|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان98/2/25: اخبار ادبي و هنري
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22211
سه شنبه 28 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 22186 25/2/98 > صفحه 3 (اخبار كشور) > متن
 
      


اخبار ادبي و هنريلزوم ساماندهي مجري ها در تلويزيون

برخورد اصولي معاون سيما با حضور يك خواننده پاپ به عنوان مجري برنامه قبل از افطار يكي از شبكه ها، بايد مقدمه اي براي ساماندهي حضور سلبريتي ها در تلويزيون باشد.

همزمان با آغاز ماه مبارك رمضان، اعلام شده بود برنامه جايگزين ماه عسل با عنوان «ماه ماه» و با اجراي خواننده پاپ، بنيامين بهادري روي آنتن مي رود، اما با اقدام مثبت معاون سيما، از اجراي برنامه قبل از افطار شبكه سه توسط يك سلبريتي جلوگيري به عمل آمد. علت اين مسئله نيز نامناسب بودن اجراي برنامه اي در آستانه افطار توسط يك خواننده و همچنين فقدان تجربه اجرا توسط وي بود. اما اين مسئله تنها به بهادري محدود نمي شود. چرا كه افراد ديگري با همين ويژگي ها، و صرفا به خاطر «مشهور بودن» اجراي برنامه هايي در سيما را برعهده گرفته اند. به طور مثال، شهره سلطاني، بازيگري است كه بدون سابقه و تجربه قبلي، مجري برنامه ماه رمضان شده است. آن هم در شرايطي كه قبلا در فضاي مجازي، سبك زندگي غربي و سگ بازي را تبليغ مي كرد.

بنابراين به نظر مي رسد كه مديريت سيما بايد سياست و برخوردي يكسان را با همه چهره هاي مشهور داشته باشد و يك قانون براي همه به اجرا گذاشته شود.

محمدحسين رجبي دواني، استاد دانشگاه و پژوهشگر ديني و مذهبي نيز در مصاحبه با تسنيم به برخي از مجريان صدا و سيما انتقاد كرد و گفت: بسياري اعتقاد دارند اين روزها تلويزيون براي استفاده از مجري، يك رويه بي حساب وكتابي دارد؛ اين انتقاد به شدت بر صداوسيما وارد است، چرا كه به واسطه اين نوع رفتارها و برخوردهاي غيرحرفه اي، برخي از مجريان باسابقه مذهبي و انقلابي كنار گذاشته شدند و بازيگران سينمايي را به عنوان مجري آوردند. بعضا اين ها نه رنگ و روي انقلابي دارند و نه مذهبي!

وي اضافه كرد: صرف اينكه برنامه را با يك «به نام خدايي» شروع كنند ظاهرا براي صدا و سيما كافي است و اين كه محتوا چيست، چه كساني هستند و از طريق صدا و سيما اين افراد چه به خورد جامعه مي دهند ظاهرا مهم نيست، كما اينكه يكي از اين بازيگران سينما كه با وقاحت در فضاي مجازي به سگ بازي خودش اعتراف و افتخار كرده مجري يك برنامه مناسبتي ماه رمضان مي شود كه اين اتفاق، فاجعه است. به طور كلي تا وقتي كه فضاي سينماي ما پاك و سينماگران ما در تراز انقلاب اسلامي نباشند، به نظر من يك چنين ميدان دادن هايي به برخي از بازيگران سينما، خيانت به آرمان هاي انقلاب و خلاف انتظاري است كه امام(ره) و رهبر معظم انقلاب از صدا و سيما داشته و دارند.

گزارش رسانه آمريكايي از قاچاق زنان در حاشيه جشنواره كن

يك رسانه آمريكايي، گزارشي افشاگرانه را از فساد و قاچاق زنان در حاشيه جشنواره كن در فرانسه منتشر كرد.

به گزارش فارس به نقل از هاليوود ريپورتر، هر ساله با شروع فستيوال بين المللي فيلم كن به نوعي بازار قاچاق جنسي هم داغ تر مي شود و بسياري از تهيه كنندگان و كارگردانان هاليوودي، به اغفال زنان جوان مي پردازند.

اين واقعيت كه فستيوال كن و قاچاق جنسي باهم مرتبط هستند، تيتر بسياري از مطبوعات شده است.

شگفت آور اينكه با وجود تغييراتي كه پس از رسوايي هاي جنسي هاليوودي و به وجود آمدن جنبش MeToo# و اطلاع رساني در اين زمينه به وجود آمده، فستيوال كن همچنان صحنه قرار و مدارهاي مخفيانه در هتل ها و سوئيت ها و قاچاق جنسي است.

