|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت98/3/23: خبر
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9542
سه شنبه 25 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9515 23/3/98 > صفحه 5 (شهرستان) > متن
 
      


خبر1500اثر به جشنواره ملي جايزه ادبي بوشهر ارسال شد

بوشهر- خبرنگاررسالت:  رئيس سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري بندر بوشهر با اشاره به برگزاري جشنواره ملي دو سالانه جايزه ادبي بوشهر گفت: بيش از يك هزار و 500 اثر از سراسر كشور به دبيرخانه اين رويداد ملي در بوشهر ارسال شده است. محمدصادق سعيدي در بوشهر جايگاه فرهنگي بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت:  بوشهر در عرصه علم و ادب در كشور پيشتاز است چراكه نويسندگاني همچون صادق چوبك، رسول پرويزي، علي دشتي، منيرو رواني پور، احمد آرام و شاعراني مانند منوچهر آتشي، علي باباچاهي، علي قنبري، جلال پور جايگاه ادبي  بوشهر را آشكار كرده است. وي، با اشاره به برگزاري جشنواره ملي دو سالانه جايزه ادبي بوشهر افزود: در سومين  دوره برگزاري اين جشنواره با وقفه چهار ساله از بهمن ماه برنامه آن آغاز و تا 20 اسفند يك هزار و 500 اثر در بخش شعر و داستان از سراسر كشور ارسال شد. ايشان از ارسال 539 اثر در بخش داستان كوتاه منتشرشده و 571 شعر منتشرنشده به اين جشنواره خبر داد و بيان كرد: در برگزاري جشنواره ادبي و ملي بوشهر 123 رمان منتشرنشده و چاپ شده، 70 مجموعه شعر منتشر شده و 145 مجموعه شعر چاپ شده به دبيرخانه  جشنواره سومين دوسالانه ملي جايزه ادبي بوشهر ارسال شده است. سعيدي، با اشاره به اينكه آثار در سه مرحله از سوي هيئت داوران در دو بخش داستان و شعر غيركلاسيك انجام شده است خاطر نشان كرد: در اين مرحله در مجموع  46 مجموعه داستان و رمان چاپ شده، 57 رمان منتشر نشده و داستان كوتاه چاپ نشده به مرحله دوم راه يافتند. وي از فراخوان چهارمين دوسالانه ملي جايزه ادبي بوشهر خبر داد و خاطر نشان كرد: فراخوان اين برنامه با رويكرد گفت وگوي بين الملل منتشر و در آن بر ادبيات عرب و ادبيات فارسي زبانان كشورهاي همسايه تاكيد مي شود.

 رئيس سابق دانشگاه علوم پزشكي همدان:  همدان بهترين شهر براي پرورش پزشك طب سنتي است

همدان- خبرنگار رسالت: حبيب الله موسوي بهار گفت: همدان با توجه به ظرفيت هاي موجود بهترين شهر براي پرورش پزشكان طب سنتي است. آيين تكريم و معارفه رئيس دانشگاه علوم پزشكي همدان با حضور امام جمعه همدان، معاون كل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي، معاون سياسي و امنيتي استاندار و جمعي از مسئولان استاني در سالن همايش هاي دانشگاه علوم پزشكي همدان برگزار و با تكريم از زحمات 6 ساله حبيب الله موسوي بهار، رشيد حيدري مقدم به عنوان رئيس اين دانشگاه معرفي شد. در بخشي از اين مراسم رئيس سابق دانشگاه علوم پزشكي همدان با اشاره به عملكرد 6 ساله خود در بخش هاي مختلف اظهار داشت: موفقيت ها در حوزه آموزش در اين 6 سال چشمگير  بوده و حجم آموزش 2 برابر شده و از 55 رشته تكميلي به 88 رشته دست يافتيم. در بخش ديگري از اين مراسم رئيس جديد دانشگاه علوم پزشكي همدان با بيان اين كه ركورد رياست دانشگاه علوم پزشكي همدان در دستان دكتر موسوي بهار است اظهار داشت: همواره  با ايشان رابطه شاگرد و استادي داشتم. رشيد حيدري مقدم با اشاره به اين كه از بهورزان تا اعضاي هيئت علمي براي دانشگاه همدان زحمت كشيدند گفت: با اين حال بهورزان در خط مقدم حضور دارند. وي با تاكيد براينكه ما بايد ورود بيمار به بيمارستان ها را كم كنيم كه  بار اصلي اين كار بر دوش بهورزان است،گفت: كشور درگير يك جنگ تمام عيار بوده و در نتيجه زمان اداي دين ماست. ايشان تصريح كرد: فردي كه رياست دانشگاه را برعهده مي گيرد همانند كسي است كه كشتي نياز به تعمير را بر روي درياي متلاطم تعمير كند. حيدري مقدم تصريح كرد: براي موفقيت در مسئوليتم دست ياري به سوي فعالان حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشكي استان دراز مي كنم.

