|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم98/2/25: پا يان بازي جنگ و مذ ا كر ه
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5408
دو شنبه 27 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5384 25/2/98 > صفحه 2 (سياست: داخلي/خارجي) > متن
 
      


پا يان بازي جنگ و مذ ا كر ه
رهبر معظم انقلاب با اشاره به جنگ رواني دشمن تبيين كردند


گروه سياسي : حضرت آيت ا... خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر ديروز در ديدار مسوولان و كارگزاران نظام با تاكيد بر ضرورت تقواي مسوولان بويژه در «رسيدگي به امور مردم، رعايت بيت المال و اجتناب از اشرافيت» به بيان وظايف اساسي مسوولان سه قوه براي حل مشكلات اقتصادي و رونق توليد پرداختند و با اشاره به اقدامات خبيثانه آمريكا براي «تغيير محاسبات و تسليم شدن مسوولان» و نيز «فاصله گرفتن مردم از نظام» افزودند: گزينه قطعي ملت ايران در مواجهه با دشمن، مقاومت در همه زمينه هاست، چرا كه مذاكره با دولت كنوني آمريكا سم مضاعف است، البته جنگي نخواهد شد بلكه برخورد، برخورد اراده هاست و در اين زمينه، اراده ملت ايران و نظام اسلامي قوي تر از دشمن است و به فضل الهي اين بار هم پيروز خواهيم شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، رهبر انقلاب اسلامي در ابتداي سخنانشان ماه رمضان را «ماه تقوا» و زمينه و بستري براي رواج پروا از خداوند متعال خواندند و گفتند: قرآن وعده داده است كه تقوا موجب بصيرت، رستگاري، جلب رحمت و هدايت و ايجاد قدرت تشخيص حق از باطل خواهد شد و با وجود تقوا، هيچ بن بستي وجود نخواهد داشت. حضرت آيت ا... خامنه اي جنبه ديگر تقوا از منظر قرآن كريم را «تقواي از غير خدا» برشمردند و افزودند: معناي تقواي از غير خدا اين است كه از هيچ قدرتي غير از خدا نترسيم و زندگي و آينده خود را وابسته و به دست آنها ندانيم.

ايشان با يادآوري كلامي حكمت آميز از امام راحل مبني بر لزوم پرهيز از شهوات معنوي در ماه رمضان بويژه قدرت طلبي، خطاب به مسوولان تاكيد كردند: گفتار، رفتار و تصميم هاي ما مسوولان در سرنوشت مردم موثر است، بنابراين مسوولان بيش از همه به تقوا نياز دارند، چرا كه با بي تقوايي آنها، حقوق مردم به طرز جبران ناپذيري پايمال خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامي، «تقوا و امانتداري» را جزو مهم ترين شاخص ها در سپردن امور و مسووليت ها دانستند و با تاكيد بر لزوم مراقبت مسوولان در رعايت بيت المال، خويشتنداري در برابر طغيان نفس و پرهيز جدي از مال اندوزي و ميل به اشرافيت، گفتند: سلوك پيغمبر اكرم(ص) و اميرالمومنين(ع) كاملا بر خلاف دنياطلباني بود كه به دنبال كسب قدرت براي رسيدن به شهوات نفساني و مال و ثروت هستند و در جمهوري اسلامي نيز مسوولان موظفند با تمسك به سيره آن بزرگواران، از اسراف و زندگي اشرافي و تجملاتي پرهيز كنند. رهبر انقلاب اسلامي سخنان خود را با ورود به مباحث و مسائل اقتصادي كشور ادامه دادند و با اشاره به سخنان رئيس جمهور مبني بر لزوم جدي تر شدن مديريت ها و برنامه ريزي ها، گفتند: سخنان آقاي رئيس جمهور، سخنان درستي است كه بايد انجام شود و انجام دادن آن هم به دست خود مسوولان و دولت است و راه هم در اين زمينه باز است.

