|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد97/12/28: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4640
چهار شنبه 5 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4574 28/12/97 > صفحه 11 (نفت و پتروشيمي) > متن
 
 


خبرسيگنال عربستان درباره تمديد كاهش توليد اوپك

ايسنا : عربستان سعودي اعلام كرد ماموريت اوپك براي متعادل كردن بازار نفت تا پايان فاصله زيادي دارد زيرا ذخاير جهاني با وجود تحريم هاي شديد آمريكا عليه ايران و ونزوئلا، رو به افزايش است و ممكن است تمديد كاهش توليد در نيمه دوم سال 2019 را الزامي كند.روسيه كه توليد نفتش را به همراه اوپك كاهش داده است، اعلام كرد كاهش توليد اين كشور حداقل تا ژوئن ادامه خواهد يافت. آمريكا صادرات نفت خود را در ماه هاي اخير به طور مستمر افزايش داده و همزمان ايران و ونزوئلا را براي جلوگيري از صادرات آنها به بازار جهاني، هدف تحريم قرار داده است. سياست هاي واشنگتن ابهامات جديدي را براي اوپك كه تلاش مي كند عرضه و تقاضاي بازار را متعادل كند، به همراه آورده است.

خالد الفالح، وزير انرژي عربستان سعودي گفت: ارزيابي من اين است كه همچنان كار زيادي پيش روي ما قرار دارد. ما همچنان شاهد رشد ذخاير هستيم و مطمئنا تا ژوئن بايد روند محدوديت عرضه را حفظ كنيم. فالح در آستانه ديدار اعضاي كميته نظارتي مشترك وزيران اوپك و غيراوپك در باكو گفت: ما مايل هستيم براي ادامه رصد وضعيت عرضه و تقاضا آماده بمانيم و هر آنچه كه لازم است را در نيمه دوم سال 2019 انجام دهيم.اوپك و متحدانش از ژانويه توافق جديدي را براي كاهش توليد به ميزان 2/ 1 ميليون بشكه در روز يا معادل 2/ 1درصد از تقاضاي جهاني با هدف متعادل كردن بازار جهاني نفت و تقويت قيمت ها آغاز كردند.اوپك قرار است در آوريل و سپس در ژوئن ديدار كرده و درباره سياست توليد خود تصميم بگيرد. آمريكا ايران را هدف تحريم قرار داده اما به برخي از مشتريان اين كشور تا ماه مه براي ادامه وارداتشان معافيت صادر كرده است.همچنين واشنگتن تلاش مي كند نيكلاس مادورو، رئيس جمهور ونزوئلا را از قدرت ساقط كند و صنعت نفت اين كشور را هدف تحريم قرار داده است. الكساندر نواك، وزير انرژي روسيه اظهار كرد كه برنامه ريزي براي اوپك و روسيه به دليل تحريم هاي آمريكا دشوار است. وي گفت: اين توليدكنندگان اطلاعات اندكي تا زمان برگزاري ديدارشان در آوريل دارند زيرا واشنگتن هنوز درباره تصميم خود براي تمديد معافيت ها عليه صادرات نفت ايران مطلبي اعلام نكرده است. وي در ادامه افزود: تحريم ها روند منفي در بازار ايجاد كرده و تصوير عرضه و تقاضا را كاملا مختل كرده است. اين تحريم ها براي كمك به فروش كالاهاي كشور تحريم كننده وضع شده اند و ابهام ايجاد كرده اند. بر اساس گزارش رويترز، روسيه براي كاهش توليد نفت خود مطابق با اهداف تعيين شده به كندي عمل و اعلام كرده كه كاهش توليد در زمستان اين كشور دشوار است. بنابراين عربستان سعودي عمده بار كاهش توليد را به دوش گرفته و براي جبران پايبندي اندك ساير توليدكنندگان، توليدش را بسيار پايين تر از سهميه تعيين شده رسانده است. اما فالح اعلام كرد اين امر براي هميشه ادامه نخواهد يافت.