شهردار قدس اعلام كرد: سكونتگاه هاي غير رسمي مهم ترين چالش توسعه پايدار شهري

شهرقدس- خبرنگاررسالت:  مسعود مختاري شهردار قدس، با اشاره به پيامدهاي جبران ناپذير حاشيه نشيني و سكونتگاه هاي غير رسمي در توسعه پايدار شهري، گفت: سياست هاي بازآفريني شهري با جديت دنبال مي شود. شهردار قدس گفت: طي دهه هاي اخير به تدريج سكونتگاه هاي غيررسمي به طور عمده در حاشيه كلانشهرها و شهرهاي بزرگ كشور، خارج از برنامه رسمي توسعه شهري شكل گرفته و گسترش يافته است. وي با بيان اينكه امروزه سكونتگاه هاي غير رسمي به عنوان يكي از چالش هاي توسعه پايدار شهري مطرح هستند، افزود: مشكلاتي همچون گراني مسكن، درآمد پايين و نبود شغل دلخواه، مهاجران را مجبور به زندگي در حاشيه كلانشهر تهران و شهرستان هاي اطراف آن مي كند كه اين حاشيه نشيني به نوبه خود منجر به بروز مشكلات متعدد اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي و غيره مي شود. ايشان با اشاره به اينكه وجود شهرك هاي اقماري و سكونتگاه هاي غيررسمي اطراف شهر يكي از مهم ترين معضلات شهرستان قدس است، ادامه داد: نزديكي به پايتخت و وجود كارخانه ها، صنايع و معادن متعدد در جوار شهرستان، از جمله عواملي مي باشند كه اين شهرستان را به مكاني مناسب براي مهاجرت ها تبديل كرده است. شهردار قدس در خاتمه نبود مديريت يكپارچه و جامع شهري را يكي از معضلات عمده در شهرها برشمرد.

هنرمندان ري، نمايش «ببعي و آش بربري» را در تهران اجرا مي كنند

شهرري- خبرنگاررسالت: هنرمندان ري نمايش عروسكي «ببعي و آش بربري» را در فرهنگسراي ملل تهران اجرا مي كنند. به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ري، نمايش شاد و موزيكال «ببعي و آش بربري» ويژه كودكان به نويسندگي سيد حسين فدايي حسين و كارگرداني خدايار كاشانه در خرداد و تير ماه در فرهنگسراي ملل اجرا مي شود. در اين نمايش علي بيك محمدي، محمود رضا سليماني، فاطمه عبدالهي و پرنيان نقاشي به ايفاي نقش مي پردازند. اين نمايش در بهمن ماه سال 97 براي مردم شهرري اجرا شده بود. نمايش مذكور با تعيين وقت قبلي  در سانس 10 صبح  ويژه  مدارس مقطع دبستان  و عصرها در سانس 17:30 ويژه عموم اجرا مي شود و علاقه مندان جهت تهيه بليت مي توانند  با تلفن  09351072411 تماس بگيرند.  گفتني است فرهنگسراي ملل در خيابان  قيطريه، بوستان قيطريه واقع است.

