|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/12/28: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4632
دو شنبه 27 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4574 28/12/97 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبردرخواست رئيس قوه قضائيه از حقوقدانان براي اقدام قضايي عليه تروريسم

ميزان : رئيس قوه قضائيه با محكوم كردن مجدد عمليات تروريستي اخير عليه نمازگزاران در نيوزيلند، از همه قضات و حقوقدانان جهان دعوت كرد كه با محوريت دستگاه قضايي جمهوري اسلامي، به نهضت حقوقي مقابله با تروريسم و نژادپرستي بپيوندند.

سيدابراهيم رئيسي در جلسه مسوولان عالي قضايي با بيان اينكه صرف ابراز تاسف و اعلام محكوميت در پي وقوع چنين حوادثي كافي نيست، بر ضرورت اقدامات عملي و ملموس در اين زمينه تاكيد كرد و گفت: از همه قضات، حقوقدانان و طرفداران حقيقي حقوق بشر در سراسر جهان دعوت مي كنيم كه با همكاري و تبادل نظر، به يك اجماع قدرتمند دست يابند و با پيوستن به نهضت حقوقي مقابله با نژادپرستي، تروريسم و افراط گرايي، گام هايي جدي در اين عرصه بردارند و دستگاه قضايي جمهوري اسلامي نيز به عنوان عالي ترين مجموعه قضايي كشوري كه از قربانيان اصلي تروريسم و خشونت در جهان است، اين آمادگي را دارد كه محور اين نهضت و هماهنگ كننده تلاش هاي جهاني در اين حوزه باشد. همچنين به گزارش «ايسنا» رئيس قوه قضائيه صبح روزگذشته به صورت سرزده از بخش هاي مختلف دادسراي ناحيه 10 تهران بازديد كرد.

تصميمات دولت براي رفع مشكل آلودگي در استان بوشهر

ايسنا : هيات وزيران در جلسه روز گذشته، به رياست حسن روحاني رئيس جمهوري، مصوب كرد كارگروهي متشكل از وزراي نفت، كشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، راه و شهرسازي، رئيس سازمان حفاظت محيط زيست، رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور و استاندار بوشهر به منظور رفع مشكل آلودگي هوا در برخي مناطق استان بوشهر تشكيل و نتايج بررسي ها در اين كارگروه به هيات وزيران ارائه شود. هيات دولت در ادامه، سعيد رسولي را به مدت چهار سال به عنوان رئيس هيات مديره و مديرعامل شركت راه آهن جمهوري اسلامي ايران تعيين و از خدمات دكتر محمدزاده تشكر و قدرداني كرد.

توضيح روابط عمومي مجمع درباره سخنان رضايي

ايرنا : مجمع تشخيص مصلحت نظام درباره انتشار خبري به نقل از دبير اين مجمع در مراسم اختتاميه نخستين دوره مهارت هاي كاربردي تبليغ با موضوع «مبلغان جهان اسلام و گام دوم انقلاب» توضيحاتي ارائه كرد.اداره كل روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام تيتر برخي رسانه ها مبني بر اينكه «تضمين قطعي اروپايي ها شرط مجمع براي تصويب FATF است» كه به نقل از محسن رضايي منتشر شده است را «نارسا» خواند.

در بخشي از توضيحات اداره كل روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام آمده است: دبير اين مجمع در سخنراني امروز خود در جمع مبلغان جهان اسلام با اشاره به عهدشكني آمريكا و عدم پايبندي اروپاييان به تعهدات خود، اين تجربه را به دليل نبود اعتماد و واقع بيني مردم ايران به غربي ها دانستند. رضايي تاكيد كرد: اروپايي ها تضمين هاي لازم را نمي دهند، همان طور كه در برجام به ما تضمين ندادند.بديهي است تصويب يا عدم تصويب پيوستن ايران به كنوانسيون سي اف تي يا پالرمو، تابع بررسي هاي كارشناسي كميسيون هاي تخصصي مجمع، ادله نمايندگان دولت و مجلس و نظرات شوراي نگهبان و راي اعضاي مجمع براساس منافع ملي و عزت ايران اسلامي خواهد بود و اين مجمع به اظهارات و وعده هاي بي پشتوانه برخي كشورها اهميتي نخواهد داد.

