|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت98/3/22: با حضور وزير راه و شهرسازي: عمليات اجرايي برنامه اقدام ملي توليد و عرضه مسكن در شهر جديد انديشه آغاز شد
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9518
دو شنبه 27 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9514 22/3/98 > صفحه 9 (گزارش) > متن
 
      


با حضور وزير راه و شهرسازي: عمليات اجرايي برنامه اقدام ملي توليد و عرضه مسكن در شهر جديد انديشه آغاز شدبا حضور مسئولان استاني و محلي آيين عمليات اجرايي برنامه اقدام ملي توليد و عرضه مسكن در شهر انديشه آغاز شد.

اين مراسم با حضور مهندس محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي،مهندس حبيب الله طاهرخاني مدير عامل شركت عمران شهرهاي جديد كشور، دكتر محسني بند پي استاندار تهران، مهندس محمودي شاه نشين نماينده مردم شهرستان هاي شهريار، قدس و ملارد در مجلس شوراي اسلامي، نورالله طاهري فرماندار شهرستان شهريار، مهندس مهدي مسلم خاني رئيس هيئت مديره و سرپرست شركت عمران شهر جديد انديشه،حجت الاسلام سيد علي مروج امام جمعه شهر انديشه، دكتر رحيمي اناركي مدير عامل بانك مسكن، رياست و اعضاي شوراي اسلامي و مهندس كاوياني شهردار انديشه برگزار شد.

عمليات اجرايي برنامه اقدام ملي توليد و عرضه مسكن براي بيش از 2 هزار واحد مسكوني در 6 نقطه مختلف در شهر جديد انديشه و با مشاركت شركت عمران و سرمايه گذاران بخش خصوصي آغاز گرديد.

 همزمان با شروع اين پروژه ها در شهر انديشه مهندس اسلامي از طريق ويدئو كنفرانس دستور اجرايي شدن تمام پروژه هايي كه در شهرهاي جديد آماده بودند را صادر كرد.

در اين مراسم وزير راه و شهرسازي ضمن تقدير از عملكرد مجموعه شركت عمران شهرهاي جديد گفت: رفع دغدغه زمين با قيمت مناسب مهم ترين اقدام در تسريع توليد مسكن است و در سال جاري، امر مهم براي وزارت راه و شهرسازي شكل گيري ويژه ساخت و ساز براي خانه دار شدن مردم است.

وي با بيان اينكه در سال جاري موضوع مهم براي وزارت راه و شهرسازي خانه دار شدن مردم بويژه قشر ضعيف و كم برخوردار مي باشد افزود: براي نتيجه بخش بودن اين طرح اولويت ما در اختيار گذاشتن اراضي متعلق به دولت براي ساخت و ساز مسكن براي مردم است كه نسبت به آن اهتمام ورزيده ايم و شركت عمران دراين زمينه نقش ارزنده اي را ايفا مي نمايد.

وزير راه و شهرسازي با اشاره به نيازسنجي هاي صورت گرفته از بسياري شهرها كه نياز قطعي به مسكن دارند اظهار داشت: در نظر داريم زمين مناسب براي جامعه هدف كه اقشار متوسط و پايين جامعه هستند از طريق مشاركت با بخش خصوصي و همراهي شركاي مطمئن در اين خصوص، موضوع مسكن را با كيفيت مناسب و مشخصات فني تفاهم و تاييد شده پيش ببريم.وي با تقدير از طراحان هسته مركزي شهر انديشه كه با الهام گرفتن از طراحي ايراني اسلامي نشاط اجتماعي را به اين شهر تزريق كرده اند افزود: اميدواريم برنامه هاي مكمل نيز اين ويژگي ها را به ظهور برساند و سبب شكل گيري يك مجموعه كامل براي بهره مندي شهروندان عزيز اين شهر و شهرهاي حومه شود.

وزير راه و شهرسازي در پاسخ به مطالبات مردم و مسئولان شهرستان براي احداث قطار شهري انديشه تصريح كرد: اگرچه با توجه به ظرفيت منابع، بايد از هرگونه تعهد جديد پرهيز كنيم اما با مشاركت و همكاري دستگاه هاي مختلف نظير استانداري، فرمانداري و شهرداري و همچنين تملك اراضي و نيز مشاركت شركت راه آهن و بخش خصوصي، احداث قطار شهري انديشه را در برنامه قرار خواهيم داد.

