|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق98/3/12: خبر
magiran.com  > روزنامه شرق >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3449
پنج شنبه 23 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 3442 12/3/98 > صفحه 5 (اقتصاد) > متن
 
      


خبرسهم مسكن از تسهيلات بانكي به 20 درصد مي رسد

معاون امور مسكن و ساختمان وزير راه و شهرسازي گفت: سهم تسهيلات مسكن كه به هفت درصد رسيده با حمايت هاي رياست جمهوري و بانك مركزي به 20 درصد از سهم كل مسكن افزايش مي يابد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، مازيار حسيني با حضور در برنامه تيتر امشب شبكه خبر با اشاره به سياست دولت در ساخت مسكن براي دهك هاي پايين و متوسط جامعه از احداث يك ميليون و صد هزار واحد مسكوني توسط وزارت راه و شهرسازي خبر داد و گفت: تلاش مي كنيم تا سهم تسهيلات مسكن را كه به هفت تا هشت درصد رسيده بود، امسال كه سال رونق توليد است با حمايت هاي رياست جمهوري و بانك مركزي به 20 درصد از سهم كل مسكن افزايش دهيم.

او تصريح كرد: سياست كار وزارت راه و شهرسازي بر تامين زمين موردنياز ساخت مسكن براي جلب مشاركت بخش خصوصي است كه در ابلاغ اخير وزير راه و شهرسازي بر اين موضوع تاكيد شده است.

اين مسئول در وزارت راه و شهرسازي با اشاره به بخش نامه اخير وزير راه و شهرسازي به ادارات كل استاني براي معرفي زمين موردنياز براي طرح توليد مسكن، اعلام كرد: در بخش نامه وزارتخانه، انواع روش هاي مشاركتي كه در قانون تسهيل زمين و مسكن آمده، مورد تاكيد قرار گرفته است. به همين منظور براي تحقق اين هدف، هم مي توان زمين هاي دولتي را در مناطقي كه زمين وجود دارد، مورد استفاده قرار داد و هم در مناطقي كه زمين به اندازه كافي وجود ندارد، در مناطقي كه امكان آن وجود دارد مطابق با طرح جامع، در صورت جمعيت پذيرشدن شهرهاي متوسط و كوچك به اين مهم دست يافت.

وي در ادامه به بيان بخشي از فعاليت هاي وزارتخانه راه و شهرسازي در حوزه مسكن پرداخت و گفت: هم اكنون يك ميليون و صد هزار واحد مبناي هدف توليد مسكن قرار گرفته كه 500 هزار واحد آن در قالب اتمام مسكن مهر تا پايان دولت دوازدهم شكل مي گيرد، 400 هزار واحد آن بر مبناي طرح اقدام ملي احداث مي شود كه در حال پيگيري براي اجرا قرار دارد و در عين حال، بهسازي و نوسازي 200 هزار واحد مسكن روستايي نيز در دستور كار است.

وي اعلام كرد: هم اكنون 120 هزار واحد جديد به غير از 80 هزار واحد مسكن مهري كه تمام شده و به مردم تحويل شده، در مدار كلنگ زني و احداث با مشاركت بخش خصوصي قرار گرفته است.

خوراكي هاي ركورددار گراني و ارزاني در بازار

مركز آمار اعلام كرد: در ارديبهشت امسال بيشترين افزايش قيمت در ميان اقلام خوراكي مناطق شهري به قند با 25.6 درصد، شكر با 25 درصد و «برنج ايراني درجه يك» با 18.5 درصد تعلق داشته و پياز با 33.4 درصد، خيار با 18.1 درصد و مرغ ماشيني با 17.8 درصد بيشترين كاهش قيمت ماهانه را داشته اند.

بيشترين افزايش قيمت اقلام خوراكي مناطق شهري در ارديبهشت امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل (ارديبهشت 1397) مربوط به «پياز» با 306 درصد افزايش، «رب گوجه فرنگي» با 246.6 درصد افزايش، «سيب زميني» با 241.3 درصد، «گوجه فرنگي» با 186.8 درصد و «سيب درختي زرد» با 142.7 درصد افزايش است.