مشكلات اقتصادي زمينه ساز طمع دشمن است

حضرت آيت ا... خامنه اي مهمترين مسئله كشور را در شرايط كنوني «مسئله اقتصاد و مشكلات معيشتي و فشار بر مردم به ويژه طبقات ضعيف و متوسط» دانستند و افزودند: مشكلات اقتصادي و نداشتن برنامه اقتصادي علاوه بر اين كه به اعتبار هر كشوري لطمه وارد مي كند، به دليل آن كه مردم و طبقات ضعيف تحت فشار قرار مي گيرند، زمينه ساز طمع دشمن نيز مي شود.

ايشان با تاكيد بر اين كه حل مسائل و مشكلات اقتصادي بايد به طور جدي در دستور كار مسوولان قرار گيرد، خاطرنشان كردند: در زمينه مسائل اقتصادي موانع وجود دارد ولي هيچ بن بستي وجود ندارد. رهبر انقلاب اسلامي افزودند: مسائل و مشكلات اقتصادي باعث شده است كه دشمنان ما و در راس آن آمريكا به زعم خود تصور كنند، با تحريم هاي بي سابقه مي توانند به ايران ضربه بزنند در حالي كه فلز جمهوري اسلامي به همت مردم و مسوولان مستحكم است.

حضرت آيت ا... خامنه اي با تاكيد بر اين كه اقتصاد كشور از زيرساخت ها و ظرفيت هاي خوبي برخوردار است، گفتند: اقتصاد كشور از چند بيماري مزمن رنج مي برد كه اگر در شرايط تحريمي فعلي بتوان اين بيماري ها را برطرف كرد، اقتصاد ايران حركت جهشي خواهد كرد.

ايشان «وابستگي به نفت و خام فروشي»، «مداخلات غير لازم دستگاه هاي حكومتي در مسائل اقتصادي و عدم اجراي مناسب سياست هاي اصل 44» و «تخريب فضاي كسب و كار و قوانين دست و پا گير» را از جمله بيماري هاي مزمن اقتصاد كشور برشمردند و افزودند: اصلاح ساختاري بودجه كه قرار بود مجلس و دولت، در چهار ماهه اول امسال آن را انجام دهند و همچنين اصلاح نظام بانكي از ديگر كارهاي مهم و اساسي است كه بايد انجام شوند.

رهبر انقلاب اسلامي تاكيد كردند: تحقق اين امور زيربنايي و ساختاري نيازمند مديريت شجاعانه، اميدوارانه، جهادي، همراه با اشراف ميداني بر مشكلات، عدم انفعال در برابر دشمن و شرطي نكردن اقتصاد به مسائل خارج از اختيار خودمان است.

در سال هاي اخير اقتصاد كشور به تصميم ديگران گره زده شد

حضرت آيت ا... خامنه اي افزودند: متاسفانه در سال هاي اخير به طور مكرر، اقتصاد كشور به تصميم هاي ديگران گره زده شد و بسياري از كارها به تصميم هاي آمريكا يا اروپا موكول شد و در نتيجه سرمايه گذار و فعال اقتصادي نيز كارهاي خود را موكول به اين امور كرد.

ايشان يكي از راه هاي حل مشكلات اقتصادي را استفاده از ظرفيت وسيع مردمي كشور دانستند و با تاكيد بر اين كه برخورد دولت با عوامل مخرب در بخش هاي گوناگون اقتصادي بسيار ضروري است، افزودند: بايد با قاچاق، دلالي ها، خريدهاي خيانتكارانه ارزاق عمومي و احتكار، بدون هراس از جنجال ها، برخورد قاطع شود و همه بايد از دولت در اين عرصه حمايت كنند. حضرت آيت ا... خامنه اي در بيان چند كار و وظيفه اساسي كه بايد به عنوان تفكري عام مورد توجه و عمل سه قوه قرار گيرد، «رونق توليد» را كليد حل بسياري از مشكلات خواندند و افزودند: در سايه عزم جهادي و به كارگيري جوانان متخصص، موانع رونق توليد قابل رفع است كه اگر اين هدف محقق شود، مسائلي نظير اشتغال، كاهش تورم، رفاه مردم و صادرات، شتاب خوبي خواهد گرفت.

