|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران98/2/25: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7084
دو شنبه 27 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 7060 25/2/98 > صفحه 14 (اجتماعي) > متن
 
      


اخبارمجوز وزارت بهداشت به بيمارستان ها براي ورود به گردشگري سلامت

علي اصغر مونسان، رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در مراسم رونمايي و امضاي مشترك آيين نامه تاسيس و بهره برداري از شركت هاي تسهيل گر ارائه خدمات تخصصي درماني به بيماران بين الملل با بيان اين نكته كه فرصت بي نظيري با كمك وزارت بهداشت براي ساماندهي گردشگري سلامت فراهم شده است، گفت: يكي از بخش هاي پردرآمد گردشگري توريست سلامت است و به ازاي هر گردشگر 2400 دلار درآمد درنظر گرفته شده است.

به گزارش ايسنا ،او تصريح كرد: دلال ها باعث شدند تا ذهنيت نامناسبي براي توريست سلامت ايجاد شود و كم كاري ها منجر به عدم دريافت سرويس مناسب شد. بايد در زمينه گردشگري سلامت و تركيبي از ورود دلال ها جلوگيري كنيم زيرا باعث ايجاد ذهنيت نادرست براي گردشگر خارجي مي شود.

وي با اشاره به راهكار درنظر گرفته شده براي ممانعت از فعاليت دلال ها افزود: در حال طراحي سامانه اي هستيم كه بيماران بين المللي از بدو ورود به كشور رصد شوند و ميزان خدمات بهداشتي و درماني و افرادي كه به آنها خدمات رساني مي كنند، مشخص شود. دراين تفاهمنامه وظايف دو دستگاه مشخص و شركت هاي تسهيلگر در حوزه خدمات و درمان قرار مي گيرند و شركت هاي خدمات گردشگري فرآيند ورود گردشگر تا ورود به بيمارستان را بر عهده خواهند گرفت.

سعيد نمكي وزير بهداشت نيز در اين مراسم گفت: بيمارستان ها مي توانند 10 درصد تخت هايشان را به صورت VIP براي گردشگران سلامت اختصاص دهند. در همين راستا، پزشكاني را به عنوان متولي و مسئول فني در اين زمينه خواهيم گذاشت، اما اگر اين پزشكان در پروسه درمان گردشگر سلامت او را سرگردان كرده يا هزينه اي را به او تحميل كردند، با آنها برخورد جدي كرده و پروانه مسئول فني آن پزشك را لغو مي كنيم.

حضور دلالان در عرصه گردشگري سلامت

وزير بهداشت ادامه داد: ساز و كار مناسبي براي رفت و برگشت توريست طراحي نشده و گاهي توريست با ورود به كشور با افراد غيرحرفه اي و دلالان مواجه مي شود كه اين اتفاق عواقب بيشتري داشته و مي تواند ديد بيمار را نسبت به كشور تغيير دهد. به همين دليل است كه گاهي به عنوان يك جامعه صادق بين خارجيان شناخته نشده ايم.

وضعيت تعرفه هاي خدمات پزشكي براي گردشگران سلامت

وي درباره تعرفه هاي حوزه گردشگري سلامت نيز گفت: ضرورتي ندارد كه عين تعرفه هاي داخلي را به گردشگران سلامت هم بدهيم. قرار نيست دارويي را كه با ارز 4200 توماني و يارانه دار براي مردم سرزمين مان مي آوريم آن را با همان قيمت به توريسم سلامت بدهيم. بنابراين براي اين موضوع تعرفه هاي جديدي مطرح كرده ايم. به گونه اي كه هم توريسم سلامت را در كشورمان نگه داريم و خودمان را در رقابت بين المللي حفظ كنيم و هم درآمدمان در جيب گردشگر سلامت نرود و بتوانيم كسب درآمد داشته باشيم.

قرار نبود «پل گيشا» برداشته شود

رئيس شوراي شهر تهران در پاسخ به پرسشي مبني بر چرايي جمع آوري پل گيشا گفت: در ابتدا قرار نبود اين پل جمع آوري شود اما با توجه به اينكه انجام عمليات زيرگذر و تردد در پل، ممكن بود ايجاد خطر كند، براي پيشگيري، اين پل جمع آوري مي شود.

به گزارش مهر، محسن هاشمي پس از پايان جلسه شوراي شهر تهران، در جمع خبرنگاران گفت: به نظر مي رسد معاونت فني، تمهيدات لازم را براي عمليات اجرايي زيرگذر به اين نحو دنبال مي كند كه در كارهاي عمراني و تخصصي، استفاده از روش هاي مختلف معمول است.

وي در خصوص زمان برگزاري انتخابات شوراياري ها اظهار داشت: 31 خرداد ماه اين انتخابات برگزار مي شود.