براساس نتايج به دست آمده در ارديبهشت ماه 1398، بيشترين افزايش قيمت در ماه جاري نسبت به ماه گذشته (فروردين 98)، مربوط به قند با 25,6 درصد افزايش، شكر با 25 درصد افزايش و «برنج ايراني درجه يك» با 18.5 درصد افزايش بوده است.

در ارديبهشت امسال پياز با 33.4 درصد، خيار با 18.1 درصد و مرغ ماشيني با 17.8 درصد نسبت به ماه قبل بيشترين كاهش قيمت را داشته اند.

نرخ مرغ ماشيني در ارديبهشت امسال در حالي 17.8 درصد نسبت به فروردين امسال كاهش داشته كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 50.8 درصد افزايش داشته است.

ميانگين نرخ مرغ ماشيني در ارديبهشت امسال 11هزارو 889 تومان و در فروردين 14هزارو 471 تومان بوده است.

بهاي گوشت گوسفندي در ارديبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 121.9 درصد افزايش، اما در مقايسه با فروردين امسال 2.2 درصد كاهش داشته است.

قيمت گوشت گاو (گوساله) در مدت مورد اشاره در مقايسه با ارديبهشت سال گذشته 129.8 درصد افزايش داشته اما نسبت به فروردين امسال يك درصد افت كرده است.

لزوم ملموس بودن رصد جريان گردش كالا براي عموم مردم

وزير صنعت، معدن و تجارت در جلسه ساماندهي لجستيك تجاري و زنجيره هاي تامين كشور با اشاره به اقدامات متعددي كه در راستاي رصد و اعمال كنترل هاي مختلف بر جريان گردش كالاي كشور صورت مي پذيرد؛ گفت: آثار و نتايج اين طرح ها بايد براي آحاد مردم ملموس و گام هاي برداشته شده به اطلاع دقيق آنها برسد.

به گزارش شاتا، رضا رحماني در اين جلسه اظهار كرد: سامانه هاي مرتبط با سازماندهي اطلاعات و فرايندهاي ورود اعم از كالاهاي توليد داخل يا وارداتي، توزيع و عرضه كالا بايد به ذي نفعان اين طرح از جمله اصناف كشور به درستي معرفي شوند.

وي افزود: براي اجتناب از برخي اقدامات زايد در مديريت صحيح توزيع كالا در كشور ضروري است سامانه هاي متعدد رصد كالا يكپارچه شده و افراد را هر روز به يك سامانه جديد ارجاع ندهيم.

وزير صنعت اضافه كرد: امروز يكي از مشكلات اين سامانه ها غيرملموس بودن آثار و خروجي هاي آنها براي مردم است.

وي گفت: مردم حق دارند بدانند نتايج اين اقدامات و راه اندازي سامانه هاي مختلف چيست و چه تاثيري روي تامين اقلام كالايي مورد نياز آنها دارد.

رحماني در مورد نوع طراحي و شيوه بهره برداري از اين سامانه ها خاطرنشان كرد: هم اطلاعات ورودي مثل كالاهاي توليدي يا وارداتي و همچنين افراد دريافت كننده اطلاعات و آمار در صورت مراجعه به سريع ترين و سهل ترين روش هاي ممكن بايد به موارد مورد نياز دسترسي داشته باشند.وي يادآور شد: اصلاح و ساماندهي اصولي نظام توزيع كالاي كشور به گونه اي بايد باشد كه در شرايط خاص با مشكلات ناخواسته اي مواجه نشويم. اصل اساسي اين برنامه ساماندهي است كه نتايج موثر آن مد نظر ماست.گفتني است در قالب «طرح ساماندهي لجستيك تجاري و زنجيره هاي تامين كشور»، رصدپذيركردن جريان گردش كالا، ايجاد سامانه مديريت توزيع كالا در كشور، تدوين سند جامع نظام توزيع، توانمندكردن اصناف و شبكه توزيع كالاهاي اساسي و... از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال مي شود.

خبر


 روزنامه شرق، شماره 3442 به تاريخ 12/3/98، صفحه 5 (اقتصاد)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 4 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله ليزر در علوم پزشكي
شماره 2 (پياپي 1002)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است