مهندس اسلامي تصريح كرد: شكل گيري ساخت وسازهاي با ارزش براي خانه دار شدن مردم از نكات ويژه و مورد توجه اين وزارتخانه در سراسر كشور است و طرح اقدام ملي مسكن و تكميل واحد هاي باقي مانده از طرح مسكن مهر را به همين منظور مي باشد.

مهندس اسلامي پروژه هاي توليد مسكن شهر انديشه را نمونه خوبي براي تامين مسكن توسط دولت عنوان كرد و ابراز داشت: اميدواريم با تكميل اين پروژه ها، اندازه و حجم سرمايه گذاري پرونده شهر جديد انديشه در اين مقطع بسته شده و سرمايه گذاري هاي مكمل براي تكميل سرانه هاي مختلف كه از قبل پيش بيني شده است، به سرعت آغاز شود و با تكميل همه اين موارد برنامه ريزي شده، شهر انديشه و سكونتگاه هاي پيرامون، به شهري داراي تمامي قابليت هاي مورد انتظار تبديل شود.

*****

 طاهرخاني خبرداد: سرمايه گذاري 700 ميلياردي بخش خصوصي در طرح اقدام ملي شهر انديشه

مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد با اشاره به اشتغال مستقيم و غيرمستقيم 30 هزار نفر در فرآيند احداث واحدهاي مسكوني طرح اقدام ملي شهر انديشه گفت: در اجراي طرح اقدام ملي شهر انديشه بخش خصوصي 700 ميليارد ريال سرمايه گذاري كرده است، سرمايه گذاري بخش خصوصي در حوزه مسكن ضمن مديريت منابع و افزايش نوآوري به مديريت قيمت تمام شده مي انجامد.

 حبيب اله طاهرخاني، معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد، در حاشيه مراسم كلنگ زني و آغاز عمليات اجرايي ساخت 2 هزار و 99 واحد مسكوني شهر انديشه كه در قالب طرح اقدام ملي مسكن كليد خورد اظهار داشت: 200 هزار واحد مسكوني از برنامه اقدام ملي مربوط به شهرهاي جديد است و تمركز براي اجراي اين برنامه در شهرهاي جديد بر استفاده از ظرفيت بخش خصوصي است.

وي با اشاره به اينكه، بيش از 2 هزار واحد مسكوني شهر انديشه با استفاده از ظرفيت بخش خصوصي اجرا مي شود، افزود: كشور ازنظر تخصيص پروژه هاي عمراني و تخصيص منابع نظام بانكي با محدوديت هاي جدي مواجه است اما در سوي ديگر منابع سرشاري در قالب نقدينگي مردم در اختيار بخش خصوصي است.

مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد بابيان اينكه در تلاشيم تا بخشي از نقدينگي كه در جامعه وجود دارد را جذب برنامه هاي توليد مسكن كنيم گفت: جذب شدن اين منابع به صنعت مسكن، مي تواند صنايع بسيار زيادي را فعال كنند؛ صنعت ساختمان يك صنعت كاملا خوداتكا است و برخلاف اغلب صنايع كه تااندازه اي به سيستم هاي خارجي وابسته اند، اين صنعت خوداتكا و درعين حال جزء صنايع اشتغال زاي كشور است.

*****

سرپرست شركت عمران شهر جديد انديشه: جمعيت پذيري طرح اقدام ملي در شهر انديشه 8100 نفر است

مهدي مسلم خاني با اشاره به جمعيت پذيري 8100 نفري واحدهاي مسكوني طرح اقدام ملي شهر انديشه از اشتغال آفريني مستقيم براي 6600 نفر در اين طرح خبر داد.

مهدي مسلم خاني، سرپرست شركت عمران شهر جديد انديشه در بخشي از مراسم كلنگ زني بيش از دو هزار واحد مسكوني طرح اقدام ملي مسكن در اين شهر گفت: برنامه طرح اقدام ملي توليد و عرضه مسكن در شهر انديشه 2500 واحد است كه عمليات اجرايي 2099 واحد اين پروژه  به دستور وزير راه و شهرسازي آغاز شد و جمعيتي بالغ بر 8100 نفر را در خود جاي خواهد داد.