رئيس شوراي شهر تهران در پاسخ به پرسشي در خصوص اينكه چرا نرخ كرايه هاي تاكسي با رقم هاي واقعي كه رانندگان تاكسي دريافت مي كنند، متفاوت است؟ تصريح كرد: من به طور جدي از اين موضوع اطلاع دارم اما سوالات تخصصي را بايد روساي كميسيون ها پاسخ دهند.

وي درباره بررسي طرح مديريت شهري در مجلس با وجود اينكه لايحه اي با همين عنوان از سوي دولت در حال پيگيري است، گفت: اينكه برخي موضوعات به شكل طرح و لايحه مورد بررسي قرار گيرد، از قديم هم وجود داشته و موضوع تازه اي نيست.

20 كشته در جاده ها به ازاي هر 100 هزار نفر

رئيس سازمان اورژانس كشور از آمار 20 كشته به ازاي هر 100 هزار نفر در جاده هاي كشور خبر داد.

پيرحسين كوليوند در گفت و گو با خبرگزاري صدا و سيما گفت: ايران توانست از آمار 34 و نيم كشته به ازاي هر 100 هزار نفر به آمار 20 كشته به ازاي هر 100 هزار نفر در جاده هاي كشور دست يابد اما همچنان بايد بكوشيم تا از اين آمار كاسته شود.

وي افزود: هم اكنون 42 اورژانس هوايي (بالگرد) و 5 هزار و 500 دستگاه آمبولانس در جاده هاي كشور فعال هستند و زمان رسيدن امدادگران به مصدومان متناسب با ميانگين جهاني است اما مي كوشيم اين زمان به كوتاه ترين زمان ممكن برسد.

كوليوند با اشاره به برگزاري پنجمين هفته جهاني ايمني راه ها گفت: امسال با هماهنگي خوب بين دستگاه ها به موفقيت هاي خوبي دست يافته ايم.وي با اشاره به اينكه در گذشته ايران در گروه هشتم ايمني جاده ها از نظر سازمان جهاني بهداشت قرار داشت، گفت: امسال با تلاش سازمان اورژانس كشور و ارائه آمارهاي دقيق به سازمان جهاني بهداشت توانستيم در گروه الف قرار گيريم اما مي كوشيم شرايط كشور در اين زمينه ارتقا يابد.

كشف بخشي از جمجمه انسان هوشمند

فصل سوم كاوش باستان شناختي غار كلدر خرم آباد لرستان به كشف بخشي از جمجمه انسان هموساپينس (هوشمند) ختم شد.به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه ميراث فرهنگي و گردشگري، بهروز بازگير سرپرست سومين فصل كاوش باستان شناختي غار كلدر با اعلام اين خبر گفت: با توجه به قدمت بالاي شواهد فرهنگي به دست آمده از لايه هاي پارينه سنگي جديد غار كلدر كه هم اكنون عنوان قديمي ترين محوطه پارينه سنگي جديد ايران را به خود اختصاص داده است اين داده كه يكي از نادرترين كشفيات در غرب قاره آسيا محسوب مي شود مي تواند بخشي از حلقه مفقوده زنجيره تكامل بشر و مسيرهاي مهاجرتي انسان هاي هوشمند از قاره آفريقا به آسيا، جنوب غرب آسيا، منطقه اوراسيا و در نهايت رسيدن نخستين گونه ها به قاره اروپا را پوشش داده و به عنوان يك كشف مهم در مطالعات پارينه سنگي دنيا قلمداد شود.او افزود: گونه شناسي مقدماتي اين تكه استخوان توسط ديرين شناس سرشناس هلندي، پروفسور جان وندرماد انجام گرفت و مطالعات دقيق و جزئيات بيشتر در اين خصوص پس از انجام تاريخ نگاري مطلق و مطالعه اين داده توسط متخصصان آناتومي انسان، علوم ژنتيكي اطلاع رساني خواهد شد.بازگير با اشاره به اينكه فصل سوم كاوش باستان شناختي غار كلدر با مجوز پژوهشگاه ميراث فرهنگي و گردشگري انجام شده است، تصريح كرد: كاوش باستان شناختي اين فصل غار كلدر هم اكنون به اتمام رسيده و اعضاي هيات در حال انجام امور تاريخ نگاري لايه هاي پارينه سنگي جديد و ميانه اين غار با استفاده از روش هاي ترمولومينسانس و او. اس.ال هستند.

اخبار


 روزنامه ايران، شماره 7060 به تاريخ 25/2/98، صفحه 14 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 8 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پژوهش هاي جغرافيايي برنامه ريزي شهري
متن مطالب شماره 4 (پياپي 604)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است