ايشان «اعتماد به جوانان» را راه حل اصلي برشمردند و خاطرنشان كردند: هر جا به نسل جوان اعتماد كرديم و حداقل امكانات را در اختيارش گذاشتيم، پيش رفتيم.

رهبر انقلاب توليدات تحسين برانگيز نظامي از جمله موشك هاي نقطه زن بالستيك و كروز با برد 2000 كيلومتر را نتيجه اعتماد به جوانان مومن، با انگيزه و خستگي ناپذير خواندند و افزودند: در بحث غني سازي 20 درصدي اورانيوم و تامين نيازهاي پزشكي هسته اي نيز وقتي كار را به جوانان محول كرديم، در ميان ناباوري بسياري، كار به اين مهمي را به سرانجام رساندند، ضمن اين كه مشكل ترين بخش غني سازي، رسيدن به 20 درصد است و مراحل بعدي، آسانتر از اين مرحله است.

ايشان پرسيدند: آيا اين گونه جوانان نمي توانند مشكلات صنايع را حل كنند و با يافتن حلقه هاي مفقوده بخش هاي مختلف، كارها را بسامان برسانند؟

رهبر انقلاب با ابراز تلخكامي از شنيدن خبر تعطيلي برخي واحدهاي توليدي يا كشاورزي، وزارت صنايع را به تهيه فهرست موارد مورد نياز واحدهاي توليدي (اعم از ماشين آلات، قطعات و مواد اوليه) و ارائه فراخوان براي رفع اين نيازها توصيه موكد و خاطرنشان كردند: بسياري از اين موارد در داخل كشور قابل تامين است.

ضرورت تلاش بي وقفه براي خودكفايي در كشاورزي

حضرت آيت ا... خامنه اي دومين كار و وظيفه اساسي دولت و ديگر قوا را «تلاش برنامه ريزي شده و بي وقفه براي خودكفايي به ويژه در زمينه كشاورزي» برشمردند و افزودند: متاسفانه در مقطعي با اين حرف كه خريد محصولات از بيرون ارزان تر تمام مي شود و توليد در داخل صرفه اقتصادي ندارد، روند خودكفايي دچار ضربه شد. ايشان افزودند: البته ممكن است خريد برخي محصولات از جمله گندم از خارج به صرفه باشد، اما اگر جلوي واردات اين محصول مهم را گرفتند چه كار خواهيم كرد؟ بنابراين بايد با تلاش بيشتر به راه عاقلانه خودكفايي ادامه دهيم. رهبر انقلاب خودكفايي در زمينه بنزين را مهم برشمردند و افزودند: پالايشگاه ستاره خليج فارس كه به همت سپاه احداث و راه اندازي شد، حدود يك سوم مصرف مسرفانه كنوني بنزين را تامين مي كند كه بسيار مهم است. حضرت آيت ا... خامنه اي در جمع بندي اين محور تاكيد كردند: اقتدار و آبروي كشور در «خودكفايي» است و بايد نيازهاي مهم كشور را خودمان توليد و تامين كنيم.

كسب و كار را تسهيل كنيم

«سهولت كسب و كار» سومين مساله اي بود كه رهبر انقلاب به عنوان دستور كار عمومي قوا مطرح كردند و افزودند: «مقررات و قوانين بسيار و گاه متناقض» عملا مانع رونق فضاي كسب و كار شده است كه بايد خيلي جدي اين مشكل دست و پا گير را برطرف كرد.

رهبر انقلاب بخش كشاورزي را داراي اولويت خواندند و افزودند: اين بخش، هم از جهت تامين مواد غذايي و هم از جهت سهم اشتغال، بسيار مهم است و بايد با احداث صنايع تبديلي در روستاها و برطرف كردن مشكل فروش محصولات كشاورزي روستاييان، به آن توجه كامل كرد چرا كه در پيشرفت و قدرت كشور بسيار موثر خواهد بود. رهبر انقلاب نيروي انساني كارآمد، جوان، پرانگيزه و خستگي ناپذير را ثروتي عظيم و بي نظير دانستند و افزودند: هزاران گروه تحقيقاتي در داخل و خارج از دانشگاه ها وجود دارند كه مي توانند با ايده ها و فكرهاي خوب و راهگشا، چرخه كارها در بخش صنايع و معادن و ديگر بخش ها را روان سازي و مسائل زمين مانده را راه اندازي كنند.