وزير انرژي عربستان همچنين اعلام كرد ممكن است سازمان كشورهاي صادركننده نفت (اوپك) نشست ماه آوريل خود را لغو كند؛ اما محدوديت توليد اين سازمان ادامه مي يابد. الفالح اعلام كرد كه اوپك و متحدانش بايد درباره لزوم برگزاري نشست در ماه آوريل، بازنگري كنند. وي همچنين اعلام كرد هيچ فشاري از سوي آمريكا براي افزايش توليد اوپك وجود ندارد. وزير انرژي عربستان پيش از برگزاري نشست كميته وزارتي اوپك و غير اوپك گفت: ما جز از سوي بازار، هيچ فشاري تحمل نمي كنيم.الفالح گفت: تا زماني كه سطح ذخيره سازي در حال افزايش است و با سطوح عادي فاصله داريم، ما مسير بازار را به سوي توازن حفظ مي كنيم.وي افزود: اين اجماع ايجاد شده كه در هر حال، بايد رويه خود را تا پايان ماه ژوئن حفظ كنيم. وزير انرژي عربستان همچنين اعلام كرد: اجماعي كه از آن مطلع شده ايم اين است كه آوريل براي تصميم گيري درباره توليد در نيمه دوم سال 2019، زودهنگام است؛ ممكن است در ماه آوريل نشستي نداشته باشيم.

زنجيره توزيع سوخت در پرترددترين جاده كشور تكميل شد

شانا : زنجيره توزيع سوخت در مسير جاده پرتردد چالوس - كرج با افتتاح جايگاه كليدي و اختصاصي اميركبير در آستانه فرارسيدن تعطيلات سال جديد تكميل شد. ديروز جايگاه اختصاصي اميركبير در كيلومتر 40 جاده چالوس - كرج (شهر آسارا) با حضور ابراهيم توسلي، مدير شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه البرز و جمعي از مديران محلي شهر آسارا به منظور سوخت رساني (بنزين معمولي، بنزين سوپر و نفت گاز) به مسافران نوروزي افتتاح شد.اين جايگاه داراي 2 سكوي عرضه بنزين، يك سكوي عرضه گازوئيل و در مجموع 20 نازل عرضه فرآورده و يك هزار و 500 متر فضاي رفاهي شامل نمازخانه، سه واحد اقامتي، فروشگاه و... است كه در فضايي به مساحت 3 هزار مترمربع ساخته شده است.

 مخازن جايگاه اميركبير در مجموع داراي 210 هزار ليتر ظرفيت است كه امكان ذخيره سازي 110 هزار ليتر بنزين معمولي، 48 هزار ليتر بنزين سوپر و 48 هزار ليتر نفت گاز را فراهم كرده است. پيش بيني مي شود از طريق راه اندازي آن به طور ميانگين روزانه 30 هزار ليتر فرآورده در ايام عادي سال و روزانه 70 هزار ليتر فرآورده در ايام نوروز و ديگر تعطيلات به مسافران عرضه شود.جايگاه اختصاصي اميركبير كه تحت عنوان برند «انتخاب» با سرمايه گذاري بالغ بر 6 ميليارد تومان ساخته و راه اندازي شده است، نخستين جايگاه از مسير چالوس به سمت كرج است كه با توجه به نبود جايگاه در اين محدوده كه در مسير 14 استان كشور قرار دارد، نقشي اساسي در كاهش تراكم ديگر جايگاه ها و نيز تكميل زنجيره سوخت رساني در چهارمين جاده زيباي جهان دارد.با توجه به سرازير شدن حجم زيادي از خودروها به جاده كرج- چالوس شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي پيش از راه اندازي اين جايگاه با استقرار دو جايگاه سيار سوخت در محوطه جايگاه اميركبير نسبت به سوخت رساني به مسافران به ويژه در ايام تعطيلات اقدام مي كرد.

خبر


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4574 به تاريخ 28/12/97، صفحه 11 (نفت و پتروشيمي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 24 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پژوهش در برنامه ريزي درسي
متن مطالب شماره 61، تابستان 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است