|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران98/3/22: اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7091
سه شنبه 4 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 7080 22/3/98 > صفحه 12 (حوادث) > متن
 
      


اخبارزن زنداني درخواست آزادي مشروط داد

گروه حوادث: معصومه مرادپور /  زن ميانسال كه به اتهام معاونت در قتل يك مرد با همدستي شوهرش به 15 سال زندان محكوم شده بود با گذشت 10 سال از اين ماجرا صبح ديروز در دادگاه كيفري تهران خواستار آزادي مشروط خود شد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ايران»، اين جنايت در سال 88 رخ داد. راز اين قتل زماني فاش شد كه دختر جواني به اداره پليس مراجعه كرد و گفت دو مرد ناشناس وارد خانه ما شدند و پس از كشتن پدرم دست و پاي مرا بستند و از خانه مان فرار كردند.

كارآگاهان پليس درباره اين واقعه به تحقيق پرداختند و دريافتند كه مرد مقتول به خاطر رابطه با يك زن كشته شده است. با بررسي آخرين تماس هاي تلفني مقتول با زن جواني به نام سيما اين زن به همراه دو مرد ديگر به نام هاي ياسر و فريد بازداشت شدند.

فريد كه شوهر سيما بود گفت: وقتي همسرم گفت كه مردي غريبه مزاحمش شده من بشدت عصباني شدم و با دوستم تصميم به قتل گرفتيم. براي همين به خانه اش رفتيم و پس از كشتن او براي اينكه ماجرا را طور ديگري جلوه بدهيم، دست به سرقت زديم و دختر مقتول را كه شاهد اين جنايت شده بود با طناب بستيم و فرار كرديم. قضات دادگاه فريد را به قصاص و دو متهم ديگر را به 15 سال حبس محكوم كردند. با گذشت 10 سال صبح ديروز سيما كه در زندان به سر مي برد، با درخواست آزادي مشروط از شعبه 9 دادگاه كيفري به رياست قاضي كشكولي خواست تا كمكش كنند. قضات نيز پس از شنيدن درخواست اين زن وارد شور شدند تا در اين باره تصميم بگيرند.

قاضي كشكولي رئيس دادگاه درباره شرايط آزادي مشروط گفت: آزادي مشروط تنها به محكومي اعطا مي شود كه براي اولين بار به مجازات حبس محكوم شده باشد و علاوه بر حسن اخلاق دو ثلث مدت محكوميتش را بگذراند.

بنابراين تا زماني كه محكوم مدت معيني از محكوميت خود را در زندان سپري نكرده باشد، حق استفاده از آزادي مشروط را نخواهد داشت. كشكولي حسن اخلاق و رفتار را از شرايط ديگر اعطاي آزادي مشروط دانست و گفت: مجرم بايد در مدت اجراي مجازات، حسن اخلاق نشان داده باشد. اين روش از نظر قانونگذار به معناي اصلاح محكوم تلقي شده و او را مستحق استفاده از آزادي مشروط مي كند. البته معيار سنجش حسن اخلاق در قانون مشخص نشده است و به نظر مي رسد كه رعايت مقررات زندان، ملاك تشخيص حسن اخلاق از ضد اخلاق باشد.

بنابراين اصلح است كه عده اي از افراد متخصص و آگاه به امور اجتماعي، رواني و كارشناسان فني، حالات و سكنات مجرم را تحت نظر قرار داده و تحولات شخصيت زنداني را بررسي كنند و هنگامي كه شخص واقعا اصلاح شده باشد، به وي آزادي مشروط اعطا نمايد. اين قاضي ادامه داد: از ديگر شروط اعطاي آزادي مشروط آن است كه بتوان اطمينان حاصل كرد كه محكوم پس از آزادي از زندان، ديگر بار مرتكب جرمي نخواهد شد.

به عبارت ديگر، بايد از اوضاع و احوال محكوم پيش بيني شود كه پس از آزادي، دوباره دست به ارتكاب جرم نخواهد زد. البته احراز اين شرط بسيار مشكل است، چرا كه به سهولت نمي توان به انديشه و افكار انسان ها پي برد و آن را مورد ارزيابي قرار داد.

ربودن كودك براي انتقام از مادر

گروه حوادث/ مرد جوان وقتي فهميد همسر صيغه اي اش حاضر به ادامه زندگي با او نيست، دختر 2 ساله او را دزديد و تهديد به مرگ كرد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ايران»، ساعت 7 شامگاه دوشنبه 20 خرداد زني هراسان در تماس با پليس ورامين مدعي شد همسر موقتش، دختر خردسال او را از مقابل خانه ربوده است.

