|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم98/3/21: حركت پرشي!
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5410
چهار شنبه 29 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5403 21/3/98 > صفحه 4 (ورزش) > متن
 
      


حركت پرشي!
واليبال ايران چگونه نتايج ضعيف سال گذشته را به حال خوب اين روز ها تبديل كرد؟

نويسنده: علي جوادي

بازيكنان تيم ملي واليبال ايران بامداد امروز به كشورمان برگشتند و بلافاصله راهي اروميه شدند. كمتر كسي گمان مي كرد تيم ملي بتواند تا اين حد درخشان ظاهر شود و حريفان را يكي پس از ديگري از پيش رو بردارد؛ اما بازيكنان ما با ارائه چهره اي متفاوت نسبت به سال قبل از 6 بازي 16 امتياز به حساب خود واريز كردند.

عملكرد ضعيف سال قبل

بعد از گذشت دو هفته از ليگ ملت هاي امسال، 5 برد و 16 امتياز از 6 بازي كسب كرده ايم در حالي كه در پايان 15 بازي سال گذشته 7 برد و 21 امتياز گرفتيم. ايران در بازي هاي سال قبل، در جدول رده بندي كلي در جاي دهم قرار گرفت و شادي ما از اين بود كه بهترين تيم آسيا اقيانوسيه شده ايم. ايران در جدول سال قبل دهم شد و بالاتر از ژاپن (12)، استراليا (13)، چين (15) و كره جنوبي (16) قرار گرفت؛ اما فراموش نمي كنيم كه فرانسه، روسيه، آمريكا، صربستان، برزيل، لهستان، كانادا، ايتاليا و آلمان بالاتر از ايران قرار گرفتند.

تغيير جزيي

گرچه پوريا فياضي (چهره شاخص ليگ برتر واليبال در سال قبل) تنها تغيير فهرست تيم ما در دو سال اخير بود؛ اما تيم ما با ارائه عملكرد بهتري در كارهاي گروهي، منسجم تر و متمركزتر عمل كرد.

سرويس ريسكي

ميل بيشتر به سرويس هاي ريسكي، كار را عملا براي بازيكنان ما راحت تر كرد. بازيكناني مانند فياضي، غفور و گاهي اوقات محمد موسوي ميل بيشتري به سرويس هاي پرشي و ريسكي دارند و امتيازهاي فراواني از اين سرويس ها گرفته ايم.

دريافت بهتر

دريافت هاي ما هم نسبت به سال قبل به شكل چشمگيري بهتر شده است. ما امتيازهاي فراواني را در ليگ ملتهاي سال قبل از دست داديم چون دريافت هاي بازيكنان ما چنگي به دل نمي زد. امسال اين مشكل به شكلي محسوس برطرف شده است و اميدواريم تا پايان هفته پنجم كه بايد در بلغارستان بازي كنيم، وضعيت به همين صورت باقي بماند.

دفاع مطمئن

گرچه عملكرد ما در دفاع بهبود داشته؛ اما بايد بهتر شود. بيشتر امتيازهاي ما را در دفاع، محمد موسوي كسب كرده كه به توانايي هاي فردي او ربط دارد. او در تيم هاي نوجوانان و جوانان هم عملكردي مناسب در دفاع داشت و در ليگ جهاني و ليگ ملت ها هم بهترين دفاع كننده ما بود.

امتيازهاي ما چگونه به دست آمد؟

تيم ملي واليبال در حالي بازي ها را شروع كرد كه اردوهاي منظم و متعددي برگزار نكرد. بي ساماني در فدراسيون واليبال (كه هنوز هم رئيس ندارد) در كنار اتفاقات حاشيه اي فراوان موجب شد كسي به تيم ملي اميد نبندد. روحيه پايين موجب شد تيم ما در برابر تيم دوم ايتاليا، ست اول را هم واگذار كند؛ اما عملكرد تيم ما بعد از اين ست تغيير كرد. ما تيم ايتاليا را با نتيجه 3 بر يك شكست داديم. خيلي ها برد در آن بازي را به دليل تركيب نه چندان سرشناس ايتاليا زياد جدي نگرفتند؛ اما برد ايران در دو بازي ديگر مقابل چين ميزبان و آلمان موجب شد صاحب 9 امتياز شويم.

