|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد98/3/23: رئيس جمهور در جلسه هيات دولت: ظرفيت فشارها رو به پايان است
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4660
يك شنبه 30 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4629 23/3/98 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


رئيس جمهور در جلسه هيات دولت: ظرفيت فشارها رو به پايان استدنياي اقتصاد : رئيس جمهور روز گذشته در جلسه هيات دولت شرايط امروز كشور را با وجود تبليغات بدخواهان، بسيار خوب توصيف و تاكيد كرد كه ظرفيت فشارها عليه ايران رو به پايان است. حسن روحاني در اين جلسه با بيان اينكه امروز شرايط عمومي كشور به رغم آنكه بدخواهان تبليغ مي كنند، بسيار خوب است، گفت: ملت ايران بدانند كه فشار آمريكا عليه كشورمان به اوج رسيده و عملا ظرفيت آن رو به پايان است و از اين به بعد اين تحريم ها و فشار، ظرفيت خود را از دست داده و تخليه خواهد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، روحاني روز چهارشنبه با اشاره به اينكه آمريكا بي سابقه ترين تحريم و فشار تاريخي را طي يك سال گذشته بر ملت ايران وارد كرده است، گفت: اين گونه فشارهاي آمريكا در تاريخ بي سابقه است و حتي با فشارهايي كه از طريق سازمان ملل و تحت فصل هفتم منشور اين سازمان عليه كشورها اعمال شده، قابل مقايسه نيست.

او تاكيد كرد: به رغم همه اين فشارها و آنچه بدخواهان تبليغ مي كنند، از شرايط بسيار خوبي برخورداريم و البته اين به آن معنا نيست كه سختي وجود ندارد و همه مشكلات برطرف شده است.رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه بي ترديد كاري كه آمريكا عليه ملت ايران انجام داده از نمونه هاي بارز تروريسم اقتصادي است و اين در تاريخ به عنوان جلاداني كه عليه ملت ايران تلاش مي كنند، ثبت مي شود، گفت: اما در عين حال و به رغم همه فشارها، ملت ايران به خوبي ايستادگي و مقاومت كرده است.

روحاني اظهار كرد: اينكه وزير خارجه يك كشور اروپايي در جريان سفر به تهران به صراحت اعلام مي كند كه آمريكا در مسيري كه انتخاب كرده خطا و اشتباه مي كند و هركس تاريخ ايران را بشناسد، مي داند كه فشار حداكثري هيچ تاثيري بر مردم اين كشور نمي گذارد، به اين معناست كه ديگران به عظمت و قدرت ملت ايران اعتراف مي كنند و مي دانند كه راهي كه متحدشان انتخاب كرده غلط است و اين بسيار حائز اهميت است. رئيس جمهور افزود: همين وزير امور خارجه اعلام كرد كه تدبير دولت ايران در يك سال اخير در انتخاب راه عقلي، منطقي و حقوقي مايه شگفتي همه بوده است در يك سال گذشته مسوولان و ملت ايران دستپاچه نشدند و صبر و تدبير خود را در برابر فشار دشمنان نشان دادند.

او با تاكيد بر اينكه شرايط امروز كشور نسبت به گذشته بهتر شده است، گفت: امروز مردم ايران نسبت به 6 ماه و يك سال گذشته آرامش بيشتري دارند و نسبت به آينده كشور خود اميدوارتر هستند و امروز مسوولان كشور نيز ديدگاه و نظر متحد و واحدي دارند و راه كلام و نظرات مسوولان رده بالا و همه مردم و فرهيختگان جامعه يكسان و واحد شده است.روحاني تصريح كرد: امروز همه به خوبي مي دانند كه مقصر اصلي همه مشكلات آمريكا است و هيچ كس در آن ترديدي ندارد.رئيس جمهور با بيان اينكه امروز هيچ كس نمي تواند نسبت به راه دولت و نظام جمهوري اسلامي ايران ايراد بگيرد، تاكيد كرد: آهنگ شرايط اقتصادي كشور به سمت مطلوب پيش مي رود و بازار بورس و ارز نسبت به ماه هاي اخير به مراتب شرايط بهتري پيدا كرده است و به فضل الهي در بازار مسكن نيز تا پايان سال شرايط بهتري خواهيم داشت، چنانچه همه وزارتخانه هاي مربوطه وارد صحنه شوند، مي توان شرايط مسكن را بهبود بخشيد.

روحاني با اشاره به توجه دولت به مسائل عمراني گفت: اگر چه دولت از شرايط سختي برخوردار است، اما در زمينه مسائل مالي براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه 27 هزار ميليارد تومان براي طرح هاي عمراني كشور از ابتداي امسال تخصيص يافته است كه آثار آن در ماه هاي آينده آشكار خواهد شد.رئيس جمهور افزود: همچنين در هفته جاري مباني جديد بودجه سال 98 را كه قبلا در ستاد اقتصادي دولت و هيات وزيران و شوراي عالي هماهنگي اقتصادي بررسي شده بود، تصويب كرديم و براساس اين مصوبه حقوق، عيدي و مستمري تمام كاركنان و كارگران به طور كامل و صد در صدي پرداخت خواهد شد و اين گونه اقدامات به معناي آن است كه دولت قدرتمند و توانمند است.