وي در خصوص اشتغال آفريني اين طرح در شهر جديد انديشه اظهار كرد: طرح اقدام ملي مسكن در اين شهر، براي 6600 نفر به صورت مستقيم و براي بيش از  27 هزار نفر نيز به صورت غيرمستقيم اشتغال آفريني خواهد داشت.وي با اشاره به اينكه شهر جديد انديشه با وسعت 1400 هكتار در غرب استان تهران واقع شده است، اظهار كرد: شركت عمران شهر جديد انديشه فعاليت خود را از سال 1370 به عنوان مجري شهر جديد انديشه آغاز كرده است و پس از مطالعات و تصويب طرح هاي شهرداري، عمليات اجرايي اين شهر از سال 1372 آغازشده است و تاكنون نيز ادامه دارد.

 مسلم خاني با اشاره به اينكه شهر جديد انديشه در حال حاضر پذيراي بيش از 120 هزار نفر جمعيت است و شركت عمران شهر جديد انديشه پس از استقرار شهرداري و با همكاري دستگاه هاي خدمات رسان، خدمات مطلوبي را براي زندگي شهروندان فراهم آورده است، عنوان كرد: به عنوان مثال اين شركت توفيق مديريت و ساخت بيش از 45 مجتمع آموزشي را دارا است كه همين امر باعث شده است كه علاوه بر تامين نيازهاي شهر انديشه اين شهر ميزبان دانشجويان و دانش آموزان از ساير شهرهاي اطراف نيز باشد كه اين مثال در خصوص ساير خدمات نيز قابل تعميم است.

وي گفت: با توجه به تامين مطلوب امكانات كه به افزايش كيفيت خدمات شهري انجاميده است، اقبال مردمي در اين شهر وجود داشته و همچنان رو به افزايش است.وي بابيان اينكه شركت عمران شهر جديد انديشه با بررسي ظرفيت موجود در اين شهر، اقدام به طراحي و اجراي پروژه در قالب طرح اقدام ملي مسكن نموده است، گفت: پروژه "لاله"، با مشاركت شركت عمران شهر جديد انديشه و بخش خصوصي به تعداد 506 واحد ساخته خواهد شد و بيش از 2 هزار و 300 ميليارد ريال سرمايه گذاري در آن اتفاق خواهد افتاد. همچنين پروژه مسكوني مركز شهر داراي بيش از هزار و 33 واحد مسكوني است كه با مشاركت شركت عمران شهر جديد انديشه و شركت سرمايه گذاري مسكن ساخته خواهد شد و 690 ميليارد تومان سرمايه گذاري در اين پروژه صورت مي گيرد كه شامل پروژه مسكوني و ره باغ مركز شهر است.

سرپرست شركت عمران شهر جديد انديشه، آماده سازي مركز شهر انديشه را رويداد ديگري خواند كه عمليات اجرايي آن رقم خورد و افزود: مساحت اين مركز نيز بيش از 47 هزار مترمربع است كه ره باغ آن به صورت پياده محور و باهدف توجه به آسايش مردم و افزايش تعاملات اجتماعي طراحي شده است و در لايه دوم آن كاربري هاي متنوعي نظير بيمارستان تخصصي و  فوق تخصصي، دانشگاه خواجه نصير، فرهنگسرا، ره باغ، كاربري تجاري اطراف آن و فضاي باز عمومي به منظور افزايش تعاملات اجتماعي ديده شده است.

وي گفت: هسته مركزي اين پروژه بر پايه بهره گيري از عناصر هويت بخش شكل گرفته است و با توجه به تامين مطلوب خدمات در شهر انديشه تلاش شده است كاربري ها در مركز شهر به نحوي ديده شود كه كاركردي فرا منطقه اي و ملي داشته باشد.

