|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق98/3/13: گالري جهان
magiran.com  > روزنامه شرق >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3447
سه شنبه 21 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 3443 13/3/98 > صفحه 12 (روزنامه) > متن
 
      


گالري جهانگاردين: رونمايي از ام سياف، زني از اردوگاه داعش

روزنامه گاردين در تيتر يك مي گويد يكي از زنان داعشي كه در اسارت نيروهاي آمريكايي است، در شناسايي مخفيگاه ابوبكر البغدادي، رهبر داعش، با نيروهاي اطلاعاتي آمريكا، سي آي اي، همكاري كرده است. گاردين در گزارشي اختصاصي ادعا مي كند به اطلاعاتي دست يافته است كه نشان مي دهند زني به نام نسرين اسد ابراهيم، مشهور به ام سياف، در عمليات شناسايي مكان استقرار بغدادي، نزديكانش، ديگر مخفيگاه هايش و... نقش كليدي داشته است. اين زن چهار سال پيش در حمله نيروهاي آمريكايي به سوريه دستگير شده است. او 29ساله و متهم به شركت در عمليات تروريستي و همچنين به دام انداختن زنان ايزدي و يكي از نيروهاي امداد آمريكايي به نام كايلا مولر است. امل كلوني، وكيل حقوق بشري، از شوراي امنيت سازمان ملل خواسته است به شرايط نگهداري ام سياف واكنش نشان دهد. او در حال حاضر در عراق و در اسارت نيروهاي آمريكايي است. روزنامه گاردين در عكس يك، هواداران ليورپولي را به تصوير كشيده است كه راهي مادريد شده اند تا از نزديك بيننده فينال كاملا انگليسي ليگ قهرمانان اروپا باشند. پايتخت اسپانيا ميزبان فينال امسال است. ليورپول در مسابقه آخر  به مصاف تاتنهام مي رود. گاردين نوشته هواداران پرشور انگليسي، مادريد را تسخير كرده اند. ليورپول با حذف بارسلونا و تاتنهام با شكست آژاكس به فينال رسيده اند. گاردين در مطلبي ديگر خبر مي دهد فيليپ گرين در آمريكا نيز به رفتارهاي آزاردهنده و جنسي متهم شده است. فيليپ گرين يكي از ميلياردرهاي انگليسي و صاحب گروه تجاري آركاديا است. تعدادي از كارمندان آقاي گرين از او شكايت كرده اند.

نكته: گزارش گاردين درباره ام سياف، فعاليت ها و شرايط امروزي او بسيار جالب و خواندني است.

 
الشرق الاوسط: اقدامات تروريستي عليه امارات و عربستان محكوم است

بيانيه پاياني نشست چهاردهم كشورهاي اسلامي در مكه صادر شده و الشرق الاوسط در تيتر يك خود به آن اشاره كرده است. در اين بيانيه آمده است: هرگونه عمليات تروريستي عليه عربستان و امارات محكوم است. اين روزنامه سعودي همچنين نوشته در آخرين جلسه از اين نشست، ملك سلمان، پادشاه عربستان، تاكيد كرده است موضوع فلسطين مهم ترين و محوري ترين مسئله جهان اسلام است و دولت هاي اسلامي هرگز آنچه را بر قدس رفته، فراموش نخواهند كرد. نشست كشورهاي اسلامي سه روز پيش به ميزباني مكه افتتاح شد. الشرق الاوسط همچنين عكس دسته جمعي نمايندگان كشورهاي شركت كننده در اين نشست را در صفحه يك منتشر كرده است. آنها بعد از سه روز حضور در مكه، به كشورهاي خود بازمي گردند. اين روزنامه سعودي در مطلبي ديگر خبر مي دهد مايك پمپئو، وزير خارجه ايالات متحده، دنبال اين است تا اروپا را عليه ايران بسيج كند. او به آلمان سفر و با مركل، صدراعظم و هايكو ماس، وزير خارجه اين كشور، ديدار كرده است. الشرق الاوسط نوشته است: پمپئو در كنفرانس خبري خود در اين سفر گفته واقعيت اين است كه اختلافات واشنگتن و اروپا بر سر ايران زياد است. آمريكا به تازگي تحريم هاي گسترده اي را عليه ايران به اجرا گذاشته است كه باعث شده تنش هاي بيشتري ميان اين دو كشور به وجود آيد. آمريكا توافق هسته اي ايران و غرب را قبول ندارد و از آن خارج شده است. آمريكا دنبال توافقي با شروط جديد است.

نكته: همچنان ايران مهم ترين سوژه صفحه يك روزنامه الشرق الاوسط است.