بازگشت بدخواهان به ميز مذاكره

روحاني تاكيد كرد: با وحدت و همدلي مي توانيم از مشكلات عبور كرده و بدخواهان خود را مجبور كنيم كه پاي ميز منطق، مذاكره و عدل بنشينند و اشتباه خود را بپذيرند كه البته اخيرا مقداري از حرف هاي بي حسابي را كه مي زدند، معتدل كرده اند و بي ترديد باز هم از مسير اشتباه خود باز مي گردند و مي فهمند كه راهشان درست نيست.

شرايط امسال براي تحول اقتصادي

رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه امسال شرايط مناسبي براي ايجاد تحول اقتصادي در كشور مهيا است، گفت: امسال مي توانيم از نعمت ها و ظرفيت هاي بزرگي كه در كشورمان وجود دارد، براي ايجاد تحول در بخش هاي مختلف به ويژه اقتصادي استفاده كنيم. روحاني با تاكيد بر اينكه همه آمار نشان مي دهد كه مسير و حركت درستي را مي پيماييم، به مردم اطمينان داد، آنچه براي دولت مهم است، منافع و رفاه ملت ايران است و با همه توان و در ملاقات هايي كه امروز و پايان هفته در سفر خارجي خواهم داشت، تمام تلاش خود را به كار خواهيم گرفت كه به خوبي از حق مردم ايران دفاع كنيم و در برابر بدخواهان ايستادگي كنيم.

انتخاب دو استاندار

رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به انتخاب دو استاندار جديد براي استان هاي گلستان و كهگيلويه و بويراحمد گفت: امروز هيات دولت دو چهره فعال در زمينه مسائل اجرايي و علمي انتخاب كرده است. آقاي حق شناس كه به عنوان نيروي فعال در مسائل علمي، سابقه نمايندگي شوراي اسلامي را دارد و همواره به عنوان يك عنصر مخلص و فعال براي نظام جمهوري اسلامي ايران مطرح بوده، به عنوان استاندار گلستان انتخاب شد.

او با اشاره به اهميت استان گلستان اظهار كرد: استان گلستان از مراكز مهم كشاورزي كشور است و در بسياري از محصولات كشاورزي در رديف هاي نخست قرار دارد و در اين استان مردم شيعه و سني و تركمن كاملا مخلصانه مشغول فعاليت هستند. رئيس جمهور با اشاره به اينكه مردم استان گلستان در سيل اخير به خوبي جوهره خود را نشان دادند، گفت: مردم استان به رغم گرفتاري در سيل با روحيه و بانشاط بودند و بسيار كريمانه و مهربانانه حقشان را مطالبه مي كردند. مردم استان گلستان در حادثه سيل، با همكاري نيروهاي اجرايي و نظامي، مشكلات به وجود آمده در آق قلا و گميشان را به خوبي مديريت و مرتفع كردند.

 روحاني با تاكيد بر اينكه همه بايد تلاش كنيم كه زندگي مردم آسيب ديده به شرايط عادي بازگردد و اماكن آسيب ديده بازسازي شود، گفت: دولت با همه همت در مسير رفع مشكلات مردم آسيب ديده تلاش خواهد كرد و در زمينه بازسازي هم بايد مردم ايران و نيروهاي مسلح و نهادهاي دولتي و عمومي همچون گذشته در كنار هم و دست در دست يكديگر زيباتر از گذشته شهر را بازسازي و كاري كنند كه ساختارهاي شهر در برابر سيل هاي احتمالي مقاوم باشد. رئيس جمهور ضرورت توجه به لايروبي و زهكشي رودخانه ها را مورد تاكيد قرار داد و گفت: دولت نسبت به اين موضوع توجه ويژه اي دارد و در دولت يازدهم و دوازدهم تاكنون بيش از 40 هزار هكتار زهكشي انجام شده كه اين موضوع در كاهش آسيب هاي سيلاب اخير موثر بوده است.

روحاني در ادامه از انتخاب آقاي كلانتري به عنوان استاندار جديد كهگيلويه و بويراحمد گفت كه وي به عنوان نيروي خستگي ناپذير شهرت دارد و استان كهگيلويه و بويراحمد نيز نيازمند عنصر فعال اجرايي است تا استعدادها و ظرفيت هاي استان را براي استان و كشور فعال سازد. اين استان داراي مردماني وفادار و انقلابي است و در دفاع مقدس حضور فعالي داشتند و امروز براي آباداني كشور در صحنه هستند. رئيس جمهور اضافه كرد: استان كهگيلويه و بويراحمد از لحاظ گردشگري، دامداري، باغداري و ميوه از مراكز مهم كشور است و مي تواند نقش خوبي براي تامين نيازمندي هاي كشور داشته باشد.

رئيس جمهور در جلسه هيات دولت: ظرفيت فشارها رو به پايان است


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4629 به تاريخ 23/3/98، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 10 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله بين المللي باروري و ناباروري
شماره 3 (پياپي 51)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است