|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان98/3/22: خبر
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22211
سه شنبه 28 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 22206 22/3/98 > صفحه 11 (اخبار كشور) > متن
 
      


خبرتوزيع سيمان اهدايي رهبري به سيل زدگان خوزستان

رئيس گروه برنامه ريزي بازسازي بنياد مسكن انقلاب اسلامي كشور گفت: سه هزار تن سيمان رايگان اهدايي مقام معظم رهبري به صورت رايگان در روستاهاي سيل زده خوزستان توزيع شد تا روند بازسازي اين مناطق سرعت گيرد.  

حامد روحاني ، در گفت و گو با ايرنا افزود: دوهزار تن سيمان ديگر از كارخانه سيمان نهاوند اهدايي مقام معظم رهبري توسط كاميون هاي بنياد مسكن انقلاب اسلامي در مرحله حمل به روستاهاي سيل زده خوزستان هستند.

به گفته وي براي هر واحد مسكوني احداثي در مناطق سيل زده خوزستان هشت تن سيمان رايگان و براي منازل تعميري يك تن سيمان اهدا مي شود.به گفته وي تامين سهميه سيمان مناطق روستايي سيل زده خوزستان در تعهد بنياد مسكن است و اين بنياد متعهد است سيمان مورد نياز واحدهاي مسكوني آسيب ديده را تامين كندوي با بيان اينكه براي تامين مصالح ساختماني مشكل خاصي وجود ندارد افزود: مقاديري ميلگرد در انبار ستادهاي بنياد مسكن ذخيره سازي شده تا در صورت گراني آن و كمبود در بازار، براي بازسازي منازل سيل زده خوزستان به كار گرفته شود.

آيت الله محقق كابلي از فقهاي مجاهد افغانستان به ملكوت اعلي پيوست

به گزارش خبرگزاري ابنا، آيت الله «قربانعلي محقق كابلي» از مراجع عالي قدر شيعيان افغانستان پس از سال ها خدمت به اسلام و مسلمين دار فاني را وداع گفت و به لقاءالله پيوست.

مرحوم آيت الله محقق كابلي (ره) پس از قريب به بيست سال تحصيل، تحقيق و تدريس در حوزه علميه نجف اشرف، در سال 1351 به وطن خويش افغانستان برگشت و افق هاي تازه اي را در خودباوري، اعتمادبه نفس، وحدت و هماهنگي مردم جامعه خويش ايجاد كرد. آيت الله محقق كابلي همچنين از اعضاي برجسته مجمع جهاني اهل بيت (ع) بود. 

ايشان پس از سال ها خدمت علمي و اجتماعي در عراق، افغانستان و جمهوري اسلامي، نهايتا شامگاه ديروز دوشنبه 20 خرداد 1398 در سن 91 سالگي در شهر قم چشم از جهان فروبست. 

به گزارش ابنا، شوراي علماي شيعه افغانستان به مناسبت درگذشت آيت الله محقق كابلي ضمن انتشار پيام تسليتي تمام حوزه هاي علميه در سرتاسر افغانستان را به نشان عزاي عمومي به مدت 3 روز تعطيل اعلام كرده است.

سفارت لبنان در ايران «بازگشت زاكا» به بيروت را تاييد كرد: نزار زاكا، جاسوس آمريكايي- لبناني آزاد شد و بعد از ظهر روز سه شنبه تهران را به مقصد بيروت ترك كرد

يك مقام مسئول در سفارت لبنان در تهران با اعلام خبر آزادي «نزار زاكا» اظهار كرد: نزار زاكا بعد از گذراندن مراحل قضائي آزاد شد و بعدازظهر روز سه شنبه تهران را به مقصد بيروت ترك كرد.اين منبع در سفارت لبنان در تهران به ايسنا گفت: اين تبعه لبناني عصر سه شنبه به همراه «عباس ابراهيم» مديركل اداره امنيت عمومي لبنان تهران را به مقصد بيروت ترك كرده است. لازم به ذكر است، نزار زاكا جاسوس آمريكايي در سال 2015 توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگير شده بود.

رايزني هاي نمايندگان ايران و روسيه درباره سوريه و يمن در مسكو

دستيار ارشد وزير خارجه ايران در امور ويژه سياسي در ديدار با مقامات روس درباره آخرين تحولات سوريه و يمن گفت و گو كرد.

علي اصغر خاجي، دستيار ارشد وزير امور خارجه كشورمان در امور ويژه سياسي كه در راس هيئتي به منظور رايزني و تبادل نظر درخصوص تحولات خاورميانه و خليج فارس به ويژه سوريه و يمن به مسكو سفر كرده است، با سرگئي ورشنين، معاون وزير خارجه و الكساندر لاورنتيف، نماينده ويژه رئيس جمهور روسيه در امور سوريه ديدار كرد.به گزارش فارس، در اين ديدار طرفين ضمن ابراز پايبندي به حاكميت، تماميت ارضي و استقلال سوريه و با تاكيد بر حل و فصل بحران سوريه از طريق گفت وگو و راه حل سياسي، بر ضرورت مبارزه با تروريسم تا نابودي كامل اين پديده شوم و نقش محوري چارچوب آستانه در حل و فصل سياسي بحران سوريه همچون گذشته تاكيد كردند.همچنين در اين ملاقات، دو طرف ضرورت حل و فصل سياسي بحران يمن با محوريت سازمان ملل متحد را خاطرنشان كردند.