 
اينديپندنت: هشدار كارگرها به كوربين درباره برگزيت

صفحه يك روزنامه اينديپندنت با عكسي از ديويد تنانت، بازيگر و صداپيشه مشهور اسكاتلندي، آغاز مي شود. اينديپندنت به مناسبت نقش جديد آقاي تنانت در فيلم «زمين جديد»، با او درباره بازيگري، حضور در سياست و موضوعات ديگر گفت وگو كرده است. ديويد تنانت در كارنامه خود بازي در مجموعه دكتر هو را نيز دارد. او در اين مجموعه كه توليد بي بي سي است، در نقش دكتر تنث ظاهر شده است. روزنامه اينديپندنت در تيتر يك خود به ماجراهاي برگزيت و نسبت آن با كارگرها اشاره مي كند. يكي از اعضاي پارلمان و حزب كارگر به صراحت گفته اگر جرمي كوربين به عنوان رهبر حزب در ديدگاهش در قبال برگزيت تغييري ندهد، اين حزب ويران خواهد شد. آقاي آليستر كمپل گفته وقتي آقاي كوربين روي حرفش مي ايستد و حاضر نيست با پيشنهاد رفراندوم دوم كنار بيايد، يعني بوريس جانسون راهي ساختمان شماره 10 شود و كارش را به عنوان نخست وزير شروع كند. منظور كمپل اين است كه اگر حزب كارگر روي موضوع رفراندوم دوم و همه پرسي دوباره براي برگزيت متمركز نشود، هواداران برگزيت كه به تازگي در اتحاديه اروپا نيز برنده بوده اند، اهدافشان را پيش مي برند و دفتر نخست وزيري را هم فتح مي كنند. با اين حساب، باز هم كارگرها شكست مي خورند و نابود مي شوند. بوريس جانسون، وزير خارجه پيشين بريتانيا، به عنوان يك هوادار افراطي برگزيت، از جانشينان احتمالي خانم ترزا مي است. او به دليل اختلاف نظرش با خانم مي از روي كرسي وزارت خارجه انگليس بلند شد و جاي خود را به جرمي هانت داد.

نكته: مورد خاصي در صفحه يك اينديپندنت به چشم نمي خورد.

 
القدس العربي: جهان عليه اسرائيل در روز قدس

آنچه در جلسه آخر نشست كشورهاي اسلامي در مكه گذشته، سوژه تيتر يك روزنامه القدس العربي انگليس است. تيتر يك اين روزنامه مي گويد: نمايندگان كشورهاي شركت كننده در اجلاس مكه، رفتار ايران را در منطقه محكوم كرده اند. در ادامه تيتر القدس العربي مي خوانيم اغلب كشورهاي اسلامي و عربي حاشيه خليج فارس به روشني اعلام كرده اند با استراتژي آمريكا عليه ايران موافق هستند. آنچه باعث شده بيانيه پاياني نشست مكه درباره ايران باشد، اتفاقاتي است كه هفته گذشته در آب هاي فجيره رخ داده است؛ چند كشتي نفت كش و تجاري منفجر شدند. عربستان و آمريكا اين اتفاق را به ايران نسبت دادند. روزنامه القدس العربي در عكس يك نمايي از يكي از جلسات مكه را به تصوير كشيده است. اين روزنامه در مطلبي ديگر به موضوع فلسطين مي پردازد و در عكسي از اعتراض هاي ساكنان غزه رونمايي مي كند؛ آنها بعد از نماز جمعه، در مناطق مرزي غزه و اسرائيل حاضر شده اند و به يكي از خودروهاي نظامي اسرائيلي ها سنگ اندازي مي كنند. القدس العربي نوشته جمعه آخر ماه رمضان فرصتي دوباره دست داده است تا جهان عليه اسرائيل موضع بگيرد. در گزارش القدس العربي به برگزاري تجمع هاي اعتراض آميز با شعارهاي مرگ بر اسرائيل و مرگ بر آمريكا در پاكستان، ايران و عراق اشاره شده است. دو نوجوان فلسطيني با 16 و 18 سال در رام الله و الخليل در تظاهرات روز قدس سرزمين هاي اشغالي به شهادت رسيده اند و صدها نفر نيز زخمي شده اند.

نكته: مسائل خاورميانه سوژه اصلي صفحه يك روزنامه القدس العربي است.

گالري جهان


 روزنامه شرق، شماره 3443 به تاريخ 13/3/98، صفحه 12 (روزنامه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 8 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله حسابداري مالي
متن مطالب شماره 40، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است