|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت97/11/18: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9473
پنج شنبه 29 فروردين 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9430 18/11/97 > صفحه 10 (اجتماعي) > متن
 
      


خبردادستان كل كشور: برخورد با منافقين در تاريخ دستگاه قضائي يك برگ زرين است

دادستان كل كشور با بيان اينكه در تاريخ دستگاه قضائي برخورد با جريان نفاق يك برگ زرين است، گفت: اين دستگاه توانست اين جريان را به موقع و در جاي خود بخشكاند و امروز نيز قوه قضائيه در برابر هر جرياني كه بخواهد در مقابل نظام، خواست ملت و امنيت كشور بايستد، ايستادگي خواهد كرد.به گزارش ايسنا، حجت الاسلام منتظري در نشست خبري آغاز به كار دبيرخانه بازخواني دهه 60 كه از سوي بنياد هابيليان برگزار شد، با اشاره به سابقه جريان نفاق در طول تاريخ تصريح كرد: از منظر قرآن منافقين و جريان نفاق رذل ترين و بدترين جايگاه را دارند.وي با بيان اينكه اين جريان متعلق به يك دوران خاص نيست و ما در طول تاريخ شاهد عملكرد جريان نفاق بوده ايم، اظهار كرد: ضرباتي كه جريان نفاق به پيامبر اسلام (ص) زد به مراتب سنگين تر و كاري تر از ضرباتي بود كه كفار در تلاش بودند به پيامبر وارد كنند.منتظري اظهار كرد: جريان نفاق از همان زمان پيروزي انقلاب اسلامي فعاليت خود را آغاز كرد و به دنبال سهم خواهي از انقلاب بود. از همان روزي كه امام در دوازدهم بهمن وارد كشور شد آنها برنامه ريخته بودند كه تريبون و جايگاه استقرار امام را مديريت كنند ولي چنين اجازه اي به آنها داده نشد. دادستان كل كشور با بيان اينكه منافقين اگر فكر مي كنند با انجام برخي از حركات و اقدامات و تغيير تاكتيك هاي خود مي توانند اهداف خود را به پيش ببرند تصور اشتباهي دارند و احمق كساني هستند كه به آنها اميد دارند و تصور دارند كه از راه اين جريان مي توانند به نظام جمهوري اسلامي ضربه وارد كنند. آنها كور خوانده اند، اين ملت جريان نفاق را به خوبي مي شناسد. چنانكه 17 هزار تن از عزيزان شان توسط اين جريان به شهادت رسيدند.

رئيس كميته امداد خبر داد: افزايش 2/5 برابري اعتبار اشتغال مددجويان

رئيس كميته امداد از افزايش 2/5 برابري اعتبار اشتغال مددجويان اين نهاد خبر داد و گفت: اين اعتبار براي سال آينده به پنج هزار ميليارد تومان رسيده است.به گزارش فارس، سيدپرويز فتاح، گفت: امروز يكي از مشكلات اساسي برخي از مسئولان اين است كه عامل به عمل نيستند و اين از آفت هاي كشور است.وي ماندگاري راه شهدا را همراه بودن و پايبندي به نظام اسلامي دانست و تصريح كرد: اگر كسي با نظام اسلامي همراه نباشد و از قطار انقلاب پياده مي شود، نمي تواند به مقصد مطلوب برسد.فتاح با تاكيد بر اينكه امروز دشمنان براي ضربه زدن به نظام اسلامي شبانه روزي در حال تلاش هستند، ادامه داد: دشمنان با اعمال شديدترين تحريم ها و فشارهاي اقتصادي مي خواهند مردم ايران را نسبت به نظام نا اميد كنند اما پيروز اصلي ميدان مردم ايران هستند.وي با بيان اينكه در شرايط سخت اقتصادي، آسيب بيشتري متوجه محرومان و مددجويان كميته امداد مي شود، افزود: همه ما خادمان ملت به ويژه محرومان هستيم و بايد با تمام توان از ظرفيت هاي موجود براي حل مشكلات نيازمندان بهره بگيريم و اجازه ندهيم فشار اقتصادي بيشتري به مددجويان وارد شود.

