|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم98/3/21: من و مادرم شما همه!
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5410
چهار شنبه 29 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5403 21/3/98 > صفحه 20 (صفحه آخر) > متن
 
      


كافه ميرداماد 
من و مادرم شما همه!
گفت وگو با هادي ساعي در روزي كه وارد 43 سالگي شد

نويسنده: مصاحبه: طاهره آشياني

هادي ساعي ديروز وارد 43 سالگي شد. ميانسالي را آغاز كرد البته بعد از پشت سر گذاشتن دوره جواني كه پر بود از مدال هاي طلايي و نقره اي ، پر بود از افتخار،پر بود از لبخند ها و اشك ها، پر بود از تلخي و شيريني و پر بود از تلاش بي وقفه.دوره نوجواني و جواني ساعي يكي از آن دوران هايي بود كه بيشتر ما دوست داشتيم، صاحب آن باشيم و زماني كه برمي گرديم و به پشت سرمان نگاه مي كنيم غرور در چشمانمان بدرخشد.همه ما دوست داريم هادي ساعي باشيم.قهرمان ملي و ورزشكار كم نظير و البته زندگي كه الان به آرامش رسيده و نتيجه آن همه سال تلاش تبديل شده به زندگي كه حتما در آن رفاه و آسايش هم ديده مي شود.مصداق همان ضرب المثل قديمي كه مي گويد آن چه كاشته ايم را درو خواهيم كرد.ساعي زندگي پر تلاطمي داشته و شدت امواج گاهي آنقدر زياد بوده كه مي توانسته او را به حاشيه ببرد و از مسير بازش دارد اما ساعي دوام آورده و راهش را ادامه داده و حالا مي گويد كه مادرش بهترين پناهگاه، بهترين حامي و بهترين مشوقش بوده.حالا اين ورزشكار خودساخته تصميم دارد كمي به خودش استراحت بدهد، ورزش را كنار بگذارد و به زندگي و كارهاي شخصي اش رسيدگي كند و در يك كلام بعد از اين براي دلش زندگي كند. در روز تولد هادي ساعي با هم هم صحبت شدم تا از مسيري كه طي كرده برايمان بگويد و اين كه چگونه به قهرماني خودساخته تبديل شد.
  يك سوال تقريبا كليشه اي ! در روز تولدتان چه احساسي داريد؟

احساس پيري ! 

 43 سالگي كه سن زيادي نيست، به خصوص براي مردان ! حالا از اين تعارفات كه بگذريم، ميان سالي دوره خوب زندگي است، تجربه ها باعث مي شود، تصميمات بهتر گرفت و از زندگي بيشتر لذت برد.

از اين زاويه بله ! وقتي تجربه زندگي بيشتر مي شود، سخت گيري ها كمتر شده و بهتر مي توان مشكلات را مديريت كرد و حتي به نوعي با آنها كنار آمد يا از كنارشان ساده تر گذشت.

 مي گويند، صبر قويترين موتور محركه است كه آدم ها را حتما به مقصد مي رساند،آيا آدم صبوري هستيد؟

بسيار صبورم و از  صبرم هميشه نتيجه مثبت گرفته ام.وقتي مشكلات به اوج مي رسد و تو احساس مي كني به بن بست رسيده اي اگر ياد بگيري صبر پيشه كني، حتما موفق مي شوي.

 زمان هايي كه از صبر به عنوان ابزاري براي رسيدن به موفقيت استفاده مي كرديد، تلاش هايتان را در چه مسيري قرار مي داديد؟

صبر به معناي انفعال و اين كه بنشيني و نگاه كني تا مشكل خود به خود از بين برود، نيست.اتفاقا صبر وقتي نتيجه مي دهد كه تلاشت را چند برابر كني تا به نتيجه برسي.صبرت بايد صبري فعال و كارآمد باشد.

 دوره هاي سخت در زندگي داشته ايد؟ منظورم سختي هايي كه براي ورزش و قهرمان شدن با آنها رو به رو بوديد، نيست، چالش هاي زندگي روزمره؟

خيلي سختي ديده ام ! پانزده ساله بودم كه پدرم را از دست دادم، شانزده ساله بودم كه برادر بزرگم فوت كرد و در هجده سالگي برادر كوچكم را از دست دادم.همه اين اتفاق ها زماني رخ داد كه در مرحله رشد و پيشرفت در ورزش تكواندو بودم اما هيچوقت عقب نشيني نكردم و تلاش كردم به نتيجه دلخواهم برسم و همه اينها باعث شد سخت كوش تر شوم.

 در آن روزهاي سخت چه كسي حامي شما بود؟

مادرم هميشه مثل كوه پشتم بود.هم مادر بود و هم پدر. صبر و تحمل را از مادرم ياد گرفتم. وقتي به مادرم نگاه مي كردم كه چقدر قوي ايستاده و زندگي ما را مديريت مي كند، از او الگو مي گرفتم و تلاش مي كردم بهترين باشم تا بتوانم قدرشناس او باشم.

 شهرت زيادي داريد در كنارش بين مردم محبوب هم هستيد، به نظرتان چگونه مي توان بين اين دو تعادل برقرار كرد و هر دو را داشت؟

بايد خيلي مراقب بود. مراقبت از شهرت سخت است، چون اگر حواست نباشد، محبوب نمي شوي و اگر هم شوي زياد دوام نمي آورد.شهرت و محبوبيت باعث مي شود ذره بين مردم به سمتت باشد، حتي در شرايطي نمي تواني كارهاي معمولي كه همه انجام مي دهند را انجام بدهي...

