|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/12/28: اختصاص 15 ميليارد دلار براي كالاهاي اساسي
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4633
سه شنبه 28 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4574 28/12/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


اختصاص 15 ميليارد دلار براي كالاهاي اساسيعكس: president.ir

دنياي اقتصاد : رئيس جمهوري در آخرين جلسه هيات دولت از اختصاص 15 ميليارد دلار براي تامين كالاهاي اساسي در سال آينده خبر داد. حسن روحاني گفت: همانطوري كه امسال 15 ميليارد دلار براي تامين كالاهاي اساسي پرداخت كرديم، با تغييرات احتمالي در شيوه كار، حتما 15 ميليارد دلار نيز در سال آينده براي تامين كالاهاي اساسي اختصاص خواهيم داد.

روحاني ستاد حمايت از مصرف كنندگان و تعزيرات را به حضور فعال و موثرتر فراخواند و گفت: از ستاد حمايت و تعزيرات مي خواهم كه بيش از گذشته در صحنه حضور داشته باشند و چنين نباشد ارزي كه دولت با سختي براي تهيه كالاهاي اساسي اختصاص مي دهد، عده اي در آن سوء استفاده و بي انصافي داشته باشند. البته اكثر واردكنندگان و صادركنندگان كشورمان، افراد خوب و منصفي هستند، اما افراد معدودي وجود دارند كه حقوق مردم را رعايت نمي كنند و صرفا به فكر سود خود هستند كه بايد تعزيرات و ستاد حمايت و قوه قضائيه بيش از گذشته كمك كنند.او همچنين از معاونت حقوقي رياست جمهوري، وزير دادگستري و وزير امور خارجه خواست تا شكوائيه اي با عنوان جنايت عليه بشريت عليه همه كساني كه در آمريكا در اجراي تحريم ها و اعمال فشار به ملت ايران دخالت دارند، تهيه كنند. روحاني همچنين تاكيد كرد اين شكوائيه (لايحه) بايد در دادگاه صالحه كشور طرح شود و چنانچه دادگاه به نفع اين لايحه حكم داد، موظف هستيم آن را دنبال كنيم. رئيس جمهوري يكشنبه شب در جريان سفرش به بوشهر در شوراي اداري اين استان نيز گفته بود كسي كه جلوي دارو و مواد غذايي را مي گيرد، جاني است و دستگاه قضايي بايد سران آمريكا و طراحان تحريم را به خاطر جنايت عليه بشريت، در داخل و خارج تحت پيگيرد قرار دهد.در همين راستا روحاني روز گذشته تصريح كرد: اقدامات آمريكا عليه حكومت ايران و حتي عليه فناوري هسته اي نيست، بلكه عليه سلامت مردم، محيط زيست، زندگي عادي مردم و مواد غذايي و دارويي مورد نياز مردم ايران است و در اين لايحه قضايي روشن مي شود كه چه اقداماتي را بايد در آينده انجام دهيم.رئيس جمهوري موفقيت هاي كشورمان در عرصه هاي حقوقي را مورد اشاره قرار داد و گفت: در سال جاري در چند مقطع توانستيم در دادگاه هاي بين المللي از جمله دادگاه لاهه و اروپا چند راي عليه آمريكا بگيريم و همين راه را در سال آينده نيز ادامه خواهيم داد.

دولت نااميد و خسته نيست

روحاني اظهار كرد: آمريكايي ها همان طوري كه از بسياري از معاهدات بين المللي به طور يكجانبه خارج شدند، از تعهد برجام نيز خارج شدند و تصور مي كنند كه اگر تحريم را ادامه داده و بر فشارها اضافه كنند، مي توانند دو مرتبه به ايران بازگشته و بر مردم مسلط شوند.رئيس جمهوري افزود: قدرتي مانند آمريكا در كنار صهيونيست ها و ارتجاع منطقه دست به دست هم دادند كه ملت ايران را به زانو درآورند و انتقام 40 ساله خود را از اين ملت بزرگ بگيرند و در اين زمينه در بخش ارز و در قيمت كالا مشكلاتي ايجاد كردند، اما در مقابل همه اين هجمه ها دولت نه تنها نااميد و خسته نشد؛ بلكه حتي يك روز هم دست از تلاش مضاعف برنداشت و همواره به فكر رفع مشكلات مردم بود. روحاني خاطرنشان كرد: زماني كه مشكل ارز ايجاد شد در اين فكر بوديم كه اين نابساماني و تنش را مهار و كنترل كنيم و نسبت به فشاري كه وارد شده بود، بخش هاي مختلف دولت، مخصوصا بانك مركزي، توانست تا حدود زيادي قيمت ارز را كنترل كند و اجازه نداديم به صورت نابسامان و بي ترمز ادامه يابد. البته اين موضوع به معناي رسيدن به نقطه مطلوب نيست، اما بدون ترديد با توجه به حجم فشارها و تبليغات رواني دشمنان، توانستيم تا حدود زيادي آن را مهار كنيم.رئيس جمهوري گفت: دشمنان مي خواستند نرخ تورم هم به طور روزانه افزايش يابد و در اين زمينه در شهريور و مهر مشكلات زيادي داشتيم و ماه هايي بود كه تورم به 7 واحد درصد رسيد، اما در دي ماه آن را مهار كرديم و به 6/ 1 درصد رسيد.

