|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران98/2/25: مرا به عنوان داماد وزير محاكمه نكنيد
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7084
دو شنبه 27 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 7060 25/2/98 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


مرا به عنوان داماد وزير محاكمه نكنيد
دادگاه رسيدگي به اتهامات محمدهادي رضوي و 30 متهم ديگر پرونده بانك سرمايه برگزار شد


«متهم از مجراي پرداخت رشوه به مديران بانك سرمايه بدون توديع وثيقه در حدود 107 ميليارد تومان در سال 91 تا 94 از شبكه بانكي خارج و صرف عيش و نوش، سفرهاي خارجي، خودروهاي لوكس و ملك كرده است.» اين چكيده اتهامات سيدهادي رضوي است؛ داماد محمد شريعتمداري وزير تعاون ،كار و رفاه اجتماعي كه خود در اعتراض به معروف شدنش، عنوان مي كند: «داماد شريعتمداري ام نه نتانياهو» و از دادگاه مي‎خواهد كه فارغ از داماد فلاني بودن به پرونده‎اش رسيدگي شود. با صدور راي در پرونده سه نفر از اعضاي هيات مديره بانك سرمايه كه طبق آن بخشايش، توسلي و كاظمي هر كدام به 20 سال حبس محكوم شدند و حسين هدايتي كه بزودي جزئيات حكمش اعلام مي ‎شود، نوبت به 31 متهم ديگر مرتبط با اين بانك مي‎رسد كه البته معروف ترين آنها سيدهادي رضوي و احسان دلاويز هستند.

در اولين جلسه رسيدگي به اين اتهامات كه در شعبه سوم دادگاه ويژه رسيدگي به جرايم اخلالگران و مفسدان اقتصادي به رياست قاضي مسعودي مقام برگزار شد، قهرماني نماينده دادستان با حضور در جايگاه به قرائت كيفرخواست پرونده اتهامات منتسب به سيدمحمد هادي رضوي و احسان دلاويز مرتبط با فساد بانك سرمايه پرداخت. به گزارش ايسنا، نماينده دادستان گفت: متهم سيد هادي رضوي 120 ميليارد تومان به بانك سرمايه بدهكار بوده و از طريق گران نمايي ملك خود به مبلغ 125 ميليارد تومان از بانك سرمايه 5 ميليارد تومان طلبكار شده و چندين چك بابت طلب خود از بانك سرمايه دريافت و بابت طلب خود به شهرداري ارائه كرده است. متهم از طريق شركت آينده‎سازان 3 فقره ضمانتنامه به ميزان 60 ميليارد تومان، ره پويان كوثر يك فقره ضمانتنامه به مبلغ 20 ميليارد تومان، شايگان تجارت آتيه 3 فقره ضمانتنامه به مبلغ 27 ميليارد و 500 ميليون تومان و مجموعا با توجه به مراتب فوق 107ميليارد و 500 ميليون تومان از بانك سرمايه تسهيلات و ضمانتنامه دريافت كرده است.

قهرماني در ادامه به تشريح مشخصات و عناوين اتهامي متهمان پرداخت و گفت: متهم سيد محمدهادي رضوي متهم به مشاركت در اخلال عمده در نظام اقتصادي كشور از طريق تحصيل مال از طريق نامشروع به مبلغ 107 ميليارد و 500 ميليون تومان آزاد با قرار وثيقه است كه اتهامات ديگري دارند كه در دادگاه صالح رسيدگي خواهد شد. متهم ديگر احسان دلاويز از دوستان سيدهادي رضوي و امامي بوده است كه نفوذ قابل توجهي داشته است. او با توديع وثيقه، آزاد و متهم به معاونت در اخلال عمده در نظام اقتصادي كشور از طريق معاونت تحصيل مال از طريق نامشروع به مبلغ 107 ميليارد و 500 ميليون تومان و تحصيل مال از طريق نامشروع به مبلغ 2 ميليارد تومان است. سيد محمدهادي رضوي براي افزايش خط اعتباري اقدام به پرداخت 2 ميليارد تومان به آقاي دلاويز كرده است كه نظر به نقش موثر متهم، انتساب معاونت در اخلال عمده در نظام اقتصادي، معاونت در تحصيل مال نامشروع و خيانت در امانت براي او محرز و مسلم است.