 در دنياي ورزش، آقاي تختي را داريم كه نماد پهلواني و قهرماني است.براي نسل جوان تر به خصوص در ورزش هاي رزمي مثل تكواندو،  شما نماد قهرماني و الگو هستيد، چگونه از اين موقعيت خود محافظت مي كنيد؟

مديريت و مراقبت شديدي بايد داشته باشيم چون اگر روي رفتار و گفتارمان حساسيت نداشته باشيم خيلي زود آسيب مي بينيم و حتي شايد هر آنچه كه داري را هم از دست بدهي. و آدم هاي معروف و مشهور اگر مراقب نباشند حتي مي توانند به الگوهايي بد هم تبديل شوند.در دنياي امروز كه شبكه هاي اجتماعي پلي است بين آدم ها، اگر به ورطه خودنمايي و فخرفروشي بيفتي و زندگي لوكس و شيك را به نمايش بگذاري حتما آسيب خواهي ديد و به الگويي بد تبديل خواهي شد.وقتي مي خواهم عكسي در اينستاگرام به اشتراك بگذارم خيلي مراقبم و همه جوانب را در نظر مي گيرم.ما در جامعه گسترده اي زندگي مي كنيم و دنبال كننده هاي من در اين شبكه اجتماعي افرادي از همه گروه هاي جامعه هستند و بايد حواسم باشد، پستي را منتشر كنم كه دربرگيرندگي زيادي داشته باشد و حواسم به همه چيز باشد.

 اما برخي آدم هاي معروف از شبكه هاي اجتماعي براي نمايش زندگي خصوصي و شيك  و لوكس خود استفاده مي كنند؟

به نظرم استفاده از شبكه هاي اجتماعي را هم مثل ديگر كارها بايد ياد بگيريم و آموزش ببينيم.و آدم هاي معروف و مشهور بايد ياد بگيرند به اندازه شهرت و محبوبيتي كه دارند رشد شخصي هم داشته باشند و آگاهانه رفتار كنند.نمي توان مثلا در يك شاخه ورزشي رشد كرد و معروف شد اما سطح آگاهي و فكرت پايين و ابتدايي باشد.

 خواهري بنام مهروز داريد كه او هم تكواندوكار است ، چگونه از او حمايت كرده و پشتيبان او بوديد؟

خواهرم يكي از آن آدم هاي خودساخته است.ما گاهي زياد يكديگر را نمي ديديم، او در اردو بود و من هم.خواهرم مثل من از مادرم خيلي چيزها ياد گرفت.من بهش كمك مي كردم اما بيشتر حامي رواني و عاطفي او بودم. به نظرم همه آدم ها به پشتيبان و حامي نياز دارند و اگر بدانند كساني هستند كه از آنها حمايت مي كنند، حتما موفق تر خواهند بود.

 شما قهرمان تكواندو هستيد، با ورود به شوراي شهر، سياست را تجربه كرديد همچنانكه بازيگري را.برنامه هاي آينده و پيش رويتان چيست؟

حضور در شوراي شهر را فعاليت سياسي نمي دانم اما خيلي ها آن را در رديف فعاليت هاي سياسي قرار مي دهند.بعد از اين اما مي خواهم به زندگي شخصي ام برسم و براي دل خودم در كنار خانواده ام زندگي كنم.خودم را از ورزش و كارهاي ديگر بازنشسته كرده ام.در طول همه اين سال ها براي موفقيت خيلي تلاش كردم و خيلي سختي ديدم بعد از اين با توكل به خدا مي خواهم كمي استراحت كرده و زندگي آرام را تجربه كنم. 

من و مادرم شما همه!


 روزنامه جام جم، شماره 5403 به تاريخ 21/3/98، صفحه 20 (صفحه آخر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 6 بار
    آثار ديگري از "مصاحبه: طاهره آشياني"

  با پرندگان آشتي كنيم / گفت و گو با محمد درويش، فعال محيط زيست درباره آشتي با طبيعت و لذت بردن از آن
مصاحبه: طاهره آشياني، جام جم 20/3/98
مشاهده متن    
  عاشق كه بازنشسته نمي شود / گفت وگو با غلامعلي افشاريه رفيق 50 ساله پرويز بهرام درباره او
مصاحبه: طاهره آشياني، جام جم 7/3/98
مشاهده متن    
  خرمشهر همچنان در حال مقاومت است / گفت وگو با مسعود بهبهاني نيا نويسنده فيلمنامه سريال هاي خاك سرخ و كيميا به بهانه آزادي خرمشهر
مصاحبه: طاهره آشياني، جام جم 4/3/98
مشاهده متن    
  شاد زيستن را از خيام بياموزيم / گفت وگو با سيد علي ميرافضلي؛ شاعر و خيام شناس درباره خيام
مصاحبه: طاهره آشياني، جام جم 28/2/98
مشاهده متن    
  بگو مگوي عاشقانه بنده با خدا / گفت وگو با نجم الدين شريعتي درباره حال خوب مناجات شعبانيه
مصاحبه: طاهره آشياني، جام جم 7/2/98
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله راهبرد سياسي
متن مطالب شماره 1 (پياپي 8)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است