ايشان فرصت جبران خسارات سيل را فرصت خوبي براي رونق بخش هاي مختلف توليد خواندند و تاكيد كردند: بايد اعتبارات جبراني مناطق سيل زده را به گونه اي برنامه ريزي و هدايت كرد كه به رونق كارخانه ها بينجامد.

بي توجهي به مسكن سازي از غفلت هاي چند سال اخير است

حضرت آيت ا... خامنه اي مسكن سازي را از جمله رشته هاي كارآفرين خواندند و گفتند: از جمله غفلت هاي چند سال اخير، بي توجهي به موضوع مسكن سازي بوده است. ايشان افزودند: بايد از فرصت ترميم يا ساخت مسكن براي هموطنان سيل زده استفاده كرد و با كمك دستگاه هاي مختلف و بخش خصوصي حركت عظيم اشتغالزا و توليد آفرين در بخش مسكن را به وجود آورد.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان به موضوع تلاش ها و اقدامات ضد ايراني آمريكا پرداختند و خاطرنشان كردند: در مواجهه با دشمن دو راه بيشتر وجود ندارد يا عقب نشيني ما و پيشروي متقابل آنها يا مقاومت و ايستادگي كه تجربه ما در جمهوري اسلامي نشان مي دهد هر جا در مقابل دشمن مقاومت كرديم، جواب گرفتيم.

ايشان مقاومت در عرصه اقتصادي را متفاوت از مقاومت در عرصه نظامي دانستند و افزودند: مقاومت در عرصه اقتصادي به معناي مستحكم كردن ساخت اقتصادي كشور است كه لازمه آن هم برخورد جدي با مسائل و پيگيري امور است. رهبر انقلاب اسلامي با تاكيد بر اين كه براي اصلاح امور نبايد چشم به خارج دوخت، خاطرنشان كردند: چشم دوختن به بيگانه موجب ضربه به كشور مي شود كه نمونه آن را در برخورد اروپايي ها در قضيه برجام مي بينيم.

اروپا به هيچ يك از تعهداتش عمل نكرد

حضرت آيت ا... خامنه اي افزودند: ما با اروپايي ها، مشكل و دعوايي نداشتيم اما آنها به هيچيك از تعهدات خود عمل نكردند و نمي كنند و در عين حال مدام ادعا مي كنند كه ما به برجام پايبند هستيم. ايشان با تاكيد بر اين كه علاوه بر دولت، مردم نيز بايد براي حل مسائل اقتصادي، نقش آفريني كنند، گفتند: مردم با خريد محصولات داخلي و استمرار حمايت از كالاي ايراني، پرهيز از اسراف، توجه نكردن به شايعات در فضاي مجازي و زياده روي نكردن در خريد، مي توانند به رونق توليد كمك كنند. حضرت آيت ا... خامنه اي در ادامه سخنان خود، در تبيين طراحي آمريكايي ها در شرايط فعلي گفتند: آنها تمام تلاش خود را به كار گرفته اند تا با فشارهاي شديد اقتصادي، اولا نظام محاسباتي مسوولان را به گونه اي تغيير دهند تا آنان مجبور به تسليم شوند و ثانيا مردم را در مقابل نظام قرار دهند.

ايشان با تاكيد بر اين كه طراحي و محاسبه آمريكا همانند محاسبات 40 سال گذشته غلط است و به نتيجه هم نخواهند رسيد، افزودند: آمريكايي ها اين بار نيز قطعا شكست خواهند خورد و در اين موضوع ترديدي نيست.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: سردمداران آمريكا به دليل بغض و كينه اي كه به جمهوري اسلامي ايران دارند، كور شده اند و نمي توانند درست محاسبه كنند. حضرت آيت ا... خامنه اي با اشاره به مخالفت بسياري از صاحبنظران در آمريكا با شيوه برخورد با ايران و گروه هاي مقاومت گفتند: مسوولان كنوني آمريكا واقعا درك درستي نسبت به مسائل گوناگون و همچنين جمهوري اسلامي ندارند.