امضاي تفاهمنامه همكاري سازمان انرژي اتمي ايران و كميسيون انرژي اتمي افغانستان

تفاهمنامه همكاري بين سازمان انرژي اتمي ايران و كميسيون انرژي اتمي افغانستان به منظور همكاري در زمينه هاي گوناگون به امضا رسيد.

هيئت عالي رتبه كميسيون انرژي اتمي كشور افغانستان به منظور آشنايي با توانمندي هاي صنعت هسته اي كشور و تعميق و گسترش همكاري هاي دوجانبه در زمينه هاي مختلف استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي به ايران 

سفر كرد. به گزارش فارس، در اين سفر كه با هماهنگي آژانس بين المللي انرژي اتمي صورت پذيرفت، تفاهمنامه همكاري بين سازمان انرژي اتمي ايران و كميسيون مذكور به منظور همكاري در زمينه هاي گوناگون به ويژه ظرفيت سازي نيروي انساني و كاربردهاي انرژي اتمي در سلامت و كشاورزي به امضاي علي اكبر صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي و رئيس هيئت افغانستاني رسيد.

وزير دفاع: توليد بيشتر جنگنده كوثر در دستور كار صنعت دفاعي است

وزير دفاع گفت: متخصصين صنايع هوايي وزارت دفاع مصمم هستند با همكاري كامل نيروي هوايي ارتش در كمترين مدت زماني نسبت به توليد و ساخت تعداد بيشتري از جنگنده كوثر در سال جاري اهتمام ورزند.

امير سرتيپ حاتمي وزير دفاع به همراه امير عزيز نصيرزاده فرمانده نيروي هوايي ارتش با حضور در شركت صنايع هواپيماسازي وزارت دفاع (هسا) اصفهان از روند فعاليت هاي حوزه هوايي نيروهاي مسلح بازديد و در جريان آخرين اقدامات ساخت و توليد جنگنده بومي كوثر قرار گرفت.وزير دفاع در بدو ورود به شركت صنايع هواپيما سازي وزارت دفاع اصفهان (هسا) با حضور در جمع مديران اين صنايع با تاكيد بر تحقق شعار سال مبني بر (رونق توليد) در مجموعه وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح بخصوص هسا، اين راهبرد اساسي را تنها راه برون رفت از چالش هاي موجود و مقابله با تحريم هاي ظالمانه نظام استكباري دانست و افزود: متخصصين پرتلاش سازمان صنايع هوايي وزارت دفاع در طول 40 سال عمر پربركت نظام اسلامي با عزم جزم و اهتمام ويژه، تمام تلاش خود را در راستاي ارتقاء قدرت رزم هوايي به كار گرفتند كه نمونه آن ساخت و توليد جنگنده بومي كوثر توسط فرزندان متخصص و متعهد سازمان صنايع هوايي در سال گذشته بود.امير حاتمي پرواز عملياتي جت جنگنده كوثر در مراسم 29 فروردين روز ارتش جمهوري اسلامي ايران را بسيار غرورآفرين و عزت بخش دانست و گفت: متخصصين صنايع هوايي وزارت دفاع مصمم اند با همكاري كامل نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران و حمايت امير سرتيپ خلبان نصير زاده فرمانده نيروي هوايي ارتش در كمترين مدت زماني نسبت به توليد و ساخت تعداد بيشتري از جنگنده كوثر در سال جاري اهتمام ورزند.فرمانده نيروي هوائي ارتش جمهوري اسلامي ايران نيز در اين بازديد با اظهار رضايت از فرايند ساخت و توليد جت جنگنده بومي كوثر توسط سازمان صنايع هوايي وزارت دفاع اظهار اميدواري كرد در آينده نزديك شاهد تحويل گيري ساير فروندهاي جت كوثر و الحاق آن به ناوگان عملياتي نهاجا باشيم.رئيس سازمان صنايع هوايي وزارت دفاع نيز در ابتداي اين بازديد با ارائه گزارش از روند فعاليت ها گفت: سازمان صنايع هوايي به دنبال انجام راهبردهاي مشخص متناسب با الگوي مصوب ستاد كل نيروهاي مسلح در حوزه هواپيما، بالگرد و بالاخص موتور انواع هواگردها است تا در زمينه استقلال صنعت هوايي كشور گام هاي موثرتري بردارد. به گزارش مهر، امير سرتيپ بني طرفي تعامل اين سازمان با نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران و ساير سازمان ها و نهادهاي هوايي، هواپيمائي در كشور را بسيار خوب ارزيابي و بر ادامه ارائه خدمات تخصصي به صنعت هوايي كشور تاكيد كرد.

خبر


 روزنامه كيهان، شماره 22206 به تاريخ 22/3/98، صفحه 11 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله آب و فاضلاب
متن مطالب شماره 120، خرداد و تير 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است