|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد98/2/25: ويژه
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4640
چهار شنبه 5 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4608 25/2/98 > صفحه 7 (مسكن و عمران) > متن
 
 


ويژهتعيين تكليف واحدهاي مسكن مهر

وزير راه و شهرسازي از تعيين تكليف وضعيت افرادي كه منتظر مسكن مهر خود بوده اند، خبر داد. به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، محمد اسلامي، در اين زمينه اعلام كرد: واحدهاي تمام كساني ها كه سال ها در انتظار مسكن مهر بوده و معطل مانده بودند، با رفع موانع و مشكلات تعيين تكليف شدند. وي افزود: دو هفته پيش تحويل حدود 5 هزار واحد در پرديس شروع شد و هفته قبل هم تحويل حدود 7 تا 8 هزار واحد در پرند و هشتگرد آغاز شد. در شهرهاي مختلف هم اين برنامه در حال پيگيري است و طي چند روز آينده در برخي از استان ها همچون خراسان جنوبي پرونده مسكن مهر بسته خواهد شد.

وزير راه و شهرسازي ادامه داد: اينها سياست هايي است كه بايد پابرجا باشد و ما دنبال مي كنيم تا حوزه مسكن تقويت شود. سياست ما توسعه جريان توليد مسكن براي اقشار متوسط به پايين است و اين هدفي است كه دنبال مي كنيم. براي بخش كم درآمد كه دهك يك و دو هستند با كميته امداد امام خميني (ره) و سازمان بهزيستي تعامل داشته ايم و با تفاهمات انجام گرفته به آنها واحد مسكوني واگذار كرديم.

محمد اسلامي با بيان اينكه زمين هاي واگذار شده براي ساخت و سازهاي دولتي به صورت مشاركتي بوده و پولي بابت آن گرفته نمي شود، اظهار كرد: منابع مالي در قانون بودجه سال 98 توسط دولت در لوايح ارائه شده در نظر گرفته شده است. حدود 10 هزار ميليارد تومان منابع پيش بيني كرده ايم كه عمدتا اين منابع در اختيار وزارت راه و شهرسازي است. وي افزود: به اين طريق مي توانيم در جهت تسهيل ساخت و ساز اقدام كنيم. اينها سياست هايي است كه روي آنها مصمم هستيم و براي آنها برنامه اجرايي داريم.  اسلامي همچنين درخصوص آخرين اقدامات درخصوص قانون ماليات بر خانه هاي خالي گفت: آمار خانه هاي خالي در حال حاضر وجود دارد و با همكاري مجلس به دنبال اتخاذ يك سياست مناسب براي اجراي اين قانون هستيم. وزير راه و شهرسازي درباره برخي گمانه زني ها از بابت تهديد محيط زيست شهر جديد پرديس به واسطه ساخت واحدهاي مسكن مهر در اين شهر اظهار كرد: در شهر جديد پرديس تمام اتفاقات رخ داده مربوط به قبل است و الان هيچ كار جديدي در آن انجام نمي شود. وي افزود: كاري كه وزارت راه و شهرسازي در اين شهر انجام مي دهد در حال حاضر مربوط به تعهداتي است كه به مردم داده شده و باقي مانده است. قراردادهايي كه مردم دارند و تمام تلاش مان را گذاشته ايم كه عمليات اجرايي ساخت اين واحدها به انضمام سرانه هاي آنها پايان يابد. وي تصريح كرد: قطعا ما نمي توانيم به مردم خانه بدهيم اما مدرسه و مركز درماني و فرهنگي نداشته باشد. در محلي كه قرار است مردم زندگي كنند بايد سازمان هاي آن ايجاد شوند و سرانه فضاي سبز براي تفريح و استفاده شان در نظر گرفته شود. اين موارد مغفول مانده بوده كه ساخت آنها را شروع كرديم.