با رسيدن ماموران كلانتري به محل، زن جوان در حالي كه بشدت گريه مي كرد، به ماموران گفت: «من از همسرم جدا شده و با دختر 2 ساله ام زندگي مي كنم. مدتي قبل با مردي آشنا شده و به عقد موقت او درآمدم. پس از پايان مدت صيغه به او گفتم ديگر حاضر به ادامه اين رابطه نيستم، اما او بر ارتباط مان پافشاري مي كرد. حتي تهديد كرد كه اگر به زندگي او برنگردم دخترم را مي كشد اما من حرفش را جدي نگرفتم. تا اينكه امروز دخترم براي بازي با دوستانش جلوي در خانه رفت اما دقايقي بعد اين مرد با من تماس گرفت و گفت دخترت پيش من است، اگر مي خواهي زنده بماند بايد برگردي. وقتي ديدم دخترم نيست بلافاصله با پليس تماس گرفتم.»

با اين گزارش ماموران وارد عمل شدند و با اطلاعاتي كه زن جوان از محل هاي زندگي و تردد همسر سابقش داده بود، پس از دو ساعت موفق به شناسايي محل اختفاي او شدند.

سردار عبدالرضا ناظري، فرمانده انتظامي شرق استان تهران به خبرنگار «ايران» گفت: «با توجه به حساسيت موضوع، ماموران بلافاصله وارد عمل شده و مرد جوان را دستگير كردند و دختر 2 ساله را به مادرش تحويل دادند. متهم پس از دستگيري، انگيزه اش از كودك ربايي را واداركردن مادر دخترك به ازدواج با خودش اعلام كرد. متهم پس از تشكيل پرونده تحويل مراجع قضايي شد.»

فروش كارت بليت مترو 30 ميليون توماني

گروه حوادث / دو دانشجوي فوق ليسانس وقتي قصد داشتند يك كارت بليت مترو را 30 ميليون تومان بفروشند نمي دانستند با پليس وارد معامله شده اند. سرهنگ علي راقي- فرمانده يگان انتظامي پليس متروي پايتخت- در تشريح اين خبر گفت: چند روز قبل ماموران پليس آگاهي متروي تهران متوجه آگهي فروش كارت بليت مترو در يك سايت خريد و فروش اينترنتي شدند كه فروشنده مدعي شده بود اين كارت بليت تا سال 1445 اعتبار دارد و آن را به قيمت 30 ميليون تومان مي فروشد.

وي ادامه داد: از آنجايي كه به نظر مي آمد اين آگهي يك كلاهبرداري است و چنين كارت بليتي توسط متروي تهران صادر نشده است، با فرد ارسال كننده آگهي تماس گرفته شد تا طي يك برنامه ريزي دستگير شود.اين فرد با حضور در محل كارت بليت را جلوي چشمان ماموران آزمايش كرد و مشخص شد اين كارت تا سال 1445 اعتبار دارد. به اين ترتيب متهم كه با يك نفر ديگر در مترو حضور يافته بود دستگير و به كلانتري تحويل داده شدند.  در ادامه متهمان كه هر دو دانشجوي فوق ليسانس بودند، مدعي شدند با همكاري يكي از دوستانشان و با انجام عمليات سخت افزاري و نرم افزاري موفق شدند اعتبار كارت بليت مترو را افزايش داده و اين كارت بليت را 30 ميليون تومان قيمت گذاري كنند.به گفته فرمانده يگان انتظامي پليس متروي پايتخت، هم اكنون در اين رابطه پرونده اي تشكيل و متهمان براي انجام تحقيقات تكميلي به مقام قضايي معرفي شدند. براساس گزارش پليس پايتخت، راقي در پايان گفت: چنانچه شهروندان قصد خريد كارت بليت اعتباري مترو را دارند از جايگاه هاي معتبر مستقر شده در ايستگاه هاي مترو اقدام به خريد اين كارت ها كنند چراكه به تازگي مشاهده شده در سايت هاي خريد و فروش مجازي اين شكل معاملات انجام مي شود و هيچ نظارتي هم از سوي ناظران سايت هاي خريد و فروش اينترنتي بر اصالت كالا نمي شود.

اخبار


 روزنامه ايران، شماره 7080 به تاريخ 22/3/98، صفحه 12 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 23 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه دانش غذا و كشاورزي
متن مطالب شماره 168-169، ارديبهشت و خرداد 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است