نبايد از هياهوي آمريكا ترسيد

ايشان با تاكيد بر اين كه هيچ كس نبايد از هيبت ظاهري، تشرها و هياهوهاي آمريكا بترسد، افزودند: ابرقدرت ها معمولا كار خود را با تشر و هياهو پيش مي برند و هرگونه جا زدن در مقابل اين تهديدها خطا است.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: علاوه بر آمريكا، از ثروت قارون هاي منطقه خليج فارس نيز نبايد ترسيد زيرا هيچ غلطي نمي توانند بكنند. حضرت آيت ا... خامنه اي خاطرنشان كردند: آمريكا در سال 1357 و قبل از پيروزي انقلاب اسلامي بسيار قدرتمندتر از شرايط فعلي بود و كارتر رئيس جمهور آن زمان، هم عقل و هم قدرت بيشتري از رئيس جمهور كنوني آمريكا داشت و محمدرضا پهلوي نيز به عنوان مامور آنها بر همه امور مسلط و كاملا تابع بود اما ملت ايران توانست با دست خالي همان آمريكا را شكست دهد، ضمن آن كه جوان هاي انقلابي امروز كمتر از سال 57 نيستند و عمق انديشه انقلابي آنها نيز بيشتر است.

رمزگشايي رئيس جمهور از 6شماره تماس آمريكايي ها

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي در مراسم ديروز، رئيس جمهور سخنراني كرد.

حسن روحاني در بخشي از سخنان خود با بيان اين كه ملت، رهبري، دولت و مجلس موجب ناكامي دشمن شدند، ادامه داد: امروز هم دشمن در پي زور و تزوير است، صبح ناوگانش را مي فرستدو شب شماره تلفن مي دهد. البته ما شماره تلفن هاي زيادي از آنها داريم و هر تاريخي كه آنها در آن روز جنايتي عليه ملت ايران انجام داده اند شماره تلفن واقعي آنهاست.

به گزارش جام جم، روحاني سپس با بيان اين كه آمريكايي ها تا حالا 6 شماره به ما داده اند ارقامي را قرائت كرد كه يادآور تاريخ جنايت هاي آمريكا در حق ملت ايران است:

13320528 (28 مرداد 1332): تاريخ كودتاي آمريكايي ها عليه ملت ايران و بازگرداندن محمدرضا شاه به قدرت. آمريكايي ها خودشان بارها به دست داشتن در اين كودتا اعتراف كرده اند.

13420315 ( 15 خرداد 1342): سالروز دستگيري امام خميني (ره) و به خاك و خون كشيدن قيام مردم در اعتراض به دستگيري امام توسط رژيم پهلوي.  

13430813 (13 آبان 1343): پس از اعتراض شديد امام خميني به قانون كاپيتولاسيون، مزدوران ساواك به منزل امام در قم حمله ور شدند و ايشان را پس از دستگيري به تركيه تبعيد كردند.

13570617 (17 شهريور 1357): نيروهاي نظامي رژيم پهلوي با حمله به تظاهرات مردم در ميدان ژاله (ميدان شهدا كنوني) در تهران، جمع زيادي از راهپيمايي كنندگان را به شهادت رساندند.

13570813 (13 آبان 1357): رژيم پهلوي با حمله به دانش آموزاني كه در حال تظاهرات بودند بيش از 50 نفر را به شهادت رساند و صدها نفر را زخمي كرد.

13970218 (18 ارديبهشت 1397): آمريكا در اقدامي يكجانبه و بر خلاف قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل از توافق هسته اي برجام كه خودش يكي از بانيان آن بود، خارج شد.

ايشان با تاكيد بر اين كه دشمني آمريكا با جمهوري اسلامي بيشتر نشده بلكه نسبت به 40 سال گذشته، آشكارتر و صريح تر شده است، افزودند: بايد بدانيم، كسي كه با صداي بلند تهديد مي كند، قدرت و توانايي او به اندازه آن صداي بلند نيست.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: دولت فعلي آمريكا علاوه بر دشمني صريح تر با نظام اسلامي بيش از هر دولت ديگر اين كشور، در خدمت مصالح رژيم صهيونيستي است و به عبارتي بسياري از سياست هاي آمريكا در دست صهيونيست هاست.