بودجه در اختيار شهردار چگونه هزينه مي شود؟

رئيس كميته بودجه و نظارت مالي شوراي شهر تهران درخصوص بودجه در اختيار شهردار توضيح داد. مجيد فراهاني در گفت وگو با خبرگزاري مهر با اشاره به اينكه بودجه در اختيار شهردار با هدف تامين اعتبارات لازم در زمان هاي بحراني و اضطراري و براي حل مشكلات اساسي شهر پيش بيني شده است، گفت: در زمان زلزله كرمانشاه كمك هاي شهرداري تهران از محل بودجه در اختيار شهردار اختصاص داده شد و مصوبه اي كه امسال براي كمك به مناطق سيل زده داشتيم محل تامين اعتباراتش از بودجه در اختيار شهردار بود.

وي ادامه داد: بودجه در اختيار شهردار براي زمان هايي است كه در بودجه شهرداري موضوعي ديده نشده اما شهرداري نياز دارد براي حل مشكلات اساسي شهر از آن اعتبارات استفاده كند، سال گذشته بر اساس اطلاعاتي كه به شوراي شهر رسيد بخشي از اين بودجه براي توسعه مسيرهاي دوچرخه اختصاص داده شد، زيرا در بودجه مصوب براي توسعه دوچرخه سواري اعتبار كافي پيش بيني نشده بود و با توجه به تاكيد شهردار تهران بر گسترش حمل و نقل پاك از اين محل براي توسعه مسيرهاي دوچرخه استفاده شد. اين عضو شوراي شهر تهران با بيان اينكه وعده مديريت جديد شهر شفافيت و شهر شيشه اي است و تاكنون در جهت رسيدن به اين اهداف تمام معاملات و قراردادهاي شهرداري در سامانه شفافيت قرار گرفته است، ابراز اميدواري كرد هزينه كرد بودجه امسال نيز با جزئيات و همچنين حسابرسي ها شهرداري از سال 93 كه در اختيار مديريت جديد شهر است در سامانه قرار گيرد.

رصد خودروهاي ديزلي از ابتداي سال جاري

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران از كنترل و رصد خودروهاي ديزلي فاقد معاينه فني از ابتداي سال جاري خبر داد و گفت: بيش از 750 خودرو ديزل تاكنون ارزيابي و پايش شده اند. به گزارش «ايسنا» محسن پورسيدآقايي با اشاره به اينكه طي سه سال گذشته اقداماتي براي ارتقاي معاينه فني، رفع تقلب ها و تخلفات معاينه فني خودروهاي سبك انجام شده است اما براي معاينه فني خودروهاي ديزلي اقدامي جدي صورت نگرفته بود، تصريح كرد: از ابتداي سال جاري رصد و كنترل معاينه فني خودروهاي ديزلي با جديت در حال انجام است.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران افزود: با اجراي مرحله دوم طرح كاهش (محدوده كم آلاينده) از آبان ماه سال گذشته، كليه خودروهاي سبك و سنگين براي تردد در شهر تهران در هر ساعت از شبانه روز و همه روزهاي هفته بايد برگه معاينه فني داشته باشند. به عبارت ديگر تست هاي معاينه فني به عنوان يك الزام زيست محيطي مورد توجه قرار گرفته است. پورسيدآقايي با بيان اينكه خودروهاي ديزلي كه در شهر تردد مي كنند، سهم قابل توجهي در انتشار آلايندگي دارند، اظهار كرد: بسياري از خودروهاي سنگين را در سطح شهر مي بينيم كه با وجود داشتن برگه معاينه فني، دودزا هستند.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران از ابتداي سال جاري تاكنون بيش از 750 دستگاه خودروي ديزلي توسط اكيپ تست كنار جاده اي مورد ارزيابي و پايش قرار گرفته است كه از اين تعداد 9 درصد فاقد معاينه فني بودند. پورسيدآقايي گفت: معاينه فني 105 دستگاه خودرو به علت مردودي در آزمون تست آلايندگي نيز ابطال شده و در مجموع 169 دستگاه خودرو به دليل نداشتن معاينه فني يا مردودي در تست آلايندگي، اعمال قانون شده اند.

ويژه


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4608 به تاريخ 25/2/98، صفحه 7 (مسكن و عمران)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه تحقيقات كاربردي علوم جغرافيايي
متن مطالب شماره 56، بهار 1399را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است