بازديد مشترك مديران شركت هاي توزيع برق ، مخابرات و آب و فاضلاب استان مركزي

اراك - خبرنگاررسالت: در راستاي بهسازي وساماندهي كانال تاسيسات آب ، برق ومخابرات واقع در منطقه چهار كوي صنعتي شهر اراك ، مديران شركت هاي توزيع برق ، مخابرات و آب و فاضلاب استان از تاسيسات موجود در اين كانال ها

بازديد نمودند. به گزارش روابط عمومي شركت آب وفاضلاب استان مركزي مهندس سعيد سرآباداني مدير امور آب و فاضلاب شهرستان اراك در اين خصوص اظهار داشت : با توجه به اينكه يكي از وظايف مهم امور آب و فاضلاب شهرستان اراك مديريت وبهره برداري صحيح ازشبكه هاي توزيع آب به منظور آبرساني مناسب و با كيفيت به شهروندان مي باشد، در اين بازديد مشترك ساماندهي و بهسازي شبكه و همچنين معضلات و مسائل مربوط به كانال عبور تاسيسات كوي صنعتي مورد بررسي قرار گرفت و تصميم گيري شدكه بهترين اقدام اجرايي گردد. سر آباداني در پايان تصريح كرد : منطقه كوي صنعتي شهر اراك داراي كانال مشترك تاسيسات آب ،برق وتلفن مي باشدكه علي رغم گذشت بيش از 50 سال ازعمر آن هنوز كيفيت مناسبي دارد و فقط نياز به ساماندهي و بهسازي شبكه هاي داخلي توسط دستگاه هاي ذيربط مي باشد.

مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي چهارمحال و بختياري: هشت ميليارد ريال اعتبار به اقشار كم درآمد روستايي چهارمحال و بختياري اختصاص يافت

شهركرد- خبرنگار رسالت: مهندس رئيسي اظهارداشت: در راستاي اجراي برنامه هاي جامع اقشار كم درآمد روستايي مبلغ هشت ميليارد ريال از محل حساب 100 حضرت امام(ره) به استان ابلاغ شد. وي افزود: با احتساب مبلغ فوق تاكنون حدود 50 ميليارد ريال به استان اختصاص يافته كه 38 ميليارد ريال آن به صورت بلاعوض به خانوارهاي داراي دو عضو معلول، مددجويان كميته امداد، طلاب فاقد مسكن و ساير اقشار محروم روستايي كه از تسهيلات احداث مسكن استفاده نموده اند، پرداخت شد. ايشان بيان كرد: مابقي مبالغ فوق متناسب با پيشرفت فيزيكي ساختمان ايشان پرداخت مي شود. رئيسي با اشاره به پرداخت تسهيلات جهت مقاوم سازي مسكن هاي غيرمقاوم و فرسوده در استان خاطرنشان كرد: مي طلبد مردم استان از شرايط موجود در استان بهره مند و در راستاي مقاوم سازي واحدهاي مسكوني خود اقدام كنند. وي گفت: با توجه به اينكه امسال سال رونق توليد است و مسكن به عنوان يك صنعت پيشران است بنابراين با مقاوم سازي و ساخت مسكن هاي جديد مي توان زمينه اشتغال زيادي از افراد را در استان ايجاد كرد. مهندس رئيسي درادامه با اشاره به آسفالت معابر روستاي نوآباد اظهارداشت: در راستاي اجراي طرح هادي روستايي مبلغ 3047 ميليون ريال تاكنون در روستاي نوآباد هزينه شد. وي افزود: آسفالت معابر اين روستا به ميزان 7200 مترمربع با 2485 ميليون ريال اعتبار و 67 تن قير در خردادماه سال جاري انجام شده است. مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي چهارمحال و بختياري بيان كرد: تاكنون 183/562 مترمربع از معابر 19 روستاي شهرستان شهركرد با 25/357 ميليون ريال آسفالت شده است.