حضرت آيت ا... خامنه اي با اشاره به ادعا و جنجال مقامات فعلي آمريكا از جمله رئيس جمهور اين كشور مبني بر اين كه سياست هاي ما موجب تغيير در ايران شده است، گفتند: بله، تغيير در ايران ايجاد شده اما اين تغيير به اين صورت بوده است كه نفرت مردم از آمريكا، ده برابر شده است.

ايشان «دست نيافتني تر شدن منافع جمهوري اسلامي»، «افزايش همت جوانان» و «افزايش آمادگي نيروهاي نظامي و امنيتي» را از ديگر تغييرات در ايران برشمردند و تاكيد كردند: سخنان مقامات آمريكايي نشانگر ميزان دوري آنها از واقعيات و محاسبات اشتباه و غلط آنها است.

حماقت بالاي مقامات آمريكايي

رهبر انقلاب اسلامي سخنان مقام هاي آمريكايي درباره ايران را نشان دهنده حماقت بالاي آنها دانستند و افزودند: رئيس جمهور آمريكا مي گويد از وقتي كه من آمده ام، هر جمعه در ايران راهپيمايي عليه نظام برگزار مي شود، بايد به اين فرد گفت، اولا روز جمعه نيست بلكه شنبه است و ثانيا تهران نيست بلكه پاريس است.

رهبر انقلاب با اشاره به مشكلات دروني و بزرگ آمريكا در زمينه هاي اجتماعي و اقتصادي افزودند: اين نكته البته غالبا مورد توجه قرار نمي گيرد اما مشكلات مهم اجتماعي و تناقض و آشفتگي در دولت آمريكا، واقعيتي است كه وضع ضعيف دشمن را نشان مي دهد.

ايشان با استناد به گزارش هاي رسمي مراكز دولتي آمريكا، «وجود 41 ميليون آمريكايي دچار گرسنگي و ناامني غذايي»، «نامشروع بودن 40 درصد نوزادان»، «وجود دوميليون و 200 هزار زنداني (كه بالاترين ميزان جهاني به نسبت جمعيت است)»، «بيشترين آمار مصرف مواد مخدر» و «وقوع 31درصد تيراندازي هاي جمعي دنيا در آمريكا» را از جمله واقعيات اين كشور خواندند و افزودند: برخي ها، آمريكا را خيلي بزرگ و پرهيبت و خطرناك جلوه ندهند البته نبايد از دشمني دشمن غفلت بشود اما حقيقت آن است كه آمريكا گرفتار مشكلات مختلف است.

ايشان افزودند: علاوه بر اين گرفتاري هاي دروني، سياست هاي غلط آمريكا از لحاظ سياسي و امنيتي عموما به ضرر اين كشور تمام شده و در منطقه ما، اروپا و مواجهه با برخي قدرت هاي آسيايي، آنها را دچار مشكلات بيشتر كرده است، ضمن اين كه روند هزينه هاي 7000ميليارد دلاري و بي نتيجه آنها در منطقه، همچنان ادامه دارد، اگر چه دستشان در كيسه سعودي ها نيز هست.

حضرت آيت ا... خامنه اي با اشاره به هشدار برخي صاحبنظران آمريكايي مبني بر اين كه فشار بر جمهوري اسلامي به جهش اقتصادي ايران منجر خواهد شد، گفتند: آمريكا در مواجهه با ملت ايران و استحكام روزافزون نظام اسلامي قطعا شكست خواهد خورد.

 مذاكره با دولت فعلي آمريكا سم مضاعف است

ايشان با اشاره به برخي كه مي گويند مذاكره با آمريكا چه عيبي دارد، تاكيد كردند: مذاكره با آمريكا تا وقتي به تعبير حضرت امام آدم نشده سم است ضمن اين كه مذاكره با دولت فعلي اين كشور سم مضاعف است.