دبير كارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه: 28 سايت موسسه هاي جعل مدرك فيلتر شد

دبير كارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه از فيلتر 28 سايت موسسه هاي جاعل مدرك تحصيلي خبر داد. جواد جاويد نيا در گفت وگو با خبرگزاري صداوسيما افزود: بعد از شكايت نماينده وزارت علوم از موسسات آموزشي متخلف، سايت هاي اين موسسات فيلتر و 7 متهم در اين زمينه دستگير شدند.وي گفت: ارائه غيرقانوني مدارك ديپلم تا دكتري، ارائه مدارك بدون آزمون و بدون مجوز از وزارت علوم، ارائه غيرقانوني مدارك پزشكي، ارائه مدارك جعلي دانشگاه هايي همچون ميكي موتو ژاپن، EFMD اروپا، ارائه غيرقانوني مدارك معادل از ديپلم تا دكتري و پيرا پزشكي، ارائه مدارك MBA، DBA بدون حضور و بدون مجوز، عقد قرارداد غيرقانوني با دانشگاه، ارائه مقاطع غيرقانوني از كارشناسي تا دكتري در آمريكا، ارائه مدارك بين المللي جعلي و ارائه غيرقانوني مدارك دانشگاهي بدون گذراندن دوره در تمامي رشته ها از مهمترين تخلفات اين موسسات غيرمجاز است.وي با بيان اينكه صدور مدارك جعلي تحصيلي خسارات زيادي را به آموزش عالي كشور وارد مي كند گفت: اين سايت ها با دستور بازپرس شعبه 751 بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب ناحيه 7 مشهد فيلتر شدند. 

سالانه 1100 پيوند سلول هاي خون ساز در كشور انجام مي شود

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: حدود 18 مركز پيوند در كشور فعال هستند و سالانه 1100 پيوند سلول هاي بنيادي خون ساز در كشور انجام مي شود.به گزارش فارس، اميرعلي حميديه، در مراسم افتتاحيه مركز جامع خدمات سلول و ژن درماني كودكان كشور اظهار داشت: تاكنون 1500 پيوند در كودكان طي سال هاي اخير توسط دانشگاه علوم پزشكي تهران انجام شده است، به دليل تعداد پيوندها اين دانشگاه به عنوان مركز پيوند سلول هاي خون ساز شناخته شده است.وي افزود: علاوه بر ايران به كودكان ساير كشورها نيز خدمات پيوند ارائه داده ايم، 18 مركز پيوند داريم و سالانه بالاي 1100 پيوند در كشور انجام مي شود.حميديه گفت: تعداد پيوند ها بايد به دو برابر افزايش پيدا كند، با كمك خيرين و دانشگاه علوم پزشكي تهران سه كار مهم از قبيل تكميل بخش پيوند، توسعه بخش مراقب پس از پيوند و تجهيز واحد سلول درماني انجام شده است كه باعث شده مركز جامعي در زمينه پيوند سلول درماني خون ساز در كشور داشته باشيم. 

دستگيري پنج مظنون مرتبط با حادثه تيراندازي و انفجار در خرم آباد

5 نفر از مظنونان مرتبط با حادثه تيراندازي و انفجار در خرم آباد توسط پليس شناسايي و دستگير شدند.به گزارش فارس ، پنج نفر از مظنونين مرتبط با حادثه تيراندازي و انفجار در خرم آباد توسط پليس شناسايي و دستگير شدند. گفتني است صبح ديروز در جريان تيراندازي افراد ناشناس در اتوبان شهيد چاغروند خرم آباد متاسفانه يك سرباز وظيفه به شهادت رسيد و يك افسر پليس نيز مجروح شد. بر پايه اين گزارش مهاجمين پس از تيراندازي كور به يك تانكر سوخت رسان پارك شده در محوطه يك پمپ بنزين در اتوبان شهيد چاغروند به سوي عوامل انتظامي حاضر در محدوده نيز آتش گشودند كه در جريان اين تهاجم يك سرباز وظيفه اهل خوزستان به مقام رفيع شهادت نائل شد. به گفته شاهدان عيني حجم انفجار خودروي سوخت رسان به حدي بود كه موجب شكسته شدن شيشه هاي ساختمان هاي مجاور شد. اين در حالي است كه مهاجمين با سرقت يك دستگاه خودروي سواري متوقف شده در محل انفجار محل حادثه را ترك و متواري شدند. 

خبر


 روزنامه رسالت، شماره 9430 به تاريخ 18/11/97، صفحه 10 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 13 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مطالعات تاريخ انتظامي
متن مطالب شماره 19، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است