هايي با تجهيزات كامل جهت پاكسازي و رفع گرفتگي مسير و مسيل ها در هنگام نزولات آسماني در حوزه معاونت خدمات شهري براي فصل زمستان مستقر هستند، گفت: با توجه به اينكه بخشي از نهرهاي معابر شهري گنجايش جمع آوري آب در هنگام بارندگي هاي سنگين را ندارند، اصلاح نهرها و كانال ها در دستور كار است كه البته بايد توجه داشت كه هدايت آب هاي سطحي، مسئله زمانبري است. اما با قرار دادن اين مسئله به عنوان يكي از اولويت هاي اجرايي شهرداري با سرعت در حال اصلاح و بهسازي اين سازه هاي شهري هستيم و از شهروندان تقاضا داريم نسبت به اين موضوع تا حصول بهبود ملموس شكيبا باشند.

با تشكر از مهندس ميثم آل حبيب اداره ارتباطات و امور بين الملل شوراي اسلامي و شهرداري قدس كه ما را در تهيه اين گزارش ياري كردند.

توسعه همه جانبه زيرساخت هاي قدس در پرتو جامع نگري مديريت شهري


 روزنامه كيهان، شماره 22121 به تاريخ 18/11/97، صفحه 10 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه دانش حقوق مدني
متن مطالب شماره 2 (پياپي 702)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است