رفع مشكلات ساختاري

رئيس جمهوري با اشاره به اينكه براي عبور از مشكلات و شرايط كنوني نيازمند ابزار جديدي هستيم، اظهار كرد: در اين زمينه چند بار خدمت مقام معظم رهبري رسيدم و اعلام كردم كه آيا قبول داريد كه شرايط امروز، شرايط جنگ رواني و اقتصادي است و ايشان آن را تاييد كردند، همچنين مطرح كردم كه آيا قبول داريد كه در شرايط جنگ، كشور نيازمند فرمانده است كه همانند دوران جنگ تحميلي بتواند امور را هدايت و مديريت كند و پيشنهاد كردم كه فرماندهي جنگ را خود مقام معظم رهبري برعهده بگيرند و دولت با همه توان تابع اجراي فرامين ايشان باشد كه ايشان فرمودند شرايط جنگي نيازمند فرمانده است و اين فرماندهي را رئيس جمهور بر عهده داشته باشد.روحاني خاطرنشان كرد: امروز براي رفع مشكلات ساختاري هم وارد عمل شده ايم و اقداماتي در دستور كار قرار گرفته است و با دستور مقام معظم رهبري، جلسه سران قوا و شوراي هماهنگي اقتصادي تشكيل شده و تصميماتي اتخاذ كرديم كه لازم الاجراست.

سركسي در برجام كلاه نرفته است

همچنين رئيس جمهوري عصر يكشنبه در شوراي اداري استان بوشهر با بيان اينكه هر جا مشكلي مي بينيم، بايد دشمنان اين ملت از جمله آمريكا و صهيونيست ها را لعنت كنيم، گفت: تعجب مي كنم كه چطور دشمنان توانستند در برخي ذهن ها رخنه كنند.روحاني با بيان اينكه آن كسي كه در ميدان مبارزه است، سختي كار را درك مي كند و كسي كه در ميدان نيست، نمي تواند مشكلات را به درستي درك كند، گفت: از ابتداي فعاليت اين دولت اعلام كرديم قصد ما اين است كه با همه دنيا همكاري كنيم و هر كه به ما احترام گذاشت، با او با احترام برخورد كنيم و در مقابل هر كسي هم كه به ما ظلم كند، مي ايستيم.

او افزود: آمريكايي ها مي گويند كه در توافق هسته اي سرشان كلاه رفته، البته اين حرف غلطي است و هر كدام از طرفين توافق از برجام نفع بردند و سر كسي كلاه نرفته است. روحاني ادامه داد: حرف آمريكايي ها يك كلمه است. آنها مي گويند دولت قبلي آمريكا اشتباه كرده است؛ زيرا اگر توافق انجام نمي شد و تحريم هاي بين المللي چند سال ديگر ادامه مي يافت ما مي توانستيم حكومت ايران را سرنگون كنيم كه البته اين نيز ادعاي غلطي است.به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، رئيس جمهوري در ادامه با اشاره به تحريم هاي جديد آمريكا عليه ايران گفت: امروز ابرقدرتي به نام آمريكا و صهيونيسم و مرتجعين منطقه عليه ملت ايران دست به دست هم داده و هر روز سنگ اندازي و تيراندازي و ايجاد مشكل مي كنند. خانه ايران در و پنجره و محوطه دارد پرتاب مداوم سنگ، شيشه را مي شكند و به در آسيب مي زند. ما نمي توانيم شيشه اي درست كنيم كه پرتاب سنگ به آن آسيب نزند.رئيس جمهوري افزود: به عنوان كسي كه در جنگ حضور داشته و مسووليت داشتم، مي گويم نديديم عملياتي انجام شود كه آسيب نبينيم. بمباران نشويم، يا كشته و زخمي ندهيم. او افزود: آنچه تاريخ و دين ما به ما مي گويد اين است. جنگ بدون زخمي و كشته و آسيب ديدن نداريم. يا اينكه شما قبول نداريد كه اصلا در شرايط جنگي هستيد كه اگر اينگونه است، بگوييد.

اختصاص 15 ميليارد دلار براي كالاهاي اساسي


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4574 به تاريخ 28/12/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 23 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Advanced Journal of Emergency Medicine
شماره 3 (پياپي 303)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است