|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم98/3/21: روحاني در ديدار وزير خارجه آلمان: شاهد اقدام عملي اروپا نبوده ايم
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5411
پنج شنبه 30 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5403 21/3/98 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


روحاني در ديدار وزير خارجه آلمان: شاهد اقدام عملي اروپا نبوده ايمگروه سياسي: رئيس جمهور با اشاره به اين كه خروج آمريكا از برجام جز تاثيرات منفي در تعامل كشورها و امنيت منطقه حاصلي نداشته است، تاكيد كرد: جمهوري اسلامي ايران هرگز با اعمال تحريم و فشار در بن بست قرار نگرفته و نخواهد گرفت و اگر كشورهاي اروپايي معتقدند برجام به نفع مناسبات ايران و اتحاديه اروپا و توسعه صلح، ثبات و امنيت منطقه است؛ بايد سريع تر براي حفظ آن تلاش كنند و اقدامات عملي و جدي داشته باشند.

روحاني شب گذشته در ديدار هايكو ماس، وزير خارجه آلمان با اشاره به روابط دوستانه، صميمانه و تاريخي ايران و آلمان گفت: اراده جمهوري اسلامي ايران بر توسعه روابط سياسي و اقتصادي با كشورهاي اتحاديه اروپا به خصوص آلمان است.

وي با اشاره به تلاش هاي ايران براي برقراري ثبات و مبارزه با تروريسم در منطقه و به ويژه افغانستان، عراق و سوريه اظهار كرد: ايران همواره در توسعه و تقويت ثبات و امنيت منطقه تاثيرگذار بوده و نقش آفريني مثبتي داشته و امنيت امروز منطقه مرهون تلاش هاي ايران است.

رئيس جمهور با بيان اين كه توسعه ثبات و امنيت در منطقه يكي از آثار برجام به عنوان توافقي است كه پس از 12 سال تلاش، كوشش و مذاكرات متعدد حاصل شده، خاطر نشان كرد: آمريكا با خروج يكجانبه از برجام توافقات هفت كشور مذاكره كننده و قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل را زير پا گذاشت و اقدامات تروريستي را در منطقه آغاز كرد، اما متاسفانه در اين راستا شاهد عكس العمل مسوولانه و مناسبي از سوي اروپا در قبال آمريكا نبوديم.

دكتر روحاني افزود: آمريكا با تحريم هاي ظالمانه در مسير تروريسم اقتصادي حركت مي كند و به خصوص معتقديم بايد در برابر كساني كه دارو و غذا را به روي مردم مي بندند، ايستادگي كنيم.

رئيس جمهور با اشاره به وعده هاي صريح سران سه كشور اروپايي در يك سال گذشته مبني بر پايبندي بر تعهد خود و تلاش براي انجام اقداماتي در راستاي جبران خروج آمريكا از برجام در مهلت مقرر تعيين شده گفت: در طول يكسال گذشته به رغم مواضع نسبتا مناسب سياسي، در عمل شاهد هيچ اقدام جدي از سوي اروپا نبوده ايم و اكنون بايد به گونه اي تصميم گيري و اقدام كنيم كه به نفع ما، شما و همه كشورها و منطقه باشد.

دكتر روحاني تصريح كرد: جنگي كه آمريكا يك سال است عليه ايران آغاز كرده، هرگز به نفع هيچ كس نخواهد بود و ملت ايران هم در اين مدت ثابت كرده در برابر فشارها و زورگويي ها مقاومت خواهد كرد.

دكتر روحاني با بيان اين كه اقدام آمريكا در جلوگيري از واردات مواد غذايي و دارويي به ايران براي اعمال فشار بر مردم و در راستاي تصميم آنها براي ايجاد ناامني در منطقه است، تاكيد كرد: امنيت منطقه هرگز با اعمال فشار و تحريم ملت ايران حاصل نخواهد شد.

رئيس جمهور افزود: ابتدا بايد مبدا تنش ها در منطقه به طور دقيق مشخص شود تا بتوانيم به راه حلي مناسب براي رفع مشكلات منطقه دست پيدا كنيم.