مگر بدهي من چقدر بوده؟ حدود 80 ميليارد تومان

در ادامه جلسه دادگاه، متهم محمدهادي رضوي ضمن رد اتهامات وارده گفت: ظاهرا خيلي دوست دارند بگويند محمدهادي رضوي داماد شريعتمداري است ولي من كه داماد نتانياهو نيستم. من از دادگاه مي خواهم فارغ از داماد فلاني، پرونده من بررسي شود. اصل بدهي من 80 ميليارد تومان است و من اميدوارم مبارزه با نزول خواري در اين پرونده و از اين به بعد شروع شود. از 80 ميليارد تومان 10 درصد دست آقايان مانده است و بعد از ارائه شدن اين مبلغ 22 ميليارد تومان پول نقد به بانك سرمايه پرداخت كرده ام. چرا كذب مي گوييد. 80 ميليارد كه داده ايد 22 ميليارد گرفته ايد و مابقي به صورت ملك بوده است. برخي افراد در يك روز حساب باز مي كردند و 2 روز بعد تسهيلات خود را دريافت مي كردند اما من حداقل زمان از افتتاح حساب تا دريافت تسهيلاتم 3 ماه تا يكسال بوده است. محمدهادي رضوي خطاب به رياست دادگاه گفت: بانك سرمايه 31 بدهكار كلان دارد كه بدهي هايشان 300 ميليارد، 400 ميليارد و هزار ميليارد است، بدهي من كجاي اين ارقام قرار دارد؟! ليست اسامي اين 31 بدهكار توسط هيات تحقيق و تفحص مجلس اعلام شده است كه اصلا اسم من در آنجا نيست. مگر بدهي من چقدر بوده است، حدود 80 ميليارد تومان.

 پيشنهاد پرداخت رشوه 5 ميلياردي به همراه يك ملك

متهم در رابطه با گران نمايي خانه واقع در خيابان اندرزگو گفت: بنده بيش از 5 ماه با مديران بانكي نامه نگاري كردم كه بياييد اين ملك را ارزيابي كنيد و به عنوان وثيقه آن را تعيين تكليف كنيد و پس از 5 ماه بالاخره هيات مديره اعلام كرد كه ما اين ملك را ارزيابي مي كنيم. آقاي قاضي! بدهي من در سال 93 حدود 70-80 ميليارد تومان بوده است كه حدود 22 ميليارد آن را نقدا در حساب بانك پرداخت كرده بودم. يكي از مديران وقت بانك سرمايه به نام حيدرآبادي به من گفت كه بيا ما ملك تو را 120 ميليارد ارزيابي مي كنيم كه 80 ميليارد بدهي تو را تسويه مي كند و 40-50 ميليارد هم به تو داده مي شود اما تو بايد 5 ميليارد تومان نقد به من بدهي و يك ملك را هم بدهي تا حسابت تسويه شود كه من اين موضوع را قبول نكردم و نمي دانم كه چرا اين آقا از اسپانيا سر درآوردند.

هر ماه 30 ميليون به سوپراستارهاي شهرزاد مي‏داديم

در ادامه جلسه دادگاه، متهم رضوي با اشاره به موضوع لاشه هاي پول هاي كثيف در سينما، گفت: نزديك به 8 ميليارد تومان در سريال شهرزاد سرمايه‎گذاري انجام شده است و اصلا پشيمان نيستم اما آقاي امامي هنوز به ما بدهكار است و هنوز اصل پول را برنگردانده است و در اين خصوص شكايت كردم. 50 درصد شهرزاد 1، مال من بود اما در شهرزاد 2، ديدم كه ما نيستيم كه اين موضوع به خاطر اختلافات سياسي بوده است. 50 درصد آن را داشتند 15 ميليارد تومان مي فروختند كه گفتم مالك آن 50 درصد من هستم و افتخار دارم اگر وامي گرفتم، كاري در ازاي آن ارائه كردم. در شهرزاد 1، فقط من و سعيد ملكان تهيه كننده «ويلايي ها» و «تنگه ابوقريب» بوديم. هر ماه 25 تا 30 ميليون تومان به سوپراستارها مي داديم كه معقول بوده و خبري از پول هاي كثيف نبوده است.

 قد و اندازه رضوي وام ازدواج بوده؛ بيش از اين صلاحيت نداشت

نماينده دادستان در ادامه به او گفت: اخذ تسهيلات، مصرف تسهيلات و تسويه آن كاملا مجرمانه بوده و آقاي رضوي در 9/7/91 تحت پوشش شركت آينده سازان فاطمي 20 ميليارد تومان تسهيلات از بانك مي خواهد و پرونده بررسي مي شود و به آقاي رضوي اعلام مي شود كه 2 و نيم ميليارد تومان بدهيد. آقاي رضوي مبلغ 2 و نيم ميليارد تومان را نمي گيرد و يك ماه و نيم بعد مي بينيم او 7 ميليارد تومان تسهيلات مي گيرد و برايش مصوب مي شود كه اين جاي سوال دارد. نماينده دادستان گفت: بر اساس گزارش كارشناسي، عمليات شركت واقعي به نظر نمي رسد و ايرادات اساسي وجود داشت كه كارشناسان وثيقه به بانك اعلام مي كنند. قد و اندازه آقاي رضوي وام ازدواج بوده است و بيش از اين صلاحيت نداشت. جلسه بعدي دادگاه ساعت 9 صبح روز دوشنبه 30 ارديبهشت 98 ساعت برگزار خواهد شد.

مرا به عنوان داماد وزير محاكمه نكنيد


 روزنامه ايران، شماره 7060 به تاريخ 25/2/98، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 55 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله شيمي رياضي
شماره 1 (پياپي 1001)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است