  • عارف: مجمع تشخيص منافع ملي را در نظر مي گيرد

در خبري ديگر به گزارش «ايسنا» رئيس فراكسيون اميد با ابراز اميدواري از اينكه مجمع تشخيص مصلحت نظام لوايح مرتبط با FATF را براساس منافع ملي مورد بررسي و تصميم گيري قرار دهد، گفت فرض بر آن است كه تمامي تصميمات و اقدامات در جهت كاهش مشكلات اقتصادي و رونق آن باشد؛ بنابراين مهم آن است كه تصميم گيري مجمع تشخيص مصلحت درباره دو كنوانسيون مرتبط با FATF براساس منافع ملي باشد.محمد رضا عارف در گفت وگو با «ايسنا» درباره دليل طولاني شدن بررسي لايحه الحاق ايران به كنوانسيون مقابله با تامين مالي تروريسم (CFT) و لايحه مبارزه با جرايم سازمان يافته فراملي (پالرمو) در مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: بحث درباره اين دو لايحه پيچيده است به خصوص در موضوع پالرمو كه اكنون در مجمع مطرح است. دو ديدگاه متفاوت وجود دارد، تقريبا چيزي كه مي توان گفت آن است كه مشخصا نمي توان بيان كرد كه الحاق به پالرمو چه منفعتي خواهد داشت. يك نظر كه بيشتر نظر نزديك به دولت است و دو وزارت خارجه و اقتصاد مطرح مي كنند آن است كه عدم الحاق مي تواند خسارات جدي به دنبال داشته باشد؛ بنابراين توصيه كردند كه به اين كنوانسيون ها ملحق شويم. عارف در توضيح اينكه با توجه به پايان مهلت FATF ايران در خرداد ماه اگر مجمع به نتيجه نرسد چه اتفاقي خواهد افتاد گفت: ان شاءالله مجمع تشخيص منافع ملي را در نظر مي گيرد. مجمع اين مهلت ها را مي داند و مورد توجه دارد. مهم آن است كه در مجمع با رعايت منافع ملي تصميم گيري شود.

محكوميت مديران سابق بانك سرمايه به 20 سال حبس

ايسنا : قاضي مسعودي مقام گفت: هر سه متهم پرونده بانك سرمايه به 20 سال حبس،تحمل 74 ضربه شلاق در انظار عمومي و محروميت از مشاغل دولتي به طور دائم محكوم شده اند.وي در حاشيه پنجمين جلسه رسيدگي به اتهامات حسين هدايتي در جمع خبرنگاران در رابطه با صدور حكم مديران بانك سرمايه اظهار كرد: حكم 3 نفر از اعضاي هيات مديره بانك سرمايه يعني علي بخشايش، محمدرضا توسلي و كاظمي صادر شده است.وي افزود: هر سه اين متهمان به 20 سال حبس، تحمل 74 ضربه شلاق در انظار عمومي و محروميت از مشاغل دولتي به طور دائم محكوم شده اند.

تشكيل فراكسيون امامزادگان در مجلس

فارس : فراكسيون امامزادگان در مجلس شوراي اسلامي براي رسيدگي به امورجاري آستان هاي مقدس تشكيل شد.سيدجواد حسيني كيا، نماينده سنقر به عنوان رئيس، احمد صفري نماينده مردم كرمانشاه به عنوان نايب رئيس اول و محمد عزيزي نماينده مردم ابهر و خرمدره به عنوان نايب رئيس دوم انتخاب شدند. در خبري ديگر از مجلس، 16 نماينده مجلس با كليد زدن سوال، از وزير كشور خواستار ارائه توضيحات در مورد علل ايجاد شوراي مشورتي توسعه استان ها در استانداري ها به رياست روساي ستادهاي انتخاباتي روحاني شدند.

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4574 به تاريخ 28/12/97، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 27 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه خيمه
متن مطالب شماره 130، خرداد 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است