در هفته دوم به ژاپن رفتيم. در بازي اول مقابل برزيل بايد 3 بر يك برنده مي شديم اما تمركز بازيكنان ما به يكباره از بين رفت و بازي را 3 بر 2 واگذار كرديم. پيروزي 3 بر يك مقابل آرژانتين و برد 3 بر صفر در برابر ژاپن موجب شد 5 پيروزي از 6 بازي كسب كنيم و با 16 امتياز به رده دوم جدول كل بازي ها برويم.

6 بازي مهم

تيم ملي واليبال ايران در هفته هاي سوم و چهارم ميزبان است و بايد 6 بازي را در خانه برگزار كند. در ميان اين بازي ها دو بازي مقابل لهستان و كانادا اهميت فوق العاده اي دارد چون رقباي مستقيم ما براي صعود هستند. جدا از آمريكا كه در شيكاگو ميزبان مرحله نهايي است، 5 تيم به دور نهايي بازي ها صعود مي كنند.

در حال حاضر برزيل با 6 برد از 6 بازي و 15 امتياز در صدر است (چون اهميت تعداد برد از امتيازها بيشتر است)، ايران با 5 برد و 16 امتياز دوم است، فرانسه با همين برد و امتياز در خانه شماره 3 ديده مي شود. روسيه با 5 برد و 14 امتياز، ايتاليا با 4 برد و 12 امتياز، كانادا با 4 برد و 12 امتياز و لهستان با 4 برد و 11 امتياز به ترتيب در رده هاي چهارم تا هفتم هستند. تيم ملي ايران در هفته هاي سوم و چهارم بايد با فرانسه، روسيه، لهستان و كانادا بازي كند و برد در هر 4 بازي براي ما بسيار مهم است چون هر برد به منزله كليد صعود است. جدا از اين 4 بازي دشوار كه بايد بيشترين برد و امتياز را از آنها بگيريم، بايد در برابر پرتغال و استراليا هم به دو برد 3 امتيازي دست پيدا كنيم كه دور از ذهن به نظر نمي رسد.

پرهيز از حاشيه

كوبياك، كاپيتان تيم ملي لهستان در ادامه رفتارهاي ناهنجار و زشت خود، اين بار مردم ايران را نشانه رفت و پيش از شروع بازي ها با توهين به مردم ايران، آرامش واليبال دنيا را به هم ريخت. گرچه فدراسيون جهاني واليبال از فدراسيون واليبال لهستان خواسته متن عذرخواهي كوبياك از ايران پيش از بازي شنبه آينده خوانده شود؛ اما اين بازي آبستن حوادث بسياري مي شود اگر بازيكنان و تماشاگران به چيزي غير از بازي توجه كنند. لهستاني ها بي ترديد دنبال ايجاد حاشيه هستند و بايد همه راهها را به روي آنها ببنديم و فقط به برد تيم خود فكر كنيم. بي شك، بهترين پاسخ براي كوبياك، يك برد قاطع در برابر لهستان خواهد بود.

 برنامه بازي ها

هفته سوم سالن غدير اروميه ايران

ايران كانادا (جمعه 24 خرداد ساعت 18:30)

ايران لهستان (شنبه 25 خرداد ساعت 18:30)

ايران روسيه (يكشنبه 26 خرداد ساعت 18:30)

هفته چهارم سالن رضازاده اردبيل ايران

ايران پرتغال (جمعه 31 خرداد ساعت 18:30)

ايران استراليا (شنبه اول تير ساعت 18:30)

ايران فرانسه (يكشنبه 2 تير ساعت 18:30)

مشكل خريد بليت براي تماشاي واليبال حل شد

همه با هم يكصدا؛ «ايران»

