|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد98/3/13: ويژه
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4398
سه شنبه 4 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 4382 13/3/98 > صفحه 11 (اقتصاد) > متن
 
      


ويژه300 سازنده ايراني محصول 301 را مي سازند

مديرعامل ساپكو با بيان اينكه محصول 301 پروژه اي ملي است، اظهار كرد: اين نخستين بار است كه خط توليد خودرويي با عمق خودكفايي بالا در كشور راه اندازي مي شود.

منصور منصوري در نخستين نشست ساپكو با سازندگان پروژه 301 از دريافت تاييديه خودكفايي 60 درصدي اين خودرو از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و افزود: از مهم ترين مسائلي كه در اين پروژه اجرا خواهد شد، مستندسازي فرآيندهاست كه متاسفانه در مورد پروژه هاي پيشين به دليل انجام اين كار توسط شركاي خارجي مستنداتي در دست نداريم.

او با اشاره به شاخص هاي اصلي انتخاب تامين كنندگان در اين پروژه گفت: توان توليد قطعه با بيشترين عمق خودكفايي، توليد محصول بر اساس قيمت رقابتي، وجود زيرساخت براي صادرات و توان سرمايه گذاري در پروژه از مهم ترين عواملي است كه توانمندي سازندگان را براي ما محرز خواهد كرد.

مديرعامل ساپكو از برنامه اين شركت براي متوازن سازي قطعه سازان بر اساس رويكرد ماژولار خبر داد و تصريح كرد: بر اساس اين برنامه براي هر قطعه دست كم دو سازنده و حداكثر سه منبع تامين خواهيم داشت. منصوري سرمايه گذاري صورت گرفته تاكنون براي خودكفايي قطعات بدون قالب هاي بدنه را 280 ميليارد ريال و 63 ميليون يورو اعلام كرد و گفت: نبايد فراموش كنيم كه سرمايه گذاري زيادي در سه سال گذشته توسط ايران خودرو و سازندگان براي اين پروژه صورت گرفته و بايد اين پروژه را محقق كنيم.

او از ابلاغ سياست هاي جديد ساپكو در راستاي توسعه سازندگان، توسعه صادرات، ارتقاي رضايت مشتريان و توسعه خودكفايي محصولات گروه صنعتي ايران خودرو خبر داد و گفت: با اين استراتژي هم فرآيند و هم محصول را براي تامين كيفيت قطعات مورد توجه قرار خواهيم داد.

معاون طراحي و توسعه محصول جديد ايران خودرو نيز در اين نشست ضمن ارايه گزارشي از روند توليد محصول 301 گفت: پلتفرم اين محصول مبنايي براي توليد و عرضه چهار خودروي ديگر توسط ايران خودرو خواهد بود.

عادل پيرمحمدي افزود: با دستور مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو بعد از ترك پژو پروژه توليد محصول 301 با استفاده از توان سازندگان توانمند كشور فعال شد.

او ترك پژو را فرصتي براي خودكفايي در توليد دانست و تصريح كرد: با توجه به پيش بيني هاي صورت گرفته در قرارداد، امكان توسعه و خودكفايي توليد 301 بدون حضور پژو نيز امكان پذير بوده است.

مديرپروژه 301 با اشاره به مشاركت 300 سازنده در فرآيند تامين و توليد قطعات اين محصول، پيشرفت در اجراي پروژه را حاصل كار تيمي و همكاري سازندگان كشور عنوان كرد و گفت: در حال حاضر در فاز توسعه اي قطعات و محصول هستيم و تا نيمه دوم امسال قالب قطعات به خصوص در بخش بدنه طراحي و ساخته خواهد شد. بيش از 15 قالب ساز درحال ساخت 197 قالب محصول 301 هستند.

او افزود: تمامي قطعات محصول 301 داراي توليدكننده در ميان سازندگان داخلي است. قرار بود توليد اين محصول با نرخ داخلي سازي 40 درصد آغاز شود اما ايران خودرو در آغاز با 70 درصد ساخت داخل آن را توليد خواهد كرد.

او افزود: طرح و مدارك بخشي از قطعات از سوي شركت پژو دريافت شده بود اما حدود 60 درصد فاقد مدرك و نقشه بود كه با استفاده از تجربه و توان سازندگان داخلي در حال توسعه است.

معاون طراحي و توسعه محصول جديد ايران خودرو از آمادگي زنجيره تامين براي توليد محصول جديد اين خودروساز تا پايان سال جاري خبر داد و گفت: توليد 301 ضامن آينده صنعت خودروي كشور خواهد بود، ايران خودرو چند محصول ديگر در كلاس هاي مختلف را نيز بر مبناي پلتفرم 301 توليد و عرضه خواهد كرد.

