|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم98/3/23: جنايت آتشين پايان يك رابطه عاشقانه
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5434
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 5405 23/3/98 > صفحه 19 (حوادث) > متن
 
      


جنايت آتشين پايان يك رابطه عاشقانه


نويسنده: معصومه ملكي

پسر جوان وقتي فهميد دختر مورد علاقه اش قصد ازدواج با مرد ديگري را دارد ، دست به انتقامگيري هولناكي زد. او با آتش زدن خودروي دختر جوان مرگ او را رقم زد. 19 ارديبهشت امسال بود كه زنگ تلفن بازپرس كشيك قتل تهران به صدا درآمد. آن سوي خط يكي از ماموران كلانتري تهرانپارس بود كه خبر از مرگ دخترجواني بر اثر سوختگي داد. بادستور بازپرس ساسان غلامي تحقيقات پليس جنايي پايتخت براي رازگشايي از اين جنايت آغاز شد . تحقيقات اوليه پليس حكايت از آن داشت كه پسر 30 ساله به نام شهروز بعداز دعوا با نامزدش او را در يكي از محله هاي شرق تهران با بنزين به آتش كشيده، او را سوزانده وخودش هم سوخته است. ماموران زماني كه از مسوولان بيمارستان تحقيق كردند معلوم شد دختر جوان 9 روز به دليل شدت سوختگي در بيمارستان مطهري تهران بستري بوده اماروز دهم به دليل شدت سوختگي فوت شده است. با مرگ دختر جوان در جريان يك جنايت عاشقانه، شهروز در همان بيمارستان بازداشت شد . او بعد از بهبود نسبي مرخص و مورد تحقيقات پليسي - قضايي قرار گرفت و به آتش زدن دختر جوان اعتراف كرد. اين هفته در « پشت صحنه يك جنايت» سراغ اين متهم رفتيم كه حرف هاي زيادي براي گفتن داشت . همچنين در گفت و گو با بازپرس پرونده و يك روانشناس ، دلايل اين جنايت عاشقانه را بررسي كرديم.

به خاطر مقتول از خانواده ام گذشتم

صورت و سرش با باند قهوه اي پيچيده شده است. آثار سوختگي روي دستانش جا خوش كرده است. زماني كه نام نامزدش را برزبان مي آورد شروع به گريه مي كند و هنوز باور نكرده كه با يك اشتباه جان او را گرفته است. پسر جوان در گفت وگو با جام جم به تشريح جزئيات اين جنايت پرداخت .

قبل از قتل، چه كاره بودي؟

زماني كه در تهران بودم در صرافي پدرم كار مي كردم. بعد به تركيه رفته و در آنجا به صرافي ادامه داديم. دو سال پيش به تهران بازگشتم و كارهاي مختلفي انجام دادم.

چرا به ايران بازگشتي؟

دلم براي كشورم تنگ مي شد و دوست داشتم بيشتر در ايران بمانم. تصميم داشتم در ايران كسب و كارم را گسترش دهم و مغازه صرافي راه اندازي كنم. اما شرايط به گونه اي رقم خورد و به هر دري كه زدم، نتوانستم پول آنچناني براي راه اندازي صرافي تهيه كنم. فقط توانسته بودم 270 ميليون تومان جمع كنم كه اين پول كفاف اين كار را نمي داد.

چقدر درس خوانده اي؟

تا ديپلم خواندم و بعد به خاطر لجبازي با خانواده ام قيد درس و دانشگاه را زدم و وارد بازاركار شدم.

چطور با مقتول آشنا شدي؟

ابتدا در اينستاگرام آشنا شده و بعد در پيست اسكي با هم ملاقات كرديم. او به عنوان مشاور در يك مركز املاك كار مي كرد. با وجود مخالفت خانواده با او نامزد كرده و اين كار باعث طردم از خانواده شد.

چطور بدون رضايت و حمايت خانواده ات مي خواستيد ازدواج كنيد؟

270 ميليون تومان سرمايه خودم و 30 ميليون تومان سرمايه نامزدم را برداشتيم و براي راه اندازي رستوران به تركيه رفتيم كه مرد تركيه اي سرم كلاه گذاشت و پولمان را برداشت و فرار كرد. بعد از هفت ماه با تمام شدن پول هايمان به تهران بازگشتيم. نامزدم بعد از اين سفر مرا ترك كرد.

به خاطر همين او را آتش زدي؟

فهميدم مي خواهد با فرد ديگري ازدواج كند. مي خواستم بازگردد و شرايط درست شود كه قبول نمي كرد. آن روز چند ليتر بنزين از جايگاه سوخت خريدم. از ساعت 7 مقابل خانه اش بودم. بعد از دو ساعت آمد. از او خواستم به حرف هايم گوش كند. او مي گفت بايد فراموشش كنم. براي اين كه او را بترسانم روي خودم بنزين ريختم كه روي ماشين و دختر جوان هم ريخت. فندك زدم كه لباسم آتش گرفت و بعد تمام ماشين شعله ور شد. خودمان را داخل جوي آب انداختيم اما او براثر سوختگي شديد جان باخت.