در شرايطي كه سايت اينترنتي خريد بليت براي تماشاي مسابقات واليبال تا ديروز قطع بود، اما كيومرث پورايراندوست خيال هواداران را راحت كرد و از اين گفت كه آنها بدون هيچ مشكلي مي توانند بليت هاي بازي ايران را بخرند و براي تشويق تيم ملي به ورزشگاه اروميه بروند. او مي گويد: «در دقايق و ساعت اوليه استقبال گسترده علاقه مندان به رشته ورزشي واليبال موجب بروز مشكل در سايت اينترنتي خريد بليت شد كه در جريان بازديد دقايقي پيش استاندار از محل بازي ها دستور صريح به شهرداري اروميه براي حل اين مشكل صادر شد.»

او درباره حرف و حديث ها مبني بر فروش بليت در بازار سياه گفت: «فروش بليت اين مسابقات به صورت اينترنتي است و بخشي از بليت ها سهميه فدراسيون واليبال است و مابقي نيز به صورت اينترنتي به فروش مي رسد و حرف و حديث ها مبني بر اتمام فروش بليت ها

صحت ندارد.»

مسوول امور اجرايي مسابقات واليبال ملت هاي جهان در اروميه با اشاره به ورود بانوان در اين دوره از مسابقات ورزشي به سالن گفت: «در اين خصوص 600 سهميه در نظر گرفته شده و بليت هاي اين بخش نيز به صورت اينترنتي به فروش مي رسد.»

بهترين ها

امتيازآورين بازيكن: امير غفور با 82آبشار، 6 دفاع و 3 امتياز سرويس امتيازآورترين بازيكن ما بود؛ اما در رده پنجم جدول امتيازآورترين بازيكنان ليگ ملتها قرار دارد.

بهترين آبشارزن: بهترين آبشارزن ما هم امير غفور است؛ اما در جدول بهترين ها او در رده نهم ليگ ملت ها قرار دارد.

بهترين دفاع: محمد موسوي در رده دوم بهترين مدافعان ليگ ملت ها قرار دارد و تنها يك بازيكن چيني را بهتر و بالاتر از خود مي بيند. دفاع هاي موسوي يكي از دلايل عملكرد بهتر ما در 6 بازي اخير بود.

بهترين سرويس: محمد موسوي و پوريا فياضي به ترتيب در رده هاي هفتم و هشتم ليگ ملتها قرار دارند بهترين سرويس هاي ما را زده اند.

بهترين دريافت: ميلاد عبادي پور بالاخره در بازي با ژاپن به خود آمد تا انتقادهاي شديد عليه او به پايان برسند. او در جدول بهترين دريافت هاي ليگ ملت ها در رده چهارم بهترين هاست.

بهترين پاسور: تا اينجاي كار ميرسعيد معروف بهترين پاسور ليگ ملت هاست. او مرد شماره يك واليبال ما و تنظيم كننده برنامه هاي تاكتيكي ايگور كولاكوويچ در درون زمين است.

بهترين توپگيري: محمدرضا حضرت پور ليبروي تيم ملي ايران و ميلاد عبادي پور بهترين توپ گيري را در تيم ما داشته اند و تا اينجا، رده هاي چهارم و پنجم ليگ ملت ها را در اختيار دارند.

حركت پرشي!


 روزنامه جام جم، شماره 5403 به تاريخ 21/3/98، صفحه 4 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 15 بار
    آثار ديگري از " علي جوادي"

  اين فوتبال پر از نفرت
علي جوادي، جام جم 21/5/97
مشاهده متن    
  شوك به فوتبال ايران؟
علي جوادي، جام جم 16/5/97
مشاهده متن    
  مثل كروات ها باشيم
علي جوادي *، جام جم 28/4/97
مشاهده متن    
  دلمان براي اين روزها تنگ مي شود
علي جوادي، جام جم 26/4/97
مشاهده متن    
  ممنون آقاي فغاني سپاس آقاي كولينا
علي جوادي، جام جم 23/4/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه توسعه محلي (روستايي - شهري)
متن مطالب شماره 2 (پياپي 19)، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است