فروش اوراق گواهي سپرده مدت دار توسط بانك پاسارگاد

بانك پاسارگاد اوراق گواهي سپرده مدت دار، ويژه سرمايه گذاري (عام) عرضه مي كند.

به گزارش روابط عمومي بانك پاسارگاد، اوراق گواهي سپرده مدت دار، ويژه سرمايه گذاري (عام) از تاريخ 18 خرداد تا 23 خرداد سال 1398، در تمام شعبه هاي بانك پاسارگاد در سراسر كشور به فروش مي رسد.

اين اوراق، معاف از ماليات، با نرخ سود علي الحساب 18 درصد (سالانه) و قابل نقل و انتقال از طريق شعبه هاي بانك پاسارگاد است. معامله ثانويه اين اوراق در بازار سرمايه از طريق بورس امكان پذير خواهد بود.

پرداخت سود اين اوراق به صورت ماهانه است و امكان بازخريد آن قبل از سررسيد با نرخ سود 10 درصد (سالانه) از طريق شعبه هاي اين بانك فراهم است.

گفتني است مشتريان مي توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر به شعبه هاي بانك پاسارگاد در سراسر كشور مراجعه كنند. همچنين مركز مشاوره و اطلاع رساني بانك پاسارگاد به شماره 82890 و سيستم دريافت نظرها در سايت به آدرس www.bpi.ir آماده ارايه مشاوره و پاسخگويي به مشتريان است.

دناپلاس ايران خودرو به گيربكس اتوماتيك مجهز مي شود

گروه صنعتي ايران خودرو به منظور پاسخگويي به نياز و تقاضاي بازار به محصولات با گيربكس اتوماتيك، محصول دناپلاس را به گيربكس اتوماتيك شش سرعته مجهز مي كند.

گيربكس شش سرعته اتوماتيك از نوع AT براي نصب در محصول دناپلاس طراحي و توليد شده است. اين گيربكس منطبق بر استانداردهاي روز، سبك و كم حجم بوده و داراي مزاياي رقابتي نسبت به خودروهاي مشابه در بازار است.

استفاده از اين گيربكس پيشرفته سبب حصول بهترين عملكرد در هنگام شروع به حركت و شتاب بالا همراه با كاهش مصرف سوخت مي شود. منطق كنترلي اين گيربكس براي رسيدن به كيفيت مطلوب در هنگام تعويض دنده، با توجه به شرايط مختلف رانندگي توسعه داده شده است. اين گيربكس مدرن در خودروي دناپلاس مجهز به سيستم هاي كنترلي و انتقال قدرت به روز، سبب كاهش وزن و ابعاد، ضمن حفظ عملكرد بالا شده است.

محاسبات و بررسي هاي صورت گرفته نشان مي دهد، به كارگيري اين گيربكس شتاب خودرو و دستيابي به صفر تا 100 را در زمان كمتر از 10 ثانيه امكان پذير مي كند. كاهش مصرف سوخت به دليل شش سرعته بودن و همچنين نسبت دنده هاي بهينه و ديفرانسيل انتخاب شده از ديگر مزاياي بهره گيري از اين نوع گيربكس است.

مبدل گشتاور به روز و مدرن استفاده شده در گيربكس اتوماتيك شش سرعته، ظرفيت شتاب گيري مناسب، شيب پيمايي قوي و قابليت كشش بالايي را در دناپلاس ايجاد كرده است. از سويي ديگر، كاليبراسيون مجدد در سطح خودرو و موتور، سبب ارتقاي بيشتر بازدهي و همچنين كاهش مضاعف مصرف سوخت به همراه تطبيق آن براي شرايط آب و هوايي كشور مي شود. به منظور انطباق اين گيربكس با موقعيت جغرافيايي ايران، از مبدل انتقال حرارت روغن به آب گيربكس هاي 8 سرعته با ظرفيت بالاتر بهره گرفته شده است. علاوه بر اين، روغن قابل تعويض براي اين نوع گيربكس موجب كيفيت بهتر و دوام بيشتر قطعات مي شود.

ويژه


 روزنامه اعتماد، شماره 4382 به تاريخ 13/3/98، صفحه 11 (اقتصاد)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 8 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله تازه هاي دام و طيور و آبزيان
متن مطالب شماره 77، فروردين و ارديبهشت 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است