*****

نماينده مردم حوزه مشق در مجلس شوراي اسلامي اعلام كرد: قطار حومه اي، مطالبه جدي شهرستان هاي شهريار و قدس و ملارد

نماينده مردم شهرستان هاي شهريار، قدس و ملارد (مشق) در مجلس شوراي اسلامي گفت: قطار ريلي حومه اي شهرستان هاي شهريار و قدس و ملارد و راه اندازي خطوط بي آر تي به شهر تهران مطالبه جدي چندين ساله مردم اين شهرستان ها مي باشد. مهندس محمودي نماينده مردم شهرستان هاي شهريار، قدس و ملارد در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه مهاجرت و رشد بي رويه جمعيت در حوزه مشق ترافيك بالايي در اين مناطق ايجاد كرده و اغلب ساكنين اين شهرستان ها در شهر تهران شاغل بوده كه به صورت روزانه در مسير ما بين محل سكونت خود به شهر تهران از طريق جاده ها در حال تردد مي باشند گفت: اين امر مشكلات عديده و جدي را در تردد مردم ايجاد كرده كه نيازمند توجه جدي مسئولين كشوري مرتبط مي باشد. نماينده حوزه مشق در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مطابله جدي و مستمر مردم و مسئولين شهرستان هاي شهريار، قدس و ملارد كه راه اندازي قطار ريلي حومه اي و خطوط بي آر تي به شهر تهران مي باشد اظهار داشت: با وجود پيگيري هاي مستمر از سوي استاندار محترم تهران اما نتيجه مطلوبي حاصل نشده كه اميدواريم بيش از هر زمان ديگر به اين موضوع مهم توجه شود. وي با تاكيد بر تقويت اداره راه و شهرسازي در غرب استان تهران و تبديل آن به اداره مديريتي جهت افزايش خدمت رساني، در تشريح دو مطالبه براي   شهرستان شهريار گفت: 60درصد بافت هاي منطقه اي شهرستان هاي غرب استان تهران فرسوده است كه درخواست رسيدگي جدي و كارشناسي در اين خصوص داريم، همچنين درخواست داريم قير مورد نياز براي آسفالت جاده ها، زير سازي و تعمير و توسعه راه ها در اين شهرستان ها تخصيص پيدا كند كه رضايتمندي مردم در بحث تردد حاصل شود.

مهندس طاهري فرماندار شهرستان شهريار خبرداد: تسريع در اجراي پروژه قطار شهري با واگذاري به شركت عمران

فرماندار شهرستان شهريار گفت: اگر پروژه قطار شهري به شركت عمران واگذار شود در روند اجرايي و عملياتي آن تسريع ايجاد خواهد كرد و اين مطالبه مردم شهرستان زودتر به سرانجام مي رسد. مهندس نورالله طاهري دراين باره اظهار داشت: اين امر نشان از كار و تلاش بي وقفه ايشان براي رفع مشكلات و بهبود شرايط مي باشد.وي با بيان اينكه با وجود شرايط سخت اقتصادي كنوني، دولت تدبير و اميد در جهت اشتغالزايي و ايجاد مسكن با همراهي مناسب ساير دستگاه ها و نهادها اقدامي اساسي را به انجام رسانده است، با اشاره به باور اقتصاد دانان كه توليد مسكن موتوري محرك براي عبور از شرايط سخت تحريم اقتصادي مي باشد خاطرنشان كرد: شروع اين پروژه درصد اشتغال بالايي را بصورت مستقيم و غير مستقيم مي تواند ايجاد كند و حركت خوبي در اين حوزه را رقم بزند.مهندس طاهري فرماندار شهرستان شهريار در انتها با بيان اينكه شهرستان شهريار و شهر انديشه ظرفيت و پتانسيل بسيار خوبي به منظور توليد مسكن دارد، تصريح كرد: ما 25 هكتار زمين باقي مانده كه در اختيار كميته امداد مي باشد داريم و اگر مساعدت هاي لازم صورت بپذيرد و در آن زمين ساخت و سازي انجام شود كه مورد تاييد فني و شهرسازي است، در بهبود مسكن تاثير بسزايي خواهد داشت.

با حضور وزير راه و شهرسازي: عمليات اجرايي برنامه اقدام ملي توليد و عرضه مسكن در شهر جديد انديشه آغاز شد


 روزنامه رسالت، شماره 9514 به تاريخ 22/3/98، صفحه 9 (گزارش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 9 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله پايش
متن مطالب شماره 2 (پياپي 84)، فروردين و ارديبهشت 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است