تعويض 60 دستگاه كنتور خراب مشتركين غيرخانگي در رضوانشهر

رضوانشهر- خبرنگاررسالت: سيد حسين كاظم زاده مدير امور آبفاي رضوانشهر با اشاره به لزوم تعويض كنتورهاي خراب اظهار داشت: به منظور اندازه گيري دقيق مصارف مشتركين و محاسبه واقعي ميزان هدر رفت آب نسبت به تعويض كنتورهاي خراب مشتركين غيرخانگي در شهرهاي رضوانشهر و پره سر اقدام شد وي در ادامه افزود: تعويض 60 دستگاه كنتور آب براي مشتركين غيرخانگي شهرهاي رضوانشهر و پره سر با هزينه اي بالغ بر 150 ميليون ريال انجام شد كه 31 كنتور در شهر رضوانشهر و 29 كنتور در شهر پره سر تعويض شد.مدير امور آبفاي رضوانشهر همچنين اظهار داشت: در راستاي واگذاري انشعاب آب به شهروندان نسبت به توسعه شبكه توزيع آب به طول 300 متر با اعتباري بالغ بر 310 ميليون ريال در رضوانشهر اقدام شد.

ساخت ايستگاه سوم آتش نشاني شهر كهريزك

كهريزك- خبرنگاررسالت: شهردار كهريزك در راستاي جانمايي مناسب ايستگاه آتش نشاني از سطح شهر كهريزك بازديد كرد. نعمت زاده در اين بازديد ميداني به اهميت و ضرورت ارتقاي سرانه امداد و ايمني شهر اشاره كرد و گفت: باتوجه به موقعيت جغرافيايي شهر كهريزك و همجواري با شهرك هاي صنعتي و جاده هاي ترانزيتي، وقوع حوادث در اين شهر از ضريب بالاتري برخوردار است به همين منظور ساخت يك ايستگاه آتش نشاني جديد در فهرست اولويت هاي شهرداري تعريف شده است. شهردار كهريزك اظهار داشت: باتوجه به محل احداث دو ايستگاه آتش نشاني شهر، ايستگاه سوم بايد در موقعيت مكاني مناسبي جانمايي شود كه بتواند همپوشاني مناسبي در شهر داشته باشد. وي افزود: درحال حاضر مجوز ساخت سومين ايستگاه آتش نشاني از سوي استانداري تهران صادر شده است كه با ساخت اين ايستگاه جديد علاوه بر ارتقاي ضريب امنيت شهر مي توانيم خدمات امدادي و ايمني مناسبي نيز به ساير روستاها و شهرهاي همجوار نيز ارائه دهيم.

حدود 10 هزار متر مربع از اراضي بستر رودخانه ها در شهرستان تالش رفع تصرف شد

تالش- خبرنگاررسالت: به گزارش روابط عمومي شركت سهامي آب منطقه اي گيلان مدير امور منابع آب شهرستان تالش گفت : با توجه به قوانين توزيع عادلانه آب و در راستاي حفظ حقوق بيت المال و آزادسازي حريم و بستر رودخانه هاي شهرستان تالش ، 10 هزار متر مربع از بستر رودخانه كرگانرود كه توسط يك فرد تصرف شده بود ، با پيگيري حقوقي چندين ساله توسط حكم مقام قضائي رفع تصرف شد .بهرام پور افزود : با شناسايي و اخطاريه مبني بر عدم شخم و كاشت اراضي شاليزاري به متصرف طي دوسال گذشته توسط اين امور و پيگيري هاي حقوقي صورت گرفته، موفق به آزادسازي زمين مذكور به مساحت 10 هزار متر مربع با همكاري دادستان شهرستان و فرمانده نيروي انتظامي تالش شده ايم .وي تاكيد نمود ؛ با هر گونه تخلف از اين دست در چارچوب قانون به شدت برخورد خواهيم كرد.

خبر


 روزنامه رسالت، شماره 9515 به تاريخ 23/3/98، صفحه 5 (شهرستان)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 5 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مهندسي عمران شريف
متن مطالب شماره 1-1 (پياپي 3501)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است