شكل ديگر قاچاق جنسي در خلال فستيوال كن به اين شكل است كه زنان جوان مشتاق هنرپيشگي با مليت غيرآمريكايي با تهيه كنندگان آمريكايي صنعت فيلم هاليوود در قايق هاي گران قيمت تفريحي در ساحل شهر كن قرار ملاقات مي گذارند. در اين ميان رابط هايي هم وجود دارند كه دختران جوان را كه معمولا از كشورهايي نظير بريتانيا و جمهوري هاي استقلال يافته شوروي سابق هستند، با وعده ورود قانوني به ايالات متحده و دادن يك نقش كوتاه يا بدون ديالوگ در فيلم هاي آمريكايي، اغوا مي كنند.

زير پوست شهر كن در زمان برگزاري فستيوال، قوانيني نانوشته بين قاچاقچيان جنسي و دختران جوان وجود دارد و به آنها قول ويزاي اچ وان آمريكا داده مي شود و پس از نيل به مقاصد شوم، به گونه اي با قرباني برخورد مي كنند كه از ترس از دست دادن روياي آمريكا رفتن و سوپراستار شدن نه مي تواند حرفي بزند و نه به پليس مراجعه كند.

دبيركل انجمن روشنفكران مسلمان اندونزي: مسدودسازي حساب كاربري رسانه هاي ايران، با ادعاي آزادي بيان غربي ها تناقض دارد

رئيس دانشكده حقوق دانشگاه ناسيونال جاكارتا و دبيركل انجمن روشنفكران مسلمان اندونزي و پژوهشگر ارشد قوه قضائيه اندونزي كه اخيرا سفري به ايران داشته است، مسدودسازي حساب كاربري برخي شبكه هاي برون مرزي صداوسيماي جمهوري اسلامي را محكوم كرده و آن را اقدامي تبعيض آميز و خلاف اصل آزادي بيان دانست.

دكتر اسماعيل رمضان در رابطه با مسدود شدن شبكه هاي اجتماعي رسانه هاي برون مرزي ايران گفت: متاسفم كه اين رسانه هاي تاثيرگذار را مسدود مي كنند. در حالي كه در دنياي مدرن نمي توان جلوي ارتباط اطلاعات بين كشورها را گرفت. اين رسانه ها در معرفي اطلاعات در مورد ايران، خاورميانه و جهان اسلام براي روشنگري نقش مهمي را ايفا مي كنند.

وي افزود: از ديدگاه سياسي، هدف و انگيزه دشمنان براي بستن شبكه هاي اجتماعي رسانه اي ايران اين است كه براي انتشار واقعيت هاي منطقه و ايران براي مخاطبان جهان، ايجاد محدوديت كنند. اين تعارض است كه غرب از يك سو، درباره آزادي بيان و رسانه صحبت مي كند، و از سوي ديگر شبكه هاي اجتماعي ايران را كه واقعيت ها را منعكس مي كند، محدود مي كنند. بدون شك اين يك اقدام تبعيض آميز پيچيده شده در شعارهاي دموكراتيك است.

يك نويسنده جانباز به شهادت رسيد

محسن صالحي نويسنده جانباز و از جهادگران و يادگاران اهل قلم دفاع مقدس پس از تحمل سال ها درد و رنج جانبازي، روز دوشنبه 23 ارديبهشت در زادگاه خود در شهرستان نجف آباد اصفهان، به ياران شهيد خود پيوست.

پيكر اين جانباز، ساعت 10 صبح سه شنبه بيست وچهارم ارديبهشت در روستاي حاجي آباد تشييع شد.

«خواستگار ذليل مرده (مجموعه داستان طنز نوجوان)»، «اكبر كاراته و خرش»، «آي بچه هاي ناز يك قصه از نماز»، «زري كوچولو»، «بچه هاي بهشت»، «نماز شكوفه نور خدا»، «اگر نامهربان بوديم و رفتيم» «رقص سنگ»، «اكبر كاراته و فسقلي هاي شكمو»، «اكبر كاراته و آقايون كچل» و «اكبركاراته به تهران مي رود» از جمله آثار شهيد محسن صالحي در زمينه هاي طنز، كودك و رمان است كه بيشتر آنها با محوريت خاطرات دفاع مقدس تدوين شده اند.

اخبار ادبي و هنري


 روزنامه كيهان، شماره 22186 به تاريخ 25/2/98، صفحه 3 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 10 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله دود و حريق
متن مطالب شماره 56، خرداد 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است