رهبر انقلاب در تبيين اين واقعيت افزودند: معناي حقيقي مذاكره، معامله و بده بستان است و آنها دقيقا در اين معامله، دنبال نقاط قوت ايران هستند.

ايشان افزودند: مي گويند بياييد درباره موشك مذاكره كنيم، معناي حقيقي اين حرف اين است كه شما بايد برد و دقت موشك هايتان را كم كنيد تا اگر روزي شما را هدف قرار داديم، نتوانيد جواب بدهيد. اما بديهي است كه كسي در ايران اين حرف را نمي پذيرد؛ بنابراين همين سر و صداها ادامه خواهد يافت.

حضرت آيت ا... خامنه اي تاكيد كردند: اين مساله بحث دين و انقلاب نيست، بلكه هيچ ايراني غيرتمند و با شعوري حاضر نيست با طرفي كه مي خواهد نقاط قوت كشور را از دست او درآورد، معامله كند.

ايشان در مثال ديگري در زمينه اهداف واقعي دشمن در بحث مذاكره افزودند: عمق راهبردي سياسي و امنيتي براي هر كشوري مساله اي حياتي است، براي ما نيز عمق راهبردي در منطقه خيلي مهم است، آنها از اين مساله ناراحتند و مي خواهند بر سر عمق راهبردي بسيار خوب ايران با آنها معامله كنيم؛ آيا كسي مي پذيرد؟

رهبر انقلاب تاكيد كردند: براساس اين واقعيات اصل مذاكره با آمريكا حتي با كسي كه آدم حسابي باشد غلط است و مذاكره با اينها كه به هيچ چيز از جمله اخلاق و قانون و عرف بين المللي پايبند نيستند، مسخره است و مطلقا معنا ندارد.

عقلاي ما به دنبال مذاكره نيستند

حضرت آيت ا... خامنه اي افزودند: البته در عقلاي ما كسي دنبال مذاكره نيست، مردم هم كه دنبال مذاكره نيستند، فقط برخي گوشه كنار حرفي مي زنند.

رهبر انقلاب با اشاره به نامه هاي رئيس جمهور قبلي آمريكا به ايشان افزودند: اوباما كه ظاهرش خيلي اتو كشيده تر از اينها بود يك نامه فدايت شوم براي ما نوشت و بنده بعد از مدتي جوابي به او دادم، بلافاصله نامه دوم را نوشت، مي خواستم جواب بدهم كه فتنه 88 پيش آمد و او با فراموش كردن همه آن حرف ها و ابراز ارادت ها، با خوشحالي به حمايت و دفاع از فتنه و فتنه گرها شتافت.

رهبر انقلاب با اشاره به اين كه آمريكا مجبور به عقب نشيني در مقابل مقاومت ملت ايران خواهد شد، افزودند: بحث مقاومت، بحث برخورد نظامي نيست و اين كه برخي در روزنامه يا فضاي مجازي مساله جنگ را مطرح مي كنند، حرف بيخود و غلطي است.

ايشان تاكيد كردند: بنا نيست جنگي انجام بگيرد و انجام هم نخواهد گرفت، چرا كه ما ابتدا به ساكن هيچگاه دنبال جنگ نيستيم و آنها هم مي دانند كه جنگ به صرفه شان نيست.

رهبر انقلاب در پايان سخنانشان خاطرنشان كردند: رويارويي كنوني، برخورد اراده هاست و چون ما اراده اي قوي تر داريم و به خدا توكل مي كنيم، ان شاءا.. آينده خوبي در انتظار ملت است.

ايشان تاكيد كردند: جمهوري اسلامي ايران به فضل الهي، در پرتو ايستادگي، هوشياري و اراده ملت و مديريت ها و تدابير جديدي كه رئيس جمهور محترم اشاره كردند پيروز اين ميدان خواهد بود. 

پايان بازي جنگ و مذاكره


 روزنامه جام جم، شماره 5384 به تاريخ 25/2/98، صفحه 2 (سياست: داخلي/خارجي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Multidisciplinary Cardiovascular Annals
شماره 1 (پياپي 1001)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است