چرا تركيه نماندي؟

 نامزدي من با دختر مورد علاقه ام باعث شده بود كه خانواده ام قيد مرا بزنند. آنها ديگر با من كاري نداشتند، حتي تماسي با من نگرفتند كه از وضع و حالم باخبر شوند و بفهمند حالا كه مورد كلاهبرداري قرار گرفته و با مشكلات مالي درگير شدم چه بلايي سرم آمده است. از سويي خودم اين زندگي را قبول كرده بودم و نمي توانستم با اختلاف و درگيري كه با خانواده ام پيدا كرده ام نزدشان بازگردم. چون نمي خواستم غرورم پيش آنها شكسته شود و فكر كنند كه من اشتباه كرده ام. بنابراين تصميم گرفتم ديگر به تركيه نروم و در ايران بمانم تا شايد يك روز مشكلاتم حل شود. فكر نمي كردم به تنهايي نتوانم مشكلاتم را حل كنم و به يكباره همه كاخ هاي آرزوهايم از بين برود.

ريشه هاي اين جنايت

ساسان غلامي، بازپرس دادسراي جنايي تهران در اين باره مي گويد: در اين پرونده شاهد هستيم كه پسر جواني وقتي دچار بحران مالي مي شود و كاري براي خود نداشته، سعي مي كند به جاي كمك از خانواده، از نامزدش پول بگيرد و هزينه زندگي اش را تامين كند. زماني كه نامزد پسر جوان به خاطر وضعيت آشفته و نبود ثبات در زندگي، متوجه مي شود كه او نمي تواند مرد زندگي اش باشد از پسر جوان جدا شده و ديگر تمايلي به بازگشت به ادامه زندگي با او ندارد. پسر جوان كه علاقه زيادي به آن دختر و احساس مالكيت نسبت به او داشته نمي تواند جدايي از او را تحمل كند و در صدد انتقامگيري برمي آيد و با پاشيدن بنزين او را مي سوزاند و باعث مرگ وي مي شود و خودش هم دچار سوختگي 10 درصدي مي شود .  بازپرس دادسراي جنايي تهران تصريح كرد:قطع رابطه عاشقانه يكي از مواردي است كه چنين افرادي نمي توانند آن را تحمل كنندو دست به جرايم خشن از جمله اسيدپاشي يا قتل مي زنند. خانواده نقش مهمي در سرنوشت جوان ها و آينده آنها بازي مي كنند. اگر آنها حامي فرزندان خود نباشند، مهارت هاي اجتماعي و فردي را به آنها آموزش ندهند، نظارت كافي بررفتارهاي شخصي و اجتماعي فرزندان خود نداشته باشند، از نظر روابط اجتماعي و عاطفي آنها را به سمت و سوي درستي سوق ندهند، شاهد چنين حوادث تلخي خواهيم بود .

خانواده ركن مهم آينده فرزندان

ليلا اسماعيلي، كارشناس ارشد روان شناسي درباره جنايت هاي عاشقانه مي گويد: شكست عشقي يكي از متداول ترين اتفاقات ميان دختران و پسران جوان است. فردي كه شكست  عشقي مي خورد مديريت روابط خود را از دست مي دهد و چون باور پايان رابطه را ندارد، دست به اقداماتي مي زند كه براي خود و ديگران آسيب پذير است. خانم ها نوع رفتارشان با مقوله شكست عشقي نسبت به مردها فرق دارد. خانم ها خيلي عاطفي اند و گريه مي كنند. اما مردها خصمانه برخورد مي كنند.  

وي افزود: افراد شكست خورده در عشق به خاطر خشمي كه بابت پايان رابطه شان دارند، توانايي كنار آمدن با ناكامي را ندارند، در كمال قساوت چون نه شنيده اند، نقشه انتقام مي كشند. آنها فكر مي كنند لايق اين رفتار نبوده اند. بنابراين دست به اسيدپاشي، كتك كاري و جنايت مي زنند.

اسماعيلي ادامه داد: عموما  اين افراد مبتلا به اختلال شخصيتي ضداجتماعي، اعتماد به نفس پايين و خدشه هاي اجتماعي در وجودشان هستند. از لحاظ خانوادگي مشكلاتي دارند و نتوانسته اند آن فشارها را در محيط خانواده تحمل كنند تا جايي كه به تنهايي توانسته اند تصميم بگيرند خشم را به بدترين شكل ممكن مثل قتل و اسيد پاشي بروز دهند.

جنايت آتشين پايان يك رابطه عاشقانه


 روزنامه جام جم، شماره 5405 به تاريخ 23/3/98، صفحه 19 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بار
    آثار ديگري از " معصومه ملكي"

  فقط بگو دخترم كجاست؟ / گزارش تكان دهنده خبرنگار جام جم از حال و روز مادر «پرنيا» دختر ربوده شده كرجي
معصومه ملكي، جام جم 17/6/97
مشاهده متن    
  دام مامور قلابي امنيت پرواز براي جويندگان كار
معصومه ملكي، جام جم 6/6/97
مشاهده متن    
  يك مادر به توان 4 / اعضاي بدن زن 26 ساله به 4 بيمار پيوند زده شد
معصومه ملكي، جام جم 4/5/97
مشاهده متن    
  نوشتن نام قاتل قبل از مرگ / زن جوان قرباني سرقت 6 النگوي خود شد
معصومه ملكي، جام جم 2/4/97
مشاهده متن    
  شليك به زندگي پس از قتل همسر و پسر / قاتل پسري را با شليك گلوله در نانوايي مجروح كرد
معصومه ملكي، جام جم 27/3/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله پژوهش حسابداري
متن مطالب شماره 1 (پياپي 32)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است