دكتر روحاني خاطر نشان كرد: برجام گامي مهم در جهت توسعه ثبات و امنيت منطقه بود، اما هنگامي كه آمريكا از اين توافق خارج شده و ديگر مذاكره كنندگان نيز به تعهدات خود عمل نمي كنند، چطور مي توانيم در مسير توسعه امنيت در منطقه گام برداريم.

رئيس جمهور تاكيد كرد: امروز برجام كه مي توانست و مي تواند پايه اي براي گفت وگو و ديپلماسي در جهان باشد، به دليل اقدامات يكجانبه آمريكا و بدعهدي هاي صورت گرفته به عاملي براي بدبيني به اصل مذاكره تبديل شده است.

رئيس جمهور افزود: براي اداره كشورمان در هر شرايطي برنامه ريزي كرده ايم، اما معتقديم هنوز فرصت نجات اين توافق وجود دارد و اتحاديه اروپا مي تواند در اين مسير نقش آفريني مثبتي داشته باشد.

دكتر روحاني مطرح كردن اين ادعا كه ايران به دنبال ساخت سلاح هسته اي است را از اساس نادرست دانست و گفت: وقتي كشوري طبق 15 گزارش اخير آژانس به مقررات پادمان متعهد بوده و مهم تر از آن براساس فتواي رهبري ساخت سلاح هسته اي را حرام مي داند، اين ادعا هرگز نمي تواند، درست باشد.

رئيس جمهور با بيان اين كه جمهوري اسلامي ايران مي خواهد براساس مقررات بين المللي قطعنامه 2231 و توافق برجام به درستي اجرا شود، اظهار اميدواري كرد: كشورهاي عضو اتحاديه اروپا به ويژه آلمان بتوانند در اين خصوص نقش سازنده خود را به خوبي ايفا كنند.

هايكو ماس: خروج يكجانبه آمريكا از برجام، اقدامي اشتباه است

هايكو ماس، وزير خارجه آلمان نيز در اين ديدار روابط ايران و آلمان را ديرينه و دوستانه دانست و بر ضرورت تلاش در راستاي افزايش دوستي ها و مناسبات دو كشور تاكيد كرد.

وزير خارجه آلمان با ابراز نگراني از افزايش تنش ها در منطقه به واسطه تحركات خارج از منطقه گفت: ما و اتحاديه اروپا به دنبال كاهش تنش ها در منطقه هستيم و در اين راستا از هيچ تلاشي دريغ نخواهيم كرد.

هايكو ماس، خروج يكجانبه آمريكا از برجام را اقدامي اشتباه و نادرست قلمداد كرد و افزود: آلمان با سياست هاي آمريكا عليه ايران، اختلاف نظرهاي زيادي دارد و تلاش مي كند با همكاري ديگر كشورهاي اروپايي به ويژه فرانسه و انگليس برجام را حفظ و تعهدات خود را عملياتي كند.

وزير خارجه آلمان با اشاره به تلاش اروپا براي راه اندازي ساز و كاري مالي با ايران (اينستكس) گفت: اتحاديه اروپا به طور متحد در حال تلاش براي حفظ و توسعه همكاري هاي اقتصادي با ايران است.

هايكو ماس خاطر نشان كرد: پايبندي ايران به تعهدات خود در توافق هسته اي پس از يك سال از خروج آمريكا از برجام نشان دهنده رهبري هوشمندانه و سياستمدارانه اين كشور در عرصه بين المللي است.

وزير خارجه آلمان تاكيد كرد: اگر كسي با تاريخ ايران آشنا باشد به خوبي مي داند راهبرد فشار حداكثري عليه ملت ايران هرگز جواب نمي دهد و بر همين اساس اتحاديه اروپا به دنبال تلاش همه جانبه براي حفظ برجام است.

هايكو ماس ادامه داد: معتقديم اگر برجام به پايان برسد، كساني كه به دنبال افزايش تنش ها در منطقه هستند، از آن سوء استفاده خواهند كرد و بر اين اساس اطمينان مي دهم آلمان با همكاري نزديك شركاي اروپايي خود به دنبال حل و فصل مسائل و حفظ برجام است.

روحاني در ديدار وزير خارجه آلمان: شاهد اقدام عملي اروپا نبوده ايم


 روزنامه جام جم، شماره 5403 به تاريخ 21/3/98، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 3 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه رويكردهاي پژوهشي نوين در مديريت و حسابداري
متن مطالب شماره 12، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است